VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

4.10.2016

James Harries: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - James Harries je britský písničkář žijící v Praze. Na sklonku loňského roku vydal úspěšné album a se singlem Salvation sklízel úspěch v hitparádách. Fanoušky si však získal i předchozím albem, které jako první na světě natočil na mobilní telefon. Časopis Rolling Stone ho označil jako „zlatý hlas". Kromě koncertování se Harries věnuje komponování filmové hudby. V současné době připravuje evropské turné, které zahájí 12. 10. v pražském Lucerna Music Baru.

1.10.2016

Darina Alster: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Darina Alster patří ke generaci, která prožila dospívání v 90. letech, což se v její tvorbě jistým způsobem odráží. Rozsah její práce je široký, ale podstatné je pro ni přímé sdělení, proto se nejčastěji vyjadřuje prostřednictvím performancí nebo happeningů. Své myšlenky realizuje v jednotlivých představeních. Vyslovuje se k tématu času, víry a polarity technokratického a duchovního světa.

30.9.2016

Igor Orozovič: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Igor Orozovič se objevil v několika filmech a seriálech, účinkuje v činoherních i muzikálových projektech. Kromě herectví se ve volných chvílích věnuje výtvarnu aktuálně vystavuje své koláže, které vznikly jako dárky k premiérám, ve vinohradském baru SOMA. Jeho zatím poslední divadelní rolí je kapitán Solený v inscenaci Tři sestry v Národním divadle, kde je již čtvrtou sezónu v angažmá. Svá nejoblíbenější pražská místa prý tají a snaží se o nich říkat co nejméně lidem, aby zůstala i nadále tajuplnými a speciálními.

29.9.2016

Jana Bernášková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Herečka Jana Bernášková pochází z Krnova. První angažmá získala v Ostravě, ale už dvanáct let žije a pracuje v Praze. Po příchodu do metropole hostovala v Divadle na Vinohradech či Divadle Na Fidlovačce, účinkovala v několika filmech a v seriálech Ulice, Horákovi, Vyprávěj nebo Všechny moje lásky. Aktuálně hraje v Divadle Palace a natáčí druhou řadu populárního dětského seriálu Mazalové. Ráda na Prahu nahlíží očima svých děti.

28.9.2016

Nina Provaan Smetanová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Módní návrhářka Nina Provaan Smetanová spojuje ve své osobě lásku k módě, kráse i k dobrému jídlu. Nyní ve spolupráci s pražskou Galerií Portheimka na Smíchově připravuje Hodování s Karlem IV. Slavnosti budou probíhat v parku před galerií v den státního svátku, 28. září od 10 do 18 hodin a zváni jsou na ně všichni, kteří chtějí ochutnat dobroty středověké kuchyně.

24.9.2016

Kuka a Němeček: Jaká místa máme v Praze rádi

Praha - Jeden byl kapitánem fotbalové reprezentace, druhý ochutnal Bundesligu, jednu z nejslavnějších soutěží planety. Řeč je o Václavu Němečkovi a Pavlu Kukovi, legendách Sparty a Slavie. Zítra budou sledovat žhavé pražské derby a pak? Třeba zajdou na svoje oblíbená místa.

23.9.2016

Veronika Ruppert: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Novinářka a moderátorka Veronika Ruppert žije módou a designem. V Radiu Wave moderuje pořad o současné autorské módě a pro časopisy vytváří módní stránky. Veronika je také spjata s právě probíhajícím mezigeneračním festivalem Old's Cool. Potkat ji můžete na sobotní módní přehlídce a workshopu v Café Jedna, na náplavce, kde připravila výstavu mladé fotografky Bet Orten nazvanou Slow Up nebo třeba v milované Stromovce.

22.9.2016

Alžběta Bublanová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - S psaním povídek o každodennosti obyčejného člověka začala Alžběta Bublanová na Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze. Její tvorba se rozprostírá přes vztahové problémy a nedostatek porozumění mezi lidmi, milenci i generacemi. Vydala soubor povídek Čtyři stěny a letos také novelu V Tichu.

21.9.2016

Renné Dang: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „V první řadě jsem rapper původem z Rychnova nad Kněžnou. To, že bydlím v Praze, má dva hlavní důvody, a to studium a kariéru. Praha mi otevřela dveře k oběma cestám, po kterých teď jdu. Díky tomu jsem mohl vydat už dvě studiová CD," říká nadějný mladý hudebník Renné Dang.

20.9.2016

Fero Fenič: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Fero Fenič producent, režisér, iniciátor několika dokumentárních cyklů (GEN), zakladatel a prezident MFF Praha Febiofest. Renesanční člověk, který má Prahu tak rád, že bydlí přímo v jejím srdci.

17.9.2016

Tomáš Halík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Kněz a teolog Tomáš Halík je s Prahou spjat pevným poutem. Narodil se tu, prožil zde řadu důležitých událostí a i v současnosti je jeho životním prostorem. Kromě jiných aktivit přednáší na Filozofické fakultě UK a je farářem pražské akademické farnosti. Jeho nejoblíbenější místa jsou úzce propojená s jeho vzpomínkami.

16.9.2016

Martin Frýdek starší: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Do hlavního města přišel z rodného Hradce Králové v roce 1990, kdy Československo procházelo rychlou metamorfózou, ale Martin Frýdek starší se za čtvrtstoletí nezměnil: „Dodneška se tu moc nevyznám, můj orientační smysl není nejlepší." Když má ikona fotbalové Sparty někam jet, místo zapnutí navigace volá svému známému, kustodovi Jiřímu Šímovi. „Naštěstí většinou bývá na drátě a dobře poradí," usmívá se vicemistr Evropy 1996. Při volbě oblíbených míst nepřekvapí, všech pět spojuje fotbal.

15.9.2016

Tomáš Hauptvogel: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „V hlavním městě a jejím bezprostředním okolí žiji zhruba deset let. Po těch deseti letech snad už můžu říct, že jsem tu doma. V současné době bydlíme s manželkou v domku kousek za Prahou, ale ve městě jsme prakticky denně moc rádi," říká Tomáš Hauptvogel, který tvoří moderátorskou dvojici zpráv na Primě s Terezií Kašparovskou.

14.9.2016

Karel Melzoch: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - V hlavním městě se narodil a prožil zde většinu života. Jako kluk vyrůstal v Liboci, a tak není divu, že mezi jeho nejoblíbenější místa patří Šárka. Kromě ní si rektor VŠCHT Karel Melzoch oblíbil také například Hanspaulku. „Praze jsem přicházel na chuť postupně, její krásu a jedinečnost jsem si plně uvědomil až po návratu ze studijních a pracovních pobytů v zahraničí, kde jsem měl možnost konfrontace s jinými městy. A Praha z toho stále vychází vítězně," říká o svém vztahu k české metropoli.

13.9.2016

Tomáš Svoboda: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Divadelní a filmový režisér, který je podepsán pod diváckými hity Hodinový manžel nebo Jak se zbavit nevěsty. Pozornost na sebe Tomáš Svoboda upoutal i svými politickými kabarety, které připravoval jak pro divadlo, tak i pro televizi.

10.9.2016

Grégory Gaultier: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Grégory Gaultier je úřadujícím mistrem světa ve squashi. Rodák z Provence, Francouz s českou manželkou a s trvalým bydlištěm v české metropoli. Co ho na Praze fascinuje? „Zdejší životní styl. Po ruce mám všechno, co potřebuji. Cítím se tu šťastný," pochvaluje si 33letý matador. V sobotu ve 12 hodin se chce v hotelu STEP pokusit o jubilejní desátý titul evropského šampiona.

9.9.2016

Hana Machková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Jedním z nejoblíbenějších míst rektorky Vysoké školy ekonomické je sídlo francouzského velvyslanectví v Praze. Není divu, k Francii má Hana Machková blízko. Dodnes přednáší jako hostující profesorka na univerzitě v Lyonu a za sebou má hostování v Paříži či v Nice. Ráda proto zavítá i k malé české Eiffelově věži, tedy rozhledně na Petříně. Dopustit nedá ani na Vršovice, kde posledních 20 let žije. K srdci jí přirostl i místní fotbalový klub Bohemians.

8.9.2016

Kamila Nývltová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka Kamila Nývltová v současné době ztvárňuje roli Angeliky a od ledna opět roli Kleopatry ve stejnojmenných muzikálech Michala Davida v Divadle Broadway. Kamila nyní natáčí i nové CD duetů Moje lásky, které bude pokřtěno v rámci koncertu v kostele Sv. Šimona a Judy 11. 11. v Praze.

7.9.2016

Petr Koliha: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Na Déčku se snažíme být aktivní, po všech stránkách motivující, takže hledáme a upozorňujeme i na činnosti spojené s pohybem. Za sebe bych našim malým i větším divákům doporučil následující místa," říká Petr Koliha, ředitel dětského kanálu České televize, ČT :D.

6.9.2016

Zdeněk Jiráský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Čeští filmaři mají napilno. Potvrzuje to i Zdeněk Jiráský, režisér oceněného dramatu Poupata. Připravuje nový film Krajina ve stínu podle scénáře Ivana Arsenjeva a pro Českou televizi a Arte snímek o defenestraci v roce 1618 a o začátku třicetileté války. A mezi tím velmi rád bloumá Prahou… Hlavně jejími starými zašlými místy.

3.9.2016

Jiří Balík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Do hlavního města se Jiří Balík, rektor České zemědělské univerzity, přestěhoval během studií z Tábora. Okamžitě si zamiloval suchdolský univerzitní areál i letenskou pláň, kde jako student bydlel. Bývalému fotbalistovi zde učaroval nejenom sparťanský stadion. Dnes se rád projde po pražských mostech, kolem Klementina a zavítá i do svých oblíbených kostelů. V jednom z nich, na Strossmayerově náměstí, si před lety s manželkou řekli své ano.

2.9.2016

Jitka Jílková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Tlumočnice, překladatelka a organizátorka kulturních akcí Jitka Jílková působí již řadu let jako ředitelka Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Letos se akce nazývaná také Theater.cz rozběhne 19. listopadu a bude probíhat až do 5. prosince. V Praze Jílková ráda zajde na náplavku nebo do Divadla Komedie. Kde ale jako malá okukovala svatby?

1.9.2016

Markéta Procházková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Muzikálová herečka Markéta Procházková v současné době ztvárňuje roli Montespan v muzikálu Angelika v Divadle Broadway. Vidět ji můžete také v muzikálu Pomáda nebo Tajemství, nově se stane i jednou z tváří druhé řady televizní show Tvoje tvář má známý hlas, která na obrazovkách Novy startuje už tuto neděli.

31.8.2016

Ilona Smejkalová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Dramaturgyně Ilona Smejkalová se narodila ve Velkém Meziříčí na Českomoravské vrchovině, ale už dvacet let žije v Praze. Přestože do svých osmnácti let vyrůstala na vesnici, považuje se za typicky městského člověka. Od loňské sezóny posílila dramaturgický tým Národního divadla v Praze, jako scenáristka se externě podílí na pořadech a seriálech České televize a TV Prima. Ve Stavovském divadle právě zkouší s režisérem Danielem Špinarem Čechovovy Tři sestry (premiéry 8. a 9. září).

30.8.2016

Robert Papoušek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Jako malý kluk nechyběl skoro v žádné zábavné estrádě. Robert Papoušek ve své kostkované čepici, s červeným šátkem a ve vestičce patřil k nejviditelnějším členům staropražské kapely Šlapeto. Dnes je hlavním frontmanem v punkové kapele P.U.M. (pivaři umírají minimálně). Kam by vás Robert pozval na dobré pivo nebo zahrát si airsoft?

27.8.2016

Henrieta Hornáčková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Herečka Henrieta Hornáčková má za sebou premiéru Evžena Oněgina v Divadle ABC, kde hraje Olgu. Nyní začíná zkoušet v Divadle Rokoko moderní grotesku Top Dogs a od nové sezony povede i dílny pro rodiče s dětmi zvané Divadelní ABCeda.

26.8.2016

Ivana Jirešová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Ivanu Jirešovou můžeme s nástupem nové divadelní sezony vidět nejen ve dvou rolích v muzikálu Mýdlový princ s písněmi Václava Neckáře v Divadle Broadway, ale i na televizních obrazovkách. Bude totiž jednou z tváří druhé řady zábavné show Tvoje tvář má známý hlas, kde se bude společně s ostatními soutěžícími proměňovat v domácí i světové hvězdy populární hudby.

25.8.2016

Lukáš Houdek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Lukáš Houdek je v současnosti hlavním představitelem vládního projektu HateFree, v němž se věnuje nenávistným náladám po celém světě. Do Prahy se přistěhoval po střední škole, aby zde mohl navázat studiem na vysoké. Většinu svého života se věnuje fotografii. Snaží se zachytit především poetické chvíle života a tím zburcovat diváky svých děl.

24.8.2016

Yvetta Blanarovičová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičová má na svém kontě mnohé muzikálové role v Divadle Broadway se bude s nástupem nové sezony objevovat opět coby Contoire v muzikálu Michala Davida Angelika. Vedle účinkování na jevišti se stará i o nové talenty svého projektu La Sophia.

23.8.2016

Beatrice Todorová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Byla sólistkou divadla Semafor, hostovala v Národním divadle i v jazzové opeře režiséra Miloše Formana. Beatrice Todorová je ale především zpěvačka skupiny ABBA STARS, s níž koncertuje takřka po celém světě, herečka, skladatelka a lektorka. Pro inspiraci často vyráží do pražských parků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies