VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Milan Hein: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Majitel a dramaturg Divadla Ungelt Milan Hein se chtěl původně stát novinářem. Studium žurnalistiky na Karlově univerzitě však opustil a rozhodl se pro hereckou kariéru. Stal se umělcem na volné noze. Posledních 22 let je principálem svého vlastního divadla. Ungelt je komorní herecká scéna a kromě činoher uvádí také sérii talk-show pro Český rozhlas s názvem Kdo židli má, ten bydlí!

29.3.2017
SDÍLEJ:

Milan Hein. Foto: Facebook Divadla Ungelt

Kampa.

Kampa

Na Kampě jsem se toulal, když jsem v mládí přijížděl do Prahy a snil o tom, že v našem hlavním městě jednou budu žít.

 

Nový Svět

Nový Svět

Na tomto místě žiji. Můj dům tam stojí od 17. století. Je to pro mě fascinující stavba v romantickém zákoutí staré Prahy. Květiny jsou dílem mého partnera.

 

Břevnovský hřbitov.

Břevnovský hřbitov

Ano, mám rád i hřbitovy. Nejčastěji rozjímám u hrobu svých rodičů. Do Břevnova jsme je se sestrou převezli z rodných Hranic, abychom k nim měli blíž.

 

Divadlo Ungelt.

Divadlo Ungelt

Splněný sen. Stále mám před očima Miloše Kopeckého, který mé divadlo v roce 1995 otevřel. A také Václava Havla, Otu Ornesta, Pavla Tigrida, Radovana Lukavského, naše první návštěvníky. Dodnes tam potkávám Alenu Vránovou, Martu Kubišovou, Petra Kostku, Františka Němce a přicházejí stále noví a noví kumštýři. Jana Štěpánková, Hana Maciuchová, Regina Rázlová, Zlata Adamovská, Zuzana Bydžovská, Alena Mihulová, Jitka Čvančarová, Lucie Štěpánková, Petra Nesvačilová, Petr Štěpánek, Richard Krajčo, David Švehlík, Petr Stach, Ondra Novák. Ungelt žije! A to mě nabíjí.

 

Pohořelec.

Pohořelec

Mám rád osobité malé kavárničky, jako je Café u Daniely na Pohořelci. Tam začínám u kávy a nad tiskem každý den.

 

Čtěte také: Lucie Černíková: Jaká místa mám v Praze ráda

Autor: Andrea Grubnerová

29.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Bělohlávek.

Bělohlávka v ČF zastoupí dirigenti Altrichter, Hrůša a Netopil

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Ostatky Horákové jsou 67 let po její popravě stále neznámo kde

Praha - Ani 67 let po justiční vraždě právničky Milady Horákové není zřejmé, jak komunistický režim naložil s jejími ostatky. 

Záchranáři nově sídlí v Radotíně. Na řadě jsou Ruzyně a Strašnice

Praha – Nové prostory v areálu hasičské stanice v Radotíně, kam přestěhovali svou výjezdovou základnu z průmyslového objektu v nedalekých Lahovicích stojícím na území ohroženém povodní, otevřeli v úterý pražští záchranáři.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Praha změní plány, aby mohla dostat vlaky pod zem

Praha - Hlavní město musí změnit územně plánovací dokumentaci, aby v úseku mezi Dejvicemi a Veleslavínem bylo možno zahloubit budoucí novou podobu železnice do Kladna s odbočkou na Letiště Václava Havla Praha (a vyhovět tak zásadnímu požadavku Prahy 6).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies