VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA

KRÁTCE: Praha dohlédne na lékaře

Praha - Problémy s dodržováním ordinační doby ambulantních doktorů jsou stále častějším jevem hlavně během svátků a v pátečních odpoledních hodinách.

Z „divočiny“ do velkoměsta. Reichenberg se těší i na fotbal

Praha - Zamířil z městečka s třiceti tisíci obyvateli uprostřed úchvatné norské přírody do milionové metropole. Ze skromných poměrů v tamější hokejové lize do Sparty. Letní posila Alexander Reichenberg se pomalu seznamuje s prostředím ve svém novém klubu a nemůže si ho vynachválit. 

Volby v Praze: nejvíce stran, osobností a důraz na etiku

Praha /INFOGRAFIKA/ - Politické strany definitivně odkryly své karty. V metropoli se do boje o voličské hlasy pustí 29 stran a hnutí, což je nejvíce v Česku. Politologové předvídají vyrovnaný souboj, v hlavním městě totiž kandiduje řada obdobně silných středových stran.

Dva pražské policisty stíhá inspekce kvůli zneužívání informací

Praha – Policejní detektivové ze speciálního týmu, který má dohlížet na případnou kriminalitu ve vietnamské tržnici Sapa v Libuši, se sami stali předmětem dohledu. A vypadá to, že někteří z nich neobstáli. 

AKTUALIZOVÁNO

O hlasy středočeských voličů usiluje celkem 26 stran

Praha – Politických stran, hnutí a dalších subjektů, které se v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR budou ve středních Čechách ucházet o hlasy voličů, je celkem 26. Krajský úřad to mohl konstatovat po úterní 16. hodině, kde vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin. „Celkem se ve Středočeském kraji na podaných kandidátních listinách strany a hnutí snaží do voleb zaregistrovat 753 kandidátů,“ konstatoval Pavel Lochař z krajského úřadu. 

Elektronická data mají radnice i městské firmy sesypat na jednu hromadu

Praha – Snazšímu využívání rozličných elektronických aplikací v řízení města by měla pomoci jednotná datová platforma, která se v Praze má stát realitou od příštího roku. Na jednom místě a ve stejném formátu bude možno spravovat data z městských částí, příspěvkových organizací i městských společností. To má přinést novou úroveň pro ukládání, zpracování, přenos i praktické použití dat – a také pro jejich zveřejňování i zabezpečení.

KRIMI MIX: Strážníci zašli do restaurace, odneslo to jejich auto

Praha – Případ se škodou v řádu desítek tisíc korun, která vznikla úmyslným poničením služebního vozu strážníků z Prahy 15, se od sobotní noci zabývá policie. Vše se odehrálo půl druhé hodiny před půlnocí, kdy byla hlídka přivolána do Švehlovy ulice. Důvod? Rušení nočního klidu před restaurací.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Divadlo Mana uvede do voleb Červeného Kukiše ještě dvakrát

Praha - Vršovické divadlo Mana uvede politickou satiru Červený Kukiš - aneb Sorry jako! po třech vyprodaných představeních ještě 12. září a 10. října. Příběh fiktivní postavy, která je zjevnou parodií předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, tak bude znovu uveden ještě před volbami do Poslanecké sněmovny konanými 20. a 21. října. Autoři nyní zvažují modifikaci děje podle aktuálního politického dění v ČR, informoval scenárista Milan M. Deutsch.

Dotační miliony pomůžou k tomu, aby bylo teplíčko, ale ne smrádek

Praha – V rámci dotací na výměnu zastaralých zdrojů tepla a teplé vody hlavní město rozdělí na dotacích mezi 491 žadatelů téměř 12 milionů. Poskytnutí podpory v celkové výši 11 677 300 korun schválili v úterý pražští radní. Uspělo 453 projektů modernizace plynového vytápění, 26 projektů s náhradou lokálních topidel vytápěním centrálního typu, sedm projektů instalace tepelných čerpadel – a v pěti případech také dojde na náhradu kamen na pevná paliva.

AKTUALIZOVÁNO

Radní řešili podobu vnějšího i v nitřního okruhu

Praha - Termín, kdy se stát pustí do dostavby jihovýchodní části Pražského okruhu, je sice zatím obestřen otazníky, pražští radní už ale řeší plány na dobu po dokončení úseku spojujícího dálnice D1 a D11. Včera schválili, že podél této dálniční komunikace budou vysázeny pásy zeleně široké od 50 do 350 metrů. Měly by nejen prospět vhledu krajiny, ale především přispět k vylepšení hlukové a imisní situace.

AKTUALIZOVÁNO

Premiér podpoří přidání učitelům o 15 procent a ostatním o deset procent

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podpoří na jednání vlády s odbory o růstu platů záměr, aby se tarify ve veřejném sektoru zvedly od listopadu o 15 procent učitelům a o deset procent všem ostatním pracovníkům. Podle předáka Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly je návrh "seriózní a odpovídá růstu ekonomiky". Jednání kabinetu s odboráři se má konat 21. srpna. Ve hře je několik variant zvýšení výdělků.

AKTUALIZOVÁNO

Radní dali zelenou rozšíření zákazu pro segwaye

Praha – Další ofenzívu přináší vleklá bitva mezi magistrátem a provozovateli půjčoven samovyvažovacích vozítek typu segway. Pražští radní v úterý podle očekávání vyslovili souhlas s rozšířením plošného zákazu jejich provozu na další oblasti v širším centru metropole. Ten by se nově měl vztahovat na celé území Prahy 2 a části Prahy 10 sousedící s lokalitami, kde zákaz platí již od loňska. 

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení