VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

23.7.2016

Nedaleko obce Slapy zemřel motorkář po srážce s autem

Praha - U obce Slapy u Prahy v sobotu ráno zemřel motorkář po strážce s nákladním autem. Podlehl na místě těžkým zraněním. Nehodu vyšetřují policisté, řekl středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa.

AKTUALIZOVÁNO
22.7.2016

Provoz metra v centru Prahy zastavil pád muže pod soupravu

Praha - Provoz metra v centru Prahy na lince B zastavil v pátek po 16.00 pád muže pod soupravu metra. Novinářům to řekli mluvčí pražského Dopravního podniku a zdravotnické záchranné služby. Metro B nejezdilo mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc, lidé museli využít jiné linky MHD.

AKTUALIZOVÁNO
22.7.2016

Kamion zašpuntoval dálnici D1 u Říčan

Říčany -  Velmi vážné dopravní komplikace na výjezdu z metropole východním směrem přinesla v pátek na celé dopoledne nehoda kamionu na dálnici D1 u Říčan. Havárie na 12. dálničním kilometru ve směru jízdy k Benešovu se čtvrt hodiny po sedmé ráno neobešla bez účasti záchranářů, protože řidič utrpěl lehké zranění; po prohlídce ho zdravotníci ponechali na místě nehody.

AKTUALIZOVÁNO
22.7.2016

V Praze se srazil autobus MHD s kamionem, pět raněných

Praha - V Praze se dnes ráno na křižovatce ulic Patočkova a Pod Královkou v Břevnově srazil autobus městské hromadné dopravy s nákladním automobilem. Lehce byli zraněni oba řidiči a dvě ženy z autobusu, další žena cestující v autobusu má středně těžká zranění. Křižovatka je uzavřena, policie dopravu odklání, řekli mluvčí pražské policie a záchranné služby Iveta Martínková a Dominik Horn.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
19.7.2016

Silnice Praha -Tábor je kvůli havarijnímu stavu mostku zcela uzavřená

Benešov /OBRAZEM/- Při rekonstrukci vozovky hlavní silnice I/3 Praha - Tábor v pondělí 18. července byl zjištěný pro další provoz nebezpečný stav mostku přes Erbenovu ulici. Silnice je zcela uzavřená. Rekonstrukce mostku prodlouží komplikace ve městě minimálně o měsíc.

16.7.2016

Při nehodě v pražském Radotíně zemřel motorkář

Praha - Při srážce osobního automobilu a motocyklu v pražském Radotíně zahynul v sobotu odpoledne motorkář. Kriminalisté zjišťují příčiny tragické nehody, řekla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

16.7.2016

Přivolat pomoc je někdy problém. Lidé nevědí, kam

Praha /FOTOGALERIE/ – Záchranka skvěle slouží pacientům i samotným záchranářům. Výmluvně pojmenovaná aplikace pro chytré mobily, která je od července plně funkční po celé republice, dovede úžasnou věc: umí přivolat pomoc stiskem jediného tlačítka, a to přesně tam, kde je zásah zdravotníků potřebný. Její hlavní funkcí je totiž zprostředkovat volání na tísňovou linku 155.

15.7.2016

Střet s tramvají chodec nepřežil

Praha - Tragédii, která se v noci na pátek stala na Plzeňské ulici v pražských Košířích, už nemohlo zabránit ani maximální nasazení příslušníků záchranných týmů. Dvacet minut před jedenáctou srazila tramvaj muže, který pak zůstal pod prvním vozem soupravy. 

14.7.2016

KRIMI MIX: Kamion se nad ránem položil na bok

Praha – Bez zásahu zdravotnických záchranářů se ve čtvrtek v půl šesté ráno neobešla havárie kamionu na Praze-východ. Na Pražském okruhu se nákladní souprava převrátila na bok u obce Modletice; na kilometru 77,4 dálnice D0. 

13.7.2016

Auto skočilo na vůz v protisměru

Praha /FOTOGALERIE/ – Záchranné složky ze Středočeského kraje i z Prahy, kdy na místě nechyběl ani záchranářský vrtulník, zasahovaly ve středu po poledni u vážné nehody na Pražském okruhu. Na nájezdu na Ořech na Praze-západ se velmi neobvyklým způsobem střetla dvě vozidla. Událost zůstává v šetření – nicméně se zdá pravděpodobné, že toyota vyjíždějící z okruhu neboli dálnice D0 na Ořech vyjela mimo komunikaci a po kolizi s dopravním značením přeletěla do protisměru, kde dopadla na octavii právě na D0 najíždějící.

12.7.2016

V mačkání hrudníku je Praha špičkou

Praha - Kolemjdoucí nejsou lhostejní – a když je zle, neváhají zasáhnout. S touto dobrou zprávou přišli v úterý pražští záchranáři. Jejich operátorky tísňové linky 155 totiž za červen hlásí velmi příznivou bilanci. 

12.7.2016

Jeřábníka museli dostat na zem hasiči

Praha - Náročný zásah absolvovali v pondělí odpoledne pražští hasiči s lezeckou specializací pomáhající ve Stodůlkách jeřábníkovi, který v horku zkolaboval v kabině ve výšce 50 metrů nad zemí. K němu na staveništi v Jeremiášově ulici nejprve vyšplhal kolega – ovšem třebaže muž byl při vědomí, komunikoval a spolupracoval, ukázalo se, že situace je vážnější a nevolnost se neobejde bez pomoci záchranářů.

11.7.2016

Posádka vrtulníku měla napilno

Praha - Velmi rušný byl první prázdninový víkend z pohledu pražských záchranářů. V pondělí to připomněla Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby, podle jejíchž slov měla napilno posádka policejního vrtulníku se záchranářskou posádkou známého pod volacím znakem Kryštof 01.

11.7.2016

V ulici Českomoravská zemřel řidič. Zkolaboval za volantem a havaroval

Praha - Dopravní nehoda, při které zemřel jeden řidič, se stala v pondělí v ulici Českomoravská. Šedesátiletý řidič osobního automobilu zkolaboval a narazil do vozu před ním. Na místo dorazili hasiči a policisté a později i záchranáři, kteří se pokusili muže resuscitovat, ale marně. Řidič na místě zemřel. 

10.7.2016

První týden prázdnin: 14 úmrtí při nehodách, o čtvrtinu méně než loni

Praha – Prázdniny začaly na silnicích lépe než loni, ubylo tragických nehod. Loni si první prázdninový týden vyžádal 19 úmrtí při autonehodách, letos to bylo od pondělí do dnešního odpoledne 14, tedy o čtvrtinu méně. I předchozí víkend, kdy se už po konci školního roku vydávala řada lidí na dovolenou, bylo meziročně zemřelých při nehodách méně. Vyplývá to z předběžných statistik policie.

8.7.2016

Žena si v Uhříněvsi sedla před vlak. Přivolaný lékař už jí nemohl pomoci

Praha - Kousek od železničního přejezdu v ulici U Starého mlýna v pražské Uhříněvsi si v noci ze čtvrtka na pátek sedla na koleje čtyřiadvacetiletá žena a to přímo před projíždějící vlak. Přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt. Policie případ řeší jako sebevraždu.  

8.7.2016

Pražský okruh přibrzdil převrácený kamion

Praha - Vážné dopravní komplikace na Pražském okruhu přinesla v pátek ráno nehoda kamionu, jehož řidič u Ořechu vyjel mimo vozovku – načež se souprava, která očesala desítky metrů svodidel, převrátila na bok. Po noční nehodě zůstala na kilometru 18,7 dálnice D0 průjezdná pouze levým jízdním pruhem; pravý pruh i zpevněnou krajnici ve směru jízdy od Ruzyně k dálnici D1 museli policisté uzavřít – a omezení se řidiči nevyhnuli ani v průběhu dopoledne.

7.7.2016

Díky spolupráci se podařilo najít pacienta v bezvědomí

Praha - Ve čtvrtek krátce po sedmé hodině ranní přijala dispečerka pražské záchranky tísňové volání, ve kterém volající muž (*1971) stačil pouze sdělit své jméno a zdravotní obtíže a dále přestal komunikovat.

6.7.2016

Při dopravních nehodách zemřelo loni 68 cyklistů

Praha - Při dopravních nehodách zemřelo loni 68 cyklistů, o 11 víc než předloni, a 394 bylo těžce zraněno. Z 68 usmrcených jich 56, tedy 82 procent, nemělo přilbu. Ta je sice povinná jen pro děti a dospívající, odborníci ji ale doporučují i dospělým. Cyklisté pod vlivem alkoholu zavinili loni 741 nehod. Uvedl to BESIP, který nyní vydává manuál, kde radí ohledně bezpečné jízdy na kole, včetně chování při nehodě a první pomoci poraněným.

3.7.2016

V pražských Ďáblicích spadl ze skály chlapec, skončil v nemocnici

Praha - V Ďáblickém háji v Praze spadl v neděli večer ze zhruba sedmimetrové skály sedmiletý chlapec. Záchranáři ho převezli do motolské nemocnice. Novinářům to řekl jejich mluvčí Dominik Horn. 

3.7.2016

První prázdninový víkend zemřelo na silnicích 11 lidí

Praha - Od pátku zemřelo při nehodách na českých silnicích zatím 11 lidí. První prázdninový víkend si tak vyžádal o jednu oběť méně než loni. Vyplývá to z předběžných policejních statistik a zjištění médií. Zatím poslední nehoda se stala v neděli v Jablonném v Podještědí, kde zemřel po střetu s autem cyklista.

1.7.2016

Pražský okruh zablokovala nehoda

Praha - Kolaps dopravy přinesla v prvním pátečním odpoledni v době letních prázdnin hromadná nehoda na Pražském okruhu, k níž došlo u sjezdu na Ořech. Na 19. kilometru dálnice D0 se 15 minut před 15. hodinou střetla šest osobních aut.

30.6.2016

Střet sedmi aut blokoval dálnici D5

Praha - Bez zranění se ve čtvrtek odpoledne neobešla hromadná dopravní nehoda na příjezdu do metropole po brněnské dálnici od Berouna. Původní zprávy z místa to sice naznačovaly, nakonec však zdravotničtí záchranáři pomáhali čtyřem lehce zraněným osobám včetně dítěte. Třem pacientům postačilo ošetření na místě; sanitka je odvážet nemusela.

30.6.2016

Pacienta museli odnést po kolejích

Praha /GALERIE/ - Náročný zásah absolvovali v úterý za soumraku pražští záchranáři i hasiči, když v Hlubočepích pomáhali muži, který se vážně zranil při pádu ze skály nedaleko vyhlídky poblíž ulice Pod Útesy. Protože uklouzl po mokré skále a zřítil se do nepřístupného terénu, bylo pacienta (který naštěstí nebyl na místě sám) zapotřebí nejprve najít.

30.6.2016

Mnohým prázdninovým malérům lze podle záchranářů zabránit

Praha - Chyběla přilba, chyběly chrániče, chyběl dohled – a občas chyběla i soudnost. Také jsou podle zkušeností záchranářů časté souvislosti dětských prázdninových úrazů, kterým se často dalo zabránit – a na tom se shodou zdravotníci z Prahy i středních Čech.

27.6.2016

Na Smíchově řádil opilý řidič. Naboural 10 aut a až na útěku ho chytli policisté

Praha /VIDEO/ - Nejméně deset vozů naboural v pondělí ráno řidič osobního vozu, který se krátce po činu dal na úprk. Přibližně 1 kilometr od místa nehody ho ale chytili policisté z místního oddělení Praha Smíchov.  Čtyřicetiletý muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na více něž 300 tisíc korun. Na policejním webu o tom informoval mluvčí policie Jan Daněk.

25.6.2016

V Praze ve Vltavě se utopil muž, tělo vytáhli u botelu Albatros

Praha - V Praze ve Vltavě dnes odpoledne utonul šestačtyřicetiletý muž, který si chtěl zaplavat asi s pěticí lidí. Pod vodou byl několik desítek minut, jeho tělo vytáhli z řeky u botelu Albatros. Resuscitace byla neúspěšná, řekli mluvčí pražské policie a záchranné služby Jan Daněk a Jiřina Ernestová.

24.6.2016

Policisté chytali hříšníky na dálnici

Praha /Video/ - Zeus se jmenovala rozsáhlá akce pražské policie spolupracující i s vojenskou policií, strážníky a celníky, kterou v noci na pátek nemohli přehlédnout řidiči na nájezdu na D8 v Cínovecké ulici a na Pražském okruhu před Cholupickým tunelem.

24.6.2016

Hustý provoz si vyžádal řadu nehod na dálnicích kolem Prahy

Praha - Hustý páteční provoz si v podvečer vyžádal řadu nehod na dálnicích kolem hlavního města. Čtyři auta bourala na plzeňské D5, jedno na teplické D8 a tři nehody celkem šesti aut byly hlášeny na hradecké D11. Policie má informace o třech lehce zraněných, provoz na dálnicích byl pouze omezen, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

24.6.2016

V horku hrozí zabijácký plyn

Praha - Parné počasí může přinést tragédii v koupelně, upozornili v pátek pražští záchranáři. O tom, že varování před možným únikem oxidu uhelnatého z karmy nebo plynového kotle je nanejvýš aktuální, svědčí zásahy záchranné služby z horkého čtvrtečního večera – zdravotníci pomáhali třem intoxikovaným ženám: nejprve v Pernerově ulici v Karlíně pacientkám ročníků narození 1968 a 1974, následně 67leté ženě z Bubenče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies