VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

9.7.2016

Herec a režisér Ondřej Kepka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Před kamerou i za mikrofonem se herec a v dnešní době hlavně režisér Ondřej Kepka pohyboval už od svých šesti let. V té době žil s rodiči na Praze 10. A právě místní parky patří mezi jeho nejoblíbenější místa. Do Průhonic chodíval na procházky a v Malešicích jezdil na kole. Rád vzpomíná i na křivolaké uličky Malé Strany, které znal jako student místního gymnázia nazpaměť. Díky mamince Gabriele Vránové se navíc zamiloval do DivadlaNa Vinohradech.

8.7.2016

Kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Kapelník Šimon Ornest teď se skupinou The Tap Tap vyráží na letní festivaly, po prázdninách se ale vrátí na Novou scénu Národního divadla, kde se 4. a 26. září odehrají první reprízy inscenace se zpěvy Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři). Do představení, které vzniklo podle knihy Jesus Betz francouzských autorů Freda Bernarda a Francoise Roca, jsou maximálně zapojeni herci a muzikanti s různými handicapy.

8.7.2016

Dramatik a režisér Dodo Gombár: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Dodo Gombár, dramatik, režisér a umělecký šéf pražského Švandova divadla, pochází původně ze Smolenic, malebné obce na úpatí Malých Karpat v trnavském okresu. Praha je tak vlastně už jeho třetím domovem: už léta totiž pracuje zároveň ve Zlíně pro tamější Městské divadlo. Divadlo na Smíchově, které v tomto roce slaví už 135. narozeniny, zůstává nicméně v centru jeho zájmu.

3.7.2016

Sochař Otmar Oliva: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Skrz Prahu jsem poznal Řím a skrz Řím jsem poznal zpátky Prahu. Rozdíl je v tom, že ta jejich italská Vltava teče opačně. Pravda. Často jsem jako student vnímal a stále vnímám ten její barokní horizont a ten katolicko – luteránsko – husitský ‚kulturní bod'," říká akademický sochař Otmar Oliva, který se specializuje na tvorbu liturgických předmětů a úpravu chrámových prostor.

2.7.2016

Profesor Jan Sokol: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Problém je s tím, že takových míst chcete jenom pět, kdežto každý pražský vlastenec jich určitě má desítky a stovky. Jen na Malé Straně předvedla v 80. letech slavná sochařská výstava hezkých pár tuctů kouzelných dvorků, dnes bohužel pečlivě zamčených," říká profesor Jan Sokol, známý filosof, vysokoškolský pedagog a publicista. Už z toho je jasné, že v Praze má nejraději zapadlejší kouty, kde ho neruší jinak všudypřítomné davy.

30.6.2016

Ministr Marian Jurečka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ministr zemědělství Marian Jurečka je přespolní. Žije v Rokytnici u Přerova, kde s manželkou vychovává pět synů. Jeho pracovní vytížení ho ale velmi často přivádí do Prahy. Když už tedy musí do hlavního města, nejraději zamíří do Břevnovského kláštera. „Člověk tam najde nejen osvěžení ducha, ale u dobrého piva v Klášterním šenku i těla," vysvětluje.

29.6.2016

Denisa Bartošová - Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Denisa Bartošová se pohybuje hlavně ve světě gastronomie, a to ne ledajaké. Její kniha Láskominy, která je plná návodů na přípravu jedlých a kreativních dárků a receptů na celý rok, nedávno získala 1. místo v celosvětové soutěži Gourmand World Cookbook Awards v kategorii Zábava. Předešlá Denisina kniha Láska prochází kuchyní zase vyhrála cenu o nejkrásnější kuchařku na světě za rok 2013. Jejím světem je ale také Praha, už proto, že se tu narodila. „Dětství a dospívání jsem prožila na Smíchově. Právě proto má pro mne velké kouzlo Petřín a Malá strana.

28.6.2016

Chirurg Pavel Pafko: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Slavný český chirurg, profesor Pavel Pafko se nejlépe cítí u sebe doma v Podolí. Krásné nábřeží, cyklostezky, bazén, příroda. Co víc si přát? Občas si vychutná i procházku po Karlově mostě. Vždy ale až v podvečer, kdy je most prázdný a nebrázdí ho zástupy turistů. „Možná, že z níže uvedeného se zdá, že nemám rád lidi.

25.6.2016

David Gaydečka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Oblíbená místa Davida Gaydečky jsou spjatá s festivaly United Islands a Metronome festivalem. Tedy s akcemi, které rozezní Prahu během tohoto víkendu a které David pořádá. Organizátor festivalů, hudební producent i spoluautor prezidentské kampaně Karla Schwarzenbergra miluje i jinápražská zákoutí. Třeba Vyšehrad, hospodami posetou Bořivojovu ulici na Žižkově nebo cyklostezku v Troji.

24.6.2016

Spisovatel a textař Jan Vodňanský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec a spisovatel Jan Vodňanský je znám především z dua, které vytvořil s hudebníkem Petrem Skoumalem jako zpěvák, autor textů písní a také jako lidový filosof. Nadšení pro věc neztratila umělecká dvojice ani poté, co jí totalitní režim v roce 1981 zakázal vystupovat. 

23.6.2016

Herečka Lenka Termerová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha Během studií na DAMU bydlela známá česká herečka Lenka Termerová na pražském Josefově. Ten je dodnes jedním z jejích neoblíbenějších míst v Praze. Vyrůstala v domku a sídlištní zástavba ji neláká, naopak. Z pražských čtvrtí si chválí Holešovice, Žižkov a Karlín. Mají v sobě život. 

22.6.2016

Herec Vasil Fridrich: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zatím poslední pozoruhodnou rolí herce Vasila Fridricha je Ivan Vojnický (v Čechovově Strýčku Váňovi, jak jej na sklonku divadelní sezony nastudoval v Divadle Rokoko režisér Petr Svojtka). Sledovat jeho proměnu z uštěpačného, následně láskou paralyzovaného a obelhaného muže v bezmocného zoufalce, jehož zmařený život na něj čím dále více doléhá, je vskutku lahůdka. V září si ji určitě dopřejte!

21.6.2016

Písničkář Jan Burian: Jaká místa mám rád

Praha - Hodně cestuji. Jednak se vozím na své koncerty a v posledních letech provádím v několika zemích turisty, protože to tam znám a kdybych tam nejezdil, stýskalo by se mi. Po Praze se mi nestejská, je to něco jako součást mého těla. Některá místa nejsou hezká, s tím nic nenaděláte. Bez některých bych nemohl psát, bez jiných dýchat. Je to dobře, že je to právě Praha, v některých jiných městech by se mi asi tolik nelíbilo…

21.6.2016

Písničkář Jiří Dědeček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Písničkář, spisovatel a předseda Českého centra Mezinárodního PEN klubu Jiří Dědeček se v Praze nenarodil, žije v ní však od dětství. Není proto divu, že za více než padesát let, které zde strávil, nasbíral pěknou řádku vzpomínek. Na pivo si rád zajde v centru města, ale rád si zavzpomíná i na dobu, kdy bydlel v Klánovicích, které tehdy ještě ani nebyly součástí Prahy.

17.6.2016

Herečka Marta Dancingerová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Půvabná Marta Dancingerová pochází ze Znojma. Do Prahy se dostala nejprve na studia herectví na DAMU, kde si talentované herečky brzy všiml pedagog, režisér a ředitel Švandova divadla Daniel Hrbek, který jí ve „Švanďáku" nabídl stálé angažmá. Nová tvář smíchovské scény bydlí v Dejvicích, takže do práce tak jezdí většinou „vyhlídkovou" tramvají č. 20. V hezkém počasí si už ale dopravu vyzkoušela i na skládacím kole po cestičkách přes Petřín a Kinského sady. Krásnou cestu si pochvaluje, stejně jako role, které ji po divadelních prázdninách opět čekají

16.6.2016

Houslista Jaroslav Svěcený: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Houslista Jaroslav Svěcený vystupuje v celé republice i ve světě, na atmosféru Prahy však nedá dopustit a třeba Svatovítská katedrála patří mezi jeho nejoblíbenější místa ke hraní. Kromě toho jako znalec historie a stavby houslí ocení místa, kde se v Praze rozvíjelo houslařské řemeslo.

15.6.2016

Režisér Hynek Bočan: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Režisér Hynek Bočan prožil většinu života v Dejvicích, kde bydlí dosud. Ale jak říká, pocitem je stále Libeňák. V Libni totiž strávil dětství a školní léta a paní učitelka prý jim často opakovala, že tahle čtvrť je nejkrásnější z celé Prahy… Proto se k některým místům stále vrací.

12.6.2016

Karikaturista Zdeněk Hofman: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Rybář, bubeník, entomolog a karikaturista. Tak se představuje Zdeněk Hofman, muž mnoha profesí. Nejznámější je ovšem svým Óbrfrkem– největším kresleným vtipem na světě, který stále zvětšuje. Jako kreslíř na volné noze si od vtipů rád odpočine u rybaření, i když i to už sev poslední době stalo jeho profesí. Ryby nejenom chytá, také o nich píše a chystá se otevřít rybářské muzeum. V Praze s prutem vyrážínejraději k nádrži Hostivař.

10.6.2016

Herec Zdeněk Podhůrský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec, zpěvák, moderátor, dabér (a ke všemu i fešák) Zdeněk Podhůrský je – jak už výčet jeho povolání dokresluje – muž mnoha zájmů. V pražském Divadle Kalich momentálně hraje v muzikálech Johanka z Arku a Robin Hood.

8.6.2016

Zpěvačka Monika Bagárová: Jaká místa mám ráda

Praha - Brněnská zpěvačka Monika Bagárová žije se svým přítelem Everestem v New Yorku. Jejím působištěm ale zůstává Praha, kde také tráví poslední dva měsíce kvůli pracovním povinnostem. Moničinu oblíbenou restauraci byste ale v našem hlavním měste hledali marně 

7.6.2016

Kardinál Dominik Duka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Spjatá se svatými jsou oblíbená místa kardinála, arcibiskupa pražského a primase českého Dominika Duky. Ten kromě katedrály svatého Víta či kostela svatého Jiljí jmenoval mezi preferovanými částmi Prahy i karlínské kasárny a Václavské náměstí.

5.6.2016

Herec Marek Zelinka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Marek Zelinka se do paměti mnoha lidí zapsal svým působením v taneční soutěží StarDance, v jejímž posledním ročníku zvítězil společně s herečkou Marií Doležalovou. Mladý umělec se v současné době věnuje pohybovému divadlu a jeho domovskou scénou je La Fabrika. Jeho životje však také spjatý s Břevnovem, kam se po letech s chutí zpátky nastěhoval.

3.6.2016

Historik architektury Zdeněk Lukeš: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Hlavní město a mnohé jeho stavby zná velmi dobře. Historik architektury Zdeněk Lukeš zná Prahu a mnohé její stavby zná velmi dobře. Zabývá se jimi jak profesně, tak jejich kouzlo představuje ostatním lidem v rámci svých Psích vycházek. Přestože historické objekty jsou hlavně v centru, mezi jeho oblíbená místa patří i Letná, kde se narodil a stále zde žije.

31.5.2016

Kytarista Lubomír Brabec: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Kytarový virtuos Lubomír Brabec pochází z Plzně, díky své profesi i svým koníčkům projel kus světa, a dnes nejraději pobývá v domku u řeky Otavy blízko hradu Rabí. Ovšem Praha je pro něj stále důležitým centrem – a to nejen hudební kultury. Žije v ní od svých studentských let a řadu pražských míst považuje ve svém životě za důležitá. Představil nám taková, která má spojená se vzpomínkami, lidmi, či životními zážitky.

27.5.2016

Ministr Daniel Herman: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ministr kultury je rodem Jihočech, díky studiu světoběžník a Pražan prostřednictvím působení u kardinála Miloslava Vlka, u České biskupské konference a člena vlády. V této roli obývá jeden z nejkrásnějších barokních paláců v hlavním městě – Nosticův palác na Maltézském náměstí. Když vyhlédne z okna bočního traktu, vidí rozkošatělý jinan dvoulaločný.

26.5.2016

Helena Štáchová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová před pár dny slavnostně otevřela na Staroměstské radnici velkou výstavu Devadesát let s Hurvínkem. Těší ji, že divadelní cestě Spejbla a Hurvínka je nyní věnován tak krásný prostor, jakým je Křížová chodba a Rytířský sál na Staroměstské radnici. 

25.5.2016

Propagátor architektury Adam Gebrian: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Známý propagátor architektury Adam Gebrian obdivuje řadu staveb všech století, včetně těch moderních. Jeho nejoblíbenější místa v Praze však najdete v historickém centru. Hned čtyři se nachází na Malé Straně, jen smíchovský Dětský ostrov leží o kousek dál.

24.5.2016

Herečka Zlata Adamovská: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Pro herečku Zlatu Adamovskou jsou v Praze (i jinde) důležité výhledy. Jak říká, nepotřebuje „nahoře" trávit většinu svého času, ale pobyt na nich ji pokaždé povznese. A také k nim má často osobní vazby. To bylo podle ní klíčové při výběru pražských míst, která má ráda.

20.5.2016

Herec a principál divadla Jan Hrušínský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Herec patří do kavárny," řekl Jan Hrušínský, představitel mnoha divadelních, filmových i televizních rolí a principál Divadla Na Jezerce. K takzvané „pražské kavárně" se proto taky hrdě hlásí. Volné chvíle rád tráví v přírodě, k níž byl veden rodiči a témuž učí i své potomky.

19.5.2016

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Profesor Tomáš Zima jako lékař i dlouholetý přednosta Ústavu klinické biochemie a laboratorní diagnostiky zná víc než dobře Albertov a Karlov. Jako rektor Univerzity Karlovy je doma v okolí Staroměstského náměstí. Jako rodilý Pražan má ovšem v srdci mnohá další líbezná zákoutí, kam rád chodil v dětství a posléze tam vodil i svou dceru a syna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies