VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

9.12.2016

Marek Jelínek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Marek Jelínek je bývalý trenér gymnastů a kaskadér. Mnohem známější je však jako muž, který přivedl snowboardistku Evu Samkovou k olympijskému zlatu v Soči. Devětatřicetiletý kouč, jehož metody jsou uznávané po celém světě, stojí od roku 2006 v čele Czech Snowboardcross Teamu. Jako trenér se zúčastnil tří Olympijských her, pěti světových univerziád, třinácti mistrovství světa seniorů a juniorů, více než stovky závodů Světového a Evropského poháru. Svět procestoval křížem krážem. A právě díky tomu se tak rád vrací domů. Do Čech. Na místa, která mu připomínají dětství, dávají naději a hrdost.

8.12.2016

Darina Zavadilová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Více než 90 mladých designérů z Česka i zahraničí nabídne svá umělecká díla na mezinárodním festivalu designSUPERMARKETu, který začíná už dnes v Kafkově domě u Staroměstského náměstí. Za festivalem stojí mimo jiné i kreativní ředitelka Darina Zavadilová. Kam by vás pozvala na jídlo říznuté západem na nezapomenutelnou procházku?

7.12.2016

Rapper Orion: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Orion je považován za nejstaršího českého rapera a průkopníka české hip hopové scény. Spoluzakládal PSH a během svého působení na scéně už vydal nespočet alb, singlů i videoklipů. V Praze si nejraději vychutnává nealko koktejly, ale rád si zahraje také „špalek a hřebíky". A nesnáší oblečení načichnuté cigaretami.

6.12.2016

Petr Bende: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zpěvák a skladatel Petr Bende, který právě vydal nové studiové album Restart, je rodilý Moravan žijící v Ostravě, ale k Praze má velmi srdečný vztah. Jako muzikant zde má nejen mnoho přátel z oboru, ale prožil zde i řadu úspěšných vystoupení, na které se nezapomíná. Rovněž rád vzpomíná na své působení v divadle Kalich, kde v roce 2008 ztvárnil titulní roli Hamleta ve stejnojmenném muzikálu Janka Ledeckého.

3.12.2016

Gabriela Lašková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Vítězka České Miss 2013 Gabriela Lašková (dříve Kratochvílová) již třetím rokem moderuje s Romanem Šebrlem Zprávy FTV Prima. Zamilovalasi Karlín, kde několik let žila. Ráda se také prochází pražskými parky a obdivuje krásy Divoké Šárky.

2.12.2016

Roman Mikesch: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Roman Mikesch se narodil v Mariánských Lázních, ale gymnázium vystudoval v pražském Karlíně. Prodával knihy, razítkoval dopisy na poště, byl zeměměřičem, sanitářem na chirurgii, po revoluci měl hospodu. Od roku 1997 pracuje v médiích. Na Frekvenci 1 moderuje s Markétou Mayerovou vlastní pořad. Je pražský patriot. S přestávkami tady žije přes dvacet let, prakticky tu vyrostl a nyní bydlí v Košířích. „Praha je čarovná, distingovaná, okouzlující a přívětivá stará dáma, která má sice své vrtochy, ale to jí neubírá na celkové kráse," dodává.

1.12.2016

Jan Jiráň: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Jsem Pražák každým coulem," říká herec Studia Ypsilon, režisér mluveného slova a hudebník Jan Jiráň. Narodil se na Břevnově, ale dnes je neodmyslitelně spjatý se Žižkovem, kde už několik let žije. Když není zrovna na zkoušce v divadle Ypsilon, nebo nemá večerní představení, tráví čas v nahrávacím studiu, kde se věnuje přípravě nových audioknih. 

30.11.2016

Miloň Čepelka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Osobnost Miloně Čepelky je provázaná zejména se jménem Járy Cimrmana. Herec sice pochází z Pohoří u Opočna, s Prahou ho ale kromě fiktivního génia spojuje i studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jaká jsou jeho oblíbená pražská místa?

29.11.2016

Karel Voříšek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Populární moderátor Karel Voříšek se narodil ve Slaném a vystudoval filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Působil v České televizi i na Nově, od května 2013 je tváří TV Prima, kde také moderuje s Klárou Doležalovou hlavní zpravodajskou relaci. Je autorem tří knih, nově vydal „Štěstí se dá naučit" aneb Můj život bez strachů a bez rohlíků, která je jeho osobní zpovědí na téma, jak se zbavit blbců v sobě i kolem nás, jak šťastně žít a nebrat vážně, co si o nás ostatní myslí, jak překonat nepřízeň osudu a udržet si partnerský vztah i to, jak zhubnout za 3 měsíce 12 kilo.

26.11.2016

Milan Škoda: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Když se řekne Slavia, hodně fanoušků si vybaví Milana Škodu. Je tváří i hvězdou klubu. Tenhle třicetiletý český reprezentant zná Prahu dokonale dělal tu první (opravdové i fotbalové) krůčky. V roli útočníka několikrát zachránil národní tým, dokonce se prosadil na letošním Euru. Dnes vyběhne na trávník a usměje se: jeho Slavia hraje poslední domácí zápas podzimu proti Mladé Boleslavi. A po neděli zavolá bráchovi do Brna: Michal Škoda kope za tamní Zbrojovku.

25.11.2016

Václav Kuneš: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Tanečníka a choreografa Václava Kuneše mohou lidé znát mimo jiné i díky jeho unikátnímu tanečnímu souboru 420PEOPLE, který v roce 2008 získal cenu Sazky a Divadelních novin za nejlepší počin v oboru tance a baletu. Od založení uskupení uplyne příští rok deset let. Při této příležitosti uspořádá 420PEOPLE dvojici galavečerů s hosty. Proběhnou 18. a 19. ledna na Nové scéně. Známý pražský rodák má hlavní město pěkně prochozené. Kam rád zajde na kafíčko a kde jako kluk lezl po zdech?

23.11.2016

Marie Doležalová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Oblíbený a prestižními cenami ověnčený blog a knižní bestseller loňského roku Kafe a cigárko se dočkal audio podoby. Jeho autorka, herečka a tanečnice Marie Doležalová jej pokřtí právě ve středu v 16 hodin v kavárně Oliver's Coffee Cup v Domě módy na Václavském náměstí. Všichni jsou srdečně zváni! Oblíbené „historky z hereckého podsvětí" vyšly 3. listopadu u vydavatelství Tympanum.

22.11.2016

Jan Smigmator: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Jan Smigmator se narodil v roce 1986 a absolvoval Pražskou konzervatoř v oboru zpěv. Živí se jako jazzový a swingový zpěvák. Od roku 2011 je také moderátorem Českého rozhlasu Dvojka, na jehož vlnách vysílá společně se zpěvačkou Dashou svůj autorský hudební pořad Klub Evergreen. V roce 2015 si celý svět připomínal 100. výročí narození swingového krále Franka Sinatry, k němuž vymyslel, dramaturgicky připravil a se svým týmem zrealizoval velký hudební projekt nazvaný Sinatrology. Na svém kontě má už dvě sólová alba. Letos se oženil a se svou manželkou Kateřinou žije v Praze.

19.11.2016

Jiří Slíva: Jaká místa v Praze mám rád

Praha - Slavný český humoristický výtvarník a ilustrátor Jiří Slíva se po studiu Vysoké školy ekonomické živil jako odborný pracovník Ústavu pro filozofii a sociologii na Akademii věd. Téměř před třiceti lety udělal ale tlustou čáru a začal se živit kresbou. Za bezmála třicet let měl několik výstav u nás i v zahraničí (Tokio, New York, Moskva). Publikoval řadu knih a desítky dalších ilustroval.

18.11.2016

Jan Vlček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Je těžké vybrat jen pět míst v Praze pro člověka, jako jsem já, pražského patriota-Pražana (ne Pražáka). Naší ztrápené Matičce poslední léta žel vládnou spíše ti druzí. Zkusím to nejdříve podle mých oblíbených kaváren," říká filmový architekt Jan Vlček, jehož práci lze aktuálně vidět v seriálu Já, Mattoni. Na kontě má nominace na Českého lva za film Díra u Hanušovic nebo Don't stop.

16.11.2016

Terezie Kašparovská: Jaká místa mám v Praze rada

Praha - Moderátorku Terezii Kašparovskou vídáme již několik let na obrazovce TV Prima. Spolu s Tomášem Hauptvogelem tvoří moderátorskou dvojici. S Tomášem se také Terezie střídá každou neděli v moderaci politické Partie na Primě. Podívejte se na 4 oblíbená místa, která moderátorka ráda navštěvuje se svou dcerou Emou.

15.11.2016

Kurt Gebauer: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Proslavil se ironickými a provokativními díly ženy ve vodě, obří trpaslíci, spěchající holčičky či nahý Mozart. Sochař Kurt Gebauer, rodák z Hradce nad Moravicí, autor „zrcátkových" cen TýTý, se ale převážně věnuje zvelebování veřejného prostoru, jeho díla lze nalézt v Jelením příkopu i na pražských sídlištích. Před měsícem byla odhalena jeho socha „Srdce pro V. H." netradiční a vtipný artefakt nacházející se na nově přejmenovaném náměstí Václava Havla.

12.11.2016

Barbora Špotáková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - I když je nejslavnější česká atletka rodačkou z Jablonce nad Nisou, žila sedmnáct let v centru metropole. Za tu dobu dokázala ve své disciplíně vybojovat všemožné tituly a trofeje. Slavná oštěpařka je dvojnásobnou olympijskou vítězkou, mistryní světa i Evropy. Členka Dukly Praha je výkonem 72,28 metru také držitelkou světového rekordu. Za své úspěchy se dočkala řady ocenění. V roce 2012 byla vyznamenána Medailí Za zásluhy, dvakrát byla vyhlášena Nejlepším českým sportovcem a sedmkrát vyhrála anketu Atlet roku. Dnes večer si korunku pro atletickou královnu může nasadit poosmé.

11.11.2016

Lenka Procházková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Spisovatelka, signatářka Charty 77, zakladatelka spolku Šalamoun a odpůrkyně církevních restitucí. To vše je Lenka Procházková. Významná česká prozaička odstartovala svoji literární kariéru v 70. letech uplynulého století. Vzhledem k tomu, že záhy podepsala prohlášení Charty 77, vycházela její díla nejprve v samizdatové edici Petlice, vedené jejím dlouholetým partnerem Ludvíkem Vaculíkem. Kam spisovatelka ráda chodila v mládí a která místa v našem hlavním městě ji okouzlují dnes?

10.11.2016

Zbigniew Kalina: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Bydlím na Vinohradech, čili má oblíbená místa logicky vycházejí z této lokality, kterou jsem si skutečně zamiloval," říká herec Městských divadel pražských Zbigniew Kalina. Od 12. listopadu ho můžete v Divadle ABC vidět v hlavní roli inscenace August August, august z pera Pavla Kohouta, kde uplatní svůj veliký komediální talent jako klaun, jenž si chce splnit velký sen.

9.11.2016

Liběna Rochová: Jaká místa v Praze mám ráda

Praha - Známá módní návrhářka Liběna Rochová, ověnčená cenami, je sice rodačkou z Brna, na Prahu ale nedá dopustit. Má zde byt, ateliér i práci. Kromě své designérské profese se věnuje také výuce mladých talentů na UMPRUM, kde vede Ateliér designu oděvu a obuvi. Jako člověk s uměleckou duší v Praze nejraději navštěvuje místa, která neztratila svůj genius loci. Ráda proto zavítá do uliček Malé Strany či ze svého ateliéru pozoruje Vltavu a dechberoucí pohled na Karlův most. Dopustit nedá ani na muzea a galerie. Nejvíce obdivuje Museum Kampa a DOX.

8.11.2016

Jan Tuna: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Působil jako rozhlasový moderátor a televizní reportér v mnoha českých médiích. Již čtyři roky ale připravuje investigativně-publicistický pořad A DOST! pro internetovou televizi Stream.cz, ve kterém odhaluje podvody na spotřebitele. Jeho poradnu si budete moci poslechnout také na Dvojce Českého rozhlasu. Aktuálně vytváří nový pořad o cestování, který bude mít premiéru na přelomu roku, moderuje společenské i sportovní akce a své bohaté zkušenosti z médií uplatňuje také jako mediální trenér.

5.11.2016

Helena Třeštíková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Dokumentaristka, režisérka a pedagožka Helena Třeštíková má k hlavnímu městu velmi blízko. Kromě toho, že se tu narodila a Praha je tak jejím domovem, angažuje se i ve veřejném prostoru. Podporu vyjádřila například Autonomnímu sociálnímu centru Klinika. Na současné Praze jí například vadí, že je příliš zahlcená billboardy.

4.11.2016

Zdeněk Vencl: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Zdeněk Vencl je sice rodákem z Hradce Králové, v našem hlavním městě žije ale již mnoho let a našel si tu řadu míst, kam ve volných chvílích rád zavítá. Fascinují ho zejména mosty. I vzhledem k tomu, že se v minulosti intenzivně věnoval kulturistice, je Vencl obsazován především do rolí vojáků, policistů a zločinců. Momentálně v Divadle Rokoko zkouší novou roli v grotesce Top Dogs. Zahraje si tam jednoho z top manažerů propuštěného z práce, který právě prochází „rekvalifikačním kurzem". Premiéru bude mít představení už 5. listopadu.

3.11.2016

Barbora Černošková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Brněnskou rodačku, moderátorku a bývalou úspěšnou akvabelu Barboru Černoškovou znají v současnosti sportovní fanoušci hlavně z televizní obrazovky. Za svůj život se stihla stát třináctkrát mistryní republiky, ale také vystudovat na Masarykově univerzitě historii a filozofii. Od roku 2003 sice působila jako televizní sportovní redaktorka v Brně, nabídku, aby šla pracovat do pražské redakce pro celostátní sportovní zpravodajství, však nečekala ani ve snu. Letos na podzim je to přesně devět let, kdy nastoupila do redakce sportu ČT v Praze.

2.11.2016

Jan Potměšil: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Pražského rodáka a známého českého herce můžete potkat na prknech Divadla v Celetné. Česká metropole má pro Jana Potměšila genius loci, podle vlastních slov je Prahou neustále okouzlen. Město se mu líbí jako celek, oblíbených míst má mnohem více než pouze pět. Nejblíže má ovšem k historickému centru a k místům, která jsou propojena s jeho vzpomínkami.

1.11.2016

Marek Cpin: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Úspěšný scénograf a vyhledávaný módní redaktor Marek Cpin se narodil v Nitře, dětství a studium prožil v Brně a už několik let šťastně žije v Praze. Na svém kontě má více než devadesát výprav k inscenacím po celé České republice. Jeho výrazné kostýmy se i v současných hrách vyznačují důslednou stylizací. Byl třikrát nominovaný na Cenu Alfréda Radoka za nejlepší scénografii a na Českého lva za nejlepší kostýmy. Loňskou nominaci na Cenu české divadelní kritiky za Požitkáře v Divadle Na zábradlí proměnil ve vítězství.

29.10.2016

Roman Týc: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Dalo by se říct, že aktivista Roman Týc z umělecké skupiny Ztohoven si Prahu utváří k obrazu svému. U zrodu hned dvou svých nejoblíbenějších míst v hlavním městě totiž sám stál. Ta ostatní pak mají často na svědomí jeho kamarádi. Kam si Roman Týc rád dojde na večerní snídani nebo dobrou kávu?

27.10.2016

David Zábranský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Spisovatel David Zábranský má na kontě čtyři romány a několik novel. Za knížku Slabost pro každou jinou pláž získal ocenění objev roku Magnesie Litery. Praha je jeho rodným městem a lásku k ní vyjadřuje i prostřednictvím vlastní občanské angažovanosti. Například vyjadřoval podporu Iniciativě pro Invalidovnu nebo se zasazoval proti zbourání Libeňského mostu.

26.10.2016

Petr Nikl: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Petr Nikl patří k nejvšestrannějším českým umělcům současnosti. Začínal sice jako výtvarník, postupně se ale výrazněji rozkročil a začal se věnovat i jiným kulturním oblastem. Za svou knihu Záhádky dokonce před osmi lety získal Magnesii Literu v kategorii Kniha roku. Kromě toho se věnuje také fotografii, hudbě i divadlu. Velké úspěchy sklidil Petr Nikl se svou hravě pojatou výstavou Play. Jeho výtvarná díla si lidé mohli naposledy prohlédnout v Galerii Václava Špály.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení