VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

10.9.2016

Grégory Gaultier: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Grégory Gaultier je úřadujícím mistrem světa ve squashi. Rodák z Provence, Francouz s českou manželkou a s trvalým bydlištěm v české metropoli. Co ho na Praze fascinuje? „Zdejší životní styl. Po ruce mám všechno, co potřebuji. Cítím se tu šťastný," pochvaluje si 33letý matador. V sobotu ve 12 hodin se chce v hotelu STEP pokusit o jubilejní desátý titul evropského šampiona.

9.9.2016

Hana Machková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Jedním z nejoblíbenějších míst rektorky Vysoké školy ekonomické je sídlo francouzského velvyslanectví v Praze. Není divu, k Francii má Hana Machková blízko. Dodnes přednáší jako hostující profesorka na univerzitě v Lyonu a za sebou má hostování v Paříži či v Nice. Ráda proto zavítá i k malé české Eiffelově věži, tedy rozhledně na Petříně. Dopustit nedá ani na Vršovice, kde posledních 20 let žije. K srdci jí přirostl i místní fotbalový klub Bohemians.

8.9.2016

Kamila Nývltová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka Kamila Nývltová v současné době ztvárňuje roli Angeliky a od ledna opět roli Kleopatry ve stejnojmenných muzikálech Michala Davida v Divadle Broadway. Kamila nyní natáčí i nové CD duetů Moje lásky, které bude pokřtěno v rámci koncertu v kostele Sv. Šimona a Judy 11. 11. v Praze.

7.9.2016

Petr Koliha: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Na Déčku se snažíme být aktivní, po všech stránkách motivující, takže hledáme a upozorňujeme i na činnosti spojené s pohybem. Za sebe bych našim malým i větším divákům doporučil následující místa," říká Petr Koliha, ředitel dětského kanálu České televize, ČT :D.

6.9.2016

Zdeněk Jiráský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Čeští filmaři mají napilno. Potvrzuje to i Zdeněk Jiráský, režisér oceněného dramatu Poupata. Připravuje nový film Krajina ve stínu podle scénáře Ivana Arsenjeva a pro Českou televizi a Arte snímek o defenestraci v roce 1618 a o začátku třicetileté války. A mezi tím velmi rád bloumá Prahou… Hlavně jejími starými zašlými místy.

3.9.2016

Jiří Balík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Do hlavního města se Jiří Balík, rektor České zemědělské univerzity, přestěhoval během studií z Tábora. Okamžitě si zamiloval suchdolský univerzitní areál i letenskou pláň, kde jako student bydlel. Bývalému fotbalistovi zde učaroval nejenom sparťanský stadion. Dnes se rád projde po pražských mostech, kolem Klementina a zavítá i do svých oblíbených kostelů. V jednom z nich, na Strossmayerově náměstí, si před lety s manželkou řekli své ano.

2.9.2016

Jitka Jílková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Tlumočnice, překladatelka a organizátorka kulturních akcí Jitka Jílková působí již řadu let jako ředitelka Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Letos se akce nazývaná také Theater.cz rozběhne 19. listopadu a bude probíhat až do 5. prosince. V Praze Jílková ráda zajde na náplavku nebo do Divadla Komedie. Kde ale jako malá okukovala svatby?

1.9.2016

Markéta Procházková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Muzikálová herečka Markéta Procházková v současné době ztvárňuje roli Montespan v muzikálu Angelika v Divadle Broadway. Vidět ji můžete také v muzikálu Pomáda nebo Tajemství, nově se stane i jednou z tváří druhé řady televizní show Tvoje tvář má známý hlas, která na obrazovkách Novy startuje už tuto neděli.

31.8.2016

Ilona Smejkalová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Dramaturgyně Ilona Smejkalová se narodila ve Velkém Meziříčí na Českomoravské vrchovině, ale už dvacet let žije v Praze. Přestože do svých osmnácti let vyrůstala na vesnici, považuje se za typicky městského člověka. Od loňské sezóny posílila dramaturgický tým Národního divadla v Praze, jako scenáristka se externě podílí na pořadech a seriálech České televize a TV Prima. Ve Stavovském divadle právě zkouší s režisérem Danielem Špinarem Čechovovy Tři sestry (premiéry 8. a 9. září).

30.8.2016

Robert Papoušek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Jako malý kluk nechyběl skoro v žádné zábavné estrádě. Robert Papoušek ve své kostkované čepici, s červeným šátkem a ve vestičce patřil k nejviditelnějším členům staropražské kapely Šlapeto. Dnes je hlavním frontmanem v punkové kapele P.U.M. (pivaři umírají minimálně). Kam by vás Robert pozval na dobré pivo nebo zahrát si airsoft?

27.8.2016

Henrieta Hornáčková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Herečka Henrieta Hornáčková má za sebou premiéru Evžena Oněgina v Divadle ABC, kde hraje Olgu. Nyní začíná zkoušet v Divadle Rokoko moderní grotesku Top Dogs a od nové sezony povede i dílny pro rodiče s dětmi zvané Divadelní ABCeda.

26.8.2016

Ivana Jirešová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Ivanu Jirešovou můžeme s nástupem nové divadelní sezony vidět nejen ve dvou rolích v muzikálu Mýdlový princ s písněmi Václava Neckáře v Divadle Broadway, ale i na televizních obrazovkách. Bude totiž jednou z tváří druhé řady zábavné show Tvoje tvář má známý hlas, kde se bude společně s ostatními soutěžícími proměňovat v domácí i světové hvězdy populární hudby.

25.8.2016

Lukáš Houdek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Lukáš Houdek je v současnosti hlavním představitelem vládního projektu HateFree, v němž se věnuje nenávistným náladám po celém světě. Do Prahy se přistěhoval po střední škole, aby zde mohl navázat studiem na vysoké. Většinu svého života se věnuje fotografii. Snaží se zachytit především poetické chvíle života a tím zburcovat diváky svých děl.

24.8.2016

Yvetta Blanarovičová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičová má na svém kontě mnohé muzikálové role v Divadle Broadway se bude s nástupem nové sezony objevovat opět coby Contoire v muzikálu Michala Davida Angelika. Vedle účinkování na jevišti se stará i o nové talenty svého projektu La Sophia.

23.8.2016

Beatrice Todorová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Byla sólistkou divadla Semafor, hostovala v Národním divadle i v jazzové opeře režiséra Miloše Formana. Beatrice Todorová je ale především zpěvačka skupiny ABBA STARS, s níž koncertuje takřka po celém světě, herečka, skladatelka a lektorka. Pro inspiraci často vyráží do pražských parků.

20.8.2016

Ilustrátor Michal Suchánek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Michal Suchánek je talentovaným ilustrátorem. Za svou komiksovou knihu Děsivé radosti na motivy povídek Ondřeje Neffa 
získal řadu ocenění. Například byla označena za nejlepší český komiks loňského roku Fabula rasa. Pražská zoo, Letná, ale i Vinohrady jsou místy, která Michala z naší metropole okouzlují nejvíce.

19.8.2016

Aleš Háma: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec, zpěvák, kytarista, moderátor i televizní taxikář Aleš Háma rodák z Karlových Varů si Prahu zjevně zamiloval a pronikl do jejích tajů a zákoutí. Účinkuje v Divadle Broadway v muzikálu Mýdlový princ a v současné době pilně zkouší roli Kratzmara v obnovené premiéře muzikálu Adéla ještě nevečeřela.

18.8.2016

Honza Pentifull: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Honza Pentifull se řadí k nejlepším českým tanečníkům breakdance. Řada míst, která má v Praze nejraději, se tak pojí se vzpomínkami na jeho taneční a teď už i lektorskou dráhu. „To nejdůležitější místo je ale stejně v mém srdci, kde mám uchované všechny své blízké," prozrazuje Honza Pentifull, co nakonec vítězí nad těmi nejkrásnějšími místy hlavního města.

17.8.2016

Olga Lounová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Olga Lounová v létě nikdy nezahálí. 27. srpna koncertuje na zámku v Nelahozevsi, k tomu o tom samém víkendu absolvuje Barum Czech Rally Zlín a na podzim ji můžete vidět v muzikálech Mamma Mia! a Mýdlový princ v Praze. Jinak samozřejmě skládá nové písničky a připravuje koncertní turné.

16.8.2016

Michaela Tomešová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Michaelu Tomešovou znají diváci nejen z televizní obrazovky, ze seriálu Ulice, ale i z jeviště (účinkuje především v muzikálech Divadla Kalich). Momentálně se ovšem připravuje na hlavní roli Květušky v muzikálu Adéla ještě nevečeřela v Divadle Broadway. Obnovená premiéra je ohlášena na 6. října.

13.8.2016

Kristýna Kubíčková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Vítězka soutěže Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková (18) sice žije v Ostravě, ale Prahu si velmi oblíbila. Často sem dojíždí za přáteli a samozřejmě hlavně za prací. Z Ostravy do Prahy to vlakem trvá tři a půl nebo čtyři hodiny. „Kvůli focení tedy musím často vstávat i kolem čtvrté ranní a dospím to ve vlaku," říká půvabná blondýnka. Kvůli náročné práci si nedávno nechala upravit studijní plán a doufá, že se jí podaří získat v Praze byt.

12.8.2016

Adam Novotný: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Adam Novotný podědil po svém dědečkovi Přemku Podlahovi moderátorský talent a kutilské vlohy. Užitečné tipy a rady rozdává v barrandovském pořadu Kutil Adam, který se již od podzimu vrátí na televizní obrazovky. V září se tento sympatický mladík objeví nově na TV Barrandov také jako moderátor zpravodajské relace Exploziv. Když má volný čas, rád vyrazí na procházku. Kterými částmi Prahy se toulá nejraději?

11.8.2016

Nikol Švantnerová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová se přestěhovala do pražského bytu po výhře v české soutěži krásy. Narodila se v Šumperku, nějakou dobu žila s rodiči v Českých Budějovicích, kvůli práci se jí ale stalo domovem hlavní město. V Praze tráví hodně času, a když má volno, chodí zde převážně sportovat. Nezapomíná ani na přírodu, proto nezřídka navštěvuje skryté zelené kouty Prahy. Její kroky často vedou i do historických částí metropole.

10.8.2016

Jiří Drahoš: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš je rodák ze slezského Jablunkova, který propadl kouzlu Prahy už v dobách svého studia na vysoké škole. Vypadá jako přísný muž cele oddaný vědě. Jako univerzitní profesor v oboru chemické inženýrství snad ani jinak působit nemůže. Ale chyba lávky. Jiří Drahoš je také osobnost podléhající múzám. 

9.8.2016

Pavel Bělobrádek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek je Východočech, vysokoškolská léta strávil na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Když vstoupil do velké politiky, znamenalo to pro něj i částečný přesun do Prahy. Přede dvěma roky se jako místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace usídlil ve Strakově akademii na Klárově. Příliš volného času nemá, ale i tak se vicepremiér Bělobrádek se čtenáři Deníku ochotně podělil o místa, která má v hlavním městě rád.

6.8.2016

Petr Hlaváček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Architekt Petr Hlaváček je ředitelem Institutu plánování a rozvoje hlavního města, který rozhoduje o budoucí podobě metropole. S rozvojem Prahy jsou spojená 
i některá jeho oblíbená místa, jako je Anděl či Karlín. Odborníkovi, který učil 
i na Michiganské univerzitě, je však blízká i lokalita Na Františku, kde vyrůstal.

5.8.2016

Tomáš Töpfer: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Televizní a divadelní herec, režisér, scenárista, bývalý senátor, pedagog na pražské DAMU a ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer je rodilý Vinohraďák. „Prahu mám rád," říká. Nechte se jím pozvat do míst, která už dnes z větší části ztratila svou původní tvář.

4.8.2016

Markéta Sluková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Díky beachvolejbalu procestovala celý svět. Teď se na pár týdnů její kanceláří stane sluncem zalitá pláž Copacabana a domovem olympijská vesnice. Usměvavá Markéta Sluková se ale vždy ráda vrací domů za rodinou, kamarády i psem Amy. Kam by vás pozvala na ztracená vejce nebo na steak?

3.8.2016

Fotbalista Ladislav Vízek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Fotbalista, zapálený kritik a zlatý olympionik z Moskvy. Ladislav Vízek (61) bydlí na okraji Prahy a zřejmě není překvapením, že jeho nejoblíbenějším místem je hospoda. Další zajímavost? Na golf do Prahy nechodí, radši má hřiště u hradu Karlštejn.

2.8.2016

Kateřina Cajthamlová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Lékařka a psychoterapeutka Kateřina Cajthamlová (54), která proslula spíše jako dietoložka a moderátorka pořadu DoktorKA, podle svých slov Prahu miluje a má v ní ráda ne pět, ani dvacet, ale spíš padesát až sto míst. K nim patří třeba Staré Město, pražské hřbitovy, muzea, divadla a mnoho dalších. Naše hlavní město ji prý stále něčím překvapuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení