VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

2.2.2017

Lukáš Adam: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec na volné noze Lukáš Adam působí v Praze pátou sezonu. Diváci ho nyní mohou vidět hlavně jako Puka ve Snu noci svatojánské v Divadle Na Fidlovačce nebo jako Henryho v muzikálu Přízrak Londýna v Divadle Hybernia. Od března se objeví i v muzikálu Čas růží v Hudebním divadle Karlín. Kde se Lukáš cítí jako doma?

1.2.2017

Eva Měřičková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Dejvické divadlo funguje už téměř pětadvacet let. Z velké části právě zásluhou jeho energické ředitelky Evy Měřičkové, která je v čele divadla od jeho počátků. Zaplněné hlediště a potlesk diváků na konci představení ji vždy utvrdí v tom, že umělecká práce a „ředitelování" má smysl. Pražská rodačka tíhne nejen k místům, ke kterým má silné osobní vazby, ale také právě k těm, která jsou symbolem její profese.

31.1.2017

Petra Kolínská: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Jako náměstkyně primátorky má Petra Kolínská na starosti rozvoj města, sama má ale ráda místa opuštěná a zpustlá. Radost jí pak dělá, když se tyto lokality znovu nadechnou k životu, stejně jako tomu bylo s podnikem Přístav na Rohanském ostrově, kam nyní chodí lidé všech generací.

28.1.2017

Ivo Jahelka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zhudebňování soudních případů a životních příběhů je netradiční koníček, díky kterému se do povědomí lidí dostal advokát Ivo Jahelka. Folkový formát jeho písní se setkává s pozitivními ohlasy, stejně jako netradiční tematika textů. Zpívající právník se objevil v pořadu Neznalost neomlouvá, ve kterém komentoval perličky ze soudních síní a dával právnické rady. V Praze si během studií práv našel oblíbená místa, ke kterým tíhne i dnes. Kde by vás vyzval v tenise a kam by vás pozval „na jedno"?

27.1.2017

Anna Šebková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - V září usedla na trůn české jedničky moderní gymnastiky. A to způsobem impozantním. Odchovankyně Sokola Praha VII Anna Šebková ovládla všech pět kategorií mistrovství republiky. Na mezinárodní scéně si brzy dvaadvacetiletá gymnastka nejvíce váží 26. místa z evropského a 55. ze světového šampionátu. Mezi sny a cíle dává rovnítko. Mnohaletá dřina by měla vyústit v účast na olympijských hrách v Tokiu.

26.1.2017

Luboš Veselý: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Známou tvář z mnoha televizních pořadů a seriálů dnes v Praze potkáte hlavně na levém břehu Vltavy. Z Divadla na Vinohradech, kde byl Luboš Veselý několik let v angažmá, se loni vrátil zpět do Švandova divadla. Exceluje tam v nových rolích výtečný je třeba jako Špína v Krysaři i jako despotický otec v Betonové zahradě. A většinu svých oblíbených pražských míst má odsud v docházkové vzdálenosti.

25.1.2017

Jan Gregar: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ředitel festivalu Mladí Ladí Jazz Jan Gregar už osmým rokem přivádí studenty a mladé lidi zpátky k jazzové hudbě. Stojí také za festivalem Praha Žije Hudbou, který loni poprvé rozehrál pražské ulice a přilákal desetitisíce lidí. Honza se aktivně snaží prosazovat oživování veřejného prostoru kulturou a je spoluorganizátorem Student Festu, největšího klubového studentského festivalu u nás. Kam by vás pozval na šálek kávy nebo si z plných plic zakřičet?

24.1.2017

David Gránský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Čtyřiadvacetiletý herec a zpěvák David Gránský pochází ze Znojma, několik let strávil s rodiči v Irsku a nyní žije se svojí přítelkyní kousek za Prahou. V muzikálech a divadelních představeních ztvárnil už devět rolí. Popularitu mu ovšem přinesly zejména show Tvoje tvář má známý hlas či seriál Ohnivý kuře. Od poloviny ledna se na obrazovkách objevuje v další roli, a to jako moderátor nového Top Star magazínu.

21.1.2017

Jan Kalina: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zpívá, hraje na perkuse, vystudoval pedagogickou fakultu a stal se panem učitelem. Chtěl svůj život obohatit, a tak k učitelské kariéře přidal muzikantskou. Zlanařil další pedagogické pracovníky a společnými silami sestavili kapelu. Se Sto zvířaty frontman Jan Kalina odehraje ročně víc než sto koncertů. I po sedmadvaceti letech se hudební skupina těší velké oblibě, fanoušci jim zůstávají věrní, stejně jako Jan zůstává věrný svým oblíbeným místům z dětství.

20.1.2017

Václav Aulický: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Architekt Václav Aulický se proslavil projektováním řady pražských budov. Známý je zejména jako autor kontroverzní Žižkovské věže či legendárního objektu ve stylu brutalismu, tedy bývalého Plynárenského centrálního dispečinku Transgas. Do podoby hlavního města se tak zapsal nezaměnitelným způsobem.

19.1.2017

Petr Vacek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Dvaapadesátiletý herec a moderátor Petr Vacek se narodil ve Slaném. Po střední škole vystudoval Divadelní fakultu Akademie múzických umění. Od roku 1989 působí ve Studiu Ypsilon. Televizní diváci ho mohou znát ze seriálu Ulice nebo z pořadu Pomáhejte si.

18.1.2017

Miroslav Hanuš: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Televizní diváci si jej oblíbili díky seriálovým rolím majora Korejse či starosty Hložánka. Miroslav Hanuš je ale zejména skvělý divadelní i filmový herec, režisér a dramatik a také dlouholetý člen souboru Divadla v Dlouhé. V civilu se cítí být staromilcem a poetou, co miluje operetu, dechovku nebo country, do divadla jezdí na motorce, ve volném čase zahrádkaří a novým kolegům zásadně vyká. I proto je jeho vztah k rodnému městu značně specifický.

17.1.2017

Milan Kačmarčík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Městských divadel pražských Milan Kačmarčík od ledna zkouší v Divadle ABC roli Macbetha v režii Pavla Kheka. Premiéra bude v březnu. Vidět ho můžete také v inscenacích Evžen Oněgin, Romulus Veliký, Hodina před svatbou nebo August August, august.

14.1.2017

Nina Horáková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Herečka Městských divadel pražských Nina Horáková od ledna zkouší Shakespearova Macbetha. Vidět ji můžete také ve Strýčku Váňovi, v Noci bláznů či v dramatu Na miskách vah. Na Praze miluje především její vůně a atmosféru. V letním období vůni rozpáleného asfaltu se směsí dýmu z cigaret, výfukových plynů a rozpečených housek od McDonald's v kontrastu s majestátně se tyčícími věžemi. Pro malou holku, která vyrůstala na samotě u lesa v moravské vesničce Ptení, byla návštěva Prahy něco magického a velkolepého.

13.1.2017

Eliška Kaplický Fuchsová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Výhledy na hlavní město jsou oblíbenými místy Elišky Kaplický Fuchsové, pražské zastupitelky a vdovy po architektovi Janu Kaplickém. Architektura je jejím zájmem doposud. Mezi další oblíbená místa patří kulturní památka Müllerova vila ve Střešovicích, která je odborníky považována za skvost.

12.1.2017

Václav Knop: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec, dabér a režisér Václav Knop pochází ze tří bratrů. Je narozený ve znamení vah a k životu potřebuje harmonii. Jeho dabingovým miláčkem je sice Christoph Waltz. Svůj hlas však propůjčil i majorovi Frankovi v populárním seriálu M.A.S.H. Namlouvá také příjezdy a odjezdy spojů na některých vlakových nádražích. Režíruje muzikál Noc na Karlštejně, který se odehrává přímo na hradě. Televizní diváci ho mohli vidět v seriálu Hospoda. Založil i vlastní nakladatelství.

11.1.2017

Pavel Kožíšek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Pavel Kožíšek se sice narodil v Podkrkonoší, ale kvůli vysoké škole přesídlil do Prahy, kde žije doposavad. Na základní škole se začal zajímat o kouzlení a již v šestnácti letech měl za sebou první veřejné vystoupení. Po asi deseti letech se stal mistrem republiky, následně ho na světovém festivalu v Japonsku ohodnotili cenou za zábavnost. Aktuálně se především soustředí na svůj projekt Divadlo kouzel.

10.1.2017

Lukáš Urbánek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ilustrátor dětských knížek a animátor televizních pořadů Lukáš Urbánek je tak trošku blázen a trošku génius. Potkat ho lze třeba v Grébovce, jak sjíždí kopce na skateboardu se svým dospívajícím synem anebo budí pozornost dětí, když si mezi dva stromy natáhne lano a zkouší po něm chodit. Lukáš je u dětí vůbec oblíbený, především díky knihám o Doktoru Rackovi, jehož příběhy vyšly v nakladatelství Labyrint už v několika dílech. Spolupracuje také s bejbypankovým projektem Kašpárek v rohlíku.

7.1.2017

Barbora Bucharová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Barbora Bucharová je mladá designérka a návrhářka, která hned po dostudování střední školy v roce 2014 založila módní značku Buchy. Bára vystudovala Střední uměleckou školu textilních řemesel obor modelářství a návrhářství oděvů a ve své tvorbě se zabývá šperky z lan. Šperky značky Buchy vystavovala nejen v galeriích po celé republice i na Slovensku, ale také na různých designérských festivalech. Aktuálně spolupracuje s českými módními časopisy.

6.1.2017

Tomáš Grombíř: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Tomáš Grombíř vystudoval scenáristiku na FAMU a po letech se vrátil zpět k řemeslu jako autor a dramaturg seriálové tvorby. V roce 2011 spoluzaložil ceny Vinyla. Ve svém románu Jedničky a nuly, poutavém příběhu o době, kterou jsme všichni zažili a která je už historií, představuje čtenářům naprosto nový druh ajťáka-hrdiny, workoholika s vysokými ambicemi, a dokonce několika ženami. Zasvěcené a vtipné vyprávění o informační revoluci, která za posledních třicet let fantastickým způsobem proměnila společnost, je Grombířovým literárním debutem.

5.1.2017

Radim Uzel: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Uznávaný český gynekolog, sexuolog, pedagog a spisovatel Radim Uzel je mužem s vytříbeným smyslem pro humor. O svém vztahu k Praze říká: „Ani nevím, jaká je správná definice Pražáka. Že se v Praze narodil? Tak to nesplňuji, narodil jsem se v Ostravě (1940). Že v Praze studoval? Taky ne. Lékařskou fakultu jsem absolvoval v Brně (1963). Že v Praze dlouhodobě bydlí? Ani náhodou. Pražské bydliště mám v občance zapsáno pouhých 25 let, tedy ani ne třetinu života. Přesto se však drze považuji za Pražáka, aspoň jsem takto nazýván svými ostravskými a brněnskými kamarády. A myslím, že takových „Pražáků" je nás většina. To však vůbec nebrání tomu, že mne anketa o pěti nejmilejších pražských lokalitách oslovila."

4.1.2017

Jaroslav Šíp: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Sedmatřicetiletý šéfdirigent Ústřední hudby Armády České republiky Jaroslav Šíp působí ve své funkci od roku 2009. Pro svůj téměř stočlenný orchestr instrumentuje i ty nejnáročnější symfonické partitury. Ročně zahrají na více než čtyřech stovkách akcí různého charakteru. Kromě koncertů to bývají hlavně vojenské nástupy, pietní a slavnostní akty nebo vojenské pohřby.

3.1.2017

David Havas: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - David Havas má pestré rodinné kořeny. Narodil se v Německu jako syn československé herečky a novozélandského otce. Své dospívání však celé strávil v Praze hraním ve „vznešeně divných" kapelách v žižkovských klubech a studiem na FAMU. V současné době vede kultovní kino Ponrepo a vystupuje jako stand-up komik na různých pražských pódiích.

31.12.2016

Kateřina Cajthamlová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Kateřina Terezie Cajthamlová vstoupila do povědomí veřejnosti v roce 2006, kdy se v televizi začala vysílat reality show Jste to, co jíte. Byla také jednou z účastnic taneční soutěže StarDance, moderovala pořad Doktorka a dál vede svou soukromou praxi.

17.12.2016

Vladimír Just: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Známý český mediální kritik, teatrolog a oblíbený vysokoškolský pedagog, profesor Vladimír Just, se v Praze před sedmdesáti lety nejen narodil, ale strávil tu i celý svůj dosavadní život. Je mužem širokého záběru, spolu se svým bratrem Jiřím napsal několik divadelních her, před listopadem vystupoval jako herec divadla malých forem, věnoval se publikační činnosti. Ve svých současných příspěvcích se kromě umělecké kritiky zabývá zejména problematikou veřejnoprávní televize, česko-německými vztahy, výrazně se angažoval i v kauze Národního parku Šumava.

16.12.2016

Soňa Červená: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Vitální a neobyčejná žena Soňa Červená začínala s divadlem po válce u Voskovce a Wericha, záhy ale zběhla k opeře a vážné hudbě. Té se pak věnovala celou profesionální dráhu, během níž zažila úspěch ve východním Berlíně, emigraci na Západ a hostování na velkých jevištích celého světa. Třicet let žila v cizině, po Listopadu se začala vracet zpět do Česka, aby tu nakonec zakotvila natrvalo. Pravidelně účinkuje v Opeře, ale i Činohře Národního divadla, kde od ledna začíná zkoušet tajemnou roli Luny v inscenaci Krvavá svatba režijního dua SKUTR.

15.12.2016

Petra Otřísalová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Petra Otřísalová, ředitelka Paláce YMCA v Praze, se stará o jednu z nejhezčích a také nejzajímavějších budov. Elegantní šestipatrový palác stojí v ulici Na Poříčí 12 už od roku 1928 a slouží k aktivně a radostně strávenému volnému čase mládeže. Sportovního ducha, lásku k dětem, odvahu i velkorysost v sobě nezapře ani ředitelka budovy Petra Otřísalová. Ta teď do Paláce všechny zve na aktuální výstavu mapující minulost i současnost této organizace. Výstava „YMCA jako na dlani" potrvá až do 28. ledna a vstup na ni je zdarma.

14.12.2016

Markéta Mališová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Poslední múza Arnošta Lustiga Markéta Mališová se narodila v Praze, ale vyrůstala v Mníšku pod Brdy. Prahu ovšem milovala a byl to pro ni „velký svět", kde odmalička toužila žít. V sedmnácti letech se jí sen splnil. Nakonec se vrátila na druhou stranu Brd do Černošic, s metropolí na dosah ruky, což považuje za nejlepší řešení. Vystudovala přírodní vědy, živila se jako produkční, dokumentaristka či spisovatelka. Posledních patnáct let se jako ředitelka Centra Franze Kafky snaží udržet a rozvíjet Společnost Franze Kafky. S výtvarníkem Jiřím Slívou nyní připravuje knihu My Cup of Kafka.

13.12.2016

Richard Brabec: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) je původem Středočech, narodil se a bydlel v Kladně, ale studia na Přírodovědecké fakultě UK ho (s pracovní přestávkou na severu Čech) připoutala k Praze. Na studentský život na Albertově vzpomíná dodnes. Současného „šéfa české přírody" ale stejně tak najdete v zelené oáze na kraji Prahy 6, nebo jak medituje na krásné terase vinice svaté Kláry v Troji.

10.12.2016

Lukáš Hejlík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Oblíbený herec a moderátor Lukáš Hejlík žije střídavě v Praze a v Říčkách u Brna, kde má chalupu. V posledních letech se ovšem kromě hraní zabývá i dalšími aktivitami, je autorem divadelního projektu LiStOVáNí a taky blogu Gastromapa, na které společně s manželkou Veronikou mapují zajímavé podniky po celé republice. Pravidelně pořádá Gastrokroužky setkání s vařením pro lidi, kteří milují dobré jídlo. Přispívá rovněž do několika časopisů, ve všech se snaží úročit své postřehy z cest.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení