VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

dnes 10:41

Dálnice nabízejí odtahy zadarmo. Ale jen některé

Praha – Pokud pojedete do Prahy po dálnici a dejme tomu u Brandýsa nad Labem vás postihne tak vážná nehoda, že vás sanitka odveze do nemocnice, může to vyjít dráž, než kdyby se bouračka se stejnými následky odehrála třeba u Mníšku pod Brdy. Na některých dálnicích se totiž mění způsob odklízení havarovaných aut. Pro D4 a D7 platí od počátku února jiný postup než jinde. Bez nutnosti platit.

včera 09:47

KRIMI MIX: Policie hledá řidiče, který ujel od zraněné chodkyně

Louňovice – Hledá se neznámý řidič, jehož černé auto zranilo chodkyni. To zatím vědí policisté z Prahy-venkov: Jih o dopravní nehodě, jejímiž okolnostmi se zabývají od 12. února. Došlo k ní kolem půl šesté ráno u obce Louňovice na Praze-východ, připomněl policista Zdeněk Chalupa. „Dosud nezjištěný řidič, jedoucí od obce Louňovice na Vyžlovku, narazil pravým zpětným zrcátkem do pravé ruky chodkyně, která šla u levého okraje vozovky," přiblížil Chalupa známé okolnosti.

19.2.2017

Chodce na dálnici připravilo auto o nohu

Praha – Velmi vážný úraz – ztrátové zranění dolní končetiny – utrpěl chodec, kterého v neděli večer srazilo auto na dálnici D5 kousek za Prahou. K neštěstí došlo krátce před půl osmou na dálničním kilometru 4,5 ve směru jízdy od Prahy na Beroun – u výjezdu z čerpací stanice, upřesnil Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
19.2.2017

Nehoda kamionu zablokovala příjezd k Černému Mostu

Praha - Nehoda kamionu v oblouku u Černého Mostu přinesla v noci na neděli i během rána komplikace řidičům na spojnici mezi dálnicí D10 a Pražským okruhem D0. Při bouračce, která se po čtvrté hodině neobešla ani bez účasti zdravotnických záchranářů, havarovala nákladní souprava neobvyklým způsobem: při jízdě po nájezdu z D0 na Novopackou ve směru ke Kbelské ulici se převrátila do protisměru – čímž zůstal zcela zablokován sjezd z D10 na Pražský okruh ve směru k Černému Mostu.

18.2.2017

Ulici na okraji metropole zavalila skála i se stromy

Praha - Obousměrně uzavřít část ulice Na Cikánce na jihozápadním okraji metropole museli v sobotu pražští policisté. Na svědomí to má nestabilní skalní masiv. Do míst, kde se jindy pohybují auta, se v noci asi v desetimetrovém úseku sesunulo kamení i se stromy.

13.2.2017

Ženu spadlou do hlubiny zachraňoval výsuvný žebřík

Praha - Automobilový žebřík z výbavy hasičů může posloužit nejen při záchraně osob z výšky, ale i přesně naopak: při zásahu v hloubce. Ukázalo se to v noci na pondělí na Vinohradech, kam byli pražští hasiči půl druhé hodiny před půlnocí přivoláni do Čermákovy ulice. Pomoc potřebovala zraněná žena, která spadla ze zdi do zhruba třímetrové hloubky.

10.2.2017

Únor byl loni na silnicích katastrofou. Důvody nikdo nezná

Praha - Bezmála půlhodinovému zdržení se ve čtvrteční ranní špičce nevyhnuli řidiči mířící do Prahy od severu po dálnici D8. Před šestou hodinou zkomplikovala průjezd nehoda tří osobních aut na sjezdu z dálnice – v Cínovecké ulici. Naštěstí se obešla bez zranění. Téměř až do osmé však zůstával neprůjezdný pravý jízdní pruh, což vyvolalo kolony.

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2017

Nehoda šesti aut v Praze u OC Chodov uzavřela D1 směrem do centra

Praha - Hromadná nehoda nejméně šesti aut uzavřela v Praze dálnici D1 na úrovni obchodního centra Chodov ve směru do metropole. Auta se srazila krátce po osmé hodině večer, příjezd do Prahy jedním jízdním pruhem byl uvolněn ve 22.00. Podle prvotních informací si nehoda vyžádala jedno lehké zranění, řekla novinářům policejní mluvčí Vendula Marečková.

9.2.2017

Vážnější ranní nehody se obešly bez zranění

Praha - Bezmála půlhodinovému zdržení se ve čtvrteční ranní špičce nevyhnuli řidiči mířící do Prahy od severu po dálnici D8. Před šestou hodinou zkomplikovala průjezd nehoda tří osobních aut na sjezdu z dálnice – v Cínovecké ulici přímo u cedule označující začátek hlavního města. Naštěstí se bouračka obešla bez zranění. Téměř až do osmé však zůstával neprůjezdný pravý jízdní pruh, což vyvolalo kolony.

AKTUALIZOVÁNO
3.2.2017

Na kanálu se během chvilky poškodilo 15 aut

Praha - Na dvě stě tisíc korun odhadli policisté celkové škody vzniklé poničením 15 aut, která se v pátek ráno nevyhnula maléru ve frekventované Kbelské ulici. Řidiči postupně v mlze najeli na otevřený kanál s posunutým krytem, nacházející se v jízdním pruhu. Většinou to skončilo proraženými pneumatikami – došlo ale i na poškození podvozku, olejové vany a v jednom případě také vystřelily airbagy, řekl Deníku Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

1.2.2017

Na Černém Mostě se převrátil kamion, pomáhali i záchranáři

Praha - Kamion převrácený na bok komplikuje od noci dopravu na Pražském okruhu v oblasti Černého Mostu. K nehodě, která se bohužel neobešla bez zranění, jež si vyžádalo pomoc záchranářů, došlo v zatáčce na nájezdu od Černého Mostu na Novopackou ve směru na Ústí nad Labem.

30.1.2017

Na železnici kolem Prahy umírali lidé

Praha - Pomoci už záchranáři nemohli člověku, kterého v pondělí v půl čtvrté odpoledne srazil osobní vlak mezi pražskými Řeporyjemi a Rudnou na Praze-západ. Utrpěl zranění, jimž na místě podlehl. Po tragédii, k níž na berounské trati došlo u Zbuzan v místech, kde trať vede pod trasou Pražského okruhu, zavedly dráhy v úseku mezi stanicemi Rudná u Prahy a Praha-Řeporyje náhradní kyvadlovou dopravu.

30.1.2017

Návštěvníka toalety na benzince odvážela sanitka

Praha - Prázdná placatice od rumu nalezená na podlaze jasně naznačovala, kolik uhodilo. V noci na pondělí přivolala strážníky z Prahy 6 pracovnice benzinky v Bělohorské ulici, kde na toaletě usnul muž. 

30.1.2017

Koně, který uklouzl, zradilo srdce

Praha - Když je kluzko, ani čtyři nohy i s tím někdy neporadí. Potvrzuje to nehoda koně, která v neděli na dvě hodiny zaměstnala hasiče ze stanic v Satalicích a Strašnicích. Ti byli přivoláni do zemědělského areálu na okraji Horních Počernic. Potřeboval tam pomoc kůň, který se zranil, když uklouzl na ledu.

28.1.2017

Při srážce autobusu a 4 osobních aut v Praze byli 3 lidé zraněni

Praha - Na Barrandovském mostě v Praze se v sobotu v podvečer srazil autobus městské hromadné dopravy se šesti osobními auty. Tři lidé z autobusu byli při tom zraněni. V sobotu to řekli mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn a pražské policie Jan Daněk. Místo nehody je s opatrností průjezdné, doprava je svedena do levého jízdního pruhu.

27.1.2017

U Hostivice srazil vlak muže, nepřežil

Hostivice - U Hostivice u Prahy v pátek krátce před polednem srazil vlak muže. Ten svým zraněním na místě podlehl. Trať mezi Hostivicí a Prahou byla zhruba dvě hodiny uzavřena. V pátek informaci potvrdila mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2017

Po smrtelné nehodě se řidič objevil až za pět hodin

Praha – Tragický následek měla dopravní nehoda, jež se půl hodiny před sobotní půlnocí odehrála v Jinonicích – na Radlické ulici. Jednadvacetiletý řidič po havárii z místa utekl. Nepodařilo se ho najít ani při propátrávání okolí někdejší Waltrovky s pomocí služebního psa, ani při prověřování jeho bydliště i celé řady dalších lokalit, kde by se mohl zdržovat. Ještě v noci – asi po pěti hodinách – se ale přišel sám přihlásit.

AKTUALIZOVÁNO
19.1.2017

Ranní dopravu zkomplikovaly havárie, bouraly i autobusy

Praha - Vážné komplikace na příjezdu do metropole přinesly při čtvrtečním skutečně zimním ránu dopravní nehody na hlavních komunikacích. Čtvrt hodiny před sedmou zablokovala levý jízdní pruh dálnice D5 ve směru od Berouna hromadná havárie pěti osobních aut ve stoupání od Loděnice k Rudné na kilometru 7,8. I když dálnice zůstala částečně průjezdná, nehoda přinesla citelné zdržení. To se v ranní dopravní špičce vyšplhalo až na půl druhé hodiny.

18.1.2017

Ne každý se vrhne do hořícího auta. Gentleman silnic ano

Praha - Až si bude Jan Masopust bydlící kousek za Prahou kupovat nové kolo, s čímž počítá v blízké budoucnosti, zorientovat se v novinkách na trhu mu pomůže Karel Švec, který prodává bicykly v pražských Jinonicích. A takovéhle slovo platí. Pánové se na tom domluvili ve středu při setkání na Zbraslavi, kde oba přebírali titul Gentleman silnic. Ocenění spojené s darem v podobě mobilního telefonu obdrželi za to, že společně pomáhali zachránit život řidiči Fordu Fiesta, který uprostřed noci havaroval u obce Horoměřice na Praze-západ. „Z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu – a jeho auto začínalo hořet," připomněl ve čtvrtek za středočeskou policii Pavel Truxa. Bez pomoci by to prý dopadlo zle. Nejspíš by v autě uhořel. Po nárazu zůstal v bezvědomí.

18.1.2017

Bouraček citelně přibylo v okolí tunelu Blanka

Praha /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Rovné dvě desítky bodů v plánu Prahy označují místa loňských tragédií. Místa, kde v uplynulém roce umírali lidé při dopravních nehodách. Dvanáct chodců (z nichž hned pět zabili řidiči, kteří jim nedali přednost na vyznačeném přechodu, a další čtyři smrtelné nehody zavinili sami chodci), čtyři motocyklisté, tři řidiči osobních aut – a po jednom řidiči náklaďáku a spolujezdci z osobního vozu. Dohromady 21 osob. Jedna nehoda si vyžádala dvě oběti.

AKTUALIZOVÁNO
16.1.2017

D10 na 22.km ve směru od Prahy stála po smrtelné nehodě 3 hodiny

Sobětuchy - Dálnici D10 na 22. kilometru ve směru na Mladou Boleslav uzavřela v pondělí krátce před půl devátou ráno tragická nehoda osobního automobilu. Vůz sjel nedaleko Sobětuch z vozovky a narazil do stromu. Podle policejní mluvčí Lucie Novákové začalo auto po nárazu hořet. Při nehodě zemřel jeden člověk. Dálnice byla uzavřena téměř tři hodiny. Policie hledá svědky.

12.1.2017

Nehod v Praze přibylo, smrtelných následků je méně

Praha - Posadit se za volant pod vlivem návykových látek? V metropoli s tím řidiči zjevně nemají problém. Někteří dokonce opakovaně. Svědčí o tom nejen častá odhalení policistů i strážníků při dopravních kontrolách (kdy šoféry, kteří se něčím „posilnili" mnohdy prozradí způsob jízdy nebo zhasnutá světla), ale potvrzují to také výsledky testů provedených poté, co došlo k dopravním nehodám.

10.1.2017

Kůň nebo neukáznění chodci: Takové nehody řešili na železnici

Praha - Bilance úmrtí na pražských železničních přejezdech je v posledních dvou letech pozitivní. V roce 2015 nezaznamenala Drážní inspekce žádné úmrtí, následující rok je v příslušné kolonce uvedená jednička. Přesto se rok 2016 zapsal do statistik nehod šesti střety. Některé byly téměř bizarní.

AKTUALIZOVÁNO
7.1.2017

Pod muži povolil led, jeden nepřežil

Praha - Okolnosti tragédie, která se uprostřed noci na sobotu odehrála na Pivovarském rybníku v Hradištku na Praze-západ, zkoumají středočeští kriminalisté. Zhruba půl hodiny po půlnoci spadli do vody dva mladí muži, pod nimiž se prolomil led. Pomoci se jim snažil třetí muž – vytáhnout se mu však podařilo pouze jednoho. Druhého, který byl uvězněn pod ledem, dostali z vody až hasiči z Jílového, jež o události uvědomila záchranná služba. Uspěli po deseti minutách zásahu – to už však byl muž ve vodě asi 35 minut.

AKTUALIZOVÁNO
5.1.2017

Za kolaps dopravy mohl sníh i porouchaný kamion

Praha - Překvapivě nikoli s ohlášeným sněžením, ale s poruchou souvisel ve čtvrtek ráno kolaps dopravy na Pražském okruhu. Část této dálnice D0 zůstala ve směru jízdy od letiště k D1 neprůjezdní poté, co byly uzavřeny klíčové tunely. V místě omezení průjezdu v Komořanském tunelu, na dálničním kilometru 7,3, uvízl po šesté hodině porouchaný kamion – přesně v tom vůbec nejhorším místě, kde k závadě mohlo dojít – a na vzniklou situaci reagovalo dohledové centrum i uzavřením tunelu Lochkov. Obnovit průjezd se podařilo po osmé hodině, kdy byla překážející souprava odtažena; po dvou hodinách se tak kolony začaly rozjíždět. Jen ale velmi pomalu.

1.1.2017

Nehody na přejezdech: Loni zemřelo 45 lidí

Praha - Loni stoupl počet obětí nehod na železničních přejezdech v Česku oproti roku 2015 o více než 40 procent na 45 zemřelých, sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přibylo hlavně úmrtí chodců, a to na dvojnásobek. Přitom množství samotných střetů na přejezdech sice také vzrostlo, ale pouze o šest procent, a počet zraněných naopak meziročně o téměř polovinu klesl. Při všech nehodách na drahách loni zahynulo 245 lidí, o tři méně než v roce 2015.

AKTUALIZOVÁNO
31.12.2016

Při nehodách zemřelo letos zatím 556 lidí, nejméně od roku 1961

Praha - Při dopravních nehodách letos v Česku podle předběžných policejních údajů dosud zemřelo 556 lidí. Pokud se tato čísla potvrdí, bude to nejméně obětí dopravních nehod od roku 1961, kdy policie zavedla ucelenou statistiku. Novinářům to v sobotu řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Dosud nejméně osob zemřelo na silnicích v roce 2013, konkrétně 583.

31.12.2016

Mord na Žižkově? Ne, sebevražda, říká policie

Praha - Roku 2017 se nedožila 38letá žena ze Žižkova, k níž byli v pátek po sedmé večer přivoláni pražští záchranáři. Navzdory velkému úsilí ji neměli šanci zachránit; pacientka utrpěla smrtelná zranění.

29.12.2016

Vlak v pražské Uhříněvsi srazil a usmrtil chodce

Praha - Osobní vlak v pražské Uhříněvsi dnes dopoledne srazil a usmrtil chodce. Stalo se to v místě, kam veřejnost nesmí. Kvůli nehodě byl omezen provoz mezi Uhříněvsí a Benešovem. Některé spoje, včetně několika rychlíků, nabraly zpoždění a část osobních spojů byla odřeknuta. Vyplývá to z informací Drážní inspekce a Českých drah.

26.12.2016

Návrat z Vánoc od Kolína zkomplikovala nehoda na přejezdu

Úvaly - Zřejmě jen s lehkými zraněními vyvázl v pondělí muž, kterého na železničním přejezdu v Úvalech na Praze-východ v osm hodin večer srazil rychlík Pendolino mířící do hlavního města z Ostravy. Pacienta, který po střetu zůstal při vědomí, se ujali záchranáři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies