VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GLOSA: Chci být politikem. Ale na jednu sezónu

Název mé dnešní glosy prosím laskavě nespojujte se mnou. Tuto poznámku totiž prohodil jakýsi člověk, se kterým jsem cestoval v metru. Vykládal jinému člověku, jak je výhodné být v tom českém politickém šoubyznysu. Jen nebýt blbej, dodal ten bodrý cestující. Protože kdyby byl politikem on, jedna sezóna by mu stačila.

15.6.2013
SDÍLEJ:

Pracovníci valašskomeziříčské a olomoucké Charity nakládají čistící prostředky a další darované věci určené na pomoc lidem postiženým povodněmi; Valašské Meziříčí, pátek 14. června 2013.Foto: Charita Valašské Meziříčí

Vydělal by mnohem víc peněz na ošatném, než jeho žena za dva roky jako pokladní. Vydělal by na dietách a cestovném mnohem víc, než utratil za dovolenou za deset let. Vydělal by na příplatcích za bydlení mnohem víc, než zaplatil za nájem dva roky nazpět.

A vůbec tak vypočítával výhody politika, který se stravuje v parlamentní kantýně a horečně přemýšlí, co si za své prebendy pořídí, když už vlastně všechno má.

Bodrý cestovatel zdůvodnil své představy absolutní neviditelností. Tedy člověk bezejmenný, v parlamentní lavici taky a pro policii úplně neznámá osoba. S doplňkem, že „bejt nenažranej" znamená mít potom zakuklený poldy za zadkem a pár let problémy. Takhle si tu jednu sezónu, což je pro politika zhruba čtyřleté období, klidně každodenně odpracuje i do půlnoci. Protože nenažranci chtějí stále víc a otravují voliče, aby jim k tomu pomohli. A mají přitom konta, baráky, auta, zlato v bance, peníze za trámem a bůhví kde ještě. Tomu bodrému cestujícímu by stačil výdělek za jednu sezónu. Tři miliony by to prý určitě bylo. S jeho životním standardem a spotřebou by mu do konce života už nic nechybělo. Snad jen údajné kecy kdejakého provinilce, že si na něj policie zasedla a jedná se o politickou objednávku. To prý vždy brečí smíchy.

Tak tohle jsem si v metru všechno vyslechl. Jistě že ne sám, ale spousta jiných spolucestujících, kteří se slovům toho člověka usmívali. Prý je to naivka, ucedil jeden z nich. Ale spočítal to prý dobře. Tři mega jsou docela hezké peníze. Tři roky ve vězení sice už méně, ale…no jak ten bodrý chlapík říkal: Stačí mít trochu rozumu. A já si tak říkám, že politika a rozum mnohdy dohromady nejdou. Politika je totiž umění kompromisu, avšak ten, kdo ho ovládá, v politice nenajdete. Aspoň v té naší. V metru najít takového talenta zase není tak velký problém.

Autor: Petr Štrompf

15.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení