VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA

Zastupitelé se mimořádně sejdou kvůli kauze europoslance Polčáka

Praha - Na mimořádném jednání se ve čtvrtek sejdou pražští zastupitelé. Zasedání se uskuteční na základě žádosti části zastupitelů. Důvodem svolání jednání je zejména kauza europoslance a místopředsedy STAN Stanislava Polčáka, který konzultoval výběr zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. Opoziční ODS chce navrhnout odvolání dvou radních. V Praze vládne ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL).

Firma Baťa bude mít v Praze globální marketingové oddělení

Praha - Společnost Baťa bude mít v Praze globální marketingové oddělení. Do české metropole proto nyní stahuje své nejlepší kreativce i designéry. Marketing společnosti po celém světě bude z Václavského náměstí řídit pravnuk zakladatele obuvního impéria Tomáše Bati devětadvacetiletý Thomas Archer Bata. Píšou o tom čtvrteční Lidové noviny.

Nová sezona v zoo: s další žirafou, ale bez nového parkoviště

Praha - Zoologická zahrada v sobotu zahájí už 86. sezonu. Láká na retrostyl i nová zvířata. Problémem i nadále zůstane parkování a doprava.

Falešné hlášení obrátilo oči pasažérů v sloup

Praha – Možná i s větší pozorností než návštěvníci památek obhlíželi své okolí a obraceli pohled ke stropu cestující, kteří se ve středu dopoledne pohybovali ve stanici metra Karlovo náměstí. Zvědavě se dívali po lidech, ale i po kamerách nad svými hlavami. Důvod? Neobvyklé hlášení staničního rozhlasu.

Desítka lidí získala ocenění za dobrovolnickou činnost

Praha - Pět mužů a pět žen získalo dnes cenu Křesadlo za dobrovolnickou činnost ve prospěch ostatních. Ocenění dobrovolníci pomáhají například dětem s těžkým postižením, seniorům, působí v ekologických hnutích nebo se podílejí na oživení kulturního a společenského života ve městě. Slavnostní vyhlášení cen, které od roku 2001 uděluje Centrum pro dobrovolnictví Hestia, se konalo v rezidenci pražské primátorky.

Zemřel spisovatel a publicista Alexandr Kliment, signatář Charty

Praha - V Praze ve středu po dlouhé těžké nemoci zemřel spisovatel, publicista a dramatik Alexandr Kliment. Bylo mu 88 let. Sdělili to jeho synové Lukáš a Petr. Literatuře a publicistice, v níž dominuje žánr fejetonu, se Kliment věnoval od konce 50. let. Později podepsal Chartu 77, nesměl publikovat a tak až do roku 1990 jeho knihy vycházely v samizdatových edicích nebo v zahraničí. Některá z jeho děl byla zfilmována.

Muže žijící v buňce popálil výbuch kamen

Praha – Vážně popáleni byli dva muži zřejmě kvůli nedbalosti. To ve středu uvedl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie k úternímu požáru ve firemním areálu ve Strašnicích, kde požár zničil obývanou unimo buňku. Hasiči byli do ulice U Trati voláni minutu po sedmé večer – a plameny se podařilo poměrně rychle zlikvidovat.

V sobotu se po zimní přestávce na Vltavu vrátí přívozy

Praha - V sobotu se po zimní přestávce na Vltavu vrátí přívozy, které jsou součástí pražské MHD. V tiskových zprávách o tom informovali jejich provozovatelé. Malé čluny spojují Modřany s Lahovičkami, Troju s Podbabou, Smíchov s Podskalím a Holešovice s Karlínem.

Fotbalisté vyrukují na Litvu s třemi slávisty v základní sestavě

Praha - Čeští fotbalisté nastoupí do dnešního přípravného utkání s Litvou s třemi slávisty v základní sestavě. Trenér Karel Jarolím nasadí z vršovického celku od začátku záložníky Antonína Baráka s Jaromírem Zmrhalem a útočníka Milana Škodu.

Hasičský sbor slouží Praze už 164 let

Praha – Napřesrok to bude „kulatější" výročí, ale i tak se ve čtvrtek pražští hasiči připomenou minulost s hrdostí. Jejich předchůdci začali hlídat bezpečí Pražanů před 164 lety. 23. března 1853 byl v Praze založen první profesionální sbor na území České republiky. A zavzpomínají i s úsměvem: zatímco tehdy si lidé, kteří běžně pracovali s košťaty, museli posadit i s ohněm, dnes je to podobné, jenomže naopak: chlapi vycvičení k hašení požárů musí velmi často vzít do ruky i košťata. K jejich nejčetnějším zásahům totiž patří technická pomoc, asistence u dopravních nehod a ochrana životního prostředí.

AKTUALIZOVÁNO

Středočeský kraj neplánuje rušení dětských center pro malé děti

Střední Čechy - Středočeský kraj neplánuje rušení dětských center pro děti do tří let, zároveň však podporuje umísťování dětí do rodinné péče. Krátkodobých pěstounů a zájemců o osvojení má dostatek, chybějí dlouhodobí pěstouni, sdělil ve středu mluvčí středočeského hejtmanství Pavel Lochař. Ministerstvo práce a sociálních věcí předložilo vládě plán, který má zavést do praxe zákaz posílat malé děti do ústavu či stanovit maximální kapacitu dětského domova. Kabinet dnes dokument vyřadil z programu.

Líbeznice plánují stavbu víceúčelové hasičské stanice

Líbeznice u Prahy - Město Líbeznice u Prahy plánují stavbu víceúčelové hasičské stanice. Sloužit má dobrovolným hasičům i pracovníkům technických služeb. Na návrh stavby obec vypsala architektonickou soutěž. Pokračuje tak obnova centra obce.

Pražská vyhláška regulující hazard by mohla být opravena

Praha - Pražská vyhláška o hazardu by měla být opravena a vrátit by se do ní měla kasina, která při schvalování v roce 2015 nedopatřením vypadla a vyhláška je zakazuje. Schválena byla navíc v rozporu s usneseními zastupitelstev některých městských částí. Na jednání magistrátního kontrolního výboru to řekla předsedkyně Jaroslava Janderová (ODS). Pokud by vyhláška nebyla opravena, ministerstvo financí by muselo kasina začít postupně rušit. V dubnu má opravu projednat magistrátní loterijní komise a následně pražští zastupitelé.

V Praze se představí americký muzikál West Side Story v broadwayské produkci

Praha - Broadwayská produkce představí 23. až 26. března v Kongresovém centru v Praze slavný muzikál West Side Story. Hudební režisér představení Donald Chan vidí příčinu celosvětového úspěchu muzikálu z roku 1957 v hudbě Leonarda Bernsteina, originální choreografii Jeroma Robbinse a libretu Stephena Sondheima. Řekl to na středečním setkání s novináři v Praze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies