O tom, zda bude pro ně turnaj úspěšný, rozhodne zítřejší zápas se Švédkami, který startuje v hale na Podvinném mlýně ve 12.30 hodin. Pokud vyhrají, budou hrát semifinále, pokud ne, čekají na ně, s největší pravděpodobností, pouze klání o páté až osmé místo.

Ustrašeně začala duel s našimi severními sousedkami česká děvčata. Přečkala sice čtyři trestné rohy, v patnácté minutě ale přišel trest v podobě vedoucí branky Weroniky Wessołowské – 0:1.

„Máte pravdu, že nás Polky tlačily. Já ale naopak oceňuji, že jsme jejich tlak dokázaly ustát a zápas dovést do poločasové remízy," tvrdila asistentka trenéra českého výběru Lenka Brtvová, která tak zároveň zmínila i vyrovnání z hole Kláry Hanzlové.

Tři minuty po změně stran přišla další rána. Obránkyně Tereza Tůmová uklouzla při rozehrávce. Z následného brejku poslala soupeřky do vedení Oriana Walaseková – 1:2.

„To se prostě stává. Terce jsem říkala, aby zvedla hlavu," nezatracovala svou svěřenkyni asistentka. Pak pokračovala.

„V té době jsme převzaly iniciativu. Kdyby holky proměnily některou ze svých dalších šancí, mohlo být veseleji," našla důvody ztráty ve zlé koncovce českého družstva.

A měla pravdu. Síť branky Polek se i přes enormní snahu podařilo rozvlnit pouze Veronice Decsyové. Jelikož ale na její vtipnou dorážku odpověděla Paula Sławińská, odcházely Češky z haly se svěšenými hlavami – 2:3.

„Nic se neděje, všechno máme ve svých rukou. Holky se musí jen zklidnit, pak uspějí," nepochybovala Brtvová.

Česko – Polsko 2:3 (1:1)

Sestava a branky Česka: Čecháková, (Stýblová) – Jirsová, Nováková, Vošahlíková, Tůmová, Vorlová, Neplechová – Hanzlová 1, Decsyová 1, Košťálová, Laciná. Trenér Faust.

Další výsledky skupiny B: Polsko – Švédsko 7:0, Česko – Portugalsko 3:0, Portugalsko – Švédsko 1:0.