VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA

Kolektor pod Hlávkovým mostem bude hotový v červnu 2018

Praha - Nový kolektor, který bude souběžný s pražským Hlávkovým mostem a umožní jeho opravu, bude hotový v červnu 2018. Stavba vyjde zhruba na 460 milionů korun. Řekla to ve středu radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice) při uložení sochy svaté Barbory, patronky lidí pracujících pod zemí, do kolektorové šachty. Kolektory jsou šachty jimiž vedou inženýrské sítě.

Soud začal znovu řešit úvěrovou kauzu exmajitele Oleo Chemical

Praha - Pražský městský soud ve středu začal znovu projednávat kauzu úvěrového podvodu, kde figuruje jeden ze zakladatelů společnosti Oleo Chemical Kamil Jirounek. Jirounek, který vinu odmítá, byl původně odsouzen k pěti letům vězení. Rozsudek však zrušil odvolací soud, který nařídil výslechy svědků a zpracování nových znaleckých posudků.

AKTUALIZOVÁNO

Pražská ODS chce odvolat radní Plamínkovou a náměstkyni Kolínskou

Praha - Pražská opoziční ODS na čtvrtečním mimořádném jednání pražských zastupitelů navrhne odvolat radní Janu Plamínkovou (Trojkoalice/STAN) a primátorčinu náměstkyni Petru Kolínskou (Trojkoalice/SZ). ČTK to sdělila předsedkyně klubu ODS Alexandra Udženija. Zda na hlasování o odvolávání dojde, není jasné. Zastupitelé musejí nejdříve schválit program. Pokud jej neodsouhlasí, jednání bude ukončeno. V Praze vládne ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL).

Chůvě zbitých dětí soud vyměřil jedenáct let

Praha – Jedenáct let si má podle zatím nepravomocného verdiktu odpykat 32letá cizinka původem z Vietnamu, která si k rodičovské dovolené přivydělávala jako chůva – hlídala děti svým krajanům. Tři z nich vrátila rodičům s vážnými zraněními – poprvé v únoru 2015 a následně téhož roku v listopadu a v prosinci – aniž své klienty upozornila, že se odehrálo něco mimořádného. Holčička s poraněním střev nepřežila. Zemřela na Štědrý den, i když ji rodina neprodleně dopravila do nemocnice. Další dívenka zřejmě bude mít doživotní následky v důsledku poškození mozku.

KRIMI MIX: Účastník incidentu v nákupním centru je obviněn z pokusu o vraždu

Praha - Případ kriminalisté prošetřují jako pokus o vraždu. To ve středu uvedl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie ke konfliktu, který se v úterý půl hodiny před polednem odehrál v nákupním centru na Floře. Stejně jako v úterý však ani s jednodenním odstupem nechtěl jakkoli komentovat prvotní informace z místa, které naznačovaly, že snad měl směnárník útočit nožem na příchozího. „S ohledem na to, že stále probíhají úkony trestního řízení, nemůžeme být více konkrétní," konstatoval.

AKTUALIZOVÁNO

Nekvalifikované průvodce v Praze by mohla řešit vyhláška

Praha - Pražská opoziční zastupitelka a předsedkyně magistrátního kontrolního výboru Jaroslava Janderová (ODS) chce iniciovat vznik vyhlášky, která by se zabývala průvodci v Praze. Důvodem je množství nekvalifikovaných cizinců, kteří bez průvodcovských licencí či vzdělání nabízí v centru města s deštníky nad hlavou své služby v rámci tzv. Free Tours. Na fungování zmíněných průvodců si dlouhodobě stěžuje i Sdružení průvodců. Kontrolní výbor rozhodl, že téma přednese výboru legislativnímu a výboru pro cestovní ruch. Následně se k němu v dubnu vrátí.

Na jednu jízdenku už i po Nymbursku a Sedlčansku

Střední Čechy - Na jednu jízdenku se bude nově jezdit i na Nymbursku, Neveklovsku a Sedlčansku. Systém Pražské integrované dopravy se tak rozšíří do dalších 49 měst a obcí Středočeského kraje o 16 nových autobusových linek. Do jednoho integrovaného systému budou zapojeny také vlaky včetně rychlíků na trasách Praha – Nymburk – Poděbrady a Praha – Benešov.„Integrace dopravy znamená svobodné cestování vlakem, autobusem i městskou hromadnou dopravou na jednu jízdenku. Cestující si mohou vybrat mezi jednorázovými papírovými jízdenkami nebo předplatními kupony na měsíc nebo čtvrtletí, které mohou výhodně kombinovat s kupony pro Prahu. Cestující získají díky integraci také lepší návaznosti mezi jednotlivými spoji," uvádí náměstek primátorky a radní hl. m. Prahy pro oblast dopravy Petr Dolínek (ČSSD).

Majitelé studní v Praze si mohou nechat zdarma udělat rozbor vody

Praha - Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabídnou zájemcům orientační rozbor vody zdarma. Akce se uskuteční v sobotu 8. dubna. Určena je zejména pro majitele studní, protože veřejné vodovody jsou pod stálou kontrolou a voda z nich hygienické normy splňuje. Ve středu o tom informoval mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

AKTUALIZOVÁNO

V letní sezoně bude mít Praha přímé spojení se 154 letišti

Praha - Z pražského Letiště Václava Havla bude během letní sezony možné letět přímo do 154 míst po celém světě včetně devíti nových destinací. Zároveň na 20 linkách se meziročně zvýší počet letů. V tiskové zprávě o tom ve středu informovalo letiště.

Před sobotním pohřbem bude vystavena rakev s tělem kardinála Vlka

Praha - V několika příštích dnech se lidé budou moci přijít na Hradčany naposledy rozloučit se zesnulým kardinálem, bývalým pražským arcibiskupem a českým primasem Miloslavem Vlkem. Po dva dny se mohou přijít poklonit do dvou kostelů k jeho rakvi, ve čtvrtek v ní ještě budou moci pohlédnout do jeho tváře. V sobotu před polednem pak začne pohřeb, který by měl být neokázalý. Kardinálovi blízcí a spolupracovníci ho připravují tak, aby odpovídal jeho přístupu k podobným ceremoniím i k životu. Vlk zemřel po těžké nemoci 18. března ve věku 84 let.

Adam Plachetka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Operní pěvec Adam Plachetka je absolventem Pražské konzervatoře a HAMU. V Národním divadle se objevil poprvé před dvanácti lety v Čtyřnotové opeře. Nyní vystupuje na jevištích ve Vídni, Mnichově, Stockholmu, Londýně nebo třeba v New Yorku. Čeští diváci mohou pěvce vidět na konci května jako Figara ve Stavovském divadle. Kam rád chodí na procházky nebo koncerty?

AKTUALIZOVÁNO

Soud v Praze musí znovu řešit spor o zlatý padák exmanažera ČD

Brno, Praha - Ústavní soud (ÚS) vyhověl stížnosti Českých drah a nařídil Městskému soudu v Praze, aby se znovu zabýval sporem s bývalým náměstkem ředitele pro personální záležitosti Milanem Ruttnerem. Jde o mnohamilionové odstupné, na které měl Ruttner podle manažerské smlouvy nárok poté, co se sám zřekl místa. 

Cyklisté pozor! Právě zde vám hrozí nebezpečí

Praha - Křižovatka u mostu Legií, průjezd Křižovnickou ke Smetanovu nábřeží a nově i magistrála u Štvanice. To jsou nejrizikovější místa pro jezdce na kolech.

Je Praha připravena na tisíciletou vodu?

Praha - Na středu připadá Světový den vody. Zejména s tou tekoucí má Praha v posledních letech neblahé zkušenosti. Jak je na tom s protipovodňovou ochranou? 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies