VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

20.9.2016

U Všenor rychlík zranil člověka, nehoda zastavila vlaky na Beroun

Všenory u Prahy - Poblíž Všenor u Prahy v úterý večer rychlík srazil a zranil muže. Záchranářský vrtulník zraněného přepravil do nemocnice. Informoval o tom mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Nehoda podle webu Českých drah na téměř hodinu zastavila vlaky na hlavní trati mezi Prahou a Berounem.

19.9.2016

Ke zraněnému musela pomoc po žebříku

Praha /FOTOGALERIE/ – Sešplhat po žebříku dolů a stejný žebřík pak použít jako transportní plošinu pro přepravní vanu s pacientem museli pražští hasiči i zdravotničtí záchranáři, kteří na počátku víkendu pomáhali zraněnému dělníkovi. O ne zcela tuctovém zásahu informovala v pondělí Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2016

Při střetu policejního a osobního auta bylo zraněno pět osob

Praha - Střet policejního a osobního auta v pražských Holešovicích si dnes časně ráno vyžádal pět zraněných. Tři policisté, dva muži a jedna žena, byli s vážnými zraněními převezeni do Ústřední vojenské nemocnice. Zranění dvou žen z osobního vozu jsou lehká, záchranáři je převezli na traumacentrum nemocnice Motol. Informovali o tom  mluvčí policie a záchranné služby Iveta Martínková a Dominik Horn.

19.9.2016

Od severovýchodu i severu byla Praha nedobytná

Praha – Bez zranění se v pondělí ráno naštěstí obešla nehoda kamionu a tří osobních aut, která však ochromila dopravu na Štěrboholské spojce ve směru do centra Prahy. Čtyři vozidla se střetla pět minut po půl šesté na nájezdu z Pražského okruhu u Dolních Počernic. Následkem se staly desítky minut čekání ve směru od hradecké dálnice i od Černého Mostu. Jen o pár set metrů dál, na úrovni Nové Dubče se o pět minut později navíc srazila dvě vozidla i přímo na Štěrboholské spojce.

18.9.2016

Střet tří aut přibrzdil Jižní spojku

Praha - Bez zásahu zdravotnických záchranářů se v neděli neobešla ranní nehoda, která přinesla komplikace ve směru jízdy na Prahu 9. Za lanovým mostem se pět minut před osmou střetla tři osobní auta.

16.9.2016

Dvě nehody zastavily provoz na D1 na Benešovsku

Praha - Dvě nehody zastavily v pátek večer provoz na dálnici D1 na Benešovsku ve směru na Prahu. Před omezením na 29. kilometru se srazily celkem čtyři auta, podle dostupných informací se nehody obešly bez zranění. Policisté na nezbytně nutnou dobu uzavřeli dálnici mezi exitem Hvězdonice a Mirošovice, informovalo Národní dopravní informační centrum.

AKTUALIZUJEME
16.9.2016

Nehoda v Lochovicích zastavila vlaky mezi Prahou a Budějovicemi

Praha - Na železničním přejezdu v Lochovicích na Berounsku se v pátek odpoledne střetlo auto s vlakem. Nehoda se obešla bez zranění, provoz na hlavní trati Praha-České Budějovice byl zastaven, řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

AKTUALIZOVÁNO
16.9.2016

Trať Praha-Benešov dnes stála dvě hodiny, vlak projel návěstidlem

Čerčany (Benešovsko) - Provoz vlaků v železničním koridoru mezi Prahou a Benešovem byl dnes ráno zhruba na dvě hodiny zastaven. Vlak společnosti Arriva, která tudy od letošního února jezdí, projel ve stanici Čerčany návěstidlem zakazujícím jízdu. Nikdo nebyl zraněn, škoda na zničené výhybce byla vyčíslena na 200.000 korun, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přes Čerčany vede trať pro příměstské vlaky, ale také rychlíky Českých drah na jih Čech. Některé vlaky musely být odřeknuty.

16.9.2016

Autu na srázu hrozil pád do Vltavy

Praha /FOTOGALERIE/ – V pořádku jsou řidička i vůz; vše dobře dopadlo. To mohli konstatovat pražští hasiči, kteří na Podolském nábřeží zaznamenali příběh se šťastným koncem. Ve čtvrtek si je tři minuty po třetí odpoledne přivolala na pomoc řidička volva, která se dostala do potíží: když se svým autem couvala na úzké silnici, sjela z prudkého srázu. To telefonu říkala, že se bojí vystoupit – a hrozí, že skončí ve Vltavě.

AKTUALIZOVÁNO
14.9.2016

Převrácený kamion uzavřel za Prahou dálnici D11 směrem na Hradec

Jirny (u Prahy) - Dálnice D11 je ve směru na Hradec Králové na osmém kilometru uzavřena. V místě se po páté hodině ranní převrátil kamion, který blokuje všechny jízdní pruhy. Podle informací Národního dopravního informačního centra nebyl nikdo zraněn. Nehoda se stala za sjezdem na Jirny. Podle odhadu dálniční policie bude dálnice uzavřena minimálně do 07:00.

12.9.2016

Napilno měly sanitky i vrtulník

Praha – Smutně rušný víkend měli pražští záchranáři. Vyplývá to z informací, které záchranná služba zveřejnila v pondělí, podle nichž výjezdové skupiny zasahovaly u 609 událostí. Stav 32 pacientů byl natolik vážný, že vyžadoval předání na jednotky intenzivní péče nebo ARO.

11.9.2016

Na Kolínsku havaroval autobus, tři lidé jsou těžce zraněni a deset lehce

Doubravčany – U Doubravčan na Kolínsku dnes odpoledne havaroval autobus. Podle prvotních informací byli tři lidé těžce zraněni a dalších deset lehce, řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

10.9.2016

Auto zůstalo stát na přejezdu, k němuž se blížil rychlík

Praha /VIDEO/ - Obrovskou kliku měla 39letá řidička malého osobního auta, která se ve čtvrtek doslova podruhé narodila. Nebývalé štěstí v neštěstí měla poté, co v Radotíně dvě hodiny před polednem nerespektovala červená světla, jejichž blikání doprovázené i zvukovou výstrahou zakazovalo vjezd na vícekolejný železniční přejezd poblíž křižovatky ulic Vrážská a Na Betonce. Řidička se přesto snažila vyhnout čekání a koleje přejet. Právě ve chvíli, kdy spadly závory.

9.9.2016

Jsme s vámi, vzkazují záchranáři v těžké chvíli kolegům

Praha - Tragédie, která ve středu večer postihla slovenské letecké záchranáře, citelně zabolela také jejich pražské kolegy. Deník o tom informovala Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů. Havárie záchranářského vrtulníku společnosti ATE – Air-Transport Europe, který se zřítil do nepřístupného horského terénu nedaleko Banské Bystrice, si vyžádala životy všech čtyř lidí na palubě – dvou členů a členky posádky i přepravovaného pacienta. Zaměstnanci pražské záchranky i její vedení vyjádřili slovenským kolegům upřímnou soustrast.

8.9.2016

Auto s mladíky skočilo do potoka

Praha - Bez újmy vyvázla posádka osobního auta, které spadlo z mostku a skončilo v potoce na střeše. O podrobnostech havárie, k níž došlo v neděli krátce po sedmé ranní v Panenských Břežanech na Praze-východ, informovala ve čtvrtek policistka Eva Kropáčová. „Opilý řidič nezvládl řízení a spadl do potoka," konstatovala.

8.9.2016

Po těžké nehodě odvážel motorkáře vrtulník

Praha - Téměř dvě hodiny trval zásah profesionálních hasičů z Říčan a dobrovolné jednotky z Mnichovic na místě dopravní nehody ve Struhařově na Praze-východ, kde se ve středu bočně střetly dodávka a motocykl. Třebaže nabouraná vozidla na pohled nevyhlížela nijak zle, šlo o velmi vážnou havárii. Motorkář utrpěl těžké zranění a zůstal uvězněn mezi svým strojem a oplocením pozemku jednoho z domů.

6.9.2016

Fretku museli z kanálu vyřezávat

Praha /FOTOGALERIE/ - Rozbrusku, s jejíž pomocí nařízli litinové víko kanálu, použili v úterý hasiči z pražských Modřan k záchraně vysílené a vyděšené fretky. V půl osmé ráno je do Nesvadbovy ulice přivolali strážníci, kteří původně hovořili o tom, že je třeba vyprostit z kanálu kunu. Ukázalo se, že jde o fretku – a také bylo čím dál zřejmější, že tohle bude pěkný oříšek: zvířátko uvízlo hlavou v otvoru poklopu.

6.9.2016

Pomoc k nabouranému autu přivolal mobil

Praha – Auto si opravdu po nehodě přivolalo pomoc „samo", ale za pomoci jiné technologie, než naznačovaly prvotní informace. Tak lze shrnout úterní zprávu pražských hasičů k pondělní drobné nehodě v libeňské křižovatce ulic Františka Kadlece, Prosecká a Pod Labuťkou, kde se střetly Ford Focus a Škoda Fabia; naštěstí se nikomu nic nestalo. Hasiči v úterý korigovali informaci z pondělka, že šlo o historický mezník v podobě prvního přijetí automatizovaného volání systému e-call, jímž výrobci vybavují některé dražší vozy.

AKTUALIZOVÁNO
6.9.2016

Dvě nehody zkomplikovaly dopravu na Pražském okruhu ve směru k D5

Praha /FOTOGALERIE/ - Dvě nehody v úterý zkomplikovaly dopravu na Pražském okruhu ve směru k dálnici D5. Na Radotínském mostě se srazilo osobní auto s nákladním, policisté proto načas zcela uzavřeli Cholupický tunel. Zřejmě i v souvislosti s kolonami, které před tunelem vznikly, o něco později havarovala dvě nákladní a jedno osobní auto u Jesenice. Při nehodách byli zraněni dva řidiči, které pražská záchranná služba odvezla do nemocnic. Informovali o tom policejní mluvčí Tomáš Hulan a mluvčí záchranné služby Dominik Horn a Petra Effenbergerová.

6.9.2016

Po boku lodí skončilo na boku auto

Praha - Tři čtvrtě hodiny zabralo pražským hasičům vyprošťování „ztroskotaného" osobního auta, které u přístaviště na Dvořákově nábřeží spadlo do Vltavy. K bílému volvu, jež na úrovni Nemocnice Na Františku skončilo na boku ve vodě, byli přivoláni v pondělí večer; čtyři minuty před 20. hodinou. Naštěstí se v autě, které havarovalo u sjezdu z náplavky do Vltavy, již nikdo nenacházel – řidič vylezl nezraněný. Nebylo také vidět, že by z vozu unikaly ropné látky nebo jiné provozní kapaliny.

5.9.2016

Návrat z dovolené přinesl exotiku

Praha /VIDEO/ - Nemilé překvapení zažila žena z pražského Chodova, když se v neděli večer vrátila z dovolené.

5.9.2016

Auto si samo přivolalo pomoc. Poprvé!

Praha - Za pár let to možná bude naprostá samozřejmost, v pondělí odpoledne se nicméně jednalo o historický mezník: poprvé se v Praze stalo, že auto po nehodě samo přivolalo pomoc. Došlo k tomu krátce po půl druhé, kdy se v Libni střetla dvě osobní auta ve světelné křižovatce v oblasti poblíž Kundratky. Ford Focus a Škoda Fabia.

5.9.2016

Do vody poslal řidiče alkohol

Praha - Z ohrožení pod vlivem návykové látky podezřívají policisté z Úval na Praze-východ 24letého muže, který na sklonku srpna nezvládl v Šestajovicích řízení octavie. V pondělí o tom informovala policistka Eva Kropáčová. „Krátce po půlnoci vyjel na obrubník při pravém okraji komunikace, následně přejel do protisměru, kde vyjel mimo vozovku, poškodil keře živého plotu a zděné oplocení u přilehlého domu. Před pádem vozidla do uměle vytvořené vodní nádrže mu nezabránilo ani železné zábradlí," přiblížila okolnosti nehody.

3.9.2016

Na Nymbursku se srazil autobus s policejním autem, dva zranění

Nymburk - Mezi Dymokury a Nymburkem se dnes ráno srazil autobus s policejním autem. Dva policisté se při střetu zranili, jeden těžce. Cestující z autobusu vyvázli bez zranění. Příčina nehody se vyšetřuje, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

2.9.2016

Střet autobusů se obešel bez zranění

Praha - Černé dopoledne měly v pátek v Praze autobusy. V kalendáři sice není nešťastná třináctka, ale bouralo jich hned několik. Naštěstí se havárie obešly bez zranění.

31.8.2016

Pád jeřábu na dům šetří policie jako obecné ohrožení

Praha – Nejenom vážné zranění jeřábníka, ale také hmotná škoda vyčíslená prozatím na šest milionů korun. Taková podle slov policistky Evy Kropáčové bilance úterní nehody autojeřábu v osadě Mírovice u Veleně na Praze-východ. Těžký stroj pracující na stavbě čistírny odpadních vod se převrátil, přičemž vztyčené rameno jeřábu zasáhlo rodinný dům v sousedství.

31.8.2016

O prázdninách zemřeli v Praze při dopravních nehodách tři lidé

Praha /TABULKA/ - O letních prázdninách zemřeli v hlavním městě při dopravních nehodách tři lidé. To je o pět méně než loni, před dvěma lety zemřelo sedm lidí. Každá pátá nehoda na tuzemských silnicích o prázdninách se přitom stala v Praze. Vyplývá to ze statisticky dopravních nehod na policejním webu.

29.8.2016

V ČR roste počet nehod při dojíždění do kolony, řada končí smrtí

Praha - V Česku roste počet nehod, které se stanou při dojíždění do stojící kolony, řada z nich přitom končí tragicky. Řidiči by se proto měli plně věnovat řízení za každé situace a především dodržovat bezpečnou vzdálenost, informovali dnes ČTK zástupci Ústředního automotoklubu (ÚAMK). Do českého práva by podle nich měla být zavedena povinnost bezpečné vzdálenosti a její dodržování, podobně jako například v Německu, Rakousku či dalších zemích.

25.8.2016

Na pokus o přeplavání Vltavy v Praze doplatil muž životem

Praha - U Janáčkova nábřeží v Praze se ve čtvrtek v podvečer utopil muž, který se pokoušel přeplavat Vltavu. Potápěčům trvalo několik desítek minut, než bezvládné tělo pod hladinou našli a dostali na břeh. Následné pokusy o resuscitaci však nebyly úspěšné. Oznámil mluvčí pražské policie a záchranné služby.

AKTUALIZOVÁNO
25.8.2016

D1 u Humpolce byla přes hodinu zavřená kvůli nehodě se zraněnými

Humpolec - Dálnice D1 směrem na Prahu byla dnes po poledni více než hodinu neprůjezdná kvůli nehodě na 94. kilometru u Humpolce. Osobní auto tam narazilo do pracovního zařízení, které na dálnici provádělo dopravní značení. Zraněno bylo šest lidí, tři dospělí a tři děti, řekla mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Provoz v jednom jízdním pruhu dálnice byl obnoven ve 13:40, kolona aut v té době měřila zhruba šest kilometrů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies