VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

30.1.2017

Návštěvníka toalety na benzince odvážela sanitka

Praha - Prázdná placatice od rumu nalezená na podlaze jasně naznačovala, kolik uhodilo. V noci na pondělí přivolala strážníky z Prahy 6 pracovnice benzinky v Bělohorské ulici, kde na toaletě usnul muž. 

30.1.2017

Koně, který uklouzl, zradilo srdce

Praha - Když je kluzko, ani čtyři nohy i s tím někdy neporadí. Potvrzuje to nehoda koně, která v neděli na dvě hodiny zaměstnala hasiče ze stanic v Satalicích a Strašnicích. Ti byli přivoláni do zemědělského areálu na okraji Horních Počernic. Potřeboval tam pomoc kůň, který se zranil, když uklouzl na ledu.

28.1.2017

Při srážce autobusu a 4 osobních aut v Praze byli 3 lidé zraněni

Praha - Na Barrandovském mostě v Praze se v sobotu v podvečer srazil autobus městské hromadné dopravy se šesti osobními auty. Tři lidé z autobusu byli při tom zraněni. V sobotu to řekli mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn a pražské policie Jan Daněk. Místo nehody je s opatrností průjezdné, doprava je svedena do levého jízdního pruhu.

27.1.2017

U Hostivice srazil vlak muže, nepřežil

Hostivice - U Hostivice u Prahy v pátek krátce před polednem srazil vlak muže. Ten svým zraněním na místě podlehl. Trať mezi Hostivicí a Prahou byla zhruba dvě hodiny uzavřena. V pátek informaci potvrdila mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2017

Po smrtelné nehodě se řidič objevil až za pět hodin

Praha – Tragický následek měla dopravní nehoda, jež se půl hodiny před sobotní půlnocí odehrála v Jinonicích – na Radlické ulici. Jednadvacetiletý řidič po havárii z místa utekl. Nepodařilo se ho najít ani při propátrávání okolí někdejší Waltrovky s pomocí služebního psa, ani při prověřování jeho bydliště i celé řady dalších lokalit, kde by se mohl zdržovat. Ještě v noci – asi po pěti hodinách – se ale přišel sám přihlásit.

AKTUALIZOVÁNO
19.1.2017

Ranní dopravu zkomplikovaly havárie, bouraly i autobusy

Praha - Vážné komplikace na příjezdu do metropole přinesly při čtvrtečním skutečně zimním ránu dopravní nehody na hlavních komunikacích. Čtvrt hodiny před sedmou zablokovala levý jízdní pruh dálnice D5 ve směru od Berouna hromadná havárie pěti osobních aut ve stoupání od Loděnice k Rudné na kilometru 7,8. I když dálnice zůstala částečně průjezdná, nehoda přinesla citelné zdržení. To se v ranní dopravní špičce vyšplhalo až na půl druhé hodiny.

18.1.2017

Ne každý se vrhne do hořícího auta. Gentleman silnic ano

Praha - Až si bude Jan Masopust bydlící kousek za Prahou kupovat nové kolo, s čímž počítá v blízké budoucnosti, zorientovat se v novinkách na trhu mu pomůže Karel Švec, který prodává bicykly v pražských Jinonicích. A takovéhle slovo platí. Pánové se na tom domluvili ve středu při setkání na Zbraslavi, kde oba přebírali titul Gentleman silnic. Ocenění spojené s darem v podobě mobilního telefonu obdrželi za to, že společně pomáhali zachránit život řidiči Fordu Fiesta, který uprostřed noci havaroval u obce Horoměřice na Praze-západ. „Z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu – a jeho auto začínalo hořet," připomněl ve čtvrtek za středočeskou policii Pavel Truxa. Bez pomoci by to prý dopadlo zle. Nejspíš by v autě uhořel. Po nárazu zůstal v bezvědomí.

18.1.2017

Bouraček citelně přibylo v okolí tunelu Blanka

Praha /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Rovné dvě desítky bodů v plánu Prahy označují místa loňských tragédií. Místa, kde v uplynulém roce umírali lidé při dopravních nehodách. Dvanáct chodců (z nichž hned pět zabili řidiči, kteří jim nedali přednost na vyznačeném přechodu, a další čtyři smrtelné nehody zavinili sami chodci), čtyři motocyklisté, tři řidiči osobních aut – a po jednom řidiči náklaďáku a spolujezdci z osobního vozu. Dohromady 21 osob. Jedna nehoda si vyžádala dvě oběti.

AKTUALIZOVÁNO
16.1.2017

D10 na 22.km ve směru od Prahy stála po smrtelné nehodě 3 hodiny

Sobětuchy - Dálnici D10 na 22. kilometru ve směru na Mladou Boleslav uzavřela v pondělí krátce před půl devátou ráno tragická nehoda osobního automobilu. Vůz sjel nedaleko Sobětuch z vozovky a narazil do stromu. Podle policejní mluvčí Lucie Novákové začalo auto po nárazu hořet. Při nehodě zemřel jeden člověk. Dálnice byla uzavřena téměř tři hodiny. Policie hledá svědky.

12.1.2017

Nehod v Praze přibylo, smrtelných následků je méně

Praha - Posadit se za volant pod vlivem návykových látek? V metropoli s tím řidiči zjevně nemají problém. Někteří dokonce opakovaně. Svědčí o tom nejen častá odhalení policistů i strážníků při dopravních kontrolách (kdy šoféry, kteří se něčím „posilnili" mnohdy prozradí způsob jízdy nebo zhasnutá světla), ale potvrzují to také výsledky testů provedených poté, co došlo k dopravním nehodám.

10.1.2017

Kůň nebo neukáznění chodci: Takové nehody řešili na železnici

Praha - Bilance úmrtí na pražských železničních přejezdech je v posledních dvou letech pozitivní. V roce 2015 nezaznamenala Drážní inspekce žádné úmrtí, následující rok je v příslušné kolonce uvedená jednička. Přesto se rok 2016 zapsal do statistik nehod šesti střety. Některé byly téměř bizarní.

AKTUALIZOVÁNO
7.1.2017

Pod muži povolil led, jeden nepřežil

Praha - Okolnosti tragédie, která se uprostřed noci na sobotu odehrála na Pivovarském rybníku v Hradištku na Praze-západ, zkoumají středočeští kriminalisté. Zhruba půl hodiny po půlnoci spadli do vody dva mladí muži, pod nimiž se prolomil led. Pomoci se jim snažil třetí muž – vytáhnout se mu však podařilo pouze jednoho. Druhého, který byl uvězněn pod ledem, dostali z vody až hasiči z Jílového, jež o události uvědomila záchranná služba. Uspěli po deseti minutách zásahu – to už však byl muž ve vodě asi 35 minut.

AKTUALIZOVÁNO
5.1.2017

Za kolaps dopravy mohl sníh i porouchaný kamion

Praha - Překvapivě nikoli s ohlášeným sněžením, ale s poruchou souvisel ve čtvrtek ráno kolaps dopravy na Pražském okruhu. Část této dálnice D0 zůstala ve směru jízdy od letiště k D1 neprůjezdní poté, co byly uzavřeny klíčové tunely. V místě omezení průjezdu v Komořanském tunelu, na dálničním kilometru 7,3, uvízl po šesté hodině porouchaný kamion – přesně v tom vůbec nejhorším místě, kde k závadě mohlo dojít – a na vzniklou situaci reagovalo dohledové centrum i uzavřením tunelu Lochkov. Obnovit průjezd se podařilo po osmé hodině, kdy byla překážející souprava odtažena; po dvou hodinách se tak kolony začaly rozjíždět. Jen ale velmi pomalu.

1.1.2017

Nehody na přejezdech: Loni zemřelo 45 lidí

Praha - Loni stoupl počet obětí nehod na železničních přejezdech v Česku oproti roku 2015 o více než 40 procent na 45 zemřelých, sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přibylo hlavně úmrtí chodců, a to na dvojnásobek. Přitom množství samotných střetů na přejezdech sice také vzrostlo, ale pouze o šest procent, a počet zraněných naopak meziročně o téměř polovinu klesl. Při všech nehodách na drahách loni zahynulo 245 lidí, o tři méně než v roce 2015.

AKTUALIZOVÁNO
31.12.2016

Při nehodách zemřelo letos zatím 556 lidí, nejméně od roku 1961

Praha - Při dopravních nehodách letos v Česku podle předběžných policejních údajů dosud zemřelo 556 lidí. Pokud se tato čísla potvrdí, bude to nejméně obětí dopravních nehod od roku 1961, kdy policie zavedla ucelenou statistiku. Novinářům to v sobotu řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Dosud nejméně osob zemřelo na silnicích v roce 2013, konkrétně 583.

31.12.2016

Mord na Žižkově? Ne, sebevražda, říká policie

Praha - Roku 2017 se nedožila 38letá žena ze Žižkova, k níž byli v pátek po sedmé večer přivoláni pražští záchranáři. Navzdory velkému úsilí ji neměli šanci zachránit; pacientka utrpěla smrtelná zranění.

29.12.2016

Vlak v pražské Uhříněvsi srazil a usmrtil chodce

Praha - Osobní vlak v pražské Uhříněvsi dnes dopoledne srazil a usmrtil chodce. Stalo se to v místě, kam veřejnost nesmí. Kvůli nehodě byl omezen provoz mezi Uhříněvsí a Benešovem. Některé spoje, včetně několika rychlíků, nabraly zpoždění a část osobních spojů byla odřeknuta. Vyplývá to z informací Drážní inspekce a Českých drah.

26.12.2016

Návrat z Vánoc od Kolína zkomplikovala nehoda na přejezdu

Úvaly - Zřejmě jen s lehkými zraněními vyvázl v pondělí muž, kterého na železničním přejezdu v Úvalech na Praze-východ v osm hodin večer srazil rychlík Pendolino mířící do hlavního města z Ostravy. Pacienta, který po střetu zůstal při vědomí, se ujali záchranáři.

26.12.2016

Cestu do Motola sanitce prořezávali hasiči

Praha/FOTOGALERIE/ - Poklid sváteční atmosféry na Štědrý den v Praze narušovaly především dopravní nehody. Zřejmě nezávažnější bouračkou – jejíž následky nakonec nebyly tak hrozné, jak naznačovaly prvotní zprávy – se stala nehoda, k níž došlo čtvrt hodiny před šestou večer v Běchovicích. Na Českobrodské ulici narazil řidič felicie do sloupu se semaforem. Zraněného šoféra, kterého bylo třeba vyprostit, i jeho spolujezdkyni odvezli záchranáři do vinohradské nemocnice. O zničený semafor se postarali montéři společnosti Eltodo.

25.12.2016

Řidič bourající na Štědrý den napadl policisty

Praha – Vcelku byl klid – ve srovnání s loňskem tedy určitě. Tak v neděli strnuli středočeští hasiči svůj pohled na průběh Štědrého dne. Na rozdíl od minulých Vánoc nemuseli zasahovat u vážnějších požárů – byť bez hašení ohňů se ani letošní Štědrý den neobešel.

AKTUALIZOVÁNO
23.12.2016

Kolaps na ledě se na dálnici D1 vrátil. Ani ne po týdnu

Praha - Zásadní komplikace na zledovatělých komunikacích potrápily v pátek řidiče od noci i přes celé dopoledne. V Praze i v jejím bezprostředním okolí to klouzalo opravdu hodně a na zledovatělém povrchu vozovek se stala i řada nehod – většinou se jednalo o střety dvou osobních aut končící jen pomačkanými plechy. Nejhorší to ovšem bylo na výjezdu z metropole po dálnici D1.

22.12.2016

Povolil někdo kola sanitek? Policisté to nezjistili

Praha – Proč se sanitkám pražských záchranářů uvolňovala kola? To zůstává nezodpovězenou otázkou. Záchranář vlastním šetřením příčinu neodhalili – a také policisté, kteří se zabývali nehodou v Libni z 5. října (tehdy v ulici V Holešovičkách za jízdy odpadlo levé zadní kolo vozu převážejícího pacienta ve vážném zdravotním stavu a poškodilo dvě auta jedoucí s protisměru) případ uzavřeli s tím, že úmyslné poškozování sanitek nebylo prokázáno.

AKTUALIZOVÁNO
22.12.2016

Požár kamionu uzavřel v Praze nájezd na D11, zřejmě poškodil most

Praha - Požár kamionu převážejícího osobní auta likvidovali ve čtvrtek časně ráno pražští hasiči u Černého Mostu. Na nájezdu na dálnici D11 souprava vzplála krátce před čtvrtou ranní.

18.12.2016

Chodce srazily auto i vlaky

Praha – Černou sobotu měli chodci v Praze a okolí. Časně ráno zemřel v centru metropole muž, kterého srazilo osobní auto u Nemocnice Na Františku; v místě vyústění Kozí ulice na Dvořákovo nábřeží.

AKTUALIZOVÁNO
18.12.2016

Nehoda dvou aut před Prahou uzavřela D10 ve směru z Liberce

Praha - Provoz na dálnici D10 ve směru z Liberce blokovala před Prahou více než dvě hodiny nehoda dvou osobních aut na čtvrtém kilometru. Policie dopravu odkláněla do Horních Počernic. Řidičky obou vozidel utrpěly lehká zranění, byly převezeny do vinohradské nemocnice. Novinářům to řekli mluvčí pražské policie a záchranné služby Iveta Martínková a Dominik Horn.

AKTUALIZOVÁNO
18.12.2016

Při bouračkách na ledovce zemřeli dva lidé

Praha/FOTOGALERIE/-  Horší komplikace, než si dokázali představit i pesimisté, přinášely od nedělního časného rána namrzající srážky. Ledovka ohlášená meteorology předem (a silničáři ji tedy očekávali) udeřila nebývalou silou – a zle potrápila řidiče v okolí Prahy. Především na Pražském okruhu, na Praze-východ i západ – zde zvláště v oblastech na jih od hlavního města – a dále na Benešovsku, Příbramsku, Berounsku, Kladensku a Rakovnicku. Nehody na dálnici D1 nepřežili dva lidé; další osoby utrpěly zranění.

AKTUALIZOVÁNO
11.12.2016

KRIMI MIX: Nehoda zastavila provoz ve Zlíchovském tunelu

Praha - Omezení provozu v oblasti Zlíchovského tunelu, které se protáhlo ještě na celé nedělní dopoledne, si vyžádala dopravní nehoda osobního auta mířícího Dobříšskou ulicí směrem od centra k Barrandovskému mostu, jež dvacet minut před druhou hodinou v noci narazilo do svodidel. Tunel pak musel být kvůli výpadku elektrického proudu obousměrně uzavřen – jak ve směru od Radlické ulice (a tunelu Mrázovka), tak ve směru od Barrandovského mostu do centra. Při nárazu totiž automobil zničil rozvaděč, což se neobešlo bez rozsáhlejších o­prav. 

AKTUALIZOVÁNO
4.12.2016

Nehody na ledu uzavřely dálnici

Praha – Zledovatělý povrch vozovky, mnohdy ještě v kombinaci se sněhovým popraškem, potrápil v neděli večer řidiče na řadě míst v Praze i v blízkém okolí metropole. S tím, že ho kluzké vozovky překvapily, se Deníku svěřil řidič Jiří Novotný, který v půl osmé dorazil domů na krčské sídliště z Berouna. „Nečekané," konstatoval s tím, že když vyjížděl, nic nenasvědčovalo tomu, co všechno na pouhých čtyřech desítkách kilometrů zažije.

3.12.2016

Hledaný muž převrátil auto do bazénu

Praha - Netradiční okolnosti pomohly policistům z Prahy-západ k zadržení muže figurujícího v celostátním pátrání. Dopadli ho v pátek večer po dopravní nehodě, před níž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Policistům nadýchal hodnotu přesahující jedno promile, takže je podezřelý ze spáchání trestného činu; z ohrožení pod vlivem návykové látky.

AKTUALIZOVÁNO
3.12.2016

Při střetu na dálnici se zranilo pět lidí

Praha - Pěti lidem, z nichž čtyři utrpěli vážnější zranění, museli v sobotu odpoledne pomáhat zdravotničtí záchranáři poté, co se dvacet minut po třetí hodině stala vážná dopravní nehoda na Praze-západ. Na kilometru 19,5 dálnice D4 ve směru jízdy od Prahy na Příbram narazilo osobní auto do nákladního. Vedle pozemních záchranářských týmů byl přivolán i vrtulník s lékařskou posádkou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies