Házenkáři Dukly udolali Jičín

Praha – Velmi málo branek, přesto skvělou, dramatickou házenou viděli diváci o tomto víkendu v hale Ruzyně. Tam v rámci jedenáctého kola Tipgames extraligy házenkářů hostila druhá Dukla čtvrtý Jičín. Po šťastné koncovce svírají oba body domácí, kterým je zajistil tři vteřiny před koncem do té doby střelecky se trápící Radek Horák.

28.11.2011

Zápas obran zvládla lépe DuklaFoto: Stanislav Hladík

HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 20:19 (9:7)

V prvním poločase vedli po většinu času hosté z Jičína. A to až o tři branky. Konec první třicetiminutovky však vyšel lépe domácím a do šaten se tak odcházelo za stavu 9:7 pro Pražany. Postarali se o ně především Sviták s Lehockým.

Druhá půle byla na branky o něco bohatší, žádný z celků si však nevybudoval uklidňující náskok. Střelecky nejproduktivnější byli hráči v jičínském dresu Naimann, Rychna a Zeman. Ani jejich branky však nezajistily Jičínu vítězství. Utkání, jemuž by slušela remíza, rozhodl svou jedinou v utkání domácí Horák, i on však musel děkovat famóznímu Petržalovi v brance Dukly, jenž si v zápase připsal devatenáct úspěšných zákroků.

„Jičín se tu prezentoval výbornou hrou, ukázal se jako nejlepší soupeř, kterého jsme letos na Dukle hostili,“ začal komplimentem kouč Dukly Pavel Pauza.

„Šlo o zápas obran a brankařů. My jsme po prvním poločase vedli. V úvodu druhé půle jsme ale spálili dvě šance a bylo vše opět vyrovnané a bylo po náskoku. V té chvíli mi bylo jasné, že se bude utkání rozhodovat takto hekticky. Zvládli jsme to a já jsme za to moc rád,“ pokračoval.

„Rozhodla obrovská vůle. Především pak Tomášova skvělá forma v brance. Bez něj by Radek nemohl dát vítězný gól. Teď toho máme všichni dost. Jsme rádi, že si nás našlo štěstíčko,“ radoval se Pauza.

Dukla: Petržala, Suchý – Horák 1, Kern, Aliapulios 2, Sviták 3, Mráz 3/1, Piskač 1, Kotrč 3, Krupa 3/3, Tesař 1, Lehocký 3, Šůstek, Syřínek. Trenér Pauza.