Házenkáři Dukly udolali Jičín

Praha – Velmi málo branek, přesto skvělou, dramatickou házenou viděli diváci o tomto víkendu v hale Ruzyně. Tam v rámci jedenáctého kola Tipgames extraligy házenkářů hostila druhá Dukla čtvrtý Jičín. Po šťastné koncovce svírají oba body domácí, kterým je zajistil tři vteřiny před koncem do té doby střelecky se trápící Radek Horák.

28.11.2011

Zápas obran zvládla lépe DuklaFoto: Stanislav Hladík

HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 20:19 (9:7)

V prvním poločase vedli po většinu času hosté z Jičína. A to až o tři branky. Konec první třicetiminutovky však vyšel lépe domácím a do šaten se tak odcházelo za stavu 9:7 pro Pražany. Postarali se o ně především Sviták s Lehockým.

Druhá půle byla na branky o něco bohatší, žádný z celků si však nevybudoval uklidňující náskok. Střelecky nejproduktivnější byli hráči v jičínském dresu Naimann, Rychna a Zeman. Ani jejich branky však nezajistily Jičínu vítězství. Utkání, jemuž by slušela remíza, rozhodl svou jedinou v utkání domácí Horák, i on však musel děkovat famóznímu Petržalovi v brance Dukly, jenž si v zápase připsal devatenáct úspěšných zákroků.

„Jičín se tu prezentoval výbornou hrou, ukázal se jako nejlepší soupeř, kterého jsme letos na Dukle hostili,“ začal komplimentem kouč Dukly Pavel Pauza.

„Šlo o zápas obran a brankařů. My jsme po prvním poločase vedli. V úvodu druhé půle jsme ale spálili dvě šance a bylo vše opět vyrovnané a bylo po náskoku. V té chvíli mi bylo jasné, že se bude utkání rozhodovat takto hekticky. Zvládli jsme to a já jsme za to moc rád,“ pokračoval.

„Rozhodla obrovská vůle. Především pak Tomášova skvělá forma v brance. Bez něj by Radek nemohl dát vítězný gól. Teď toho máme všichni dost. Jsme rádi, že si nás našlo štěstíčko,“ radoval se Pauza.

Dukla: Petržala, Suchý – Horák 1, Kern, Aliapulios 2, Sviták 3, Mráz 3/1, Piskač 1, Kotrč 3, Krupa 3/3, Tesař 1, Lehocký 3, Šůstek, Syřínek. Trenér Pauza.

David Nejedlý

28.11.2011

Stadion Viktorie Žižkov.

Spor Viktorie Žižkov s Prahou 3 o nájemné stadionu rozhodne soud za týden

Místo činu v obchodním centrum na Andělu.
9

V souvislosti s vraždou na Smíchově mají být souzeni i policisté

V kostele u Salvátora bude večer tradiční Popelec umělců

Praha - Tradiční Popelec umělců se dnes večer bude konat v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze u Karlova mostu. Začne uvedením loutkové divadelní hry, kterou napsal v roce 1943 čtrnáctiletý vězeň terezínského ghetta a již nastudovali studenti pražského gymnázia. Bohoslužbu s udílením popelce bude poté sloužit farář Tomáš Halík. Závěr setkání bude patřit představení gotického fragmentu reliéfu Krista v Getsemanské zahradě.

Policie navrhla obžalovat čtyři lidi za poničení HateFree podniků

Praha - Pražská policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli posprejování kaváren a obchodů zapojených do projektu HateFree neonacistickými symboly. U pátého obviněného stíhání podmíněně zastavila.V úterý to uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Čtveřice údajných spolupachatelů čelí obvinění z poškození cizí věci a z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

Praha upravila hranice přírodní památky Komořanské tůně

Praha - Pražští radní v úterý upravili hranice přírodní památky Komořanské a modřanské tůně. Důvodem byla chyba, kvůli níž vznikl nesoulad mezi vymezením památky pomocí souřadnic a vymezení pomocí jednotlivých parcel. Pro vlastníky nemovitostí uvnitř hranic památky se nic nemění. O vyhlášení lokality přírodní památkou rozhodlo vedení města v září 2014.