VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

AKTUALIZOVÁNO
10.11.2016

Dva vlaky jely proti sobě. Jeden s lidmi

Praha – Nikomu se nic nestalo a ani nedošlo ke střetu. Tak zná dobrá zpráva k mimořádné události na železnici, která se stala ve čtvrtek dopoledne v Praze; ve výhybně Praha-Vyšehrad. Méně radostným sdělením je informace, že vůbec mohlo dojít k tomu, že na jedné koleji jely proti sobě přemisťovaná souprava a osobní vlak obsazený cestujícími, mířící z Berouna do stanice Praha-hlavní nádraží. Naštěstí se zastavily 98 metrů od sebe, když strojvedoucí začali včas brzdit. Pasažéry z jednotky CityElefant pak bylo třeba evakuovat.

8.11.2016

Vlak na hlavním nádraží v Praze srazil a usmrtil chodce

Praha - Vlak v úterý večer na hlavním nádraží v Praze srazil a usmrtil chodce. Provoz na železnici v centru města byl poté omezen, což se dotklo desítek spojů. V úterý to řekli mluvčí Drážní inspekce a Českých drah. Krátkodobě se dálkové vlaky ve středu Prahy kvůli nehodě zcela zastavily.

7.11.2016

Příjezd do Prahy od severu zablokovala nehoda

Praha – Hromadná nehoda čtyř osobních aut se obešla bez zranění. To je ovšem jediná dobrá zpráva v souvislosti s havárií, k níž došlo v pondělí v půl sedmé ráno na příjezdu do Prahy po dálnici D8.

AKTUALIZOVÁNO
5.11.2016

Po střetu s kamionem tramvaj vykolejila

Praha /FOTOGALERIE/ - Vážná a nepěkně vyhlížející nehoda v křižovatce ulic Bělohorská a Říčanova, střet kamionu s tramvají, která po nárazu vykolejila, zablokoval v sobotu půl hodiny po poledni nejen průjezd po kolejích, a to v obou směrech, ale i cestu pro auta. Událost si vyžádala zásah všech hlavních složek integrovaného záchranného systému. Včetně záchranářů; nepotvrdila se totiž původní informace o tom, že se nehoda obešla bez zranění. Do nemocnice byli odsvezeni oba řidiči; naštěstí utrpěli pouze lehká zranění. Povolat k odstranění následků nehody bylo třeba i jeřáb dopravního podniku.

AKTUALIZOVÁNO
31.10.2016

Srážka kamionů uzavřela Pražský okruh u Modletic od D1

Praha - Pražský okruh v pondělí odpoledne zablokovala mezi Modleticemi a Jesenicí ve směru na Ruzyň zhruba na tři hodiny nehoda dvou kamionů. Vyplývá to z informací policie a Ředitelství silnic a dálnic. Nehoda se stala na 79. kilometru okruhu krátce před 13.30, až kolem 16.45 byl provoz obnoven jedním pruhem.

AKTUALIZOVÁNO
26.10.2016

Pražský okruh zatarasil náraz auta do cisterny

Praha - Velmi vážná nehoda, která se bohužel neobešla bez zásahu zdravotnických záchranářů včetně policejní helikoptéry s lékařskou posádkou, zablokovala ve středu odpoledne u Jesenice na Praze-západ průjezd po Pražském okruhu ve směru jízdy od brněnské dálnice D1 k plzeňské D5. Na 80. kilometru dálnice D0 havarovalo po čtvrté odpolední osobní auto, které zezadu najelo do cisternového návěsu polského kamionu.

AKTUALIZUJEME
26.10.2016

V Bubenči dopoledne spadl dělník z lešení, pád nepřežil

Praha - V pražské Bubenči ve středu dopoledne spadl pětapadesátiletý dělník z lešení. Zraněním na místě podlehl. Příčiny pádu policie zjišťuje. Vyplývá to z informací mluvčích pražské policie Jana Daňka a záchranné služby Matěje Hříbala.

25.10.2016

Srážka na kolejích byla jen ťuknutím

Praha - Rána naštěstí nebyla velká a nikomu se nic nestalo. Tak lze shrnout následky pondělního střetu na železničním přejezdu v obci Lázně Toušeň, jímž se zabývají policisté z Prahy-venkov: Východ. K nehodě došlo deset minut po osmé ranní, připomněla policistka Eva Kropáčová.

24.10.2016

Žena, do jejího auta narazil nákladní vůz, neměla šanci přežít

Praha - Velmi vážná nehoda se smrtelným následkem zablokovala v pondělí asi dvacet minut před osmou hodinou cestou po dálnici D10 směrem od Prahy na Mladou Boleslav. Těžkým zraněním označovaným jako neslučitelná se životem na 14. kilometru podlehla řidička osobního auta, do jejíhož vozu zezadu naboural malý nákladní automobil. Nikomu dalšímu se nic nestalo.

AKTUALIZOVÁNO
21.10.2016

Nehoda na přejezdu zastavila vlaky mezi Prahou a Hostivicí

Praha - V pražské Liboci se v pátek odpoledne srazilo na železničním přejezdu osobní auto s osobním vlakem. Nikdo nebyl zraněn. Nehoda na víc než tři hodiny zastavila vlakovou dopravu z Prahy směrem do Hostivice, včetně příměstských vlaků. Jezdí náhradní autobusy. V pátek to řekli mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a pražské policie Andrea Zoulová. Na stejném přejezdu se minulý týden v sobotu při srážce s vlakem zranila řidička malé dodávky.

AKTUALIZOVÁNO
17.10.2016

Dálnice před Prahou blokovaly bouračky. Kvůli ranní mlze?

Praha – Dvě nehody v pondělí ráno zcela zablokovaly příjezd do metropole po dálnici D6 od Nového Strašecí. Nejprve čtvrt hodiny po šesté bouralo sedm vozidel v levém pruhu na druhém kilometru, o půl hodiny později se na stejné trase střetla dvě osobní auta na kilometru 4,8 – a následně pak ještě bouralo šest aut v těsné blízkosti místa první nehody.

AKTUALIZOVÁNO
14.10.2016

Skvrna do Vltavy vytekla z flašky

Praha /FOTOGALERIE/ - Ropnou skvrnu na hladině Vltavy, která dosáhla rozměrů 5×50 m, likvidovali v pátek kolem poledního pražští hasiči u Alšova nábřeží v centru Prahy; u kotviště mezi Karlovým a Mánesovým mostem. Za pomoci sorpčních hadů si s nebezpečnou látkou poradili hasiči z pražské centrály a takzvaná vodní skupina ze stanice v Holešovicích.

12.10.2016

Školačku asi strhlo k zemi auto za tašku

Praha /VIDEO/ - Neobvyklou dopravní nehodu šetří od 3. října pražští policisté. Nemilá událost se přihodila 11leté dívce, které čtvrt hodiny před druhou odpolední šla přes přechod pro chodce ve Vinohradské ulici. Ani se však nenadála – a ležela na zemi. Zraněná. Co se stalo, policisté stále zkoumají. Podle všeho jí do školní tašky narazilo auto právě projíždějící kolem, připomněla ve středu Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. „Řidič vozidla na místě nezastavil – a ve své jízdě nadále pokračoval," konstatovala policistka.

12.10.2016

Převrácený kamion zkomplikoval provoz na Pražském okruhu

Praha - Nehoda kamionu, který se před půlnocí převrátil na nájezdu z Pražského okruhu na Novopackou ulici, zkomplikoval v noci i během dopoledne provoz směrem na mladoboleslavskou dálnici D10 i v přilehlých ulicích. Nájezd byl v noci uzavřen, ráno začali policisté odklánět dopravu po objízdné trase. Zraněného maďarského řidiče kamionu, který převážel nábytek, odvezla záchranná služba.

11.10.2016

K odklízení dopravní nehody se hasiči museli vracet

Praha / FOTOGALERIE/ - Nehoda se sice obešla bez vyprošťování zraněných osob, zapříčinila ale dlouhé kolony. Tak pražští hasiči zhodnotili střet dvou osobních aut na nájezdu na dálnici D10, k němuž byli do Novopacké ulice voláni v pondělí dvě minuty po druhé odpolední – a pak se na místo ještě vraceli.

11.10.2016

OBRAZEM: Tramvaje v centru zastavilo zranění seniora

Praha /FOTOGALERIE/ Bezmála dvacet minut zůstaly v úterý v centru metropole stát tramvaje poté, co se ve Spálené ulici u zastávky Národní třída střetla tramvaj se seniorem. Naštěstí neměli práci hasiči, protože zraněného nebylo třeba vyprošťovat. Muže, který utrpěl tržnou ránu na hlavě a oděrky, ale zůstal při vědomí, odvezli záchranáři do motolské nemocnice.

8.10.2016

Aby pomohli pacientovi, po dvou týdnech opět vykopli stejné dveře

Praha - Bylo to jako přes kopírák. Těmito slovy Jan Čihák z centrály pražských strážníků zhodnotil zásah hlídky z Prahy 11, která po dvou týdnech opětovně pomáhala 47letému muži z Chodova, kterého doma postihl záchvat provázený silnými křečemi. Bylo to ve čtvrtek v noci, kdy volali sousedé, že muž žijící v Proutěné ulici asi dostal epileptický záchvat.

7.10.2016

Kdo viděl zranění chodkyně Říčanech?

Říčany - Svědky nehody, při níž byla 16. září dopoledne zraněna chodkyně na přechodu v Říčanech na Praze-východ, hledají středočeští policisté z územního odboru Praha-venkov: Jih. V pátek o tom informoval policista Zdeněk Chalupa.

7.10.2016

Upadlé kolo sanitky: byl to snad úmysl?

Praha – Zranění sice nikdo neutrpěl, když v úterý sanitce pražských záchranářů, která krátce po 15. hodině projížděla ulicí V Holešovičkách v Libni, upadlo za jízdy zadní kolo – přesto byl ale sázce lidský život. V pátek to naznačil náměstek ředitele pražských záchranářů Jaroslav Valášek. Uvedl, že k nehodě došlo ve chvíli, kdy sanitní vůz převážel pacienta ve stavu ohrožení života. Ani jemu se nic nestalo – ovšem transport do nemocnice se pozdržel.

7.10.2016

V Újezdu nad Lesy zemřela po střetu s nákladním autem starší žena

Praha - Střet s nákladním automobilem ve Starokolínské ulici v pražské čtvrti Újezd nad Lesy nepřežila v pátek dopoledne starší žena. Informovali o tom mluvčí pražské záchranné služby a policie Matěj Hříbal a Iveta Martínková. Provoz ve Starokolínské ulici je po dobu vyšetřování nehody zastaven, policisté dopravu odklánějí do okolních ulic.

6.10.2016

Seniorku srazil služební vůz policie

Praha - Těžké zranění utrpěla 65letá chodkyně, s níž se ve středu večer střetl na pražském Chodově služební vůz policie. K vážné dopravní nehodě došlo krátce před půl osmou večer v křižovatce ulic Ke Stáčírně a Donovalská. Za jakých okolností se vůz v barvách policie střetl se seniorkou přecházející vozovku, policisté dále zkoumají.

4.10.2016

Dítě běžící za psem těsně minul vlak

Praha - Těžké zranění psa přinesla nehoda na kolejích, která jen taktak neskončila velkou tragédií pro celou rodinu. Stalo se to v neděli ráno – a prvotní zprávy z místa události na pražské Folimance vůbec nezněly dobře: strážníci z Prahy 2 byli přivoláni s tím, že malého chlapce srazil vlak – a dítě zůstalo ležet v kolejišti. Naštěstí byl na místě jen zraněný pes – a dítě v šoku.

AKTUALIZOVÁNO
2.10.2016

Od sobotního večera zemřeli na středočeských silnicích tři lidé

Praha - Od sobotního večera zemřeli na středočeských silnicích při dopravních nehodách dva lidé a další čtyři byli zraněni. V jednom případě nadýchal řidič po havárii 2,09 promile, řekla novinářům policejní mluvčí Michaela Richterová.

AKTUALIZOVÁNO
30.9.2016

V září zemřelo na silnicích zatím 51 lidí, méně než loni

Praha - Během září zemřelo při dopravních nehodách v Česku zatím 51 lidí, což je o 28 méně než před rokem a nejméně za září v novodobých statistikách, tedy od roku 1990. Od začátku roku si dopravní kolize vyžádaly 404 lidských životů, což je o 86 obětí méně než ve stejném období loni, dnes to řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Bilance je předběžná, oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden.

29.9.2016

Muž sražený v pražské Uhříněvsi rychlíkem utrpěl vážná zranění

Praha - Velmi vážná zranění utrpěl třiatřicetiletý muž, kterého ve čtvrtek večer srazil vlak v železniční stanici Praha-Uhříněves. Lékaři uvedli zraněného do umělého spánku a převezli ho na traumacentrum vinohradské nemocnice. Informaci poskytl mluvčí pražských záchranářů Dominik Horn.

27.9.2016

Na lovení člunu z vody byl jeřáb krátký

Praha/FOTOGALERIE/ - Přes čtyři desítky už se od počátku roku překulil počet zásahů potápěčů z hasičské stanice v pražských Modřanech, kteří zasahují u rozmanitých malérů nejenom na území metropole a ve středních Čechách, ale i v přilehlých oblastech sousedních krajů. V úterý byli půl druhé hodiny před polednem přivoláni k Vltavě u Strakonické ulice, kde se do řeky potopil malý sportovní člun.

27.9.2016

Autobus v Praze 4 srazil chlapce, zraněni byli i čtyři cestující

Praha - Autobus městské hromadné dopravy v úterý srazil na náměstí Bratří Synků v Praze 4 zhruba třináctiletého chlapce. Při nehodě byli zraněni i čtyři cestující v autobusu. Záchranná služba všechny zraněné odvezla s lehkými zraněními do nemocnice v Krči a na Karlově náměstí, řekl mluvčí záchranky Matěj Hříbal.

26.9.2016

Špičkové týmy hasičů ukážou v Letňanech vyprošťování

Praha /GALERIE/ - K nákupnímu centru v Letňanech zvou ve čtvrtek veřejnost pražští hasiči. Nelákají k nakupování, ale k pokoukání. Mezi devátou a patnáctou hodinou se část parkoviště stane dějištěm XXII. ročníku Memoriálu JUDr. Františka Kohouta. Soutěže čtyřčlenných družstev ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel (ať už stojících na kolech, nebo ležících na boku, či dokonce na střeše) se zúčastní vítězové krajských klání – tedy ty nejlepší týmy z celé republiky.

25.9.2016

Nejvíce nehod na D1 se během prázdnin odehrálo u Ostředka

Praha - Nejnebezpečnějším úsekem dálnice D1 se během prázdnin stal opravovaný úsek mezi Hvězdonicemi a Ostředkem na Benešovsku. Během července a srpna na něm policisté řešili celkem 25 dopravních nehod včetně jedné s těžkým zraněním. Loni, kdy na stejném místě během léta silničáři provizorně zpevňovali krajnice, se tu stalo deset nehod a v roce 2014, tedy ještě před zahájením prací, pět nehod. Vyplývá to ze statistik ředitelství služby dopravní policie.

25.9.2016

Vrtulník pomáhal motorkáři i posádce auta

Praha - Nejen hasiči z Říčan, jimž vyjely na po moc také jednotky z Úval a Českého Brodu, ale také policisté a zdravotničtí záchranáři zasahovali v sobotu po třetí odpoledne na místě vážného střetu motocyklu s osobním autem u Úval na Praze-východ. Pro těžce zraněného motorkáře, jehož stroj začal po střetu hořet, přiletěl vrtulník. Muž byl při vědomí, opakovaně ale omdléval. Okolnosti události zůstávají v šetření. Prvotní poznatky napovídají, že rychle jedoucí motocykl narazil do otáčejícího se auta, když jeho řidič na situaci již nestačil reagovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies