VYBRAT REGION
Zavřít mapu

POHLEDEM Miroslava Bobka: Přistání v Gobi

Půda protkaná norami hlodavců se mi probořila pod nohama. Kdysi v těchto místech přistávaly nákladní antonovy An-26, ale od té doby se hodně změnilo. Mimo jiné došlo k invazi hrabošů syslích do Chovdského ajmagu a ti improvizovanou přistávací plochu v polopoušti proděravěli jak ementál.

9.6.2014
SDÍLEJ:

Letošní přeprava koní Převalského odchovaných pražskou zoologickou zahradou do jejich mongolské domoviny, kde opět posílí stáda divokých koní žijící ve volné přírodě, se bude podobat transportu z počátku července roku 2013.Foto: Zoo Praha/Miroslav Bobek

Že by na ni mohla dosednout CASA s nákladem čtyř koní Převalského, nepřipadalo v úvahu. Přesto inspektor mongolského Úřadu pro civilní letectví G. Mönchbold trval právě na této ploše. Kdyby se zhutnila a srovnala, splňovala by podle jeho názoru všechny nezbytné požadavky.

Tato její úprava by si však vyžádala asi dvě stě milionů tugriků (dva miliony dvě stě tisíc korun) a spoustu času. Navíc by se dalo očekávat, že dříve nebo později vypukne další populační exploze hrabošů syslích, kteří draze a složitě upravenou plochu opět zničí.

Náš záměr přistát s převaláky přímo u aklimatizačních ohrad v Gobi B a vyhnout se tak jejich dlouhému transportu nákladními auty dostal další osudovou ránu. Již v předcházejících hodinách se bohužel ukázalo, že kamenitý pás, který jsme v létě minulého roku vytipovali nedaleko staré přistávací plochy, rovněž nemůžeme použít.

Pohledem Miroslava Bobka, ředitele pražské zoologické zahrady.Vysoké drny, hrozící přistávajícímu letounu převrácením, by snad šlo strhnout. Kameny, které by mohly prorazit pneumatiku, bychom dokázali vysbírat. Ale konec naší budoucí improvizované ranveje byl po zimě také celý proděravělý. Prokletí hraboši!

Vzdát jsme se ovšem stále nechtěli. Asi jen díky tomu, že se naší mise účastnil i velitel Vzdušných sil Armády České republiky generál Libor Štefánik, se nám podařilo Mönchbolda přesvědčit, abychom prověřili ještě třetí místo, blíž u čínské hranice.

Bylo by ze všech nejlepší, protože bychom koně vyložili u nové studny, kde by se aklimatizovali, a současně bychom dosáhli jejich rovnoměrnějšího rozmístění po národním parku. Obávali jsme se však, že tato třetí plocha bude pro přistání a následný vzlet dopravního letadla příliš krátká.

Po dvou hodinách kodrcání v džípech jsme dojeli na místo. Před námi se rozsvítilo bílé slaniště, které se na první pohled jevilo dostatečně dlouhé; jen jsme si nebyli jisti, zda jeho povrch bude i přiměřeně tvrdý.

Zatímco naši vojenští technici vytáhli s Mönchboldem penetrometr, aby jím proměřili únosnost slaniště, pilot Víťa Malina znovu nastoupil do džípu a rozjel se po potenciální přistávací ploše. Na jejím konci odbočil a pokračoval v jízdě. To nevypadalo dobře. Zatímco měření penetrometrem dopadla příznivě, délka plochy se ukázala jako nedostatečná.

Poslední slovo měl inspektor

Asi i to bychom však dokázali překonat, kdybychom upravili terén v pokračování slaniště. Přistání s převaláky by sice mělo do jisté míry bojové parametry, ale bylo by možné i bezpečné. Pokud by tedy alespoň dva týdny před transportem nepršelo; v takovém případě bychom museli přistát na letišti v Bulgan sumu.

Mönchbold ovšem o přistání na slaništi nechtěl ani slyšet. Shrnuto, přistání podle něj vylučují následující faktory: blízkost Číny, příliš krátká plocha a riziko, že se tvrdý povrch slaniště pod vahou osmnáctitunového letadla prolomí. Ve stejném duchu pak Mönchbold napsal i svou zprávu.

Sice s ním nesouhlasíme, ale pověřený inspektor Úřadu pro civilní letectví má zkrátka poslední slovo. Začátkem července tedy s koňmi Převalského opět zamíříme na nezpevněnou přistávací plochu letiště v Bulgan sumu a do Gobi B je povezeme auty.

Ale není ještě všem dnům konec. Každoroční lety s převaláky se jistě dříve nebo později nějaké inovace dočkají.

Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha

Autor: Redakce

9.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení