VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Viktor Dvořák: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herce Městských divadel pražských Viktora Dvořáka můžete vidět na prknech divadel ABC i Rokoko. V Divadle ABC měla v březnu premiéru Shakespearova tragédie Macbeth, ve které ztvárnil roli Lennoxe. Mimo to jej mohou diváci vidět i v inscenacích Pan Kaplan má třídu rád nebo Romulus Veliký, komedie antických rozměrů. V Divadle Rokoko hraje v dramatech Kdo se bojí Virginie Woolfové? či Hodina před svatbou. Televizní diváci jej mohou znát například ze seriálu První republika.

7.6.2017
SDÍLEJ:

Viktor Dvořák. Foto: DENÍK/ Dimír Šťastný

Rašínovo nábřežíS čím dál oblíbenější náplavkou a pohledem na Vyšehrad. Hrál jsem tu několik letních sezon s divadlem Aqualung na Lodi bratří Formanů a moc rád na to vzpomínám. Je to ideální setkávací místo během léta díky vodě a všem těm plujícím hospodám, kavárnám, koncertům. Jen bych nám přál v těch místech čistější Vltavu. Pražský magistrát slibuje celé místo zvelebit, tak snad nezapomene…

Náplavka. Rašínovo nábřeží.

BřevnovMůj současný domov a místo, kde si umím představit, že zakotvím. Břevnov je vesnice za Pražským hradem. Zdá se mi, že pořád voní starými časy, kdy tu jezdily povozy. Je tu stále hodně starousedlíků a patriotů. Jsem rád za blízký Břevnovský klášter, nejstarší mužský klášter u nás, obývaný benediktiny. Dvakrát denně tady slouží mši. Klášterní zahrady jsou oblíbené a blízký hřbitov asi dost pamatuje, za minulého režimu se tu příležitostně scházel disent. A konečně se zase otevřelo místní kino Dlabačov. Držme mu palce a podpořme ho!

Břevnovský klášter.

Petrská čtvrťDlouho jsem nevěděl, že se tahle krásná čtvrť pražského centra takhle jmenuje, a neuměl jsem ji ani pořádně najít. Objevoval jsem ji postupně, pokaždé nečekaně. Zdá se mi nenápadná, domácká, jako by tu chtěla být jen pro své obyvatele. Doporučuji Petrské náměstí, kostel sv. Petra, Petrskou věž a malé kavárničky a hospůdky v okolí, nejlépe v horkém létě po deváté večer.

Moje místa Viktora Dvořáka, Petrské náměstí 25.5.2017 Praha

MetroPro mě má metro atmosféru, vůni. Fascinuje mě ten systém, to mraveniště, ve kterém na sebe navazuje tolik různých, ať technických, nebo lidských složek. Je to živý organismus. A slouží to lidem, to mě baví. Všímám si stylu osvětlení, informačního systému, designu stanic, vlaků. Když se ocitnu v nějakém velkoměstě, musím alespoň nakouknout, jaké má metro. V tom moskevském jsem jezdil křížem krážem půl dne, což vůbec není moc, a nestihl jsem zdaleka všechno.

Metro. Ilustrační foto.

TramvajeJsem milovník kolejové dopravy, takže ještě tramvaje. Když jsem jako kluk jel na výlet do Prahy, jízda tramvají nesměla chybět. Třeba trasa z holešovického Výstaviště do centra po nábřeží Vltavy. Pražskou síť MHD považuji za velmi dobrou. A třeba noční spoje jezdí úplně luxusně. Líbí se mi poslední model tramvaj 15T ForCity s dřevěnými sedačkami, které už bohužel nebudou přibývat.

Pražské tramvaje. Ilustrační foto.

Autor: Redakce

7.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Opravář. Ilustrační foto.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení