VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

12.1.2017

Václav Knop: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec, dabér a režisér Václav Knop pochází ze tří bratrů. Je narozený ve znamení vah a k životu potřebuje harmonii. Jeho dabingovým miláčkem je sice Christoph Waltz. Svůj hlas však propůjčil i majorovi Frankovi v populárním seriálu M.A.S.H. Namlouvá také příjezdy a odjezdy spojů na některých vlakových nádražích. Režíruje muzikál Noc na Karlštejně, který se odehrává přímo na hradě. Televizní diváci ho mohli vidět v seriálu Hospoda. Založil i vlastní nakladatelství.

11.1.2017

Pavel Kožíšek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Pavel Kožíšek se sice narodil v Podkrkonoší, ale kvůli vysoké škole přesídlil do Prahy, kde žije doposavad. Na základní škole se začal zajímat o kouzlení a již v šestnácti letech měl za sebou první veřejné vystoupení. Po asi deseti letech se stal mistrem republiky, následně ho na světovém festivalu v Japonsku ohodnotili cenou za zábavnost. Aktuálně se především soustředí na svůj projekt Divadlo kouzel.

10.1.2017

Lukáš Urbánek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ilustrátor dětských knížek a animátor televizních pořadů Lukáš Urbánek je tak trošku blázen a trošku génius. Potkat ho lze třeba v Grébovce, jak sjíždí kopce na skateboardu se svým dospívajícím synem anebo budí pozornost dětí, když si mezi dva stromy natáhne lano a zkouší po něm chodit. Lukáš je u dětí vůbec oblíbený, především díky knihám o Doktoru Rackovi, jehož příběhy vyšly v nakladatelství Labyrint už v několika dílech. Spolupracuje také s bejbypankovým projektem Kašpárek v rohlíku.

7.1.2017

Barbora Bucharová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Barbora Bucharová je mladá designérka a návrhářka, která hned po dostudování střední školy v roce 2014 založila módní značku Buchy. Bára vystudovala Střední uměleckou školu textilních řemesel obor modelářství a návrhářství oděvů a ve své tvorbě se zabývá šperky z lan. Šperky značky Buchy vystavovala nejen v galeriích po celé republice i na Slovensku, ale také na různých designérských festivalech. Aktuálně spolupracuje s českými módními časopisy.

6.1.2017

Tomáš Grombíř: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Tomáš Grombíř vystudoval scenáristiku na FAMU a po letech se vrátil zpět k řemeslu jako autor a dramaturg seriálové tvorby. V roce 2011 spoluzaložil ceny Vinyla. Ve svém románu Jedničky a nuly, poutavém příběhu o době, kterou jsme všichni zažili a která je už historií, představuje čtenářům naprosto nový druh ajťáka-hrdiny, workoholika s vysokými ambicemi, a dokonce několika ženami. Zasvěcené a vtipné vyprávění o informační revoluci, která za posledních třicet let fantastickým způsobem proměnila společnost, je Grombířovým literárním debutem.

5.1.2017

Radim Uzel: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Uznávaný český gynekolog, sexuolog, pedagog a spisovatel Radim Uzel je mužem s vytříbeným smyslem pro humor. O svém vztahu k Praze říká: „Ani nevím, jaká je správná definice Pražáka. Že se v Praze narodil? Tak to nesplňuji, narodil jsem se v Ostravě (1940). Že v Praze studoval? Taky ne. Lékařskou fakultu jsem absolvoval v Brně (1963). Že v Praze dlouhodobě bydlí? Ani náhodou. Pražské bydliště mám v občance zapsáno pouhých 25 let, tedy ani ne třetinu života. Přesto se však drze považuji za Pražáka, aspoň jsem takto nazýván svými ostravskými a brněnskými kamarády. A myslím, že takových „Pražáků" je nás většina. To však vůbec nebrání tomu, že mne anketa o pěti nejmilejších pražských lokalitách oslovila."

4.1.2017

Jaroslav Šíp: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Sedmatřicetiletý šéfdirigent Ústřední hudby Armády České republiky Jaroslav Šíp působí ve své funkci od roku 2009. Pro svůj téměř stočlenný orchestr instrumentuje i ty nejnáročnější symfonické partitury. Ročně zahrají na více než čtyřech stovkách akcí různého charakteru. Kromě koncertů to bývají hlavně vojenské nástupy, pietní a slavnostní akty nebo vojenské pohřby.

3.1.2017

David Havas: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - David Havas má pestré rodinné kořeny. Narodil se v Německu jako syn československé herečky a novozélandského otce. Své dospívání však celé strávil v Praze hraním ve „vznešeně divných" kapelách v žižkovských klubech a studiem na FAMU. V současné době vede kultovní kino Ponrepo a vystupuje jako stand-up komik na různých pražských pódiích.

31.12.2016

Kateřina Cajthamlová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Kateřina Terezie Cajthamlová vstoupila do povědomí veřejnosti v roce 2006, kdy se v televizi začala vysílat reality show Jste to, co jíte. Byla také jednou z účastnic taneční soutěže StarDance, moderovala pořad Doktorka a dál vede svou soukromou praxi.

17.12.2016

Vladimír Just: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Známý český mediální kritik, teatrolog a oblíbený vysokoškolský pedagog, profesor Vladimír Just, se v Praze před sedmdesáti lety nejen narodil, ale strávil tu i celý svůj dosavadní život. Je mužem širokého záběru, spolu se svým bratrem Jiřím napsal několik divadelních her, před listopadem vystupoval jako herec divadla malých forem, věnoval se publikační činnosti. Ve svých současných příspěvcích se kromě umělecké kritiky zabývá zejména problematikou veřejnoprávní televize, česko-německými vztahy, výrazně se angažoval i v kauze Národního parku Šumava.

16.12.2016

Soňa Červená: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Vitální a neobyčejná žena Soňa Červená začínala s divadlem po válce u Voskovce a Wericha, záhy ale zběhla k opeře a vážné hudbě. Té se pak věnovala celou profesionální dráhu, během níž zažila úspěch ve východním Berlíně, emigraci na Západ a hostování na velkých jevištích celého světa. Třicet let žila v cizině, po Listopadu se začala vracet zpět do Česka, aby tu nakonec zakotvila natrvalo. Pravidelně účinkuje v Opeře, ale i Činohře Národního divadla, kde od ledna začíná zkoušet tajemnou roli Luny v inscenaci Krvavá svatba režijního dua SKUTR.

15.12.2016

Petra Otřísalová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Petra Otřísalová, ředitelka Paláce YMCA v Praze, se stará o jednu z nejhezčích a také nejzajímavějších budov. Elegantní šestipatrový palác stojí v ulici Na Poříčí 12 už od roku 1928 a slouží k aktivně a radostně strávenému volnému čase mládeže. Sportovního ducha, lásku k dětem, odvahu i velkorysost v sobě nezapře ani ředitelka budovy Petra Otřísalová. Ta teď do Paláce všechny zve na aktuální výstavu mapující minulost i současnost této organizace. Výstava „YMCA jako na dlani" potrvá až do 28. ledna a vstup na ni je zdarma.

14.12.2016

Markéta Mališová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Poslední múza Arnošta Lustiga Markéta Mališová se narodila v Praze, ale vyrůstala v Mníšku pod Brdy. Prahu ovšem milovala a byl to pro ni „velký svět", kde odmalička toužila žít. V sedmnácti letech se jí sen splnil. Nakonec se vrátila na druhou stranu Brd do Černošic, s metropolí na dosah ruky, což považuje za nejlepší řešení. Vystudovala přírodní vědy, živila se jako produkční, dokumentaristka či spisovatelka. Posledních patnáct let se jako ředitelka Centra Franze Kafky snaží udržet a rozvíjet Společnost Franze Kafky. S výtvarníkem Jiřím Slívou nyní připravuje knihu My Cup of Kafka.

13.12.2016

Richard Brabec: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) je původem Středočech, narodil se a bydlel v Kladně, ale studia na Přírodovědecké fakultě UK ho (s pracovní přestávkou na severu Čech) připoutala k Praze. Na studentský život na Albertově vzpomíná dodnes. Současného „šéfa české přírody" ale stejně tak najdete v zelené oáze na kraji Prahy 6, nebo jak medituje na krásné terase vinice svaté Kláry v Troji.

10.12.2016

Lukáš Hejlík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Oblíbený herec a moderátor Lukáš Hejlík žije střídavě v Praze a v Říčkách u Brna, kde má chalupu. V posledních letech se ovšem kromě hraní zabývá i dalšími aktivitami, je autorem divadelního projektu LiStOVáNí a taky blogu Gastromapa, na které společně s manželkou Veronikou mapují zajímavé podniky po celé republice. Pravidelně pořádá Gastrokroužky setkání s vařením pro lidi, kteří milují dobré jídlo. Přispívá rovněž do několika časopisů, ve všech se snaží úročit své postřehy z cest.

9.12.2016

Marek Jelínek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Marek Jelínek je bývalý trenér gymnastů a kaskadér. Mnohem známější je však jako muž, který přivedl snowboardistku Evu Samkovou k olympijskému zlatu v Soči. Devětatřicetiletý kouč, jehož metody jsou uznávané po celém světě, stojí od roku 2006 v čele Czech Snowboardcross Teamu. Jako trenér se zúčastnil tří Olympijských her, pěti světových univerziád, třinácti mistrovství světa seniorů a juniorů, více než stovky závodů Světového a Evropského poháru. Svět procestoval křížem krážem. A právě díky tomu se tak rád vrací domů. Do Čech. Na místa, která mu připomínají dětství, dávají naději a hrdost.

8.12.2016

Darina Zavadilová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Více než 90 mladých designérů z Česka i zahraničí nabídne svá umělecká díla na mezinárodním festivalu designSUPERMARKETu, který začíná už dnes v Kafkově domě u Staroměstského náměstí. Za festivalem stojí mimo jiné i kreativní ředitelka Darina Zavadilová. Kam by vás pozvala na jídlo říznuté západem na nezapomenutelnou procházku?

7.12.2016

Rapper Orion: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Orion je považován za nejstaršího českého rapera a průkopníka české hip hopové scény. Spoluzakládal PSH a během svého působení na scéně už vydal nespočet alb, singlů i videoklipů. V Praze si nejraději vychutnává nealko koktejly, ale rád si zahraje také „špalek a hřebíky". A nesnáší oblečení načichnuté cigaretami.

6.12.2016

Petr Bende: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zpěvák a skladatel Petr Bende, který právě vydal nové studiové album Restart, je rodilý Moravan žijící v Ostravě, ale k Praze má velmi srdečný vztah. Jako muzikant zde má nejen mnoho přátel z oboru, ale prožil zde i řadu úspěšných vystoupení, na které se nezapomíná. Rovněž rád vzpomíná na své působení v divadle Kalich, kde v roce 2008 ztvárnil titulní roli Hamleta ve stejnojmenném muzikálu Janka Ledeckého.

3.12.2016

Gabriela Lašková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Vítězka České Miss 2013 Gabriela Lašková (dříve Kratochvílová) již třetím rokem moderuje s Romanem Šebrlem Zprávy FTV Prima. Zamilovalasi Karlín, kde několik let žila. Ráda se také prochází pražskými parky a obdivuje krásy Divoké Šárky.

2.12.2016

Roman Mikesch: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Roman Mikesch se narodil v Mariánských Lázních, ale gymnázium vystudoval v pražském Karlíně. Prodával knihy, razítkoval dopisy na poště, byl zeměměřičem, sanitářem na chirurgii, po revoluci měl hospodu. Od roku 1997 pracuje v médiích. Na Frekvenci 1 moderuje s Markétou Mayerovou vlastní pořad. Je pražský patriot. S přestávkami tady žije přes dvacet let, prakticky tu vyrostl a nyní bydlí v Košířích. „Praha je čarovná, distingovaná, okouzlující a přívětivá stará dáma, která má sice své vrtochy, ale to jí neubírá na celkové kráse," dodává.

1.12.2016

Jan Jiráň: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Jsem Pražák každým coulem," říká herec Studia Ypsilon, režisér mluveného slova a hudebník Jan Jiráň. Narodil se na Břevnově, ale dnes je neodmyslitelně spjatý se Žižkovem, kde už několik let žije. Když není zrovna na zkoušce v divadle Ypsilon, nebo nemá večerní představení, tráví čas v nahrávacím studiu, kde se věnuje přípravě nových audioknih. 

30.11.2016

Miloň Čepelka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Osobnost Miloně Čepelky je provázaná zejména se jménem Járy Cimrmana. Herec sice pochází z Pohoří u Opočna, s Prahou ho ale kromě fiktivního génia spojuje i studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jaká jsou jeho oblíbená pražská místa?

29.11.2016

Karel Voříšek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Populární moderátor Karel Voříšek se narodil ve Slaném a vystudoval filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Působil v České televizi i na Nově, od května 2013 je tváří TV Prima, kde také moderuje s Klárou Doležalovou hlavní zpravodajskou relaci. Je autorem tří knih, nově vydal „Štěstí se dá naučit" aneb Můj život bez strachů a bez rohlíků, která je jeho osobní zpovědí na téma, jak se zbavit blbců v sobě i kolem nás, jak šťastně žít a nebrat vážně, co si o nás ostatní myslí, jak překonat nepřízeň osudu a udržet si partnerský vztah i to, jak zhubnout za 3 měsíce 12 kilo.

26.11.2016

Milan Škoda: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Když se řekne Slavia, hodně fanoušků si vybaví Milana Škodu. Je tváří i hvězdou klubu. Tenhle třicetiletý český reprezentant zná Prahu dokonale dělal tu první (opravdové i fotbalové) krůčky. V roli útočníka několikrát zachránil národní tým, dokonce se prosadil na letošním Euru. Dnes vyběhne na trávník a usměje se: jeho Slavia hraje poslední domácí zápas podzimu proti Mladé Boleslavi. A po neděli zavolá bráchovi do Brna: Michal Škoda kope za tamní Zbrojovku.

25.11.2016

Václav Kuneš: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Tanečníka a choreografa Václava Kuneše mohou lidé znát mimo jiné i díky jeho unikátnímu tanečnímu souboru 420PEOPLE, který v roce 2008 získal cenu Sazky a Divadelních novin za nejlepší počin v oboru tance a baletu. Od založení uskupení uplyne příští rok deset let. Při této příležitosti uspořádá 420PEOPLE dvojici galavečerů s hosty. Proběhnou 18. a 19. ledna na Nové scéně. Známý pražský rodák má hlavní město pěkně prochozené. Kam rád zajde na kafíčko a kde jako kluk lezl po zdech?

23.11.2016

Marie Doležalová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Oblíbený a prestižními cenami ověnčený blog a knižní bestseller loňského roku Kafe a cigárko se dočkal audio podoby. Jeho autorka, herečka a tanečnice Marie Doležalová jej pokřtí právě ve středu v 16 hodin v kavárně Oliver's Coffee Cup v Domě módy na Václavském náměstí. Všichni jsou srdečně zváni! Oblíbené „historky z hereckého podsvětí" vyšly 3. listopadu u vydavatelství Tympanum.

22.11.2016

Jan Smigmator: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Jan Smigmator se narodil v roce 1986 a absolvoval Pražskou konzervatoř v oboru zpěv. Živí se jako jazzový a swingový zpěvák. Od roku 2011 je také moderátorem Českého rozhlasu Dvojka, na jehož vlnách vysílá společně se zpěvačkou Dashou svůj autorský hudební pořad Klub Evergreen. V roce 2015 si celý svět připomínal 100. výročí narození swingového krále Franka Sinatry, k němuž vymyslel, dramaturgicky připravil a se svým týmem zrealizoval velký hudební projekt nazvaný Sinatrology. Na svém kontě má už dvě sólová alba. Letos se oženil a se svou manželkou Kateřinou žije v Praze.

19.11.2016

Jiří Slíva: Jaká místa v Praze mám rád

Praha - Slavný český humoristický výtvarník a ilustrátor Jiří Slíva se po studiu Vysoké školy ekonomické živil jako odborný pracovník Ústavu pro filozofii a sociologii na Akademii věd. Téměř před třiceti lety udělal ale tlustou čáru a začal se živit kresbou. Za bezmála třicet let měl několik výstav u nás i v zahraničí (Tokio, New York, Moskva). Publikoval řadu knih a desítky dalších ilustroval.

18.11.2016

Jan Vlček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Je těžké vybrat jen pět míst v Praze pro člověka, jako jsem já, pražského patriota-Pražana (ne Pražáka). Naší ztrápené Matičce poslední léta žel vládnou spíše ti druzí. Zkusím to nejdříve podle mých oblíbených kaváren," říká filmový architekt Jan Vlček, jehož práci lze aktuálně vidět v seriálu Já, Mattoni. Na kontě má nominace na Českého lva za film Díra u Hanušovic nebo Don't stop.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies