VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nehody

AKTUALIZOVÁNO
dnes 07:36

Po havárii kamionu zatarasila Jižní spojku ohnivá bariéra

Praha – Kolaps dopravy na Jižní spojce ve směru jízdy od Štěrbohol k Barrandovskému mostu přinesla ve středu ráno havárie kamionu, který před půl sedmou prorazil svodidla za čerpací stanicí pohonných hmot poblíž sjezdu na Strašnice. V místě na úrovni ulice Nad Elektrárnou, kde se souprava při nehodě převrátila na bok a začala hořet, zůstala Jižní spojka na půl hodiny zcela neprůjezdná. Teprve likvidaci požáru uvolnili policisté alespoň jeden jízdní pruh.

23.7.2017

Vytáhnout auto z příkopu musela speciální ruka

Praha – Několik hodin zůstal v neděli neprůjezdný jeden jízdní pruh v ulici K Říčanům v Kolovratech na jihovýchodním okraji metropole, kde po desáté dopoledne havarovalo osobní auto. 

13.7.2017

Po nehodě bojovali hasiči s ohněm i s uniklou naftou

Praha – Řidič dodávky, který utrpěl psychický otřes, ale zůstal nezraněn, měl velké štěstí, že ho po dopravní nehodě vytáhl z kabiny pohotový svědek. Přední část auta totiž záhy začala hořet – a plameny se rychle vzmáhaly. Tak se v noci na čtvrtek vyvinula bouračka v Černokostelecké ulici v Říčanech na Praze-východ, kde čtvrt hodiny po třetí narazila dodávka do betonového ostrůvku uprostřed silnice. Místo nehody pak zůstávalo neprůjezdné ještě v ranní dopravní špičce.

AKTUALIZOVÁNO
12.7.2017

U nehody policejního vozu zasahovali i záchranáři

Praha – Se značnou pozorností se v úterý večer stala na pohled nevelká nehoda na Rašínově nábřeží u Palackého náměstí, kde figurovalo služební vozidlo v barvách policie. 

AKTUALIZOVÁNO
11.7.2017

Blikající sanitka bourala. Bylo použití majáků oprávněné?

Praha /VIDEO/ – Byl nějaký důvod k tomu, aby převozová sanitka soukromé společnosti bez pacienta vjela s rozsvícenými majáky do křižovatky na červenou? To je jedna z klíčových otázek, na něž hledají odpovědi dopravní policisté, kteří od úterního dopoledne prošetřují okolnosti havárie v křižovatce ulic Černokostelecká a Průmyslová. Tam před devátou hodinou zůstala sanitka po střetu s fabií ležet na levém boku.

9.7.2017

KRIMI MIX: Auto najelo na svodidla, elektrickou kapličku a do zábradlí

Praha – Opatrně museli postupovat hasiči, kteří byli v neděli v půl deváté dopoledne přivoláni na Zbraslav k nehodě na okraji Lahovického mostu. V blízkosti havarovaného Range Roveru trčely elektrické dráty, a tak přizvali na pomoc i enegetiky. Auto totiž přejelo betonová svodidla, pobořilo elektrické zařízení – a zastavilo se až o zábradlí mostu.

5.7.2017

Průjezd vlaků kolem Uhříněvsi omezila tragédie na kolejích

Praha – Omezení provozu na benešovské železniční trati si ve středu mezi 15.55 a 19. hodinou vyžádala tragédie, k níž došlo na kolejích na úrovni Uhříněvsi. Po střetu s projíždějícím vlakem na místě zemřela žena, která utrpěla zraněn í neslučitelná se životem. Událost si vyžádala opatření v železniční dopravě v úseku mezi stanicemi Praha-Uhříněves a Říčany.

5.7.2017

Srážka pěti aut omezila průjezd na Pražském okruhu

Praha – Hromadná nehoda zkomplikovala ve středu dopoledne jízdu po Pražském okruhu ve směru jízdy na Satalice. Půl druhé hodiny před polednem se na úrovni Dolních Počernic, na 62. kilometru dálnice D0, srazilo pět osobních aut, načež zůstaly neprůjezdné dva jízdní pruhy.

3.7.2017

Při nehodě historického letadla se nikomu nic nestalo

Praha – Naštěstí se nikomu nic stalo a ani hmotné škody nepůsobí zrovna dramaticky – přesto však při pohledu na ně srdce zabolí. Tak lze shrnout následky pádu malého letadla, které se zřítilo v neděli večer v Cholupicích. Těsně před desátou totiž u Podchýšské ulice havaroval letoun, který patří k unikátům: historický stroj značky Praga z roku 1947, který prý na celém světě existuje v pouhých třech exemplářích. Už proto nebude vyčíslení škody jednoduché.

2.7.2017

První prázdninový víkend včetně pátku má 8 obětí dopravních nehod

Praha - Od pátku zemřelo při nehodách na českých silnicích zatím osm lidí. První prázdninový víkend včetně pátku si tak vyžádal o dvě oběti méně než loni. Na dotaz to v neděli uvedl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Ještě do nedělního poledne to vypadalo, že statistiky budou ještě příznivější. Kolem 13.30 se ale u Vnorov na Hodonínsku střetly čelně dva osobní vozy. Nehodu nepřežily čtyři starší lidé a jednu ženu s mnohočetným poraněným transportoval vrtulník do nemocnice.

1.7.2017

Odjezd na prázdniny zkomplikovaly kolony. V pátek i v sobotu

Praha - Bez vysloveně dramatických momentů se obešly první hodiny odjezdu Pražanů na prázdniny – což v minulých letech provázely komplikace. V pátek odpoledne i večer a v sobotu po ránu se situace na silnicích výrazněji nelišila od počátku běžného víkendu – a to navzdory velmi silnému provozu, na který ve zvýšené míře dohlíželi policisté. Nemilému a citelnému zdržení v kolonách se ale motoristé nevyhnuli.

29.6.2017

Ženu blesk zasáhl přímo na ulici

Praha – Bouřka místy provázená i krupobitím, která se ve středu odpoledne prohnala hlavním městem a dala o sobě vědět hlavně na severovýchodě metropole, hasičům příliš práce nepřinesla.

27.6.2017

Chraňte své děti plachtou na bazénu, radí záchranáři

Praha – Tragické osudy dětí mění životy celých rodin – a rok co rok je to stejné: pražští záchranáři se setkávají hned s několika závažnými maléry, které souvisejí s nedostatečně zabezpečenými bazény či zahradními jezírky.

AKTUALIZOVÁNO
25.6.2017

V sobotu na silnicích zemřelo devět lidí, letos zatím nejvíc

Praha - Sobotní dopravní nehody si vyžádaly devět lidských životů, což je letos dosud nejvíce v jednom dni. Umírali při nich lidé v autech, motocyklisté, chodci i cyklisté. Dosud byl nejtragičtějším dnem na českých silnicích pátek 16. června, kdy zemřelo šest lidí. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. Červen je tak se 49 mrtvými nejtragičtějším měsícem roku.

23.6.2017

KRIMI MIX: Havárie kamionu zatarasila Pražský okruh

Praha – Noční nehoda kamionu se obešla bez zranění, ale Pražský okruh zůstal ve směru jízdy k letišti dvě hodiny uzavřený. Takové byly následky nehody, k níž došlo v pátek půl hodiny po půlnoci na 19. dálničním kilometru.

20.6.2017

Při nehodě sanitky se zranili dva lidé

Praha – Dvě zranění si vyžádala nehoda sanitky záchranné služby převážející pacientku, k níž došlo v úterý ráno v Horních Počernicích. „V půl sedmé se střetl sanitní vůz s osobním autem," řekla Deníku Jana Poštová z centrály Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. V osobním autě byl zraněn řidič, jenž utrpěl pohmožděniny krku; v sanitce, kterou náraz ještě odmrštil na dům, měl pohmožděniny hrudníku a břicha jeden ze záchranářů.

19.6.2017

Dostat řidiče z vraku auta trvalo tři čtvrtě hodiny

Praha – Mimořádně náročným úkolem, s nímž se v neděli museli vyrovnat říčanští hasiči (jimž vyjeli na pomoc i příslušníci dobrovolného sboru ze Senohrab), bylo vyprošťování řidiče z auta, které havarovalo na silnici mezi Ondřejovem a Mnichovicemi na Praze-východ.

18.6.2017

Na dálnici nedaleko Kladna shořel autobus

Kladensko, Praha/VIDEO/ - Na dálnici D7 na Kladensku na úrovni obce Brandýsek začal v neděli odpoledne hořet autobus plný lidí. Autobus jel z Prahy ve směru na Slaný.

AKTUALIZOVÁNO
18.6.2017

KRIMI MIX: Hasiči trénovali záchranu zasypaných lidí

Praha - Zvládat použití specializovaného vybavení, ale také si umět poradit za použití dřeva a improvizovaných prostředků vytvořených z věcí, které se běžně najdou v zásahových vozidlech. To bylo hlavním posláním nácviku záchrany osob zavalených sutinami nebo zasypaných ve výkopech, kterého se po čtyři dny účastnili vybraní profesionální hasiči ze středních Čech. V sobotu to připomněl krajský koordinátor Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Martin Vondra.

17.6.2017

KRIMI MIX: Muže spadlého do světlíku museli vytáhnout na střechu

Praha – Náročný zásah zažívali v sobotu časně ráno hasiči, kteří společně se záchranáři pomáhali v centru Prahy zraněnému muži, jenž spadl do světlíkové šachty pětipatrového domu. Do Maiselovy ulice byly záchranné týmy přivolány v půl páté ráno.

16.6.2017

Zraněnému v lomu musel pomáhat vrtulník

Praha – Policejní prezidium dodatečně zveřejnilo podrobnosti k zásahu, k němuž v neděli odpoledne startoval z ruzyňské základny vrtulník policejní letky s hasičskou posádkou na palubě.

12.6.2017

KRIMI MIX: Střet tramvaje s autem se neobešel bez zranění

Praha – I záchranáři, kteří pomáhali jednomu pacientovi, museli v pondělí zasahovat v Revoluční ulici v centru metropole, kde se necelé čtyři hodiny po poledni střetla tramvaj s osobním autem. Z padesáti cestujících v tramvaji naštěstí k újmě nepřišel nikdo.

12.6.2017

Člen skupiny Ztohoven podlehl následkům havárie

Praha – Značný ohlas zvláště v internetovém prostředí měla v pondělí smutná zpráva o úmrtí jednoho z členů uměleckého uskupení Ztohoven Filipa Crháka. Portálu Seznam.cz potvrdil jeho smrt Roman Týc ze Ztohoven. Jednačtyřicetiletý Crhák v neděli odpoledne podlehl v nemocnici zraněním, která utrpěl na sklonku dubna, kdy s motocyklem narazil do stromu.

8.6.2017

Z havarovaného kamionu vytékala chemikálie

Praha – Dva jízdní pruhy zůstaly uzavřeny ve čtvrtek časně ráno v Cínovecké ulici, kde havaroval kamion. Hasiči z Holešovic a Strašnic byli v půl šesté přivoláni s tím, že po nárazu soupravy do svodidel vytékají z ložné plochy návěsu chemikálie.

6.6.2017

Dopravní kolaps: ze zdemolovaného kamionu vylezl řidič jen se škrábnutím

Praha – Kolaps dopravy, který se v ranních hodinách přenesl i do poměrně vzdálených lokalit v celé jihozápadní části Prahy, přinesla v noci na úterý vážná havárie tří kamionů na Pražském okruhu – jeden z nich přitom převážel náklad osobních aut. Ty se tři a půl hodiny po půlnoci srazily poblíž sjezdu na Vestec – na pátém kilometru ve směru jízdy od letiště k dálnici D1. Na místě zasahovali i záchranáři, kteří se postarali o jednoho pacienta s lehčím zraněním.

5.6.2017

KRIMI MIX: Auto vážně zranilo muže s dítětem

Praha – Zraněného školáka i jeho 42letého otce převáželi v neděli večer záchranáři do motolské nemocnice. Dítě s vážným úrazem hlavy dokonce transportoval vrtulník – a to s napojením pacienta na umělou plicní ventilaci.

4.6.2017

Havárie vodovodního řadu podemlela vozovku

Praha – Ulice K Rybníčkům musí být uzavřena, protože v ní samotné se udělal rybníček. Tak by bylo možno přiblížit nedělní situaci ve Strašnicích – kdyby ovšem nešlo o vážnou situaci, o jakých se nežertuje.

3.6.2017

Vyprahlá Praha hledala osvěžení, došlo i k dopravní nehodě

Praha - Tropické počasí, které přineslo sobotní odpoledne, lákalo k vodě. Spousta Pražanů hledala ochlazení na koupalištích, někomu posloužily i kašny – nicméně bez šancí nebyli ani lidé v samotném centru metropole, kde takové příležitosti nejsou. Zde lze osvěžení nalézt zvláště na restauračních zahrádkách – a ano, ty rozhodně nezely prázdnotou. Na Václavském náměstí je dokonce podnik, který v parném počasí své hosty i kolemjdoucí ovívá ventilátory. A ne ledajakými: tyhle přístroje nejen víří vzduch, ale také vytvářejí vodní mlhu. Právě tu odpoledne vyhledávali jak zákazníci, tak lidé, kteří jen procházeli kolem.

3.6.2017

V boji o život policisté použili i defibrilátor

Praha - Do záchrany života se na sklonku uplynulého pracovního týdne zapojili policisté z Říčan na Praze-východ. Před půl čtvrtou odpoledne dostali zprávu, že v nedalekém Mukařově zkolaboval v areálu jedné firmy 65letý muž. Na místo vyjely hned dvě policejní hlídky, připomněl Zdeněk Chalupa z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. „Po příjezdu na místo policisté zjistili, že na korbě nákladního vozidla leží muž bez známek života, kterého se pokoušel oživovat jeden z jeho spolupracovníků," konstatoval Chalupa.

28.5.2017

Mladičké tanečnice horko v Lucerně nezvládaly

Praha – V parném dni bylo v Lucerně horko a vydýchaný vzduch. Tak v sobotu vypadala dětská taneční soutěž v legendárním sále v centru Prahy, původně plánovaná od rána až do noci. Ke konci však nedospěla. Protože účastnící se dívky začaly kolabovat, večer na místě zasahovalo šest posádek záchranné služby. Podle televize Nova, která v neděli na problém upozornila, potřebovaly ošetření tři desítky dívek i jedna trenérka – a šest pacientek bylo převezeno do nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení