VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

25.10.2016

Veronika Stýblová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Veronika Stýblová je česká zpěvačka a účastnice hudební soutěže SuperStar. V současné době studuje herectví, věnuje se sólové pěvecké dráze a zároveň ztvárňuje roli v muzikálu s písněmi Václava Neckáře Mýdlový princ, který je k vidění v Divadle Broadway. Kromě toho je možné Veroniku Stýblovou vidět také v muzikálu Sibyla.

22.10.2016

Vladimír Polívka: Jaká místa v Praze mám rád

Praha - Sedmadvacetiletý herec Vladimír Polívka vystudoval DAMU a je členem souboru Klicperova divadla v Hradci Králové. Působí ale i v hlavním městě, například v divadelním uskupení 11:55, pražští diváci jej rovněž mohou vidět v Dejvickém a aktuálně jako rytíře Des Grieux v Manon Lescaut v Národním divadle. Jeho první velkou filmovou příležitostí bylo drama Radima Špačka Místa, účinkoval ve filmech Parádně pokecal a Strašidla, objevil se také v televizních seriálech Kriminálka Anděl, Místo zločinu Plzeň a Reportérka.

21.10.2016

Fotograf bez talentu: Jaká místa v Praze mám rád

Praha - Vězeňkyně, prostitutky nebo bezdomovci. To jsou hrdinové posledního projektu Fotografa bez talentu s názvem #nesoudím. Kontroverzní umělec nejen že fotí lidi, ale hlavně bez předsudků vypráví jejich příběhy. Na svém facebookovém profilu má přes 25 tisíc fanoušků, kteří milují jeho snímky sociálních témat. On sám má v Praze rád zejména kavárny.

20.10.2016

Marian Vojtko: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zpěvák Marian Vojtko, držitel ceny Thálie za ztvárnění role barona Prášila ve stejnojmenném muzikálu, se věnuje také sólové dráze. V současné době nahrává duet na nové CD Kamily Nývltové. V nové divadelní sezoně ztvárňuje role v několika pražských divadlech například v Divadle Broadway hraje Peyraca v Angelice, Ceasara v Kleopatře nebo Draculu v Hudebním divadle Karlín. A chystá se na Ples upírů v Goja Music Hall na pražském Výstavišti.

19.10.2016

Hynek Toman: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Před pár dny odstartovala skupina Support Lesbiens podzimní klubové turné k aktuální, Andělem ověnčené desce K.I.D. Její kytarista Hynek Toman zve do míst, která má rád.

18.10.2016

Josef Klíma: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Známý český investigativní novinář, spisovatel, televizní reportér a moderátor. Oblíbený a ostřílený novinář se ve své show Očima Josefa Klímy věnuje nejrůznějším kauzám současného života, velkým i malým bez rozdílu. Nebojí se odhalovat nešvary, ani poukazovat na absurditu některých zákonů, vyhlášek či nařízení. Teď dostává pořad novou podobu. Poprvé ji televize Prima představí v úterý ve 22.15 hodin. Kromě toho Josef Klíma právě vydává novou knihu inspirovanou hokejovou úplatkářskou aférou s názvem Splátka životem.

15.10.2016

Michal Pustějovský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Jeho světelné přesýpací hodiny Smyčka mohou Pražané až do neděle vidět na piazzettě Národního divadla v rámci Signal festivalu. Umělec a absolvent pražské AVU Michal Pustějovský se zaměřuje na pojetí časoprostoru v dnešním světě. Jeho minimalistická díla propojují nejnovější poznatky kvantové teorie s inovacemi v umění a mnohdy hraničí s vývojovým designem.

14.10.2016

Osamu Okamura: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Zkusil jsem bydlení v bloku činžáků s ulicemi, náměstími i polozapomenutými dvory, prvorepublikovou vilovou čtvrť nebo periferii města. Moje oblíbená místa jsou tak roztroušena po celé Praze," říká architekt a programový ředitel mezinárodního urbanistického festivalu reSITE Osamu Okamura. Jelikož nemá rád pragocentrické ankety, chtěl mezi oblíbená místa uvést i Brno a Berlín. První je Mekkou moderní architektury, druhé město zase inspirativní svou kulturou a galeriemi.

13.10.2016

Veronika Khek Kubařová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Devětadvacetiletá herečka Veronika Khek Kubařová pochází z Rakovníka, ale už od dob studia na konzervatoři žije a pracuje v Praze. Hostovala v Semaforu, po absolvování konzervatoře se její stálou scénou stalo Městské divadlo v Mladé Boleslavi a posléze Městská divadla pražská. Před kamerou poprvé zaujala ve filmu Rafťáci a pak už filmoví režiséři neváhali sérii několika princezen doplnily výrazné role jako např. Anička ve snímku Lidice nebo Laura v Ženách v pokušení. Od loňského ledna je členkou souboru Dejvického divadla.

12.10.2016

Martina Johnson Pokorná: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Láskou Martiny Johnson Pokorné se stala věda a biologie. Často ji tak můžete potkat na chodbách Ústavu živočišné fyziologie a genetiky Akademie věd ČR. Letos díky odborné práci o určení pohlaví u varana komodského získala první místo v projektu L'Oréal-UNESCO pro ženy ve vědě. Martina Johnson Pokorná bydlí v Bohnicích, miluje botanickou zahradu, zoo i areál psychiatrické léčebny, které má za rohem.

11.10.2016

Alžběta Bartošová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Do hlavního města ji přivedl hudební producent Michal David, když jí nabídl hlavní ženskou roli Dorotky v muzikálu Kat Mydlář. Od té doby Alžběta Bartošová ztělesnila celou škálu muzikálových rolí. Ztvárňuje Angeliku a Kleopatru v Divadle Broadway, hraje i v muzikálu Adéla ještě nevečeřela. Vidět ji lze také v muzikálu Horečka sobotní noci v Divadle Kalich.

8.10.2016

Braňo Holiček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - O tom, že se stane hercem, měl Braňo Holiček jasno od dětství. Z rodných Košic odešel v patnácti letech studovat herectví do Prahy, kde již od druhého ročníku na konzervatoři hostoval v Divadle na Vinohradech nebo Činoherním klubu. Poté se rozhodl pro studium režie na pražské DAMU, a ačkoli ho v současnosti veřejnost zná především z televizních seriálů a filmů, je hlavně úspěšným a oceňovaným divadelním režisérem. A také jak sám dodává už patnáct let hrdým Pražanem.

7.10.2016

Robert Vůjtek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Roberta Vůjtka potkáte nejčastěji v Praze 2. Na Vinohradech bydlí a na Jiráskově náměstí působí jako ředitel Galerie Tančící dům. Na svém kontě má úspěšné výstavy Káji Saudka, Bořka Šípka, Vladimíra Jiránka a tematickou výstavu RETRO 70. a 80. let, kterou od června navštívilo 30 tisíc příchozích. Nyní má plné ruce práce s přípravami nové výstavy Jana Kaplického „JKOK", která bude v Tančícím domě probíhat od 8. listopadu.

6.10.2016

Robert Jašków: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Robert Jašków, známá tvář mnoha televizních seriálů a také kmenový herec Švandova divadla v Praze, se narodil a dětství strávil v Krkonoších, takže dodnes rád a dobře lyžuje. Jeho domovem je už ale mnoho let pražský Smíchov. Právě tady sídlí jeho domovská scéna, kde je už od jejího znovuotevření v roce 2002 stálým a váženým členem hereckého souboru, a on sám tu s rodinou i bydlí. Charismatický sympaťák se zářivě modrýma očima se do povědomí zapsal mnoha výtečně zahranými rolemi: do té nejnovější, postavy režiséra Jana ve hře Závislosti navzdory, se právě teď převtěluje na prknech domovského Švandova divadla.

5.10.2016

Zdeněk Piškula: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Poprvé se Zdeněk Piškula, student oboru herectví na Pražské konzervatoři, zapsal do povědomí diváků jako Honzík Dvořák v seriálu Vyprávěj. Následovaly další televizní seriály a inscenace a v roce 2014 pohádka Jana Svěráka Tři bratři, ve které si zahrál Matěje, nejmladšího z bratrů. Hostoval v mnoha divadlech a od září je na televizních obrazovkách k vidění v roli Franze Rohlinka v seriálu Já, Mattoni. Vedle herectví se Zdeněk Piškula realizuje i v hudební a taneční sféře. Aktivní je také na sociálních sítích na Instagramu má více než 160 tisíc fanoušků.

4.10.2016

James Harries: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - James Harries je britský písničkář žijící v Praze. Na sklonku loňského roku vydal úspěšné album a se singlem Salvation sklízel úspěch v hitparádách. Fanoušky si však získal i předchozím albem, které jako první na světě natočil na mobilní telefon. Časopis Rolling Stone ho označil jako „zlatý hlas". Kromě koncertování se Harries věnuje komponování filmové hudby. V současné době připravuje evropské turné, které zahájí 12. 10. v pražském Lucerna Music Baru.

1.10.2016

Darina Alster: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Darina Alster patří ke generaci, která prožila dospívání v 90. letech, což se v její tvorbě jistým způsobem odráží. Rozsah její práce je široký, ale podstatné je pro ni přímé sdělení, proto se nejčastěji vyjadřuje prostřednictvím performancí nebo happeningů. Své myšlenky realizuje v jednotlivých představeních. Vyslovuje se k tématu času, víry a polarity technokratického a duchovního světa.

30.9.2016

Igor Orozovič: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Igor Orozovič se objevil v několika filmech a seriálech, účinkuje v činoherních i muzikálových projektech. Kromě herectví se ve volných chvílích věnuje výtvarnu aktuálně vystavuje své koláže, které vznikly jako dárky k premiérám, ve vinohradském baru SOMA. Jeho zatím poslední divadelní rolí je kapitán Solený v inscenaci Tři sestry v Národním divadle, kde je již čtvrtou sezónu v angažmá. Svá nejoblíbenější pražská místa prý tají a snaží se o nich říkat co nejméně lidem, aby zůstala i nadále tajuplnými a speciálními.

29.9.2016

Jana Bernášková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Herečka Jana Bernášková pochází z Krnova. První angažmá získala v Ostravě, ale už dvanáct let žije a pracuje v Praze. Po příchodu do metropole hostovala v Divadle na Vinohradech či Divadle Na Fidlovačce, účinkovala v několika filmech a v seriálech Ulice, Horákovi, Vyprávěj nebo Všechny moje lásky. Aktuálně hraje v Divadle Palace a natáčí druhou řadu populárního dětského seriálu Mazalové. Ráda na Prahu nahlíží očima svých děti.

28.9.2016

Nina Provaan Smetanová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Módní návrhářka Nina Provaan Smetanová spojuje ve své osobě lásku k módě, kráse i k dobrému jídlu. Nyní ve spolupráci s pražskou Galerií Portheimka na Smíchově připravuje Hodování s Karlem IV. Slavnosti budou probíhat v parku před galerií v den státního svátku, 28. září od 10 do 18 hodin a zváni jsou na ně všichni, kteří chtějí ochutnat dobroty středověké kuchyně.

24.9.2016

Kuka a Němeček: Jaká místa máme v Praze rádi

Praha - Jeden byl kapitánem fotbalové reprezentace, druhý ochutnal Bundesligu, jednu z nejslavnějších soutěží planety. Řeč je o Václavu Němečkovi a Pavlu Kukovi, legendách Sparty a Slavie. Zítra budou sledovat žhavé pražské derby a pak? Třeba zajdou na svoje oblíbená místa.

23.9.2016

Veronika Ruppert: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Novinářka a moderátorka Veronika Ruppert žije módou a designem. V Radiu Wave moderuje pořad o současné autorské módě a pro časopisy vytváří módní stránky. Veronika je také spjata s právě probíhajícím mezigeneračním festivalem Old's Cool. Potkat ji můžete na sobotní módní přehlídce a workshopu v Café Jedna, na náplavce, kde připravila výstavu mladé fotografky Bet Orten nazvanou Slow Up nebo třeba v milované Stromovce.

22.9.2016

Alžběta Bublanová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - S psaním povídek o každodennosti obyčejného člověka začala Alžběta Bublanová na Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze. Její tvorba se rozprostírá přes vztahové problémy a nedostatek porozumění mezi lidmi, milenci i generacemi. Vydala soubor povídek Čtyři stěny a letos také novelu V Tichu.

21.9.2016

Renné Dang: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „V první řadě jsem rapper původem z Rychnova nad Kněžnou. To, že bydlím v Praze, má dva hlavní důvody, a to studium a kariéru. Praha mi otevřela dveře k oběma cestám, po kterých teď jdu. Díky tomu jsem mohl vydat už dvě studiová CD," říká nadějný mladý hudebník Renné Dang.

20.9.2016

Fero Fenič: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Fero Fenič producent, režisér, iniciátor několika dokumentárních cyklů (GEN), zakladatel a prezident MFF Praha Febiofest. Renesanční člověk, který má Prahu tak rád, že bydlí přímo v jejím srdci.

17.9.2016

Tomáš Halík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Kněz a teolog Tomáš Halík je s Prahou spjat pevným poutem. Narodil se tu, prožil zde řadu důležitých událostí a i v současnosti je jeho životním prostorem. Kromě jiných aktivit přednáší na Filozofické fakultě UK a je farářem pražské akademické farnosti. Jeho nejoblíbenější místa jsou úzce propojená s jeho vzpomínkami.

16.9.2016

Martin Frýdek starší: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Do hlavního města přišel z rodného Hradce Králové v roce 1990, kdy Československo procházelo rychlou metamorfózou, ale Martin Frýdek starší se za čtvrtstoletí nezměnil: „Dodneška se tu moc nevyznám, můj orientační smysl není nejlepší." Když má ikona fotbalové Sparty někam jet, místo zapnutí navigace volá svému známému, kustodovi Jiřímu Šímovi. „Naštěstí většinou bývá na drátě a dobře poradí," usmívá se vicemistr Evropy 1996. Při volbě oblíbených míst nepřekvapí, všech pět spojuje fotbal.

15.9.2016

Tomáš Hauptvogel: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „V hlavním městě a jejím bezprostředním okolí žiji zhruba deset let. Po těch deseti letech snad už můžu říct, že jsem tu doma. V současné době bydlíme s manželkou v domku kousek za Prahou, ale ve městě jsme prakticky denně moc rádi," říká Tomáš Hauptvogel, který tvoří moderátorskou dvojici zpráv na Primě s Terezií Kašparovskou.

14.9.2016

Karel Melzoch: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - V hlavním městě se narodil a prožil zde většinu života. Jako kluk vyrůstal v Liboci, a tak není divu, že mezi jeho nejoblíbenější místa patří Šárka. Kromě ní si rektor VŠCHT Karel Melzoch oblíbil také například Hanspaulku. „Praze jsem přicházel na chuť postupně, její krásu a jedinečnost jsem si plně uvědomil až po návratu ze studijních a pracovních pobytů v zahraničí, kde jsem měl možnost konfrontace s jinými městy. A Praha z toho stále vychází vítězně," říká o svém vztahu k české metropoli.

13.9.2016

Tomáš Svoboda: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Divadelní a filmový režisér, který je podepsán pod diváckými hity Hodinový manžel nebo Jak se zbavit nevěsty. Pozornost na sebe Tomáš Svoboda upoutal i svými politickými kabarety, které připravoval jak pro divadlo, tak i pro televizi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení