VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA

Nová policejní služebna se může snadno zvětšit

Praha – Nové služebny, vybudované přímo pro jejich potřeby, se dočkali policisté v Jesenici na Praze-západ. Během sedmi měsíců tam byla postavena budova, jež je v rámci Policie ČR unikátem: jde o montovanou modulární budovu, což nejen přispělo k urychlení výstavby, ale do budoucna by v případě potřeby také bylo možno poměrně snadno provést nástavbu či objekt rozšířit.

Z Braníka vyrazí parní vlak podél Sázavy

Praha – Jízdu nostalgického vlaku s parní lokomotivou, který v sobotu v devět hodin vyjede z nádraží v Braníku a přes Davli, Jílové u Prahy a Čerčany pojede do Sázavy, chystají České dráhy. Výlet na trati Posázavského pacifiku nabídne i příležitost navštívit zajímavá místa na trase.

Na Karlově náměstí mění trasy tramvaje i autobusy

Praha – Dosti výrazně se během víkendu změní podoba veřejné dopravy v oblasti Karlova náměstí. Od noci na sobotu do noci na pondělí bude kvůli údržbě trati přerušen provoz tramvají v ulici Na Moráni, což přinese drobné odklony tras tramvajových linek číslo 2, 3, 10, 16 i nočních linek 92 a 94. Náhradní doprava není zavedena, pro oba směry bude ve Svobodově ulici zřízena zastávka Výtoň.

Házenkář Filip Jícha: Euro? Nechci zabírat místo těm, kteří ho vybojovali

Praha - Mimořádná sestava nejlepších světových házenkářů se sešla na akci Hvězdy pro legendy na pražské Štvanici. Vedle Daniela Narcisse či Jacksona Richardsona byla tahákem účast české superstar Filipa Jíchy, který vládl planetě v roce 2010.

KRIMI MIX: Hasiči trénovali orientaci ve vlastním zakouřeném skladu

Praha – Zorientovat se a dokázat se pohybovat v zakouřeném prostoru, podle plánů se vyznat v místech, kde je vidět sotva na krok, dokázat vyhledat hlavní uzávěry vody i další klíčové kohouty a vypínače – a nakonec ještě opustit prostor hodně stísněným nouzovým průlezem.

Piráti chtějí usnadnit lidem vyřízení průkazů či založení firmy

Praha - Piráti ve volebním programu slibují, že umožní lidem vyřídit si přes internet průkazy, daně nebo registraci automobilu či psa. Chtějí také umožnit založení obchodní společnosti za jediný den. Prvních deset zájemců to může využít na jednom pirátských webů, uvedl dnes předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Po znemožnění české „speciality“ našly kluby kličku

Praha - Je tomu přesně rok, co legislativa FAČR navždy zavřela dveře hostování a střídavých startů. Pokud chce hráč změnit dres, musí tak učinit, lidově řečeno, natvrdo.

V jiné roli. Komentování je dialog, říká Treml

Praha - Skončila první půle úvodního vystoupe-ní českých basketbalistek na domácím mistrovství Evropy. Hře jasně dominovaly Ukrajinky, o čemž svědčilo skóre 23:42. Fanoušci v hale neskrývali zklamání, v šoku byli i diváci u obrazovek. Kdo musel zůstat nad věcí? Televizní expert Petr Treml, který právě dostal slovo.

Do boje o cestující na železnici vstoupila firma i bez objednávky kraje

Praha – Vlaky vozící lidi na železnici, na jejichž provoz hejtmanství přispívá, objednává Středočeský kraj pouze u Českých drah. Deníku to ve středu potvrdil Pavel Lochař z krajského úřadu. „Máme jednoho dopravce, nic jiného radní neprojednávali," konstatoval. Pokud se nějaké možnosti zvažují, vše je jen v rovině úvah.

Rekonstrukce Negrelliho viaduktu změní zvyklosti cestujících

Praha – Velké změny zanedlouho přinese mnohým z cestujících využívajících nyní Masarykovo nádraží v centru metropole rozjezd prací na rekonstrukci Negrelliho viaduktu, jehož opravy spojené se zásadní modernizací trati a zvýšením její kapacity mají stát prvním krokem k budování dlouho očekávané moderní železnice do Kladna s odbočkou na Letiště Václava Havla Praha. Od konce července začne platit výlukový jízdní řád, který pasažéry na dlouho přiměje změnit jejich návyky. Vlaky budou jezdit jinak – a často také jindy, než jsou lidé zvyklí.

Dukla se chce vrátit do horních pater tabulky

Praha - Být fanouškem fotbalové Dukly není žádný med. Na jednu stranu se kocháte tím, jak kombinační a útočný fotbal „vaši" hráči na trávníku předvádějí, ale pak šokovaně sledujete tabulku a říkáte si „Kde jsou ty body?" Větší efektivita a víc gólů, to jsou hlavní dva úkoly, se kterým jdou svěřenci trenéra Jaroslava Hynka do letní přípravy před novou sezonou.

Josef Gočár byl jedinečným architektem mnoha stylů

Praha - Josef Gočár patří mezi představitele silné generace architektů narozených ještě na konci devatenáctého století. Společným rysem jejich tvorby je, že za svého života vystřídali hned několik architektonických stylů.

Debaty žáků o dezinformacích uspořádaly tři desítky pražských škol

Praha - „Na pravdě záleží" tak zní motto projektu Týdny mediálního vzdělávání, který začal před měsícem a uzavře se s koncem školního roku. Debaty a semináře školáků s novináři nebo mediálními experty iniciovala nevládní organizace Člověk v tísni. Hlavní motivací je posílení mediální gramotnosti u mladých lidí, respektive jejich odolnosti vůči dezinformacím a falešným zprávám, jejichž mohutnému šíření nahrávají moderní komunikační technologie. Jenom v Praze se do projektu zapojila třicítka škol, v celém Česku pak přes 150.

Výtvarník Jaroslav Róna zahájí v Praze výstavu

Praha - Výtvarník Jaroslav Róna ve čtvrtek v Domě U Kamenného zvonu v Praze zahájí výstavu svých soch a maleb z posledních dvaceti let. Ve výstavním prostoru na Staroměstském náměstí měl sochař a malíř v roce 1997 svou první velkou samostatnou výstavu, na kterou nyní naváže. Výstava potrvá do 29. října. Zlatým hřebem přehlídky bude Sluneční rytíř.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies