Valosun dlouho trápil pražské USK, Hradec nedal VŠ šanci

Praha – Pražská Folimanka byla dějištěm dvou zápasů dvanáctého kola ženské basketbalové extraligy. V prvním zápase nastoupily VŠ Praha proti Hradci Králové, kterému podlehly rozdílem dvaceti tří bodů. O pár desítek minut později se na palubovce představila družstva USK Praha a Valosunu Brno. Outsider z Brna dlouho držel domácí basketbalistky na dostřel, nakonec však odešel poražen rozdílem devatenácti bodů.

10.1.2011

Strakonice prohrály doma s USK Praha o 40 bodů - 53:93.Foto: Jan Škrle

VŠ Praha – Hradec Králové 64:87

Hradec přehrával VŠ od samého začátku a i přesto, že žádná z pražských hráček se nedostala v hodnocení užitečnosti do záporných hodnot, byla výsledkem prohra o dvacet tři bodů.

Basketbalistky Hradce dokázaly přesně zakončovat a svojí obranou dělaly VŠ velké problémy.
Po prvním poločase vedl hostující tým o čtrnáct bodů, což bylo ještě hratelné. Opětovný výpadek

a nesoustředěnost ve třetí čtvrtině využil Hradec k definitivnímu odskočení a zápas rozhodl ve svůj prospěch zcela jednoznačně a zaslouženě. „Povedl se nám začátek. Spadly nám tam dvě trojky, uklidnili jsme se a předváděli velice pěkný basketbal s velmi dobrým zakončením. Stínem bylo pouze odstoupení Evy Horákové, která si obnovila zranění achilovky,“ poznamenal k utkání hradecký kouč Miroslav Volejník.

Body: Vyoralová 14, Štěpánová 12, Vorlová 11, Elhotová 6, Brantlová 5, Koďousková 5, Skutilová 3, Harapesová 2, Nečásková 2, Kuthanová 2, Pudláková 2 – Stará 21, Ovsíková 16, Pochobradská 15, Hartigová 15, Kysilková 10, Horáková 3, Šindelářová 3, Bartáková 2, Zavázalová 2.

USK Praha – Valosun Brno 88:69

Netradiční průběh, samozřejmě myšleno z pohledu české ligy, mělo utkání dvanáctého kola USK Praha s brněnským Valosunem.

Basketbalistky ZVVZ USK Praha totiž definitivně rozhodly o svém očekávaném vítězství až v poslední čtvrtině. Do ní vstupovaly s osmi body k dobru, nakonec však vyhrály o devatenáct bodů.

První část hry měla hodně překvapivý vývoj. I výsledek – Valosun ji vyhrál rozdílem tří bodů. Na začátku druhé minuty sice Vysokoškolačky vedly po koši Katky Elhotové 6:1, jenže Brno záhy otočilo průběžný stav na 6:7 a o pět minut později už Pražanky prohrávaly 10:14. Po třinácti minutách to bylo 22:28, avšak další úsek vyhrály domácí hráčky 11:0 a od té chvíle už ani jednou neprohrávaly.

I ve třetí části se Brňanky držely na dostřel, ale v tu dobu už USK drželo otěže utkání pevně ve svých rukou a nakonec přesvědčivě zvítězilo.

Body: Milton-Jones 25, Vítečková 15, Maltsi 12, Ferančíková 7, Elhotová 6, Šujanová 6, Whalen 6, Bartoňová 4, Pecková 4, Bednářová 3 – Zrůstová 22, Vlková 20, Křížová 12, Večeřová 8, Sedláková 5, Giacintová 2.

Autor: Petr Krejčík

10.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Výročí atentátu na Heydricha připomenou dvě venkovní výstavy

Sobotka: Kandidátem ČSSD na Hrad by mohli být Zaorálek nebo Štěch

Kandidátem ČSSD v prezidentských volbách by mohli být ministr zahraniční Lubomír Zaorálek nebo předseda Senátu Milan Štěch. Serveru iDnes.cz to řekl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Oba jsou podle něj výrazné osobnosti. Strana by mohla kandidáta vybrat v létě.

Chovanec popírá, že by útočník z Manchesteru letěl přes Prahu

Útočník z Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) neletěl před útokem přes Prahu. Na twitteru to dnes oznámil český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministr to uvedl na základě poznatků, které dnes tuzemské bezpečnostní složky získaly od zahraničních partnerů. Podle Chovance není pravdivá informace, kterou přinesl německý list Der Tagesspiegel.

Bezpečnostní složky o letu útočníka Abediho přes Prahu nevědí

Praha - Bezpečnostní složky státu nemají podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) informaci o tom, že by útočník z Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) letěl před útokem přes Prahu. "Prověřujeme ji," napsal Chovanec na twitteru.