Slezané těžili z dobrého vstupu do utkání, vycházeli z dobré obrany, podařilo se jim udržet na uzdě Jaromíra Bohačíka.

Domácí od prvních vteřin skvěle bránili a chodili do rychlých protiútoků. Dvakrát si došli pro koš s faulem, a to Cvek a po něm Šiřina. Po necelých šesti minutách svítil na ukazateli skóre stav 14:6, po Kouřilově zakončení byl rozdíl mezi oběma týmy desetibodový. Na Vysokoškoláky padla deka a vedení domácích narůstalo. Třešničkou na dortu byla těžká trojka kapitána Šiřiny. Opava první desetiminutovku vyhrála 24:11.

Petr Czudek
Kouč Czudek: Chceme hrát podle našich karet a uhájit naší palubovku

Druhé hrací období otevřel bodově Madsen, ovšem byla to Opava, kdo měl navrch. Jurečka se trefil z perimetru a domácí vedli 29:14. A když Vysokoškolácí přece jen chtěli s výsledkem něco udělat, přišla trojka Zbránka a Slezané si stále drželi slušný bodový odstup. Czudkovi chlapci s přehledem kontrolovali zápas a už po prvním poločase měli mílovými kroky na kročeno k vítězství ve třetím duelu.

Na začátku druhého poločasu se sice Sovy chtěly do utkání vrátit, ale šlo jen o chvilkový záchvěv. Slezané je zpátky do zápasu nepustili a mohli slavit vítězství ve druhé sérii.

BK Opava – USK Praha 72:57 (24:11, 42:26, 59:44)
Body: Kouřil 19, Zbránek, Šiřina po 9, Jurečka 8, Cvek, Blažek, Gniadek po 6,Bujnoch 5, Klečka 4 – Madsen 15, Bohačík 14, Michal Mareš 9, Šafarčík 7, Grunt 5, Feštr 4, Primorac 2, Petružela 1. Rozhodčí: Matějek, Dolinek, Vondráček. Fauly: 19:20. TH: 16/19:15/21. Dvojky: 19/37:12/27. Trojky: 6/14:6/24. Doskoky: 25:31. Diváci: 1556. Nejlepší hráč: Filip Zbránek.

Většinový podíl SFC je na prodej! Cena: padesát milionů. Investor se rýsuje
Zdroj: Deník