Inline hokejisté Slavie opět úspěšní

Beroun, Praha – Na půdu rivala z největších odcestovali inline hokejisté pražské Slavie ve třetím kole extraligy. „Beroun je pro nás taková malá Sparta," připomínal kouč Pražanů Ladislav Nový. O to větší radost měl po výhře 8:7 v prodloužení. Jeho družstvo tak stále nezná hořkost porážky. „Jde teprve o začátek soutěže, nic nepřeceňujeme. A navíc nevyhrál lepší celek nýbrž šťastnější," přiznal sportovně Nový.

8.5.2012

Inline hokejisté pražské Slavie zvítězili v malém derby v Berouně o jednu branku.Foto: Petr Vančura

Už od začátku utkání bylo jasné, že zápas s Berounem nebude pro Pražany tak jednoznačný, jako předchozí duely. Šancí na obou stranách nebylo mnoho. Na branku se tak muselo čekat až do závěru první čtvrtiny. Když už Slavia překonala Frolíka v berounské brance, následovala téměř okamžitá odpověď z hokejky Tvrzníka.

Druhá dvanáctiminutovka branku nepřinesla. Což dokázala napravit měrou vrchovatou ta třetí. Ta ale byla pro červenobílé z říše nočních můr. Na přesné trefy Tvrzníka a Vlčka sice ještě dokázali sešívaní díky Semovi odpovědět, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. Oproti tomu za Meravého záda se trefili dvakrát Pavlata a Vlček. V tu chvíli prohrávala Slavia už o čtyři branky a zdálo se, že gól Davida Bernada ze závěru čtvrtiny bude mít spíš kosmetický charakter.

Opak byl pravdou. Beroun si s tříbrankovým náskokem očividně nevěděl rady a nechával Pražanům spoustu prostoru ke hře. Nejprve dostal sešívané na dohled Bláha a vyrovnání zařídil dvěma trefami Jakub Bernad. Stejný hráč navíc za chvíli završil svůj hattrick a poslal Slavii podruhé v zápase do vedení.

Až jednobranková ztráta dokázala Beroun probrat a při závěrečné hře bez brankáře vyrovnal a zařídil prodloužení Vlček.

V nastaveném čase měla Slavia jasnou převahu, a tak měl Frolík plné ruce práce. Jakub Bernad si počkal za brankou na přihrávku od Tomana a svou čtvrtou trefou v utkání rozhodl o vítězství sešívaných.

„Do derby jsme vstoupili nervózně. Přenechali herní iniciativu soupeři, který toho dokázal využít a po dobu tří čtvrtin nás přehrával," popisoval kouč sešívaných Ladislav Nový.

„Právě v ní jsme jednoznačně tahali za kratší konec a nechali Beroun proměňovat vypracované šance. Za stavu 5:2 jsme si vzali oddechový čas. Ani ten nepomohl a Beroun ještě navýšil," pokračoval lodivod.

„V poslední čtvrtině jsme stáhli sestavu na dvě čtyřky a najednou jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. V rychlém sledu jsme se dostali do vedení. Škoda, že jsme ho neudrželi. Beroun odvolal brankaře, my si nedokázali pohlídat sjíždějícího hráče před branku, který vyrovnal," litoval chvilkové ztráty koncentrace.

„V prodloužení mohl vyhrát jak Beroun, tak my. Díky souhře Tomana s Jakubem Bernadem jsme byli šťastnější nakonec my," radoval se Nový.

HC Berounští Medvědi – IHC Slavia Praha  7:8  (1:1, 0:0, 5:2, 1:4 - 0:1)

IHC Slavia Praha: Meravý – Sem, D. Bernad, Dostál, Toman, Soldán, Lang – Bláha, Kafka, J. Bernad, Fiala. Trenér Nový.

Branky a asistence Slavie:

11. Toman (D. Bernad), 29. Sem (Lang, J. Bernad), 36. D. Bernad (Kafka, J. Bernad), 39. Bláha (Sem, Fiala) 40. J. Bernad (Toman), 44. Kafka (D. Bernad, Toman), 46. J. Bernad (Toman, Meravý), 53. J. Bernad (Toman)

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

DOTYK.CZ

Praha různýma očima - jako dějiště bollywoodského snímku i v díle ruského poety

/ VIDEO / Většina videí Prahy se zaměřuje na známá místa a pamětihodností, jako je Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Ale na Prahu se dá dívat i jinak. Shodou okolností to teď ukazuje hned několik snímků.

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) příští týden absolvuje další dvě bilanční schůzky s ministry, při kterých v závěru volebního období rekapituluje splněné a nesplněné části vládního programového prohlášení. V pondělí bude jednat s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), v úterý s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Sdělil to dnes tiskový odbor Úřadu vlády.