VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA

Herec Jan Tříska se přirovnal k potulnému komediantovi

Praha - Za potulného komedianta se na dnešním setkání s novináři na pražském Febiofestu označil divadelní a filmový herec a recitátor Jan Tříska. "My herci si moc nevybíráme, nemohu si dupnout, co bude zítra. Zkrátka jen čekám, kdy mi někdo něco nabídne. Teprve pak se rozhodnu, zda tu práci přijmu," vysvětlil.

AKTUALIZOVÁNO

Šlechtová: Praha a Brno mohou mít nový územní plán do roku 2020

Brno, Praha - Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) věří, že Praha i Brno mohou stihnout vypracovat nový územní plán do roku 2020. Řekla to v pátek novinářům v Brně. Po roce 2020 mají přestat staré územní plány platit. Praha a Brno zatím nové nemají a žádají o prodloužení termínu. Po jeho vypršení hrozí při absenci nového plánu zastavení výstavby. Šlechtová s posunem nesouhlasí a tvrdí, že se termín posouval už dvakrát. Podle ní nelze posouvat zákon kvůli tomu, že některé z měst mají problém ho dodržet.

AKTUALIZOVÁNO

Febiofest přesunul doprovodné akce do tiskového centra

Praha - Organizátoři filmového festivalu Febiofest v Praze přesunuli doprovodné akce z prostorů Radlické kulturní sportovny na Smíchově do tiskového centra. V pátek to sdělily Martina Chvojka Reková a Klára Mixová z tiskového servisu festivalu. Důvodem je to, že stavební úřad Prahy 5 zakázal užívat prostory pro kulturní akce, protože pro ně nebyly zkolaudovány. Podle Prahy 5 byl prostor používán v rozporu s kolaudačním rozhodnutím. Letos se v Praze koná 24. ročník festivalu.

AKTUALIZOVÁNO

KRIMI MIX: Před vlastním psem se pokousaní manželé schovali v autě

Praha /VIDEO/ - Přivolat si na pomoc strážníky, aby je ochránili před agresivitou jejich vlastního psa, musel manželský pár, který byl svého ovčáka venčit na ploše u veletržního areálu v Letňanech. Podrobnosti k zásahu ze středečního dopoledne uvedla v pátek Irena Seifertová z centrály městské policie.

AKTUALIZOVÁNO

Madona z Veveří patří církvi, rozhodl znovu soud

Praha - Gotický obraz Madony z Veveří patří církvi. V pátek o tom opět rozhodl pražský městský soud, ke kterému se spor vrátil po dovolání Národní galerie (NG). Obraz byl desítky let součástí expozice galerie, v rámci církevních restitucí na něj vznesla nárok římskokatolická farnost Veverská Bítýška. Dnešní rozhodnutí je pravomocné, galerie se ale může znovu dovolat k Nejvyššímu soudu. Rozhodne se až poté, co dostane písemné znění rozsudku.

Vrak mířící na vrakoviště začal cestou hořet

Praha – Bez hmotných škod se v pátek obešel požár pneumatiky nákladního přívěsu, k němuž byli pražští hasiči krátce před šestou ranní voláni do ulice K Dálnici v Pitkovicích.

Dalík obnovu řízení nenavrhl, informace soudu byla chybná

Praha - Odsouzený lobbista Marek Dalík obnovu trestního řízení v kauze nákupu pandurů nenavrhl. Pražský městský soud v pátek dementoval svou předchozí informaci o podání návrhu, kterou původně uvedl v justiční databázi a následně i potvrdil. Podle mluvčí soudu Markéty Puci vznikla chyba tak, že právník v jiné, nesouvisející kauze zaslal soudu omylem návrh na obnovu řízení pod spisovou značkou Dalíkova případu.

OBRAZEM: Vydejme se do kolonie Malvazinky

Praha /FOTOGALERIE/ - Kolonie Malvazinky se nacházejí na kopci nad Smíchovem, kousek od bývalé továrny Walter. Řadové domky na úzkých parcelách překvapivě nebyly stavěny jako dělnické pro tuto továrnu, ale krátce po 1.světové válce vykoupilo město Praha pole severně od malvazinského hřbitova postavilo na nich tuto kolonii pro nižší střední třídu svých obyvatel. Je ohraničena ulicemi Přímá, Pravoúhlá a Xaveriova.

AKTUALIZOVÁNO

Odboráři pražského závodu Mitas vyhlásili stávkovou pohotovost

Praha - Odboráři pražského závodu gumárenské společnosti Mitas v pátek kvůli nízkým mzdám vyhlásili stávkovou pohotovost. V pátek to sdělil předseda místní odborové organizace Karel Křivánek. Podle něj je jednání se zaměstnavatelem v některých bodech neseriózní. Navíc chtějí sladit postup s odboráři ve zlínském závodě, kde už nasbírali dostatek podpisů k vyhlášení stávky. Pokud se pražská organizace příští středu nedohodne se zaměstnavatelem, podle Křivánka nevylučuje stejný krok. Vedení firmy chce v co nejbližší době najít společné řešení a s odboráři v Praze uzavřít dohodu.

Vydejte se na jízdu historickou tramvají nebo na výstavu plyšových medvědů

Praha /INFOGRAFIKA/ - O Víkendu se v prostorách tramvajového obratiště Královka začne tramvajová slavnost. U dubenčské tvrze zase budete moci obdivovat plyšové medvědy všech velikostí.  

Barbora Závadová: Patřím do vody. Žiju v ní a jako živel mě přitahuje

Praha - Přestože je čtyřnásobnou českou královnou plaveckých bazénů, míří Barbora Závadová mnohem výš. Již nyní patří mezi světovou špičku.

Unikátní barokní hodiny se budou dražit za desítky milionů korun

Praha - Rekordní vyvolávací cenu mezi starožitnostmi mají barokní astronomické hodiny, které se v neděli budou dražit v Praze. Jejich cena začíná na 46 milionech korun, i s aukční přirážkou vyvolávací cena činí 55,2 milionu korun. Nejdráže prodávané starožitnosti v tuzemských aukcích dosahují cen jen kolem milionu korun, nejdražší zatím byla osmanská šavle z první poloviny 17. století vydražená loni za více než čtyři miliony korun včetně aukční přirážky. Odhadní cena hodin je až 120 milionů korun.

Dukla a Brno usilují o semifinále. Hvězdy věří shodně ve výhru 3:1

Nepostradatelní. Zkusme si představit házenkáře Brna bez Viktora Hastíka a Dukly bez Jakuba Svitáka. Budeme muset například odečíst 126 branek moravského bombarďáka.

V soutěži Zlatý Ámos se dnes bude volit nejoblíbenější učitel

Praha - Šest oblíbených učitelů se v pátek odpoledne utká o titul Zlatý Ámos. Do finále 24. ročníku tradiční ankety postoupili tři ženy a tři muži. Čekají je čtyři soutěžní úkoly. Nástupce Jana Flídra, který vyhrál loni, bude muset porotu a diváky zaujmout svým samostatným vystoupením i krátkým vystoupením se svými žáky. Další dva úkoly jsou tajné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies