VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA

Sbírka obrazů politika Šrobára bude vystavena do konce června příštího roku

Praha - Sbírka obrazů prvorepublikového politika Vavra Šrobára, která zahrnuje díla věhlasných evropských mistrů ze 16. až 19. století, bude do 30. června příštího roku otevřena v Národním zemědělském muzeu (NZM) na Letné. Šrobárova sbírka 153 obrazů realisticky orientovaných malířů dosud nikdy nebyla veřejně prezentována. Výstava proto nese název Odhalení.

Praha plánuje podzemní železnici. Město chce zadat změnu územního plánu

Praha - Hlavní město plánuje vybudování podzemní železnice. Projekt nazvaný Nové spojení 2 počítá s propojením příměstských vlaků, doposud končících na Masarykově nádraží, s ostatními vlaky, aby centrem projely. Zároveň se také plánuje navýšení jejich kapacity.

Nedostatek peněz? Nevadí. Jsem mladá a zdravá, zbytek se nějak pořeší

Praha /ROZHOVOR/ - Žila jen s psychicky nemocnou matkou, která pobírala invalidní důchod. Peněz proto nikdy neměly nazbyt. Startovní pozici neměla Kristýna Honzíková ideální. I tak si může plnit svůj sen a stát se lékařkou. Díky stipendiu.

Do soutěže na projekt lávky přes Štvanici přišlo celkem 48 návrhů

Praha - Do soutěže o podobu lávky, která spojí Holešovice s Karlínem přes Ostrov Štvanice se přihlásilo 48 návrhů, ze kterých by porota měla 6. a 7. září vybrat vítěze. Architekti mohli své návrhy zasílat do architektonické soutěže do 25. července.

Dukla je úspěšná i díky trenérům a zázemí

Praha /ROZHOVOR/ - Trenér Jan Železný (51) se raduje z úspěchů svých svěřenců a chválí tradiční atletickou baštu. Moc toho nenamluví a na sebe skoro nic neprozradí.

KRIMI MIX: Hasiči likvidovali noční požár v restauraci hotelu v centru Prahy

Praha - V hotelové restauraci v Náprstkově ulici hořelo. Hasiči likvidovali požár, který se rozšířil v klimatizaci historické budovy. Použili přitom speciální termokameru a museli rozebrat část stropu. Škoda je vyčíslena na 300 tisíc korun.

Stromojízda ukáže cyklistům památné a významné stromy

Praha - Poznat stromy, ze kterých dýchá historie a ještě udělat něco pro svou kondici. Takové jsou každoroční cyklojízdy po významných a památných stromech Prahy.

Střely ze srpna 1968 budou na fasádě Národního muzea vidět i po opravě

Praha - Od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy 21. srpna 1968 letos uplynulo 49 let. Sovětští vojáci tehdy způsobili ostřelováním Historické budovy Národního muzea na Václavském náměstí rozsáhlé škody. Poničili omítku, reliéfy, sochařskou výzdobu a interiér budovy. Tyto stopy však nezmizí ani po právě probíhající opravě.

Studium last minute? Některé univerzity ještě přijímají

Praha/INFOGRAFIKA/ - Neuspěli jste u přijímaček v řádném termínu? Nezoufejte, ještě máte naději se na některou univerzitu dostat. Přijímací řízení v srpnu a v září nejčastěji vypisují soukromé školy. Šance je ale i u některých veřejných.

Kde rodit? Dilema i pro Pražanky

Praha - Některým středočeským nemocnicím podstatně přibývají klientky z Prahy. Na druhou stranu jsou i velké pražské nemocnice cílem pro mnoho rodiček ze Středočeského kraje.

Pátrání po psech ztěžují nezodpovědní nálezci

Praha/INFOGRAFIKA, RASTR/ - Jen loni přijal útulek v Troji téměř dva tisíce psů. Psi se ztrácejí častěji než fenky. Jejvětší překážkou při pátrání jsou samotní nálezci. Jejich povinností je nález psa nahlásit. Pokud tak neudělají, může jim hrozit trestní stíhání.

Znečištění podzemních vod se loni zhoršilo, je to i kvůli řepce

Praha - Jakost podzemních vod se loni oproti předchozím letům zhoršila, nadlimitní hodnoty některé ze sledovaných látek odborníci naměřili u 86,8 procenta sledovaných vrtů a pramenů. Jednou z příčin je i pěstování řepky a kukuřice, ke kterému se používají takové druhy pesticidů, které do podzemních vod proniknou snáz než ty spojené s pěstováním obilnin. Uvádí to zpráva o stavu vodního hospodářství ČR v roce 2016, kterou dnes schválila vláda.

Soud rozdal tresty za korupci kolem chátrajícího armádního areálu na Břevnově

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 vynesl verdikt v případě dvojice mužů a jedné ženy, kteří podle obžaloby vylákali dvacetimilionový úplatek za to, že ministerstvo obrany nebude vymáhat pokutu za nedodržení podmínek nakládání s bývalým vojenským areálem na Břevnově. Na případ v pondělí upozornil web Aktuálně. cz. 

Pražská zoo se loučila s lachtanem Mamutem. Návštěvníkům představila jeho brášku

Praha /VIDEO/ - V pondělí měli návštěvníci Zoo Praha jednu z posledních příležitostí spatřit lachtana Mamuta, který v nejbližších dnech poputuje do nového domova v Německu. Jeho místo v expozici zaujme mládě, které se narodilo 26. května a lidé jej od tohoto pondělí mohou pravidelně vídat v bazénu v určený čas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení