VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

30.7.2016

Marek Holeček: Jaká místa mám rád

Praha - Na svět se podíval z řady horských vrcholů. Procestoval mnoho zemí, mnoho pohoří. Jeden z nejznámějších českých horolezců Marek Holeček je přitom Pražan každým coulem. „Vždycky budu ctít, že Praha je nejkrásnější město," říká. Jeho kroky vedou nejčastěji do přírody, na skály, nebo si jde zaběhat. Není proto divu, že mezi jeho nejoblíbenější pražská místa patří Tiché a Šárecké údolí či Zbraslav. Rád ale zavítá i do příjemné kavárny.

29.7.2016

Zpěvák Josef Vágner: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Poprvé se v muzikálu objevil v osmi letech, kdy mu skladatel Karel Svoboda svěřil roli malého Alberta v titulu Monte Cristo. Později jej proslavila píseň Mně sílu dáš, irská balada s textem Eduarda Krečmara, která se stala titulním songem jeho debutového alba. Dnes můžeme Josefa Vágnera vídat například jako Nicolase v Angelice, účinkuje i v muzikálu Mýdlový princ s písněmi Václava Neckáře (oba v Divadle Broadway).

28.7.2016

Moderátor Alexander Hemala: Jaká místa mám rád

Praha - Původem rodák z Brna si Prahu zamiloval na první pohled. Slavný český moderátor a hlasatel Alexander Hemala žije v metropoli od svých deseti let. Rád vzpomíná na dětská léta na Praze 6 i na své bydlení na Hanspaulce. Posledních dvacet let žije spokojeně v Lysolajích. Hlavně díky svému pejskovi má místní okolí prošlapané křížem krážem.

27.7.2016

Hudebník Ladislav Angelovič: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ladislav Angelovič zastává v kapele The Tap Tap několik funkcí je jejím mluvčím, hraje v ní na elektronického padového bubeníka a moderuje její koncerty. V září se skupina vrací na Novou scénu Národního divadla, kde uvádí představení na motivy knihy Jesus Betz. Nese název Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři). Herci a muzikanti s různými hendikepy jsou do něj maximálně zapojeni jejich elektrické vozíky slouží jako motory k rozhýbání loutek a scénickým dějům.

26.7.2016

Zpěvák Matěj Homola: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Matěj Homola je nejen zpěvák a kytarista skupiny Wohnout, ale i autor knihy Chci bejt jako oni (autobiografická a retrospektivní publikace o českém skateboardingu v letech 1985-2000). „Našel jsem doma svůj starý archív skejtových fotek a napadlo mě z toho vydat úzký výběr, protože je to už přeci jen historie. K fotografiím jsem napsal vlastní příběh, protože skejt mě vychoval a zažil jsem mnoho jeho vývojových etap," říká Matěj. S kapelou Wohnout chystá k jejím dvacetinám koncert na 16. listopadu v Incheba areně na Výstavišti.

23.7.2016

Zpěvačka Ewa Farna: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka Ewa Farna slaví v letošním roce deset let působení na české hudební scéně. Pro fanoušky připravuje na 
11. listopad ve Fóru Karlín zatím svůj největší koncert v kariéře. Naživo zazní hity jako Měls mě vůbec rád, Boky jako skříň, Boží mlejny melou, Ticho, Leporelo, zcela nové písničky, ale i oblíbené covery od Adele či Whitney Houston. 

22.7.2016

Tereza Olivová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Surfařka Tereza Olivová sice tráví díky provozování surfařské cestovky několik měsíců v roce u oceánu, do milované Prahy se vždy ráda vrací. Několikanásobná mistryně ČR v surfování má ráda kvalitní kuchyni, ale i místa sakrální a kulturní.

21.7.2016

David Landštof: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - David Landštof je bubeník, výkonný producent labelu Tranzistor, autor a producent retrospektivních alb o českém trampingu Wabi a Ďáblovo stádo. Vystupuje či vystupoval s Radůzou, Justinem Lavashem, Anetou Langerovou, Lenkou Dusilovou, Xindlem X či Robertem Křesťanem a Druhou trávou. Angažuje se i v projektu Kino otevřeno, který oživuje zavřená jednosálová kina ve městech a obcích České republiky.

20.7.2016

Zpěvačka Michaela Gemrotová: Jaká místa mám ráda

Praha - Zpěvačka Michaela Gemrotová okouzluje publikum nejenom jako Angelika ve stejnojmenném muzikálu Divadla Broadway. Svůj um předvádí v řadě dalších, především operních rolí. Jako laureátka mnoha soutěží působí i na evropských pódiích. V uplynulých dnech kupříkladu zazářila na Slovanském bazaru, největším kulturním festivalu východní Evropy. Domů si z něj odvezla i jednu z prestižních cen.

19.7.2016

Václav Krejčík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Tvář Václava Krejčíka zná mnoho lidí. Ať už z televizních obrazovek, fitness center nebo posilovacích DVD. Bývaly mistr České republiky ve sportovním aerobiku miluje cestování, skvého loveckého psa a jógu. Jeho koníčky se odrážejí i v místech, která rád navštěvuje. Kromě jeho jógových Energy Studií je to i letiště, Petřín nebo Milíčský les.

18.7.2016

Volejbalista Martin Lébl: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Svého času byl Martin Lébl jedním z nejlepších světových hráčů, kteří dokázali na vrcholné úrovni kombinovat klasický volejbal s beachvolejbalem. Podíval se na olympiádu v Sydney a dlouhá léta žil v Itálii. Na Prahu však nedá dopustit. Jeho oblíbená místa metropole jsou i po ukončení profesionální kariéry, jak jinak, spjata s volejbalem.

16.7.2016

Herec Jan Sklenář: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Po roce se na program Letních shakespearovských slavností, konkrétně od 2. do 20. srpna, vrátí tragédie Romeo a Julie (uváděna bude v plenéru Hudební a taneční fakulty AMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské nám. 13). Hlavní mužskou roli v ní ztvárňuje Jan Sklenář, partnerkou je mu Tereza Voříšková. Generačně odlišný pohled na největší příběh lásky a smrti režíroval tandem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). 

14.7.2016

Markéta Foukalová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka Markéta Foukalová je už několik let součástí žánrově se neomezující pražské skupiny Lanugo, která nedávno oslavila desáté narozeniny. Krásu Markéta nachází nejen v hudbě, ale i v místech, o která se teď dělí se čtenáři.

13.7.2016

Inženýr Magor alias Tomáš Doležal: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Člen kapely Tři sestry a milovník dobrého piva Inženýr Magor alias Tomáš Doležal představuje svých pět nejoblíbenějších míst v Praze. Není s podivem, že mezi ty nejlepší zařadil tři pražské hospody. Sám říká, že Prahu miluje celou a má rád každou hospodu nebo bar s příjemným prostředím, obsluhou a dobrým pivem nebo šampaňským.

12.7.2016

Režisér Petr Svojtka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Režisér a umělecký šéf Městských divadel pražských Petr Svojtka pochází z rodiny několika generací divadelníků. Je to Pražák každým coulem – nechte se provést místy, která má rád.

9.7.2016

Herec a režisér Ondřej Kepka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Před kamerou i za mikrofonem se herec a v dnešní době hlavně režisér Ondřej Kepka pohyboval už od svých šesti let. V té době žil s rodiči na Praze 10. A právě místní parky patří mezi jeho nejoblíbenější místa. Do Průhonic chodíval na procházky a v Malešicích jezdil na kole. Rád vzpomíná i na křivolaké uličky Malé Strany, které znal jako student místního gymnázia nazpaměť. Díky mamince Gabriele Vránové se navíc zamiloval do DivadlaNa Vinohradech.

8.7.2016

Kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Kapelník Šimon Ornest teď se skupinou The Tap Tap vyráží na letní festivaly, po prázdninách se ale vrátí na Novou scénu Národního divadla, kde se 4. a 26. září odehrají první reprízy inscenace se zpěvy Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři). Do představení, které vzniklo podle knihy Jesus Betz francouzských autorů Freda Bernarda a Francoise Roca, jsou maximálně zapojeni herci a muzikanti s různými handicapy.

8.7.2016

Dramatik a režisér Dodo Gombár: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Dodo Gombár, dramatik, režisér a umělecký šéf pražského Švandova divadla, pochází původně ze Smolenic, malebné obce na úpatí Malých Karpat v trnavském okresu. Praha je tak vlastně už jeho třetím domovem: už léta totiž pracuje zároveň ve Zlíně pro tamější Městské divadlo. Divadlo na Smíchově, které v tomto roce slaví už 135. narozeniny, zůstává nicméně v centru jeho zájmu.

3.7.2016

Sochař Otmar Oliva: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Skrz Prahu jsem poznal Řím a skrz Řím jsem poznal zpátky Prahu. Rozdíl je v tom, že ta jejich italská Vltava teče opačně. Pravda. Často jsem jako student vnímal a stále vnímám ten její barokní horizont a ten katolicko – luteránsko – husitský ‚kulturní bod'," říká akademický sochař Otmar Oliva, který se specializuje na tvorbu liturgických předmětů a úpravu chrámových prostor.

2.7.2016

Profesor Jan Sokol: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Problém je s tím, že takových míst chcete jenom pět, kdežto každý pražský vlastenec jich určitě má desítky a stovky. Jen na Malé Straně předvedla v 80. letech slavná sochařská výstava hezkých pár tuctů kouzelných dvorků, dnes bohužel pečlivě zamčených," říká profesor Jan Sokol, známý filosof, vysokoškolský pedagog a publicista. Už z toho je jasné, že v Praze má nejraději zapadlejší kouty, kde ho neruší jinak všudypřítomné davy.

30.6.2016

Ministr Marian Jurečka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ministr zemědělství Marian Jurečka je přespolní. Žije v Rokytnici u Přerova, kde s manželkou vychovává pět synů. Jeho pracovní vytížení ho ale velmi často přivádí do Prahy. Když už tedy musí do hlavního města, nejraději zamíří do Břevnovského kláštera. „Člověk tam najde nejen osvěžení ducha, ale u dobrého piva v Klášterním šenku i těla," vysvětluje.

29.6.2016

Denisa Bartošová - Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Denisa Bartošová se pohybuje hlavně ve světě gastronomie, a to ne ledajaké. Její kniha Láskominy, která je plná návodů na přípravu jedlých a kreativních dárků a receptů na celý rok, nedávno získala 1. místo v celosvětové soutěži Gourmand World Cookbook Awards v kategorii Zábava. Předešlá Denisina kniha Láska prochází kuchyní zase vyhrála cenu o nejkrásnější kuchařku na světě za rok 2013. Jejím světem je ale také Praha, už proto, že se tu narodila. „Dětství a dospívání jsem prožila na Smíchově. Právě proto má pro mne velké kouzlo Petřín a Malá strana.

28.6.2016

Chirurg Pavel Pafko: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Slavný český chirurg, profesor Pavel Pafko se nejlépe cítí u sebe doma v Podolí. Krásné nábřeží, cyklostezky, bazén, příroda. Co víc si přát? Občas si vychutná i procházku po Karlově mostě. Vždy ale až v podvečer, kdy je most prázdný a nebrázdí ho zástupy turistů. „Možná, že z níže uvedeného se zdá, že nemám rád lidi.

25.6.2016

David Gaydečka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Oblíbená místa Davida Gaydečky jsou spjatá s festivaly United Islands a Metronome festivalem. Tedy s akcemi, které rozezní Prahu během tohoto víkendu a které David pořádá. Organizátor festivalů, hudební producent i spoluautor prezidentské kampaně Karla Schwarzenbergra miluje i jinápražská zákoutí. Třeba Vyšehrad, hospodami posetou Bořivojovu ulici na Žižkově nebo cyklostezku v Troji.

24.6.2016

Spisovatel a textař Jan Vodňanský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec a spisovatel Jan Vodňanský je znám především z dua, které vytvořil s hudebníkem Petrem Skoumalem jako zpěvák, autor textů písní a také jako lidový filosof. Nadšení pro věc neztratila umělecká dvojice ani poté, co jí totalitní režim v roce 1981 zakázal vystupovat. 

23.6.2016

Herečka Lenka Termerová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha Během studií na DAMU bydlela známá česká herečka Lenka Termerová na pražském Josefově. Ten je dodnes jedním z jejích neoblíbenějších míst v Praze. Vyrůstala v domku a sídlištní zástavba ji neláká, naopak. Z pražských čtvrtí si chválí Holešovice, Žižkov a Karlín. Mají v sobě život. 

22.6.2016

Herec Vasil Fridrich: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zatím poslední pozoruhodnou rolí herce Vasila Fridricha je Ivan Vojnický (v Čechovově Strýčku Váňovi, jak jej na sklonku divadelní sezony nastudoval v Divadle Rokoko režisér Petr Svojtka). Sledovat jeho proměnu z uštěpačného, následně láskou paralyzovaného a obelhaného muže v bezmocného zoufalce, jehož zmařený život na něj čím dále více doléhá, je vskutku lahůdka. V září si ji určitě dopřejte!

21.6.2016

Písničkář Jan Burian: Jaká místa mám rád

Praha - Hodně cestuji. Jednak se vozím na své koncerty a v posledních letech provádím v několika zemích turisty, protože to tam znám a kdybych tam nejezdil, stýskalo by se mi. Po Praze se mi nestejská, je to něco jako součást mého těla. Některá místa nejsou hezká, s tím nic nenaděláte. Bez některých bych nemohl psát, bez jiných dýchat. Je to dobře, že je to právě Praha, v některých jiných městech by se mi asi tolik nelíbilo…

21.6.2016

Písničkář Jiří Dědeček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Písničkář, spisovatel a předseda Českého centra Mezinárodního PEN klubu Jiří Dědeček se v Praze nenarodil, žije v ní však od dětství. Není proto divu, že za více než padesát let, které zde strávil, nasbíral pěknou řádku vzpomínek. Na pivo si rád zajde v centru města, ale rád si zavzpomíná i na dobu, kdy bydlel v Klánovicích, které tehdy ještě ani nebyly součástí Prahy.

17.6.2016

Herečka Marta Dancingerová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Půvabná Marta Dancingerová pochází ze Znojma. Do Prahy se dostala nejprve na studia herectví na DAMU, kde si talentované herečky brzy všiml pedagog, režisér a ředitel Švandova divadla Daniel Hrbek, který jí ve „Švanďáku" nabídl stálé angažmá. Nová tvář smíchovské scény bydlí v Dejvicích, takže do práce tak jezdí většinou „vyhlídkovou" tramvají č. 20. V hezkém počasí si už ale dopravu vyzkoušela i na skládacím kole po cestičkách přes Petřín a Kinského sady. Krásnou cestu si pochvaluje, stejně jako role, které ji po divadelních prázdninách opět čekají

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení