VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

AKTUALIZOVÁNO
11.12.2016

KRIMI MIX: Nehoda zastavila provoz ve Zlíchovském tunelu

Praha - Omezení provozu v oblasti Zlíchovského tunelu, které se protáhlo ještě na celé nedělní dopoledne, si vyžádala dopravní nehoda osobního auta mířícího Dobříšskou ulicí směrem od centra k Barrandovskému mostu, jež dvacet minut před druhou hodinou v noci narazilo do svodidel. Tunel pak musel být kvůli výpadku elektrického proudu obousměrně uzavřen – jak ve směru od Radlické ulice (a tunelu Mrázovka), tak ve směru od Barrandovského mostu do centra. Při nárazu totiž automobil zničil rozvaděč, což se neobešlo bez rozsáhlejších o­prav. 

AKTUALIZOVÁNO
4.12.2016

Nehody na ledu uzavřely dálnici

Praha – Zledovatělý povrch vozovky, mnohdy ještě v kombinaci se sněhovým popraškem, potrápil v neděli večer řidiče na řadě míst v Praze i v blízkém okolí metropole. S tím, že ho kluzké vozovky překvapily, se Deníku svěřil řidič Jiří Novotný, který v půl osmé dorazil domů na krčské sídliště z Berouna. „Nečekané," konstatoval s tím, že když vyjížděl, nic nenasvědčovalo tomu, co všechno na pouhých čtyřech desítkách kilometrů zažije.

3.12.2016

Hledaný muž převrátil auto do bazénu

Praha - Netradiční okolnosti pomohly policistům z Prahy-západ k zadržení muže figurujícího v celostátním pátrání. Dopadli ho v pátek večer po dopravní nehodě, před níž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Policistům nadýchal hodnotu přesahující jedno promile, takže je podezřelý ze spáchání trestného činu; z ohrožení pod vlivem návykové látky.

AKTUALIZOVÁNO
3.12.2016

Při střetu na dálnici se zranilo pět lidí

Praha - Pěti lidem, z nichž čtyři utrpěli vážnější zranění, museli v sobotu odpoledne pomáhat zdravotničtí záchranáři poté, co se dvacet minut po třetí hodině stala vážná dopravní nehoda na Praze-západ. Na kilometru 19,5 dálnice D4 ve směru jízdy od Prahy na Příbram narazilo osobní auto do nákladního. Vedle pozemních záchranářských týmů byl přivolán i vrtulník s lékařskou posádkou.

AKTUALIZOVÁNO
2.12.2016

Mladíka tramvaj vážně zranila

Praha – S vážným zraněním převáželi pražští záchranáři do Thomayerovy nemocnice 16letého chodce, kterého na Zahradním Městě v pátek ráno srazila tramvaj. Nehoda, k níž ve frekventované Švehlově ulici u zastávky Sídliště Zahradní Město došlo v půl osmé, si vyžádala omezení provozu tramvají; soupravy s čísly 22 a 26 v úseku mezi zastávkami Obchodní centrum Hostivař a Sídliště Zahradní Město nejezdily to 7,54.

1.12.2016

Auto po střetu skončilo na střeše

Dolní Břežany - Fabia se převrátila na střechu, superb zůstal u pravého okraje komunikace otočený do protisměru – a řidiči obou škodovek utrpěli zranění, s nimiž je záchranáři odváželi do nemocnice. Takové jsou následky dopravní nehody, k níž ve středu došlo u Dolních Břežan na Praze-západ.

AKTUALIZOVÁNO
1.12.2016

KRIMI MIX: Havárie vody zaměstnala i hasiče

Praha /FOTOGALERIE/ -  Velká svým rozsahem sice pondělní havárie vody pod Sokolskou ulicí v centru metropole nebyla – věděla o ní ovšem celá Praha vzhledem k tomu, že až do úterka museli policisté omezit provoz na magistrále. Uzavírku se naštěstí v úterý po poledni podařilo odstranit zčásti – a večer pak dopravu v místě oprav obnovit v plném rozsahu.

AKTUALIZOVÁNO
29.11.2016

Provoz na magistrále se po havárii vody vrací k normálu

Praha /FOTOGALERIE/ - Dva sliby byly splněny – a už v té chvíli, krátce po úterním poledni, bylo patrné, že i k naplnění třetího dojde dřív, než naznačovaly původní předpoklady. Provoz na pražské magistrále se po pondělní havárii vody v Sokolské ulici v centru metropole podařilo obnovit.

29.11.2016

Dálnice zablokovaly nehody kolosů

Praha – Kamion, který se převrátil po šesté ranní u Černého Mostu, omezil v úterý řidiče přijíždějící do Prahy po mladoboleslavské dálnice D10. Střet nákladní soupravy s osobním autem, k němuž došlo v Novopacké ulici, si vyžádal uzavření spojnice D10 a Pražského okruhu D0. Na objízdné trase přes Satalice se vytvořila citelná kolona, auta ale zacpala i další komunikace v širší oblasti – jak přímo v metropoli, tak na Praze-východ. Okolnosti nehody, která byla původně ohlášena jako střet nákladního auta s osobním, a to dokonce i s potřebou vyprošťování, zůstávají v šetření policie.

AKTUALIZOVÁNO
29.11.2016

Po uzavírce Sokolské v Praze se opět tvoří kolony na magistrále

Praha - Kvůli uzavírce pražské Sokolské ulice po pondělní havárii vody se v úterý opět tvoří kolony na magistrále. Pražská magistrála je jednou z nejfrekventovanějších silnic v Praze a důležitou spojnicí severní a jižní části města mezi dálnicemi D8 a D1 přes centrum. Sokolská má být částečně otevřena v úterý kolem poledne a zcela zprovozněna vpodvečer. Objížďka místa havárie na křižovatce Sokolské a Ječné vede přes Legerovu ulici.

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2016

Muže, kterého v pondělí na D4 srazilo auto, pronásledovala policie

Praha - Muž, který zemřel v pondělí dopoledne po srážce autem na 16,5 kilometru D4 ve směru na Prahu, byl podezřelý z násilného trestného činu. Policisté ho pronásledovali a nehoda se stala v okamžiku, kdy před nimi prchal přes dálnici. V pondělí to řekl mluvčí policie Zdeněk Chalupa. Dálnice byla kvůli vyšetřování nehody dvě a půl hodiny uzavřena. Provoz byl obnoven v poledne.

28.11.2016

Dálnici D4 zastavila na dvě a půl hodiny srážka auta s chodcem

Mníšek pod Brdy - Dálnici D4 na 16,5. kilometru ve směru na Prahu, nedaleko Mníšku pod Brdy, zastavila v pondělí dopoledne na dvě a půl hodiny nehoda, při níž osobní vůz srazil chodce. Muž, který přebíhal dálnici, na místě zemřel. Dálnice byla uzavřena do 12.00. V pondělí to řekl mluvčí policie Jakub Vinčálek.

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2016

Menší porucha na špatném místě. Prasklá voda znehybnila Prahu

Praha - Do centra metropole raději autem nejezděte. To je výzva, s níž se v pondělí nečekaně obrátil obyvatele Prahy i její návštěvníky magistrát hlavního města. A platí stále – ovšem už by to nemělo trvat dlouho…

25.11.2016

Zeď spadla během týdne dvakrát, práci měli i záchranáři

Praha/FOTOGALERIE/- Zranění, která se naštěstí zdají být jen lehčího charakteru, utrpěl v pátek večer muž, na kterého se v Kolovratech na okraji metropole zřítila část nestabilní opěrné zdi. Do ulice Do Lipan mu v půl sedmé vyjeli na pomoc hasiči i zdravotničtí záchranáři z Prahy i Středočeského kraje. Událostí se zabývá policie, místo detailně prozkoumá statik.

25.11.2016

Ozve se svědek, který viděl sražení chodkyně?

Praha - S žádostí pomoc se v pátek obrátili na veřejnost policisté z Prahy-venkov: Jih. Hledají svědka nehody; zatím neznámého muže, který 16. září dopoledne šel v Říčanech po přechodu v křižovatce ulic Černokostelecká a Smiřických, kde provoz řídily semafory – a přímo před jeho očima dodávka značky Renault s nákladem dřeva naloženého na valníkové korbě zachytila zrcátkem chodkyni.

AKTUALIZOVÁNO
25.11.2016

Děti tramvaj nepřetlačily. Lepší tedy je jí uhnout

Praha /FOTOGALERIE/ - Babička; moje babička. Tahle slova až překvapivě často slyšel Deník z dětských úst v tramvaji, která nikam nejela. Pomyslně zastavila v zastávce Bezpečná. Od úterka do pátku do ní zvala pražská policie třídy z vybraných škol v blízkosti tramvajových obratišť, aby si preventisté s žáky popovídali o bezpečném chování v silničním provozu. Ano, přímo v tramvaji; vždyť byla řeč hlavně o tom, jak právě tramvaje jsou chodcům nebezpečné.

25.11.2016

Nejvíce bourají mladí řidiči, tři ze čtyř nehod způsobují muži

Praha - Z údajů pojišťoven vyplývá, že nejnebezpečnějšími piráty silnic jsou mladí muži za volanty vozů silných značek. Naopak ženy vycházejí ze statistik vítězně způsobí jen každou čtvrtou nehodu.

25.11.2016

Piráti silnic jezdí ve škodě a fordu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Deník zanalyzoval všech 12,5 tisíce letošních pražských nehod. Jaká auta řídí největší piráti? Pokud chtějí lídé po pražských silnicích a ulicích dojet bez úhony do cíle, musí dávat pozor na řidiče škodovek, volkswagenů a fordů.

24.11.2016

Bouračka zaměstnala i chemiky

Praha /FOTOGALERIE/ - Lehlé chemické obleky a lopaty, které posléze vystřídal smykový nakladač, museli využít pražští hasiči, kteří ve středu po celé odpoledne i během večera pracovali na odstraňování následků nehody ve Kbelích.

22.11.2016

Předjíždění v mlze přineslo zranění

Praha - Těžké zranění si vyžádala nehoda, k níž došlo v pondělí po deváté hodině u obce Líbeznice Na Praze-východ. Na frekventované silnici vedoucí od Zdib na Neratovice boural řidič osobního vozu BMW, který v silné mlze předjížděl nákladní soupravu, aniž měl rozhled na dostatečnou vzdálenost – a srazil se s protijedoucím nákladním automobilem DAF.

21.11.2016

Srážka aut krátce omezila provoz v Lochkovském tunelu

Praha - Kvůli nehodě dvou aut byl v pondělí odpoledne zhruba na čtvrt hodiny omezen provoz v Lochkovském tunelu. Doprava na Pražském okruhu byla přerušena ve směru na Ruzyň, opačným směrem jezdila auta normálně. Informoval o tom mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

21.11.2016

Po bouračce uzavřeli Jižní spojku. Kvůli obavám z bomby v kufru

Praha - Dopravní nehodu, po níž byla uzavřena Jižní spojka a musel zasahovat pyrotechnik, řešili v noci na pondělí pražští policisté. V jednom z nabouraných aut, jehož 35letý řidič se přiznal k požití drog, se totiž našel podezřelý předmět, z něhož vyčnívaly dva dráty. Nakonec se ukázalo, že nešlo o nic nebezpečného, potvrdil policista Jan Daněk.

20.11.2016

Oběti dopravních nehod připomene pietní akt a mše

Praha - Oběti silničních havárií v neděli připomene pietní akt u památníku na nultém kilometru dálnice D1 v Praze. Vzpomínková akce se koná u příležitosti Světového dne obětí dopravních nehod. Loni zemřelo na českých silnicích 660 lidí. Celosvětově jde každý rok o více než 1,2 milionu obětí.

17.11.2016

Muže na přechodu pro chodce přejela hned dvě auta jedoucí za sebou

Praha – Jediná dobrá zpráva zní: většina nehod se naštěstí obešla bez vážnějších zranění. Jinak jsou zprávy o středečních bouračkách v metropoli, které ve čtvrtek přinesla Iveta Martínková z ředitelství pražské policie, smutné. A to včetně údajů o úrazech. Z tohoto pohledu sice mnohé bouračky dopadly relativně dobře – nikoli ale všechny. S vážnými zraněními převáželi záchranáři do nemocnice muže, kterého krátce před 17. hodinou srazilo auto na nábřeží Edvarda Beneše. Vzápětí po střetu, k němuž došlo na přechodu pro chodce, pak ještě muže ležícího na vozovce přejelo další auto mířící stejným směrem! „Tuto událost si ještě na místě převzali kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod," připomněla Martínková, že policisté zvolili postup, který uplatňují u těch nejzávažnějších havárií.

15.11.2016

Domácí porod se změnil v drama

Praha - K tragédii byl opravdu krůček. Tak středočeští záchranáři pohlížejí na zásah z noci na úterý, kdy byli před 21. hodinou přivoláni k rodící ženě. O pomoc zdravotníků žádala další přítomná žena, která ohlásila, že neslyší srdeční ozvy dítěte.

15.11.2016

Po srážce auta s tramvají řidiče vystříhávali

Praha/FOTOGALERIE/ - Několika zraněným pomáhali v úterý odpoledne pražští záchranáři poté, co se na Žižkově střetla tramvaj s větším osobním autem. Jeho řidič s vážným zraněním hlavy zůstal v autě se zmuchlaným levým bokem zaklíněný a hasiči z centrály a Strašnic ho s použitím hydraulického nářadí vystříhávali přes dvacet minut.

15.11.2016

Třídírnu pošty vyklidil bílý prášek

Praha - Rozruch zažili v noci na úterý pracovníci poštovní třídírny v pražských Malešicích. Překvapil je neznámý bílý prášek vysypaný z porušené obálky zásilky adresované do ciziny. Deset minut před půlnocí tak z pracoviště v Sazečské ulic bylo evakuováno 37 lidí – a na místě se objevily vozy přivolaných hasičů. Přijeli nejen hasiči ze Strašnic, ale i chemici z Petřin.

14.11.2016

Viděly dvě ženy, jak srazilo auto muže?

Praha – Za jakých okolností srazilo auto chodce na přechodu v Černošicích? To se snaží zjistit policisté z Prahy-venkov: Západ, kteří se stále zabývají nehodou, k níž došlo 21. října deset minut před polednem ve Vrážské ulici nedaleko vlakového nádraží. Co se stalo, shrnuje úřední jazyk policejního záznamu: řidič osobního automobilu značky Volkswagen Touran, jedoucí ve směru od obce Mokropsy na Prahu, se střetl pravou přední částí vozidla s chodcem, který přecházel vozovku po vyznačeném přechodu pro chodce. Předně je zmapováno i zranění, s nímž sanitka odvážela chodce do nemocnice.

AKTUALIZOVÁNO
12.11.2016

Střet čtyř aut nepřežili dva lidé

Praha - Dva lidé zemřeli v sobotu na okraji metropole mezi Horními Počernicemi a Nehvizdy již na území Prahy-východ ve Středočeském kraji, kde se půl druhé hodiny po poledni srazila čtyři osobní auta. Na místo vyjely složky záchranného systému z Prahy i středních Čech – pomoci 50letému muži a o dva roky mladší ženě cestujícím v jednom z nabouraných aut už však nebylo možné, byť první zdravotnické týmy dorazily na místo do sedmi minut. Další dvě pacientky s lehkými zraněními odvezly sanitky do Nemocnice Na Bulovce; původně byl na místo přivolán i vrtulník. Hasiči se museli postarat nejen o odklízení následků nehody, ale i o vyprošťování.

11.11.2016

Nejnebezpečnější místa pro řidiče v Praze: okruh a Jižní spojka

Praha /INFOGRAFIKA/ - Patnáct mrtvých a více než šestnáct set zraněných. Taková je bilance letošních více než šestnácti tisíc dopravních nehod v hlavním městě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies