VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

30.5.2016

Sanitku potřebovalo tisíc lidí

Praha - Velmi rušný víkend ohlásili v pondělí pražští záchranáři. Od pátku do neděle byli přivoláni k 1034 událostem, z nichž 96 si vyžádalo přítomnost lékaře. Dvaapadesát pacientů ve vážném zdravotním stavu předávali na nemocniční oddělení ARO nebo jednotky intenzivní péče.

30.5.2016

Žena na segwayi se v Praze srazila s tramvají

Praha - Žena na vozítku segway se v pondělí pozdě odpoledne v Praze střetla s tramvají. Příčinu nehody zjišťují policisté, řekl novinářům jejich mluvčí Tomáš Hulan. Podle záchranářů skončila žena s otřesem mozku v nemocnici. Kvůli srážce byl zhruba na 15 minut přerušen provoz tramvají v úseku Újezd – Národní divadlo.

30.5.2016

V Praze-Uhříněvsi nepřežil řidič dodávky srážku s osobním autem

Praha - V Uhříněvsi dnes nepřežil řidič dodávky srážku s osobním vozem. Utrpěl velmi vážná zranění, kterým podlehl ještě před příjezdem záchranné služby. Řekla to její mluvčí Jiřina Ernestová. 

29.5.2016

KRIMI MIX: Smrt na kolejích zastavila kolínskou trať

Úvaly - Tragická nehoda si v neděli večer vyžádala přerušení provozu na kolínské železniční trati. Rychlík mířící z Havířova do Prahy krátce po 20. hodině v Úvalech na Praze-východ srazil člověka, který svým zraněním na místě podlehl. Omezení kvůli vyšetřování a dalším pracím na místě události si vyžádalo zrušení dvou příměstských spojů – další vlaky ale České dráhy přesměrovaly na objízdnou trasu. Odklon byl ovšem spojený se zpožděním.

29.5.2016

Hasiči zachraňovali muže, kterého za nohu popadla studna

Praha /GALERIE/ - Rychle přijeďte na pomoc muži, který je po kolena uvězněný v jímce – a stále se propadá! Tohle ne zcela běžné tísňové volání vyslalo v sobotu odpoledne tři jednotky pražských hasičů do ulice U Bakaláře ve Vinoři na okraji metropole. Na místě pak hasiči hleděli do skruží studny, v níž asi v pětimetrové hloubce sevřely pracujícího muže tekuté písky. Hasičům potvrdil, že sám se z pasti dostat neokáže.

29.5.2016

Za nehodu s omezením na železnici může technická závada

Praha - Konkrétního viníka nemá – alespoň prozatím – vykolejení přemísťované soupravy osobního vlaku bez cestujících na vjezdu z klíčové stanice Praha-hlavní nádraží do Vinohradského tunelu, což je nehoda, která od pátku působí starosti nejen železničářům, ale i cestujícím. Rozsáhlá omezení, která po nehodě vážně zkomplikovala silný provoz v pátečním odpoledni, se protáhnou i do nedělního návratu z víkendu – a ani pak ještě neskončí.

28.5.2016

Vykolejení vlaku v centru Prahy způsobila technická závada

Praha - Za páteční vykolejení vlaku v centru Prahy mezi vršovickým a hlavním nádražím může technická závada. Inspektoři jako viníka vyloučili lidský faktor. Havarovaná souprava byla z místa nehody odtažena už v pátek večer, oprava poničené trati ale potrvá několik dní, řekl dnes  mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský. Podle webu Českých drah bude provoz omezen až do úterního večera, což se dotkne stovek spojů.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2016

V Praze vykolejil vlak, omezení postihlo desítky spojů

Praha - Bez zranění se obešla páteční nehoda v železniční stanici Praha-hlavní nádraží, kde 51 minut před polednem na vjezdu do tunelu vykolejil první vagon za lokomotivou přemísťované vlakové soupravy bez pasažérů. Kvůli vyšetřování události a nápravným pracím (včetně opravy polámaných kolejnic) zůstal provoz na železnici omezen – a to nejen na hlavním nádraží, ale i ve stanici ve Vršovicích. Běžně jsou na jejich spojnici v provozu čtyři koleje, kvůli omezení lze využívat jen dvě.

25.5.2016

Na části linky C nejezdí metro, do kolejiště se zaběhl pes

Praha - Na lince C v úseku Kačerov - Florenc nejezdí metro. Do kolejiště pražské podzemní dráhy se zaběhl pes. Náhradní dopravu zajišťují autobusy, informoval pražský dopravní podnik na svých webových stránkách.

25.5.2016

Záchranáři a armáda ve Kbelích nacvičí zásah u letecké nehody

Praha - Záchranáři budou ve středu na vojenském letišti v Praze Kbelích nacvičovat zásah při letecké nehodě. Cvičení, které bylo nazváno Tíseň, se zúčastní jak složky Integrovaného záchranného systému, tak i armáda. O akci informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

24.5.2016

KRIMI MIX: Ve Kbelích spadne letadlo. Ve středu v 17.30 hodin

Praha - Velké manévry se ve středu 25. května vpodvečer odehrají na armádní letecké základně v pražských Kbelích. Od 17.30 hodin se tam odehraje zásah na pomoc posádce havarovaného letadla.

24.5.2016

Pražské letiště cvičilo na přílet cestujícího s virem MERS

Praha - Záchranné složky na pražském Letišti Václava Havla v úterý cvičily na přílet cestujícího nakaženého virem MERS. Pohotovostního cvičení se účastnili mimo jiné letištní hasiči, záchranné složky z Prahy a Středočeského kraje a rovněž studenti Vyšší odborné školy civilního letectví a zaměstnanci letiště v roli figurantů. Uvedlo to Letiště Praha.

24.5.2016

Řidič naboural v Praze čtyři zaparkovaná auta a utekl

Praha /FOTOGALERIE/ - Rozměrný vůz BMW převrácený na levý bok zatarasil v úterý čtvrt hodiny před devátou dopoledne průjezd jednosměrnou Lublaňskou ulicí na pražských Vinohradech. Podle všeho havaroval poté, co řidič najel do zaparkovaných aut; ta totiž poškodil hned čtyři.

22.5.2016

V zúžení se na okruhu střetla tři auta

Praha - Vážná nehoda tří osobních aut spojená s těžkým zraněním uzavřela v neděli pět minut po desáté hodině Pražský okruh mezi Ořechem a Slivencem ve směru jízdy od Ruzyně k brněnské dálnici D1.

18.5.2016

Golem slouží u záchranářů už deset let

Praha - K deseti svíčkám na pomyslném narozeninovém dortu dorostl ve středu největší „sanitní" vůz, jaký si vůbec lze představit - Golem pražských záchranářů. Speciální modul určený pro likvidaci následků hromadných neštěstí a mimořádných událostí, vytvořený specialisty na výrobu nástaveb na nákladní auta z Velimi na Kolínsku, se součástí vozového parku záchranky v hlavním městě stal přesně před 10 lety.

18.5.2016

KRIMI MIX: Zásahy záchranářů: vypjaté a smutné

Praha - Zásahy u dramatických událostí zaznamenali během středy pražští záchranáři. Sérii odstartovala ranní akce v Gutově ulici ve Strašnicích, kam byli zdravotníci přivoláni ke 42letému muži s bodným zraněním. Pacienta převáželi na oddělení ARO vinohradské nemocnice, připomněla Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby.

17.5.2016

Cestu z Prahy na sever zatarasil střet tří kamionů

Praha /FOTOGALERIE/ - Bez zranění se v úterý neobešla nehoda tří kamionů, které se čtvrt hodiny po osmé srazily na pátém kilometru dálnice D8 na výjezdu z Prahy směrem na sever. Záchranáři převáželi jednoho pacienta do vinohradské nemocnice v Praze s pohmožděným hrudníkem a páteří.

16.5.2016

KRIMI MIX: Pomoc si přivolal muž, který nemluví

Praha - Linka první pomoci pro neslyšící, kterou provozuje pražská městská police, o víkendu úspěšně pomohla zraněnému cyklistovi. Hluchoněmý 56letý muž, který spadl z kola v Modřanské ulici, přičemž si porazil ruku a měl potíže s dýcháním, si sám prostřednictvím SMS zprávy dokázal přivolat pomoc.

16.5.2016

Od skoku do řeky sebevraha odradili

Praha /VIDEO/ - Rozmluvit sebevražedné úmysly se pražským strážníkům podařilo mladému muži, který kvůli tomu, že se s ním po letech vztahu rozešla přítelkyně, hodlal skočit z Karlova mostu Vltavy.

16.5.2016

Záchranáři v noci pomáhali s předčasným porodem dvojčat v Hlubočepích

Praha - Předčasně na svět se v noci na pondělí zachtělo hned dvěma miminkům naráz. Informovala o tom Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů, podle jejíchž slov byli zdravotníci časně ráno voláni do Hlubočep k předčasnému porodu dvojčat.

16.5.2016

Jízdu po okruhu přibrzdily nehody

Praha - Velké dopravní problémy ve velké ranní špičce. Tak lze shrnout problémy, které v pondělí na Pražském okruhu ve směru jízdy k letišti vyvolala dopravní nehoda v Komořanském (nebo také Cholupickém) tunelu. Pět minut po osmé hodině se tam střetly nákladní a osobní auto.

15.5.2016

KRIMI MIX: Pátrání po páru školáků ukončilo upozornění svědka

Praha - Pátrání po dvojici školáků, kteří byli od pátku hledáni kvůli společnému útěku, ukončili o víkendu pražští a středočeští kriminalisté. Před polednem pražská policie informovala, že dvojici vypátrali policisté ze středních Čech již v sobotu vpodvečer.

13.5.2016

Náraz nepřišel, ale zranění ano

Praha - Hledá se viník - a hledají se i svědci. Takový je stav šetření nehodářů pražské dopravní policie, kteří již od prvního dubnového úterka pátrají po okolnostech zranění ženy cestující v autobuse městské hromadné dopravy.

13.5.2016

OBRAZEM: Plavidlo chytili dřív, než ujelo

Praha - Ostrý zásah zažili pražští hasiči ze základny v Holešovicích, kteří ve čtvrtek před polednem původně vyráželi na Vltavu na výcvik se člunem Florián. Poblíž ulice Varhulíkové si všimli 70metrové nákladové vany, u níž bylo na první pohled zřejmé, že něco není v pořádku.

12.5.2016

Přibylo zraněných motorkářů

Praha - Přibývá ošetřených motocyklistů. Tuhle souvislost nárůstu venkovních teplot v uplynulých dnech připomněla ve čtvrtek Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů. Od začátku dubna ošetřily výjezdové skupiny pražské záchranky 40 zraněných motorkářů.

11.5.2016

Jsem v ohrožení, ohlásila pohřešovaná žena

Praha - S naléhavou žádostí o pomoc a spolupráci se ve středu odpoledne obrátili na veřejnost pražští policisté. Hledají 28letou ženu s lehkým mentálním postižením, která vyslala signál, že je v nesnázích.

10.5.2016

Náraz dodávky do kamionu skončil tragicky

Praha - Dopravní nehoda s tragickými následky, k níž došlo před Komořanským tunelem (známým také pod označením „cholupický"), omezila v úterý dopoledne provoz na Pražském okruhu na trase Modletice - Ruzyně (tedy ve směru jízdy od brněnské dálnice D1 k plzeňské D5).

9.5.2016

KRIMI MIX: Spadlý strom zasáhl sedm vozítek

Praha - Pohádkového skóre vyjádřeného slovy „sedm jednou ranou" dosáhl o víkendu strom, který při pádu v pražské Stromovce zavalil hned sedm vozítek. Jako z pohádky ovšem zní spíš informace, že se při tom nikomu nic nestalo.

9.5.2016

Kůň se zašprajcoval na přejezdu. Dobře to dopadlo

Praha /FOTOGALERIE/ - Bourací kladivo se stalo jedním ze stěžejních prostředků umožňujících pomoci jezdeckému koni, k jehož záchraně se v neděli odpoledne sjely do Řeporyj na okraji metropole týmy pražských hasičů a drážních hasičů - a spoledně s profesionály vyrazili do akce i příslušníci řeporyjského dobrovolného sboru.

8.5.2016

Pražští záchranáři ošetřili při maratonu 93 běžců

Praha - Záchranáři při nedělním mezinárodním maratonu v Praze ošetřili 93 běžců, z toho 21 odvezli do nemocnic. Nejčastější byly úrazy končetin, svalové křeče, kolapsy nebo vyčerpání, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Policisté v průběhu závodu žádné komplikace nezaznamenali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies