VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

16.11.2016

Terezie Kašparovská: Jaká místa mám v Praze rada

Praha - Moderátorku Terezii Kašparovskou vídáme již několik let na obrazovce TV Prima. Spolu s Tomášem Hauptvogelem tvoří moderátorskou dvojici. S Tomášem se také Terezie střídá každou neděli v moderaci politické Partie na Primě. Podívejte se na 4 oblíbená místa, která moderátorka ráda navštěvuje se svou dcerou Emou.

15.11.2016

Kurt Gebauer: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Proslavil se ironickými a provokativními díly ženy ve vodě, obří trpaslíci, spěchající holčičky či nahý Mozart. Sochař Kurt Gebauer, rodák z Hradce nad Moravicí, autor „zrcátkových" cen TýTý, se ale převážně věnuje zvelebování veřejného prostoru, jeho díla lze nalézt v Jelením příkopu i na pražských sídlištích. Před měsícem byla odhalena jeho socha „Srdce pro V. H." netradiční a vtipný artefakt nacházející se na nově přejmenovaném náměstí Václava Havla.

12.11.2016

Barbora Špotáková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - I když je nejslavnější česká atletka rodačkou z Jablonce nad Nisou, žila sedmnáct let v centru metropole. Za tu dobu dokázala ve své disciplíně vybojovat všemožné tituly a trofeje. Slavná oštěpařka je dvojnásobnou olympijskou vítězkou, mistryní světa i Evropy. Členka Dukly Praha je výkonem 72,28 metru také držitelkou světového rekordu. Za své úspěchy se dočkala řady ocenění. V roce 2012 byla vyznamenána Medailí Za zásluhy, dvakrát byla vyhlášena Nejlepším českým sportovcem a sedmkrát vyhrála anketu Atlet roku. Dnes večer si korunku pro atletickou královnu může nasadit poosmé.

11.11.2016

Lenka Procházková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Spisovatelka, signatářka Charty 77, zakladatelka spolku Šalamoun a odpůrkyně církevních restitucí. To vše je Lenka Procházková. Významná česká prozaička odstartovala svoji literární kariéru v 70. letech uplynulého století. Vzhledem k tomu, že záhy podepsala prohlášení Charty 77, vycházela její díla nejprve v samizdatové edici Petlice, vedené jejím dlouholetým partnerem Ludvíkem Vaculíkem. Kam spisovatelka ráda chodila v mládí a která místa v našem hlavním městě ji okouzlují dnes?

10.11.2016

Zbigniew Kalina: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Bydlím na Vinohradech, čili má oblíbená místa logicky vycházejí z této lokality, kterou jsem si skutečně zamiloval," říká herec Městských divadel pražských Zbigniew Kalina. Od 12. listopadu ho můžete v Divadle ABC vidět v hlavní roli inscenace August August, august z pera Pavla Kohouta, kde uplatní svůj veliký komediální talent jako klaun, jenž si chce splnit velký sen.

9.11.2016

Liběna Rochová: Jaká místa v Praze mám ráda

Praha - Známá módní návrhářka Liběna Rochová, ověnčená cenami, je sice rodačkou z Brna, na Prahu ale nedá dopustit. Má zde byt, ateliér i práci. Kromě své designérské profese se věnuje také výuce mladých talentů na UMPRUM, kde vede Ateliér designu oděvu a obuvi. Jako člověk s uměleckou duší v Praze nejraději navštěvuje místa, která neztratila svůj genius loci. Ráda proto zavítá do uliček Malé Strany či ze svého ateliéru pozoruje Vltavu a dechberoucí pohled na Karlův most. Dopustit nedá ani na muzea a galerie. Nejvíce obdivuje Museum Kampa a DOX.

8.11.2016

Jan Tuna: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Působil jako rozhlasový moderátor a televizní reportér v mnoha českých médiích. Již čtyři roky ale připravuje investigativně-publicistický pořad A DOST! pro internetovou televizi Stream.cz, ve kterém odhaluje podvody na spotřebitele. Jeho poradnu si budete moci poslechnout také na Dvojce Českého rozhlasu. Aktuálně vytváří nový pořad o cestování, který bude mít premiéru na přelomu roku, moderuje společenské i sportovní akce a své bohaté zkušenosti z médií uplatňuje také jako mediální trenér.

5.11.2016

Helena Třeštíková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Dokumentaristka, režisérka a pedagožka Helena Třeštíková má k hlavnímu městu velmi blízko. Kromě toho, že se tu narodila a Praha je tak jejím domovem, angažuje se i ve veřejném prostoru. Podporu vyjádřila například Autonomnímu sociálnímu centru Klinika. Na současné Praze jí například vadí, že je příliš zahlcená billboardy.

4.11.2016

Zdeněk Vencl: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Zdeněk Vencl je sice rodákem z Hradce Králové, v našem hlavním městě žije ale již mnoho let a našel si tu řadu míst, kam ve volných chvílích rád zavítá. Fascinují ho zejména mosty. I vzhledem k tomu, že se v minulosti intenzivně věnoval kulturistice, je Vencl obsazován především do rolí vojáků, policistů a zločinců. Momentálně v Divadle Rokoko zkouší novou roli v grotesce Top Dogs. Zahraje si tam jednoho z top manažerů propuštěného z práce, který právě prochází „rekvalifikačním kurzem". Premiéru bude mít představení už 5. listopadu.

3.11.2016

Barbora Černošková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Brněnskou rodačku, moderátorku a bývalou úspěšnou akvabelu Barboru Černoškovou znají v současnosti sportovní fanoušci hlavně z televizní obrazovky. Za svůj život se stihla stát třináctkrát mistryní republiky, ale také vystudovat na Masarykově univerzitě historii a filozofii. Od roku 2003 sice působila jako televizní sportovní redaktorka v Brně, nabídku, aby šla pracovat do pražské redakce pro celostátní sportovní zpravodajství, však nečekala ani ve snu. Letos na podzim je to přesně devět let, kdy nastoupila do redakce sportu ČT v Praze.

2.11.2016

Jan Potměšil: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Pražského rodáka a známého českého herce můžete potkat na prknech Divadla v Celetné. Česká metropole má pro Jana Potměšila genius loci, podle vlastních slov je Prahou neustále okouzlen. Město se mu líbí jako celek, oblíbených míst má mnohem více než pouze pět. Nejblíže má ovšem k historickému centru a k místům, která jsou propojena s jeho vzpomínkami.

1.11.2016

Marek Cpin: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Úspěšný scénograf a vyhledávaný módní redaktor Marek Cpin se narodil v Nitře, dětství a studium prožil v Brně a už několik let šťastně žije v Praze. Na svém kontě má více než devadesát výprav k inscenacím po celé České republice. Jeho výrazné kostýmy se i v současných hrách vyznačují důslednou stylizací. Byl třikrát nominovaný na Cenu Alfréda Radoka za nejlepší scénografii a na Českého lva za nejlepší kostýmy. Loňskou nominaci na Cenu české divadelní kritiky za Požitkáře v Divadle Na zábradlí proměnil ve vítězství.

29.10.2016

Roman Týc: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Dalo by se říct, že aktivista Roman Týc z umělecké skupiny Ztohoven si Prahu utváří k obrazu svému. U zrodu hned dvou svých nejoblíbenějších míst v hlavním městě totiž sám stál. Ta ostatní pak mají často na svědomí jeho kamarádi. Kam si Roman Týc rád dojde na večerní snídani nebo dobrou kávu?

27.10.2016

David Zábranský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Spisovatel David Zábranský má na kontě čtyři romány a několik novel. Za knížku Slabost pro každou jinou pláž získal ocenění objev roku Magnesie Litery. Praha je jeho rodným městem a lásku k ní vyjadřuje i prostřednictvím vlastní občanské angažovanosti. Například vyjadřoval podporu Iniciativě pro Invalidovnu nebo se zasazoval proti zbourání Libeňského mostu.

26.10.2016

Petr Nikl: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Petr Nikl patří k nejvšestrannějším českým umělcům současnosti. Začínal sice jako výtvarník, postupně se ale výrazněji rozkročil a začal se věnovat i jiným kulturním oblastem. Za svou knihu Záhádky dokonce před osmi lety získal Magnesii Literu v kategorii Kniha roku. Kromě toho se věnuje také fotografii, hudbě i divadlu. Velké úspěchy sklidil Petr Nikl se svou hravě pojatou výstavou Play. Jeho výtvarná díla si lidé mohli naposledy prohlédnout v Galerii Václava Špály.

25.10.2016

Veronika Stýblová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Veronika Stýblová je česká zpěvačka a účastnice hudební soutěže SuperStar. V současné době studuje herectví, věnuje se sólové pěvecké dráze a zároveň ztvárňuje roli v muzikálu s písněmi Václava Neckáře Mýdlový princ, který je k vidění v Divadle Broadway. Kromě toho je možné Veroniku Stýblovou vidět také v muzikálu Sibyla.

22.10.2016

Vladimír Polívka: Jaká místa v Praze mám rád

Praha - Sedmadvacetiletý herec Vladimír Polívka vystudoval DAMU a je členem souboru Klicperova divadla v Hradci Králové. Působí ale i v hlavním městě, například v divadelním uskupení 11:55, pražští diváci jej rovněž mohou vidět v Dejvickém a aktuálně jako rytíře Des Grieux v Manon Lescaut v Národním divadle. Jeho první velkou filmovou příležitostí bylo drama Radima Špačka Místa, účinkoval ve filmech Parádně pokecal a Strašidla, objevil se také v televizních seriálech Kriminálka Anděl, Místo zločinu Plzeň a Reportérka.

21.10.2016

Fotograf bez talentu: Jaká místa v Praze mám rád

Praha - Vězeňkyně, prostitutky nebo bezdomovci. To jsou hrdinové posledního projektu Fotografa bez talentu s názvem #nesoudím. Kontroverzní umělec nejen že fotí lidi, ale hlavně bez předsudků vypráví jejich příběhy. Na svém facebookovém profilu má přes 25 tisíc fanoušků, kteří milují jeho snímky sociálních témat. On sám má v Praze rád zejména kavárny.

20.10.2016

Marian Vojtko: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zpěvák Marian Vojtko, držitel ceny Thálie za ztvárnění role barona Prášila ve stejnojmenném muzikálu, se věnuje také sólové dráze. V současné době nahrává duet na nové CD Kamily Nývltové. V nové divadelní sezoně ztvárňuje role v několika pražských divadlech například v Divadle Broadway hraje Peyraca v Angelice, Ceasara v Kleopatře nebo Draculu v Hudebním divadle Karlín. A chystá se na Ples upírů v Goja Music Hall na pražském Výstavišti.

19.10.2016

Hynek Toman: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Před pár dny odstartovala skupina Support Lesbiens podzimní klubové turné k aktuální, Andělem ověnčené desce K.I.D. Její kytarista Hynek Toman zve do míst, která má rád.

18.10.2016

Josef Klíma: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Známý český investigativní novinář, spisovatel, televizní reportér a moderátor. Oblíbený a ostřílený novinář se ve své show Očima Josefa Klímy věnuje nejrůznějším kauzám současného života, velkým i malým bez rozdílu. Nebojí se odhalovat nešvary, ani poukazovat na absurditu některých zákonů, vyhlášek či nařízení. Teď dostává pořad novou podobu. Poprvé ji televize Prima představí v úterý ve 22.15 hodin. Kromě toho Josef Klíma právě vydává novou knihu inspirovanou hokejovou úplatkářskou aférou s názvem Splátka životem.

15.10.2016

Michal Pustějovský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Jeho světelné přesýpací hodiny Smyčka mohou Pražané až do neděle vidět na piazzettě Národního divadla v rámci Signal festivalu. Umělec a absolvent pražské AVU Michal Pustějovský se zaměřuje na pojetí časoprostoru v dnešním světě. Jeho minimalistická díla propojují nejnovější poznatky kvantové teorie s inovacemi v umění a mnohdy hraničí s vývojovým designem.

14.10.2016

Osamu Okamura: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Zkusil jsem bydlení v bloku činžáků s ulicemi, náměstími i polozapomenutými dvory, prvorepublikovou vilovou čtvrť nebo periferii města. Moje oblíbená místa jsou tak roztroušena po celé Praze," říká architekt a programový ředitel mezinárodního urbanistického festivalu reSITE Osamu Okamura. Jelikož nemá rád pragocentrické ankety, chtěl mezi oblíbená místa uvést i Brno a Berlín. První je Mekkou moderní architektury, druhé město zase inspirativní svou kulturou a galeriemi.

13.10.2016

Veronika Khek Kubařová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Devětadvacetiletá herečka Veronika Khek Kubařová pochází z Rakovníka, ale už od dob studia na konzervatoři žije a pracuje v Praze. Hostovala v Semaforu, po absolvování konzervatoře se její stálou scénou stalo Městské divadlo v Mladé Boleslavi a posléze Městská divadla pražská. Před kamerou poprvé zaujala ve filmu Rafťáci a pak už filmoví režiséři neváhali sérii několika princezen doplnily výrazné role jako např. Anička ve snímku Lidice nebo Laura v Ženách v pokušení. Od loňského ledna je členkou souboru Dejvického divadla.

12.10.2016

Martina Johnson Pokorná: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Láskou Martiny Johnson Pokorné se stala věda a biologie. Často ji tak můžete potkat na chodbách Ústavu živočišné fyziologie a genetiky Akademie věd ČR. Letos díky odborné práci o určení pohlaví u varana komodského získala první místo v projektu L'Oréal-UNESCO pro ženy ve vědě. Martina Johnson Pokorná bydlí v Bohnicích, miluje botanickou zahradu, zoo i areál psychiatrické léčebny, které má za rohem.

11.10.2016

Alžběta Bartošová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Do hlavního města ji přivedl hudební producent Michal David, když jí nabídl hlavní ženskou roli Dorotky v muzikálu Kat Mydlář. Od té doby Alžběta Bartošová ztělesnila celou škálu muzikálových rolí. Ztvárňuje Angeliku a Kleopatru v Divadle Broadway, hraje i v muzikálu Adéla ještě nevečeřela. Vidět ji lze také v muzikálu Horečka sobotní noci v Divadle Kalich.

8.10.2016

Braňo Holiček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - O tom, že se stane hercem, měl Braňo Holiček jasno od dětství. Z rodných Košic odešel v patnácti letech studovat herectví do Prahy, kde již od druhého ročníku na konzervatoři hostoval v Divadle na Vinohradech nebo Činoherním klubu. Poté se rozhodl pro studium režie na pražské DAMU, a ačkoli ho v současnosti veřejnost zná především z televizních seriálů a filmů, je hlavně úspěšným a oceňovaným divadelním režisérem. A také jak sám dodává už patnáct let hrdým Pražanem.

7.10.2016

Robert Vůjtek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Roberta Vůjtka potkáte nejčastěji v Praze 2. Na Vinohradech bydlí a na Jiráskově náměstí působí jako ředitel Galerie Tančící dům. Na svém kontě má úspěšné výstavy Káji Saudka, Bořka Šípka, Vladimíra Jiránka a tematickou výstavu RETRO 70. a 80. let, kterou od června navštívilo 30 tisíc příchozích. Nyní má plné ruce práce s přípravami nové výstavy Jana Kaplického „JKOK", která bude v Tančícím domě probíhat od 8. listopadu.

6.10.2016

Robert Jašków: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Robert Jašków, známá tvář mnoha televizních seriálů a také kmenový herec Švandova divadla v Praze, se narodil a dětství strávil v Krkonoších, takže dodnes rád a dobře lyžuje. Jeho domovem je už ale mnoho let pražský Smíchov. Právě tady sídlí jeho domovská scéna, kde je už od jejího znovuotevření v roce 2002 stálým a váženým členem hereckého souboru, a on sám tu s rodinou i bydlí. Charismatický sympaťák se zářivě modrýma očima se do povědomí zapsal mnoha výtečně zahranými rolemi: do té nejnovější, postavy režiséra Jana ve hře Závislosti navzdory, se právě teď převtěluje na prknech domovského Švandova divadla.

5.10.2016

Zdeněk Piškula: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Poprvé se Zdeněk Piškula, student oboru herectví na Pražské konzervatoři, zapsal do povědomí diváků jako Honzík Dvořák v seriálu Vyprávěj. Následovaly další televizní seriály a inscenace a v roce 2014 pohádka Jana Svěráka Tři bratři, ve které si zahrál Matěje, nejmladšího z bratrů. Hostoval v mnoha divadlech a od září je na televizních obrazovkách k vidění v roli Franze Rohlinka v seriálu Já, Mattoni. Vedle herectví se Zdeněk Piškula realizuje i v hudební a taneční sféře. Aktivní je také na sociálních sítích na Instagramu má více než 160 tisíc fanoušků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies