VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

6.5.2016

Záchranáře překvapili sebevrazi i opilé děti

Praha - Nečekaný počet mladičkých pacientů s příznaky intoxikace překvapil ve čtvrtek pražské záchranáře. Z různých míst metropole převáželi do zdravotnických zařízení dvě dívky a dva chlapce ve věku mezi 14 a 16 lety, připomněla v pátek Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby.

6.5.2016

Bouračka čtyř aut zatarasila výjezd z Prahy

Praha - Zdržení až kolem třičtvrtěhodinky přinesla v pátek odpoledne hromadná dopravní nehoda, k níž na výjezdu směrem z metropole došlo na 13. kilometru brněnské dálnice D1. Pět minut před třetí se za sjezdem na Říčany srazila čtyři osobní auta; nikomu se nic nestalo.

5.5.2016

KRIMI MIX: Mladík se zranil na hřišti po nezvládnutém cviku

Praha - S nečekanou žádostí přiběhl na služebnu městské policie na pražském Černém Mostě mladík, který sháněl pomoc pro svého kamaráda. Ten na nedalekém hřišti po nezvládnutém cviku spadl z posilovací hrazdy. Při pádu z dvoumetrové výšky se silně udeřil do hlavy, zůstal v bezvědomí - a příchozí si v této situaci nevěděl rady.

2.5.2016

KRIMI MIX: Nehoda tří aut udělala na D1 špunt

Praha - Odjezd z Prahy po dálnici D1 zkomplikovala v pondělí odpoledne hromadná nehoda, k níž došlo na kilometru 16,8 ve směru jízdy na Brno. Za sjezdem na Velké Popovice na Praze-východ se v pravém jízdním pruhu deset minut před půl třetí pruhu střetla tři osobní auta - a bohužel se nepotvrdily prvotní informace policie, že se nehoda obešla bez zranění.

29.4.2016

Pohřešovaný zmizel neznámo kam

Praha - S žádostí o pátrání po 57letém Ivanu B. se v pátek odpoledne obrátila na veřejnost pražské policie. Pohřešovaný byl naposledy spatřen doma v úterý ráno, připomněl policista Jan Daněk. S dodatkem, že od té doby o sobě muž nepodal žádnou zprávu - a nikdo neví, kde se nachází.

29.4.2016

Pálení čarodějnic provázejí opojné lektvary

Praha - Víte, kde budou večer vaše děti? Tak zní stručná a jasná otázka, s níž se před filipojakubskou nocí obrací na rodiče Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů. Ne náhodou právě nyní; zkušenosti záchranářů hovoří jasně: čarodějnické reje jsou pro děti a mládež rizikové.

28.4.2016

KRIMI MIX: Krotit pacienta museli policisté

Praha - Pomoci záchranářům nikoli s péčí o krvácejícího pacienta, ale zvládat samotného pacienta museli policisté, které na Praze-východ přivolali zdravotníci do obce Škvorec na Úvalsku. O podrobnostech incidentu z nedělní noci, jehož hlavním aktérem byl agresivní muž, který měl viditelně upito, informovala ve čtvrtek policistka Eva Kropáčová.

26.4.2016

KRIMI MIX: Útěk školaček skončil šťastně

Praha - Ztratily jsme se. To v pondělí odpoledne řekla strážníkům z Prahy 15 dvojice školaček, na niž hlídka natrefila poblíž nádraží v Hostivaři – nebo spíš u retenční nádrže Hornoměcholupská. Dívky se nápadně podobaly pohřešované dvojici, která zmizela ze školní družiny v Praze 11 a po níž pátrala policie, připomněl v úterý Jan Čihák z centrály pražských strážníků.

21.4.2016

KRIMI MIX: Dítě sražené tramvají je vážně zraněno

Praha - Vážné zranění utrpěl 13letý chlapec, kterého ve čtvrtek odpoledne srazila tramvaj v Ječné ulici v centru metropole. Neštěstí, jehož přesné příčiny zůstávají předmětem šetření policie, se stalo poblíž zastávky Štěpánská. Hoch zůstal zaklíněný pod vozem; o jeho vyproštění se museli postarat hasiči.

20.4.2016

Muž hrozil sebevraždou, skončil na záchytce

Praha /AUDIO/ - Skočím z okna bytu v pátém patře a vyřeším tak svoji tíživou životní situaci. Tohle oznámení adresované na tísňovou linku městské policie 156 vyvolalo rozruch v Platónově ulici v pražských Modřanech. Hlídka strážníků z Prahy 12, která byla na místo vyslána, mohla ještě z ulice hlásit první příznivou zprávu: okno v pátém patře je otevřené, ale nikdo se v něm nenachází.

20.4.2016

Dvě opařené děti a jedno popálené. Během jediného dne!

Praha - Tři velmi smutné zásahy zažili v úterý pražští záchranáři. Pohled na zraněné dítě není radostný nikdy - obzvlášť smutný ale je, pokud se jedná o malého pacienta opařeného či popáleného. Jedná se totiž o velmi bolestivé a traumatizující poranění, často s celoživotními následky, připomněla ve středu Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů.

19.4.2016

Dívka popíjející rum skončila v nemocnici

Praha - Večerní popíjení dvou 17letých slečen, které v parku na Hájích nalily do hrdel obsah láhve rumu, narušili strážníci z Prahy 11. Na počátku ovšem bylo upozornění všímavého občana, který do Kosmické ulice hlídku městské policie přivolal. Obě dívky byly už na pohled pod vlivem alkoholu.

13.4.2016

Policista poničil půl stovky aut. Vypadá to, že schválně

Praha - Jednapadesát zaparkovaných aut naboural v úterý krátce po půl páté odpoledne na pražských Vinohradech řidič terénního vozu Chrysler Jeep Grand Chrerokee, který byl pod vlivem alkoholu. V Šumavské ulici na cizí vozy zřejmě najížděl záměrně; v některých případech dokonce do stejného vozu narážel opakovaně, aby způsobil vážnější poškození.

13.4.2016

Seniora vážně zranilo auto, dalšího autobus

Praha - Dvěma vážně zraněným seniorům, kteří byli jako chodci sraženi v silničním provozu, pomáhali ve středu dopoledne pražští záchranáři. Oba předávali na oddělení ARO. V Opatovské ulici na Chodově poskytovali přednemocniční péči 94letému pacientovi, kterého srazilo osobní auto, sdělila Deníku Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů.

13.4.2016

Dva týdny nezvěstné děti se samy vrátily

Praha - Pohřešované děti, o nichž jejich blízcí neměli žádné zprávy od posledního březnového dne, jsou zpátky doma u svých rodičů a jsou v pořádku. Ve středu to připomněl Jan Daněk s tím, že během noci kriminalisté z hlavního města i detektivové středočeské policie ukončili pátrání po 13leté školačce z Prahy a jejím o rok starším příteli bydlícím kousek za hranicemi metropole.

11.4.2016

OBRAZEM: Hasiči lovili z Vltavy zmáčeného cizince

Praha - Zachraňovat cizince z Polska z Vltavy museli v neděli odpoledne pražští hasiči. Na pomoc promáčenému a prochladlému muži stojícímu u vysokého břehu nedaleko Štefánikova mostu vyjely čtvrt hodiny před druhou jednotky hned ze dvou stanic; z centrály a z Holešovic, připomněla v pondělí Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

8.4.2016

Žena zmizela, když odešla na procházku

Praha - S žádostí o pomoc při pátrání po 39leté ženě bydlící v Zenklově ulici v Libni se v pátek obrátili na veřejnost pražští policisté. Lucie S. je nezvěstná od sklonku minulého týdne; v neděli dopoledne si vyrazila na procházku. Domů se však nevrátila a ani o sobě nedala nikomu vědět. Nejprve po ní pátrali členové rodiny, od pondělka se přidali i policisté.

7.4.2016

Policejní lodě se vody už bát nemusí

Praha - Na záchranu tonoucího došlo ve čtvrtek odpoledne ve Vltavě v pražském Podolí; přímo u Veslařského ostrova. Naštěstí nešlo o skutečný boj o život, ale o ukázku práce policistů z poříčního oddělení, kteří své vybavení a část svých dovedností představili pozvaným hostům.

7.4.2016

Záchranáře zaměstnaly skok do vody i smrtící výstřel

Praha - Rušný a pohříchu také smutně pestrý den měli ve čtvrtek pražští záchranáři. Dopoledne byl zdravotnický tým přivolán na vltavské nábřeží; k Palackého mostu. Dvaašedesátiletý muž tam skočil do řeky, načež volal o pomoc, připomněla Jiřina Ernestová z centrály pražské záchranné služby.

6.4.2016

Klinická smrt nemusí být konec

Praha - Zhodnocení úspěšnosti resuscitací prováděných pražskými záchranáři je velmi dobrou zprávou pro všechny obyvatele i návštěvníky metropole. Pro stárnoucí pány ovšem dvojnásob. Právě muži totiž tvoří většinu oživovaných pacientů se zástavou oběhu - 73 procent, připomněla Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby.

6.4.2016

KRIMI MIX: V Holešovicích vytáhla policie z Vltavy mrtvolu muže

Praha - Policie ve středu odpoledne vytáhla v pražských Holešovicích z Vltavy mrtvého muže. Jeho identitu, stejně jako příčinu úmrtí, kriminalisté teprve zjišťují. Bezvládné tělo policisté vyzvedli z řeky u Bubenského nábřeží poblíž holešovické tržnice. Identitu mrtvého muže kriminalisté zatím neznají. „Nyní ho budeme identifikovat a zjišťovat příčinu úmrtí," uvedla policie.

6.4.2016

Do vědecké laboratoře musela vyjet sanitka

Praha - Zásah policie, ale i hasičů a bohužel i zdravotnických záchranářů si vyžádala nehoda, k níž došlo ve středu odpoledne v chemické laboratoři vědeckého pracoviště sídlícího na Heyrovského náměstí na pražských Petřinách. Exploze baňky s chemikáliemi, která sama o sobě nebyla nijak dramatická, zasáhla obličej jednoho z pracovníků, který pak potřeboval pomoc zdravotníků.

6.4.2016

Vltavu u náplavky v Praze znečistil odpad z kanalizace

Praha - Vltavu u oblíbené pražské náplavky znečistily nánosy plovoucího odpadu. Správce náplavky Jan Nejedlý na dotaz řekl, že jde o odpad z kanalizace, který vyplavil noční déšť. Úklidová firma i majitelé kotvících lodí od rána odpad z vody odstraňovali. Po poledni u břehu stále plavaly nečistoty z kanalizace, plastové lahve nebo plechovky od piva.

6.4.2016

Vykolejení vlaku prý mělo na svědomí zachycení čudlíku rukávem

Praha - Nebyly to následky poruchy (což se od počátku zdálo málo pravděpodobné) a nešlo prý ani o sebevražedný pokus s šokujícím ohrožením nic netušících lidí (jak naopak vlaková souprava, která navzdory všem bezpečnostním pojistkám zajela až do nádražní budovy, mohla na první pohled působit).

5.4.2016

Sebevrah chtěl skočit z železničního mostu

Praha - Drama spojené s přesvědčováním sebevraha (kterého se nakonec podařilo od jeho úmyslu odradit a předat do péče lékařů) v úterý dopoledne na dlouhé tři hodiny zastavilo provoz na železnici v oblasti pražského Barrandova. Nejenom pro policisty a zdravotníky, ale i hasiče chystající opatření pro případ, že by se muž skutečně rozhodl ke všeřešícímu skoku, ráno v půl osmé přinesl poplach na telefonát na tísňovou linku.

3.4.2016

Navrátilec z léčebny chtěl vyskočit z okna

Praha - Dramatickou situaci řešili uprostřed noci na neděli pražští policisté za účasti dalších složek integrovaného záchranného systému včetně hasičů v Kobylisích. Krátce před půlnocí byli přivoláni do domu v ulici Na Šutkou k opilému 38letému muži napadajícímu rodinu; následně dotyčný hrozil, že spáchá sebevraždu skokem z okna.

3.4.2016

Policistům u nehody naboural auto jiný vůz

Praha - Dopravní nehoda, k níž došlo v sobotu před polednem na Pražském okruhu u Černého Mostu, vyřadila ze služby jedno z vozidel pražské policie. Jeho posádce se nic nestalo; v okamžiku nárazu nikdo z policistů neseděl uvnitř. Což pochopitelně nebyl případ řidičky renaultu, která do octavie v policejních barvách zezadu najela, a její spolujezdkyně.

2.4.2016

Tramvaj srazila chodce, musel být převezen do nemocnice

Praha - Tramvaj v sobotu v centru Prahy srazila chodce. Jednapadesátiletý těžce zraněný muž musel být následně převezen do nemocnice. Řekli to mluvčí pražské policie Iveta Martínková a mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová. Nehoda se stala před 13.30 hodin nedaleko Masarykova nádraží.

2.4.2016

Na Pražském okruhu se srazilo několik aut, včetně policejního

Praha - Na Pražském okruhu na Černém Mostě se v sobotu po 11:30 postupně srazilo několik aut, včetně policejního. Nehody se obešly bez vážných zranění, ale tvořily se kolony. Ještě před 15:30 dopravu částečně omezoval odstavený porouchaný nákladní vůz. Řekla to mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

31.3.2016

KRIMI MIX: Drobné nehody v Blance ochromily dopravu

Praha - Nestalo se nic závažného, ale zato současně na více místech. Tak lze shrnout několik drobných nehod, k nimž ve čtvrtek vpodvečer došlo v tunelovém komplexu Blanka. Řídicí centrum Na Bojišti muselo regulovat vjezd do podzemí z Troje i od Barrandovského mostu. Doprava začala kolabovat, v odpolední špičce se vytvořily dlouhé a místy prakticky nehybné kolony.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies