VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

AKTUALIZOVÁNO
10.6.2016

V centru Prahy se srazily tramvaje, jeden vůz vykolejil

Praha - V centru Prahy se v pátek odpoledne srazily dvě tramvaje. Nehoda se obešla bez zranění, jedna z tramvají ale částečně vykolejila.

10.6.2016

Drážní záchranáři nacvičovali zásah po střetu vlaku s i kamionem

Praha /GALERIE/- Hasičský záchranný sbor Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes nacvičoval zásah po simulované srážce vlaku s nákladním vozidlem převážejícím nebezpečný náklad. Během dvacetiminutového zásahu, uskutečněného v rámci Mezinárodního dne bezpečnosti na železničních přejezdech, záchranáři ošetřili pětici figurantů představujících zraněné cestující, zlikvidovali nebezpečné látky vytékající z proražené cisterny a zabezpečili místo havárie proti požáru. V tiskové zprávě to dnes uvedla správa železnic.

10.6.2016

V pražské Biskupcově ulici vybuchl plyn, dva lidé se zranili

Praha /GALERIE/ - V Biskupcově ulici na pražském Žižkově v pátek dopoledne při opravě potrubí vybuchl plyn. Dva pracovníci plynařské společnosti se zranili a byli odvezeni do nemocnice. Informaci o havárii přinesl server tisen.tv. Podrobnosti sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

9.6.2016

Vlak vystrčil z kolejí vlastní hřídel

Praha - Rušnou noc čtvrtek zažívali na Praze-západ hasiči i železničáři poté, co pět minut pět půl desátou večer vykolejil u Vraného nad Vltavou osobní vlak. Nikomu z pěti lidí, kteří v motoráku mířícím z Čerčan do Prahy seděli, se nic nestalo. Když se jedna z náprav dostala mimo koleje, však vznikla hmotná škoda, která se na vlaku odhaduje na 150 tisíc korun a na kolejích na dvacet tisíc. Deníku to ve čtvrtek sdělil Martin Drápal z centrály Drážní inspekce ČR.

9.6.2016

Mezi Davlí a Vraným vykolejil vlak, nikomu se nic nestalo

Praha - Na trase Davle u Prahy – Vraný nad Vltavou ve středu před 22.00 hodin vykolejil motorový vlak. Důvodem byl prasklý kloubový hřídel, který prorazil nádrž. Hrozilo znečištění Vltavy naftou. Nikomu se nic nestalo, sdělil mluvčí Českých drah (ČD) Petr Šťáhlavský. Provoz na železnici v úseku Skochovice – Davle je zastaven, České dráhy vlaky odklánějí

8.6.2016

Mix na beton se zřítil do strže

Praha – Nejenom jeřáb hasičů, ale i přivolaný jeřáb soukromé firmy likvidovaly následky nehody automobilového domíchávače na beton, který se v úterý vpodvečer zřítil do strže. K nehodě u Vokovické ulice, jež byla ohlášena deset minut před pátou odpolední, se sjely hasičské jednotky z Petřin, Holešovic, Smíchova a Radotína, připomněla ve středu Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

7.6.2016

I „zdržování“ pomáhá zachraňovat životy, upozorňují záchranáři

Praha – Tři stovky výjezdů za 24 hodin – to je pro pražské záchranáře každodenní norma. Většinou se jedná o reakci na tísňové volání – přičemž zkušenost zdravotníků ukazuje, že přivolat sanitku voláním na bezplatnou tísňovou linku není vždy tak jednoduchou samozřejmostí, jak by snad většina lidí předpokládala. A ne vždy sehraje svou roli jen rozrušení provázející vypjatou situaci.

7.6.2016

Vystupování z lodi cizinec nepřežil

Praha - Teprve výsledky nařízené zdravotně bezpečnostní pitvy objasní přesné souvislosti smrti 46letého Slováka, který v noci na úterý zemřel v Praze po pádu do Vltavy z lodě zakotvené u Čechova mostu. Na místě zasahovaly všechny hlavní složky integrovaného záchranného systému, které byly přivolány sedm minut po desáté večer s tím, že muž zmizel pod hladinou, nevynořil se a nedaří se jej najít. Když hasiči ve 22.42 hodin tělo z řeky vylovili – potápěči je našli pod zadní částí plavidla – cizinec již nejevil známky života. Na břehu se záchranáři snažili o jeho oživení – více než půlhodinové úsilí ale bylo marné.

5.6.2016

KRIMI MIX: K muži spadlému ze skály vyrazily dva vrtulníky

Praha - Dva vrtulníky policejní letky – jeden mající na palubě hasiče s lezeckou specializací a druhý zdravotnické záchranáře – letěly v neděli z pražské Ruzyně k městu Libčice nad Vltavou na Praze-západ.Tam byli hodinu před polednem přivoláni záchranáři na pomoc muži, který spadl ze skály u Vltavy.

AKTUALIZOVÁNO
3.6.2016

Nehoda v zúžení přinesla kolaps

Jíloviště – Ucpaná zůstala v pátek odpoledne strakonické dálnice D4, kde se v zúžení na osmém kilometru stala těžká nehoda. U Jíloviště na Praze-západ zřejmě vyjelo auto do protisměru a čelně se střetlo dalším autem – načež do nich nabouraných vozidel Hyundai a Volkswagen narazila ještě řidička octavie vezoucí dvě děti. Ty naštěstí vyvázly bez úrazu (a i jejich řidička byla zraněna jen lehce) – nicméně záchranáři pomáhali třem těžce zraněným: řidičům obou původně bourajících aut a spolujezdkyni z volkswagenu. Vážně zraněnou pacientku odvážel vrtulník.

3.6.2016

Cestě na víkend bránila nafta u Senohrab

Senohraby – Dopravní kolaps spojený s nervovým vypětím pro motoristy, kteří se v pátek odpoledne rozhodli odjíždět na víkend od Prahy směrem na Benešov a Tábor, přinesla dopravní nehoda u Senohrab na Praze-východ.

1.6.2016

Vlak v Praze na koridoru na Moravu srazil a usmrtil člověka

Praha - Vlak v pražských Běchovicích na hlavním koridoru na Moravu ve středu srazil a usmrtil člověka. Řekl to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Doprava byla omezena, řada spojů včetně rychlíků nabrala zpoždění.

31.5.2016

KRIMI MIX: Ujeté vagony blokovaly koleje i silnici

Praha - Vozy nákladní soupravy naložené železem, které v Brandýse nad Labem na Praze-východ nekontrolovaně vyjely z firemní vlečky a dva z nich z nich vykolejily, zablokovaly v úterý před půl desátou dopoledne nejenom železniční trať vedoucí na Čelákovice, ale i přejezd s označením 2746 – a tím rovněž silniční provoz v Zápské ulici.

31.5.2016

Zlíchovský tunel byl zavřený kvůli vodě, déšť vyplavil i centrum Nový Smíchov

Praha /FOTOGALERIE/ - Silný déšť provázený i menšími kroupami, který v úterý odpoledne zasáhl při bouřce Prahu, způsobil vážné komplikace v dopravě na mnoha místech hlavního města. Přinesl problémy, které záhy přerostly v dokonalý kolaps.

31.5.2016

Trať v centru Prahy bude po vykolejení vlaku opravena o víkendu

Praha - Trať v centru hl. města, poškozená vykolejením vlaku u hlavního nádraží, bude opravena během tohoto víkendu. V úterý to řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. Osobní vlak bez cestujících vykolejil v pátek 27. května, podle SŽDC zřejmě kvůli závadě na výhybce. Omezení se dotklo desítek vlaků, některé spoje byly i odřeknuty.

30.5.2016

Sanitku potřebovalo tisíc lidí

Praha - Velmi rušný víkend ohlásili v pondělí pražští záchranáři. Od pátku do neděle byli přivoláni k 1034 událostem, z nichž 96 si vyžádalo přítomnost lékaře. Dvaapadesát pacientů ve vážném zdravotním stavu předávali na nemocniční oddělení ARO nebo jednotky intenzivní péče.

30.5.2016

Žena na segwayi se v Praze srazila s tramvají

Praha - Žena na vozítku segway se v pondělí pozdě odpoledne v Praze střetla s tramvají. Příčinu nehody zjišťují policisté, řekl novinářům jejich mluvčí Tomáš Hulan. Podle záchranářů skončila žena s otřesem mozku v nemocnici. Kvůli srážce byl zhruba na 15 minut přerušen provoz tramvají v úseku Újezd – Národní divadlo.

30.5.2016

V Praze-Uhříněvsi nepřežil řidič dodávky srážku s osobním autem

Praha - V Uhříněvsi dnes nepřežil řidič dodávky srážku s osobním vozem. Utrpěl velmi vážná zranění, kterým podlehl ještě před příjezdem záchranné služby. Řekla to její mluvčí Jiřina Ernestová. 

29.5.2016

KRIMI MIX: Smrt na kolejích zastavila kolínskou trať

Úvaly - Tragická nehoda si v neděli večer vyžádala přerušení provozu na kolínské železniční trati. Rychlík mířící z Havířova do Prahy krátce po 20. hodině v Úvalech na Praze-východ srazil člověka, který svým zraněním na místě podlehl. Omezení kvůli vyšetřování a dalším pracím na místě události si vyžádalo zrušení dvou příměstských spojů – další vlaky ale České dráhy přesměrovaly na objízdnou trasu. Odklon byl ovšem spojený se zpožděním.

29.5.2016

Hasiči zachraňovali muže, kterého za nohu popadla studna

Praha /GALERIE/ - Rychle přijeďte na pomoc muži, který je po kolena uvězněný v jímce – a stále se propadá! Tohle ne zcela běžné tísňové volání vyslalo v sobotu odpoledne tři jednotky pražských hasičů do ulice U Bakaláře ve Vinoři na okraji metropole. Na místě pak hasiči hleděli do skruží studny, v níž asi v pětimetrové hloubce sevřely pracujícího muže tekuté písky. Hasičům potvrdil, že sám se z pasti dostat neokáže.

29.5.2016

Za nehodu s omezením na železnici může technická závada

Praha - Konkrétního viníka nemá – alespoň prozatím – vykolejení přemísťované soupravy osobního vlaku bez cestujících na vjezdu z klíčové stanice Praha-hlavní nádraží do Vinohradského tunelu, což je nehoda, která od pátku působí starosti nejen železničářům, ale i cestujícím. Rozsáhlá omezení, která po nehodě vážně zkomplikovala silný provoz v pátečním odpoledni, se protáhnou i do nedělního návratu z víkendu – a ani pak ještě neskončí.

28.5.2016

Vykolejení vlaku v centru Prahy způsobila technická závada

Praha - Za páteční vykolejení vlaku v centru Prahy mezi vršovickým a hlavním nádražím může technická závada. Inspektoři jako viníka vyloučili lidský faktor. Havarovaná souprava byla z místa nehody odtažena už v pátek večer, oprava poničené trati ale potrvá několik dní, řekl dnes  mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský. Podle webu Českých drah bude provoz omezen až do úterního večera, což se dotkne stovek spojů.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2016

V Praze vykolejil vlak, omezení postihlo desítky spojů

Praha - Bez zranění se obešla páteční nehoda v železniční stanici Praha-hlavní nádraží, kde 51 minut před polednem na vjezdu do tunelu vykolejil první vagon za lokomotivou přemísťované vlakové soupravy bez pasažérů. Kvůli vyšetřování události a nápravným pracím (včetně opravy polámaných kolejnic) zůstal provoz na železnici omezen – a to nejen na hlavním nádraží, ale i ve stanici ve Vršovicích. Běžně jsou na jejich spojnici v provozu čtyři koleje, kvůli omezení lze využívat jen dvě.

25.5.2016

Na části linky C nejezdí metro, do kolejiště se zaběhl pes

Praha - Na lince C v úseku Kačerov - Florenc nejezdí metro. Do kolejiště pražské podzemní dráhy se zaběhl pes. Náhradní dopravu zajišťují autobusy, informoval pražský dopravní podnik na svých webových stránkách.

25.5.2016

Záchranáři a armáda ve Kbelích nacvičí zásah u letecké nehody

Praha - Záchranáři budou ve středu na vojenském letišti v Praze Kbelích nacvičovat zásah při letecké nehodě. Cvičení, které bylo nazváno Tíseň, se zúčastní jak složky Integrovaného záchranného systému, tak i armáda. O akci informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

24.5.2016

KRIMI MIX: Ve Kbelích spadne letadlo. Ve středu v 17.30 hodin

Praha - Velké manévry se ve středu 25. května vpodvečer odehrají na armádní letecké základně v pražských Kbelích. Od 17.30 hodin se tam odehraje zásah na pomoc posádce havarovaného letadla.

24.5.2016

Pražské letiště cvičilo na přílet cestujícího s virem MERS

Praha - Záchranné složky na pražském Letišti Václava Havla v úterý cvičily na přílet cestujícího nakaženého virem MERS. Pohotovostního cvičení se účastnili mimo jiné letištní hasiči, záchranné složky z Prahy a Středočeského kraje a rovněž studenti Vyšší odborné školy civilního letectví a zaměstnanci letiště v roli figurantů. Uvedlo to Letiště Praha.

24.5.2016

Řidič naboural v Praze čtyři zaparkovaná auta a utekl

Praha /FOTOGALERIE/ - Rozměrný vůz BMW převrácený na levý bok zatarasil v úterý čtvrt hodiny před devátou dopoledne průjezd jednosměrnou Lublaňskou ulicí na pražských Vinohradech. Podle všeho havaroval poté, co řidič najel do zaparkovaných aut; ta totiž poškodil hned čtyři.

22.5.2016

V zúžení se na okruhu střetla tři auta

Praha - Vážná nehoda tří osobních aut spojená s těžkým zraněním uzavřela v neděli pět minut po desáté hodině Pražský okruh mezi Ořechem a Slivencem ve směru jízdy od Ruzyně k brněnské dálnici D1.

18.5.2016

Golem slouží u záchranářů už deset let

Praha - K deseti svíčkám na pomyslném narozeninovém dortu dorostl ve středu největší „sanitní" vůz, jaký si vůbec lze představit - Golem pražských záchranářů. Speciální modul určený pro likvidaci následků hromadných neštěstí a mimořádných událostí, vytvořený specialisty na výrobu nástaveb na nákladní auta z Velimi na Kolínsku, se součástí vozového parku záchranky v hlavním městě stal přesně před 10 lety.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies