VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

5.6.2016

Herec Marek Zelinka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Marek Zelinka se do paměti mnoha lidí zapsal svým působením v taneční soutěží StarDance, v jejímž posledním ročníku zvítězil společně s herečkou Marií Doležalovou. Mladý umělec se v současné době věnuje pohybovému divadlu a jeho domovskou scénou je La Fabrika. Jeho životje však také spjatý s Břevnovem, kam se po letech s chutí zpátky nastěhoval.

3.6.2016

Historik architektury Zdeněk Lukeš: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Hlavní město a mnohé jeho stavby zná velmi dobře. Historik architektury Zdeněk Lukeš zná Prahu a mnohé její stavby zná velmi dobře. Zabývá se jimi jak profesně, tak jejich kouzlo představuje ostatním lidem v rámci svých Psích vycházek. Přestože historické objekty jsou hlavně v centru, mezi jeho oblíbená místa patří i Letná, kde se narodil a stále zde žije.

31.5.2016

Kytarista Lubomír Brabec: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Kytarový virtuos Lubomír Brabec pochází z Plzně, díky své profesi i svým koníčkům projel kus světa, a dnes nejraději pobývá v domku u řeky Otavy blízko hradu Rabí. Ovšem Praha je pro něj stále důležitým centrem – a to nejen hudební kultury. Žije v ní od svých studentských let a řadu pražských míst považuje ve svém životě za důležitá. Představil nám taková, která má spojená se vzpomínkami, lidmi, či životními zážitky.

27.5.2016

Ministr Daniel Herman: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ministr kultury je rodem Jihočech, díky studiu světoběžník a Pražan prostřednictvím působení u kardinála Miloslava Vlka, u České biskupské konference a člena vlády. V této roli obývá jeden z nejkrásnějších barokních paláců v hlavním městě – Nosticův palác na Maltézském náměstí. Když vyhlédne z okna bočního traktu, vidí rozkošatělý jinan dvoulaločný.

26.5.2016

Helena Štáchová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová před pár dny slavnostně otevřela na Staroměstské radnici velkou výstavu Devadesát let s Hurvínkem. Těší ji, že divadelní cestě Spejbla a Hurvínka je nyní věnován tak krásný prostor, jakým je Křížová chodba a Rytířský sál na Staroměstské radnici. 

25.5.2016

Propagátor architektury Adam Gebrian: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Známý propagátor architektury Adam Gebrian obdivuje řadu staveb všech století, včetně těch moderních. Jeho nejoblíbenější místa v Praze však najdete v historickém centru. Hned čtyři se nachází na Malé Straně, jen smíchovský Dětský ostrov leží o kousek dál.

24.5.2016

Herečka Zlata Adamovská: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Pro herečku Zlatu Adamovskou jsou v Praze (i jinde) důležité výhledy. Jak říká, nepotřebuje „nahoře" trávit většinu svého času, ale pobyt na nich ji pokaždé povznese. A také k nim má často osobní vazby. To bylo podle ní klíčové při výběru pražských míst, která má ráda.

20.5.2016

Herec a principál divadla Jan Hrušínský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Herec patří do kavárny," řekl Jan Hrušínský, představitel mnoha divadelních, filmových i televizních rolí a principál Divadla Na Jezerce. K takzvané „pražské kavárně" se proto taky hrdě hlásí. Volné chvíle rád tráví v přírodě, k níž byl veden rodiči a témuž učí i své potomky.

19.5.2016

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Profesor Tomáš Zima jako lékař i dlouholetý přednosta Ústavu klinické biochemie a laboratorní diagnostiky zná víc než dobře Albertov a Karlov. Jako rektor Univerzity Karlovy je doma v okolí Staroměstského náměstí. Jako rodilý Pražan má ovšem v srdci mnohá další líbezná zákoutí, kam rád chodil v dětství a posléze tam vodil i svou dceru a syna.

18.5.2016

Gurmán Pavel Maurer: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Pavel Maurer je mužem, který naučil Cechy milovat dobré jídlo, vybírat si kvalitní suroviny a neplýtvat. Mezi jeho zamilovaná pražská místa patří pochopitelně ta, kde to voní po lahůdkách a moku. Ovšem má rád i jiná, kde po laskominách není ani památky, zato duše si výská. Pojďme se po nich projít.

17.5.2016

Rektor Petr Konvalinka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Profesor Petr Konvalinka je rodák z Hamru u Litvínova, ale v Praze žije již více než 30 let. Přirostla mu k srdci nejen proto, že zde přednáší na Stavební fakultě Českého vysokého učení technického. Od roku 2014 je rektorem nejstarší tuzemské technické univerzity.

14.5.2016

Hobojista Vilém Veverka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Hobojista Vilém Veverka vydal loni na podzim pozoruhodné album barokních hobojových koncertů. Podle hudebních recenzentů i touto další nahrávkou stvrdil své nezadatelné místo mezi nejrespektovanějšími hobojisty v mezinárodním měřítku.

13.5.2016

Zakladatel pražského maratonu Carlo Capalbo: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo sám o sobě mluví jako o "Českém chlapci". Narodil se v italské Neapoli, ale v Praze žije už 23 let. Zakladatel Prague International Marathonu, jehož dvaadvacetiletý ročník se běžel druhou květnovou neděli, za ta léta stihl Prahu poznat dobře. A také si tam najít oblíbená místa.

12.5.2016

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán je Pražan každým coulem. Své město má rád a také ho dobře zná, protože po něm nejen chodí, ale také jezdí. Nikoli autem, nýbrž na svém oblíbeném bicyklu. Se čtenáři Pražského deníku se podělil o místa, která jsou jeho srdeční záležitostí.

10.5.2016

Herečka Pavlína Kafková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Kam chodí Pavlína Kafková - herečka a představitelka soudkyně Barbary - bez knížky, když si chce odpočinout od městského rytmu? A kde se kdysi procházela se synem?

6.5.2016

Bývalý hokejista Pavel Richter: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Znáte holešovické Ortenovo náměstí? Když se Pavel Richter narodil, jmenovalo se Dimitrovovo podle bulharského komunistického politika. Odtud to měl blízko na zimák A na Štvanici a později do Sportovní haly, kde slavil své největší úspěchy s hokejovou Spartou.

5.5.2016

Zpěvák Jindra Polák: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Letošní klubovou šňůru jsme si užili na maximum, naši fanoušci nás nabili neskutečnou energií. A teď už se nemůžeme dočkat, až protáhneme nohy na čerstvém vzduchu a tu energii jim zase budeme moct vrátit, at už na některém z letních festivalů nebo na našich samostatných open air koncertech Jelen pod širým nebem," hlásil Jindra Polák, frontman čím dál tím úspěšnější kapely Jelen.

4.5.2016

Zpěvák Jan Kříž: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Když zrovna nemusí trávit čas v divadle na zkouškách, s potěšením vyráží - třeba si zaběhat - do Milíčovského lesa, nebo se prochází po nábřeží Vltavy. Dvojnásobný držitel ceny Thálie (za postavy Dannyho Zuka v Pomádě a Michala v Dětech ráje) občas rád zajde i na pivko a něco z grilu nebo na kávu, kterou si vychutnává v místě, kde se dá v klidu zašít.

3.5.2016

Prezident Miloš Zeman: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - "Pražané, nejezděte ve svém volném čase do zahraničí, ale projděte se po Praze, abyste zjistili, jak nádherně je u nás doma," vzkázal prezident České republiky. Mezi oblíbená místa Miloše Zemana patří historií prodchnutý Pražský hrad a ráj čtenářů Strahovský klášter. K Vyšehradu má zase osobní vztah. Proč, to se dozvíte v následujících řádcích.

27.4.2016

Režisér a herec Jiří Strach: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Mezi rušnou kavárnou a klidnými, meditativními místy. Tam se nejraději pohybuje režisér a herec Jiří Strach, kterého byste v Praze mohli nají kupříkladu v legendární Slavii na Národní třídě. Ale také třeba v kostele. Proč, to se dozvíte v následujících řádcích. Možná na jednom z těchto míst vymýšlel scénář ke své nové pohádcce Anděl Páně 2.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies