VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

20.8.2016

Ilustrátor Michal Suchánek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Michal Suchánek je talentovaným ilustrátorem. Za svou komiksovou knihu Děsivé radosti na motivy povídek Ondřeje Neffa 
získal řadu ocenění. Například byla označena za nejlepší český komiks loňského roku Fabula rasa. Pražská zoo, Letná, ale i Vinohrady jsou místy, která Michala z naší metropole okouzlují nejvíce.

19.8.2016

Aleš Háma: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec, zpěvák, kytarista, moderátor i televizní taxikář Aleš Háma rodák z Karlových Varů si Prahu zjevně zamiloval a pronikl do jejích tajů a zákoutí. Účinkuje v Divadle Broadway v muzikálu Mýdlový princ a v současné době pilně zkouší roli Kratzmara v obnovené premiéře muzikálu Adéla ještě nevečeřela.

18.8.2016

Honza Pentifull: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Honza Pentifull se řadí k nejlepším českým tanečníkům breakdance. Řada míst, která má v Praze nejraději, se tak pojí se vzpomínkami na jeho taneční a teď už i lektorskou dráhu. „To nejdůležitější místo je ale stejně v mém srdci, kde mám uchované všechny své blízké," prozrazuje Honza Pentifull, co nakonec vítězí nad těmi nejkrásnějšími místy hlavního města.

17.8.2016

Olga Lounová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Olga Lounová v létě nikdy nezahálí. 27. srpna koncertuje na zámku v Nelahozevsi, k tomu o tom samém víkendu absolvuje Barum Czech Rally Zlín a na podzim ji můžete vidět v muzikálech Mamma Mia! a Mýdlový princ v Praze. Jinak samozřejmě skládá nové písničky a připravuje koncertní turné.

16.8.2016

Michaela Tomešová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Michaelu Tomešovou znají diváci nejen z televizní obrazovky, ze seriálu Ulice, ale i z jeviště (účinkuje především v muzikálech Divadla Kalich). Momentálně se ovšem připravuje na hlavní roli Květušky v muzikálu Adéla ještě nevečeřela v Divadle Broadway. Obnovená premiéra je ohlášena na 6. října.

13.8.2016

Kristýna Kubíčková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Vítězka soutěže Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková (18) sice žije v Ostravě, ale Prahu si velmi oblíbila. Často sem dojíždí za přáteli a samozřejmě hlavně za prací. Z Ostravy do Prahy to vlakem trvá tři a půl nebo čtyři hodiny. „Kvůli focení tedy musím často vstávat i kolem čtvrté ranní a dospím to ve vlaku," říká půvabná blondýnka. Kvůli náročné práci si nedávno nechala upravit studijní plán a doufá, že se jí podaří získat v Praze byt.

12.8.2016

Adam Novotný: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Adam Novotný podědil po svém dědečkovi Přemku Podlahovi moderátorský talent a kutilské vlohy. Užitečné tipy a rady rozdává v barrandovském pořadu Kutil Adam, který se již od podzimu vrátí na televizní obrazovky. V září se tento sympatický mladík objeví nově na TV Barrandov také jako moderátor zpravodajské relace Exploziv. Když má volný čas, rád vyrazí na procházku. Kterými částmi Prahy se toulá nejraději?

11.8.2016

Nikol Švantnerová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová se přestěhovala do pražského bytu po výhře v české soutěži krásy. Narodila se v Šumperku, nějakou dobu žila s rodiči v Českých Budějovicích, kvůli práci se jí ale stalo domovem hlavní město. V Praze tráví hodně času, a když má volno, chodí zde převážně sportovat. Nezapomíná ani na přírodu, proto nezřídka navštěvuje skryté zelené kouty Prahy. Její kroky často vedou i do historických částí metropole.

10.8.2016

Jiří Drahoš: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš je rodák ze slezského Jablunkova, který propadl kouzlu Prahy už v dobách svého studia na vysoké škole. Vypadá jako přísný muž cele oddaný vědě. Jako univerzitní profesor v oboru chemické inženýrství snad ani jinak působit nemůže. Ale chyba lávky. Jiří Drahoš je také osobnost podléhající múzám. 

9.8.2016

Pavel Bělobrádek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek je Východočech, vysokoškolská léta strávil na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Když vstoupil do velké politiky, znamenalo to pro něj i částečný přesun do Prahy. Přede dvěma roky se jako místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace usídlil ve Strakově akademii na Klárově. Příliš volného času nemá, ale i tak se vicepremiér Bělobrádek se čtenáři Deníku ochotně podělil o místa, která má v hlavním městě rád.

6.8.2016

Petr Hlaváček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Architekt Petr Hlaváček je ředitelem Institutu plánování a rozvoje hlavního města, který rozhoduje o budoucí podobě metropole. S rozvojem Prahy jsou spojená 
i některá jeho oblíbená místa, jako je Anděl či Karlín. Odborníkovi, který učil 
i na Michiganské univerzitě, je však blízká i lokalita Na Františku, kde vyrůstal.

5.8.2016

Tomáš Töpfer: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Televizní a divadelní herec, režisér, scenárista, bývalý senátor, pedagog na pražské DAMU a ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer je rodilý Vinohraďák. „Prahu mám rád," říká. Nechte se jím pozvat do míst, která už dnes z větší části ztratila svou původní tvář.

4.8.2016

Markéta Sluková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Díky beachvolejbalu procestovala celý svět. Teď se na pár týdnů její kanceláří stane sluncem zalitá pláž Copacabana a domovem olympijská vesnice. Usměvavá Markéta Sluková se ale vždy ráda vrací domů za rodinou, kamarády i psem Amy. Kam by vás pozvala na ztracená vejce nebo na steak?

3.8.2016

Fotbalista Ladislav Vízek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Fotbalista, zapálený kritik a zlatý olympionik z Moskvy. Ladislav Vízek (61) bydlí na okraji Prahy a zřejmě není překvapením, že jeho nejoblíbenějším místem je hospoda. Další zajímavost? Na golf do Prahy nechodí, radši má hřiště u hradu Karlštejn.

2.8.2016

Kateřina Cajthamlová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Lékařka a psychoterapeutka Kateřina Cajthamlová (54), která proslula spíše jako dietoložka a moderátorka pořadu DoktorKA, podle svých slov Prahu miluje a má v ní ráda ne pět, ani dvacet, ale spíš padesát až sto míst. K nim patří třeba Staré Město, pražské hřbitovy, muzea, divadla a mnoho dalších. Naše hlavní město ji prý stále něčím překvapuje.

30.7.2016

Marek Holeček: Jaká místa mám rád

Praha - Na svět se podíval z řady horských vrcholů. Procestoval mnoho zemí, mnoho pohoří. Jeden z nejznámějších českých horolezců Marek Holeček je přitom Pražan každým coulem. „Vždycky budu ctít, že Praha je nejkrásnější město," říká. Jeho kroky vedou nejčastěji do přírody, na skály, nebo si jde zaběhat. Není proto divu, že mezi jeho nejoblíbenější pražská místa patří Tiché a Šárecké údolí či Zbraslav. Rád ale zavítá i do příjemné kavárny.

29.7.2016

Zpěvák Josef Vágner: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Poprvé se v muzikálu objevil v osmi letech, kdy mu skladatel Karel Svoboda svěřil roli malého Alberta v titulu Monte Cristo. Později jej proslavila píseň Mně sílu dáš, irská balada s textem Eduarda Krečmara, která se stala titulním songem jeho debutového alba. Dnes můžeme Josefa Vágnera vídat například jako Nicolase v Angelice, účinkuje i v muzikálu Mýdlový princ s písněmi Václava Neckáře (oba v Divadle Broadway).

28.7.2016

Moderátor Alexander Hemala: Jaká místa mám rád

Praha - Původem rodák z Brna si Prahu zamiloval na první pohled. Slavný český moderátor a hlasatel Alexander Hemala žije v metropoli od svých deseti let. Rád vzpomíná na dětská léta na Praze 6 i na své bydlení na Hanspaulce. Posledních dvacet let žije spokojeně v Lysolajích. Hlavně díky svému pejskovi má místní okolí prošlapané křížem krážem.

27.7.2016

Hudebník Ladislav Angelovič: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ladislav Angelovič zastává v kapele The Tap Tap několik funkcí je jejím mluvčím, hraje v ní na elektronického padového bubeníka a moderuje její koncerty. V září se skupina vrací na Novou scénu Národního divadla, kde uvádí představení na motivy knihy Jesus Betz. Nese název Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři). Herci a muzikanti s různými hendikepy jsou do něj maximálně zapojeni jejich elektrické vozíky slouží jako motory k rozhýbání loutek a scénickým dějům.

26.7.2016

Zpěvák Matěj Homola: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Matěj Homola je nejen zpěvák a kytarista skupiny Wohnout, ale i autor knihy Chci bejt jako oni (autobiografická a retrospektivní publikace o českém skateboardingu v letech 1985-2000). „Našel jsem doma svůj starý archív skejtových fotek a napadlo mě z toho vydat úzký výběr, protože je to už přeci jen historie. K fotografiím jsem napsal vlastní příběh, protože skejt mě vychoval a zažil jsem mnoho jeho vývojových etap," říká Matěj. S kapelou Wohnout chystá k jejím dvacetinám koncert na 16. listopadu v Incheba areně na Výstavišti.

23.7.2016

Zpěvačka Ewa Farna: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka Ewa Farna slaví v letošním roce deset let působení na české hudební scéně. Pro fanoušky připravuje na 
11. listopad ve Fóru Karlín zatím svůj největší koncert v kariéře. Naživo zazní hity jako Měls mě vůbec rád, Boky jako skříň, Boží mlejny melou, Ticho, Leporelo, zcela nové písničky, ale i oblíbené covery od Adele či Whitney Houston. 

22.7.2016

Tereza Olivová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Surfařka Tereza Olivová sice tráví díky provozování surfařské cestovky několik měsíců v roce u oceánu, do milované Prahy se vždy ráda vrací. Několikanásobná mistryně ČR v surfování má ráda kvalitní kuchyni, ale i místa sakrální a kulturní.

21.7.2016

David Landštof: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - David Landštof je bubeník, výkonný producent labelu Tranzistor, autor a producent retrospektivních alb o českém trampingu Wabi a Ďáblovo stádo. Vystupuje či vystupoval s Radůzou, Justinem Lavashem, Anetou Langerovou, Lenkou Dusilovou, Xindlem X či Robertem Křesťanem a Druhou trávou. Angažuje se i v projektu Kino otevřeno, který oživuje zavřená jednosálová kina ve městech a obcích České republiky.

20.7.2016

Zpěvačka Michaela Gemrotová: Jaká místa mám ráda

Praha - Zpěvačka Michaela Gemrotová okouzluje publikum nejenom jako Angelika ve stejnojmenném muzikálu Divadla Broadway. Svůj um předvádí v řadě dalších, především operních rolí. Jako laureátka mnoha soutěží působí i na evropských pódiích. V uplynulých dnech kupříkladu zazářila na Slovanském bazaru, největším kulturním festivalu východní Evropy. Domů si z něj odvezla i jednu z prestižních cen.

19.7.2016

Václav Krejčík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Tvář Václava Krejčíka zná mnoho lidí. Ať už z televizních obrazovek, fitness center nebo posilovacích DVD. Bývaly mistr České republiky ve sportovním aerobiku miluje cestování, skvého loveckého psa a jógu. Jeho koníčky se odrážejí i v místech, která rád navštěvuje. Kromě jeho jógových Energy Studií je to i letiště, Petřín nebo Milíčský les.

18.7.2016

Volejbalista Martin Lébl: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Svého času byl Martin Lébl jedním z nejlepších světových hráčů, kteří dokázali na vrcholné úrovni kombinovat klasický volejbal s beachvolejbalem. Podíval se na olympiádu v Sydney a dlouhá léta žil v Itálii. Na Prahu však nedá dopustit. Jeho oblíbená místa metropole jsou i po ukončení profesionální kariéry, jak jinak, spjata s volejbalem.

16.7.2016

Herec Jan Sklenář: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Po roce se na program Letních shakespearovských slavností, konkrétně od 2. do 20. srpna, vrátí tragédie Romeo a Julie (uváděna bude v plenéru Hudební a taneční fakulty AMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské nám. 13). Hlavní mužskou roli v ní ztvárňuje Jan Sklenář, partnerkou je mu Tereza Voříšková. Generačně odlišný pohled na největší příběh lásky a smrti režíroval tandem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). 

14.7.2016

Markéta Foukalová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka Markéta Foukalová je už několik let součástí žánrově se neomezující pražské skupiny Lanugo, která nedávno oslavila desáté narozeniny. Krásu Markéta nachází nejen v hudbě, ale i v místech, o která se teď dělí se čtenáři.

13.7.2016

Inženýr Magor alias Tomáš Doležal: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Člen kapely Tři sestry a milovník dobrého piva Inženýr Magor alias Tomáš Doležal představuje svých pět nejoblíbenějších míst v Praze. Není s podivem, že mezi ty nejlepší zařadil tři pražské hospody. Sám říká, že Prahu miluje celou a má rád každou hospodu nebo bar s příjemným prostředím, obsluhou a dobrým pivem nebo šampaňským.

12.7.2016

Režisér Petr Svojtka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Režisér a umělecký šéf Městských divadel pražských Petr Svojtka pochází z rodiny několika generací divadelníků. Je to Pražák každým coulem – nechte se provést místy, která má rád.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies