„Je krásný pocit letět na olympiádu s tím, že už medaili máme. Tlak je trošku menší a jedeme si Rio užít, předvést co nejlepší výkon a co se povede, to se povede," řekla Hlaváčková při přebírání olympijské kolekce.

„Pojedeme s pocitem, že jsme to už zažily a byl by sen, kdyby se to povedlo ještě jednou," přidala se Hradecká.

Pohladily si medaily pro štěstí 

Obě mají londýnskou medaili doma v trezoru a zatím je nenapadlo, že by si stříbrný kov před cestou do Ria třeba pro štěstí pohladily. „Mám doma vystavený diplom mezi grandslamovými trofejemi a vzpomínky hluboko v paměti," řekla Hradecká.

Patří do deblové špičky a stříbro z trávy v All England Clubu, kde se olympiáda v roce 2012 hrála, hodně fanoušků namlsalo. „Je pravda, že mi hodně lidí říká, tak letos z Ria zlatá, ne?" usmála se Hradecká, která všem odpovídá: „Víte co, je to o čtyři roky později, budou jiné soupeřky, jiný kontinent, jiné podnebí a je to vše od znovu. Budeme se soustředit od prvního míčku a budeme se snažit dostat co nejdál."

Hrozilo, že se do Ria nedostanou 

Zklamáním by bylo brzké vyřazení. „V prvním kole," řekla Hlaváčková a její parťačka to viděla trochu jinak. „Nedostat se na olympiádu," řekla Hradecká.

Při současné síle českých tenistek totiž páru přezdívanému H+H hrozilo, že se do Ria nedostane. „Měly jsme nervy půl roku, viď," kývla Hlaváčková k Hradecké.

Do nominace se vešly díky tomu, že Hradecká byla na konci olympijské kvalifikace po Roland Garros desátá v žebříčku čtyřhry WTA a mohla si tak k sobě vybrat spoluhráčku – Hlaváčkovou.

Na turnajích byl cítit tlak 

„Věděly jsme, že když se jedné z nás nepovede být v desítce, tak je možnost, že nás svaz nenominuje. Hrozně jsme o to usilovaly a právě proto jsme teď tak šťastné, že jsme se tam vůbec dostaly," řekla Hlaváčková.

Na turnajích proto cítily tlak. „Možná před zápasem to bylo trošku víc stresující, ale na kurtu jsme na to zapomněly a jely svoji rutinu," řekla Hradecká s tím, že se v deblové desítce snaží udržet rok co rok, aby mohly hrát Turnaj mistryň.

Rok a půl po olympiádě v Londýně se dvojnásobné grandslamové šampionky rozešly. Hlaváčková tehdy chtěla zkusit jinou cestu. „Já jsem to tenkrát rozsekla a sama jsem po tři čtvrtě roce uznala, že to nebyl správný krok. Ale třeba nás to nakoplo do více roků do budoucna. Všechno zlé je k něčemu dobré," uvedla.

Zase hrají spolu 

Na konci roku 2014 se daly znovu dohromady a postupně se vrátily do špičky. „Začátky nebyly jednoduché, protože když z rychlíku vystoupíte, tak naskočit a zase vyhrávat turnaje hned nejde, ale povedlo se nám to. Loni jsme byly na Turnaji mistryň, letos ve finále v Melbourne a dostaly jsme se do Ria," řekla Hradecká.

V Riu si jedna z nich může zahrát i smíšenou čtyřhru. Do mixu se přihlašuje až 9. srpna a Radek Štěpánek bude hledat spoluhráčku. „To je na Radkovi, koho si vezme, a bude to strašně těžké se do pavouku dostat," upozornila Hradecká, že v Riu bude v mixu jen 16 párů. Obě by si další soutěž rády zahrály, ale přemlouvat Štěpánka nebudou. „Ne, mail nemám," smála se Hradecká.

Před českými fanoušky 

Čeští fanoušci mají šanci vidět krátce před olympiádou Hlaváčkovou s Hradeckou na turnaji Advantage Cars Prague Open kategorie ITF tento týden na Štvanici.

„Je to dobrá možnost se rozehrát," řekla Hlaváčková. „Mám velkou radost, protože to mám doma na Štvanici, a jsem ráda, že si před Riem zahrajeme pár zápasů," dodala Hradecká. Spolu se naposledy na turnaji v Praze představily před šesti lety a v roce 2008 zde vyhrály první společný deblový titul na okruhu WTA.

Čtěte také: Prague Open se rozjíždí naplno