VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA

Hlavní město České republiky je naší nejvýznamnější městskou památkovou rezervací. Od roku 1992 je historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
"Praga caput rei publicae" má Praha vepsáno ve svém znaku a jistě plným právem. Od svého vzniku hrála důležitou úlohu v dějinách národa, země i Evropy. Od středověku měla pověst jednoho z nejkrásnějších měst na světě a byly jí dávány přívlastky zlatá, stověžatá, koruna světa, kamenný sen. Po staletí vzdávali Praze hold významné osobnosti. Z okouzlení její krásou a výstavností se vyznal W.A. Mozart, L. van Beethoven, G.Apollinaire, P.I. Čajkovskij, F.M. Dostojevskij, papež Jan Pavel II., britská královna Alžběta II. a další.
Rodná Praha se promítla do tvorby Jana Nerudy, Jaroslava Haška, Jaroslava Seiferta, nebo Franze Kafky. Praha představuje jedinečný kopmlex památek, jemuž vysoko nad městem vévodí Pražský hrad. Je ukázkou všech uměleckých slohů i směrů. Zdroj: www.praha-mesto.cz

Češi si stále častěji v létě půjčují karavany a obytné vozy

Praha - Češi stále častěji vyrážejí na dovolenou v zapůjčených karavanech či obytných vozech. Poptávka roste i po těch luxusnějších. Řada půjčoven ale má již nyní kapacity na léto obsazené. Ceny zápůjček se v poslední době příliš nezměnily, pohybují v případě obytných aut v hlavní sezóně kolem 3 tisíc Kč za den. 

Simple Plan na festivalu v Praze chtějí oslovit nové fanoušky

Praha - Kanadská punkrocková kapela Simple Plan, která vystoupí 11. června na Letišti Letňany na akci Aerodrome v Praze, oceňuje evropskou festivalovou kulturu. Proto na podobných akcích nabízejících hudbu různých stylů vystupují rádi. V rozhovoru s novináři to řekl bubeník Chuck Comeau.

Kradená auta mizela v černé díře na okraji Prahy

Praha - Pomezí hlavního města a Středočeského kraje se podle zjištění libereckých kriminalistů stalo černou dírou, ve které mizela auta ukradená na severu Čech. Podle závěrů detektivů to mají na svědomí dva muži z Jablonecka ve věku 37 a 45 let a tři komplicové z Prahy, kterým je 40, 43 a 44 let, uvedla Vladimíra Šrýtrová z libereckého policejního ředitelství. Při akci pod krycím názvem Kukačka se podle jejích slov podařilo objasnit desítku případů krádeží aut. Nejmladší z podezřelých putoval do vazby, ostatní jsou stíháni na svobodě.

Láká někdo školáky do auta? A proč?

Praha – Zatím není potvrzeno, že došlo ke spáchání trestné činnosti, ale policisté společně s kriminalisty intenzivně prošetřují všechny okolnosti přijatých oznámení. To Zdeněk Chalupa z policejního odboru pro Prahu-venkov: Jih uvedl ke zvěstem šířícím se po sociálních sítích, které hovoří o nevhodném chování dospělých osob vůči dětem v oblasti Říčan na Praze-východ. Děti měly být oslovovány s nabídkou svezení v autě. Před časem podobné informace přicházely také z pomezí východního okraje Prahy a Úvalska.

Po zimě vyjíždějte s rozvahou, varuje policie

Praha - S nástupem jara začíná motoristická sezona. S tímhle upozorněním se na všechny motoristy obrací Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Většina stran zatím neví, kdo bude v Praze jejich volebním lídrem

Praha - Většina politických stran zatím neví, kdo je v Praze povede do podzimních sněmovních voleb. Média to zjistila z ankety mezi jejich volebními štáby. Nicméně z čela kandidátek se budou snažit mandát obhájit poslankyně Jana Černochová (ODS) a Marta Semelová (KSČM), piráti do čela zvolili pražského zastupitele Jakuba Michálka. K volebním urnám by měli Češi vyrazit nejpozději 21. října, konkrétní datum stanoví president Miloš Zeman.

Oceněným středočeským pochoutkám vévodilo pečivo

Praha - Nejen ocenění výrobků, ale také uznání pro práci dělanou s láskou a trpělivostí. Tak v sobotu na výstavišti v Lysé nad Labem přiblížil krajský radní Ivo Šanc (STAN) hodnocení kvalitních dobrot, jimž se Středočeský kraj nerozpakuje propůjčit své jméno – vyhlašování výsledků soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2016.

OBRAZEM: V Městské knihovně si knihomolové přišli na své. Prodávaly se tu knihy

Praha - Skladová hala plná knih je snem každého knihomola. A tu Městská knihovna v Praze má. Má ji v Jenči, v malé obci pár kilometrů na západ od hranice hlavního města. A přijít si vybrat vyřazené knihy za 20 korun kus využily tuto sobotu již po sedmé stovky zájemců. Kdo nestihl, má opět šanci za 3 měsíce, přesně 17.června 2017.

Před 110 lety se začala psát historie automobilky Praga

Praha - Smlouvu o zřízení Pražské továrny na automobily podepsali zástupci První českomoravské strojírny a Ringhofferových závodů před 110 lety, 27. března 1907, a již v následujícím roce vyjel z bran závodu, umístěného v tehdy ještě samostatných Vysočanech, první automobil. Zprvu továrna vyráběla vozy podle zahraničního vzoru, ať už v licenci italské automobilky Isotta Fraschini nebo francouzských firem Charon a Renault.

AKTUALIZOVÁNO

Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře získala Vránová

Praha - Herečka Alena Vránová převzala v sobotu večer v Praze za dlouhotrvajícího potlesku zaplněného hlediště české první scény prestižní Cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství. Na jevišti historické budovy Národního divadla v Praze stála už před devíti lety, kdy přebírala prestižní pohár za výkon v inscenaci Bouřlivé jaro v Divadle Ungelt, které je už téměř 20 let jejím druhým domovem.

Centrem Prahy prošla stovka podporovatelů EU

Praha - Zhruba stovka podporovatelů Evropské unie prošla v sobotu odpoledne centrem Prahy. Akci zahájili u Petřínské rozhledny, na kterou organizátoři na několik minut pověsili desetimetrovou vlajku EU. Následoval pochod, při kterém účastníci zamířili od rozhledny přes Loretánské a Hradčanské náměstí a Karlův most na Klárov.

Stranu zelených v Praze povedou spolu předseda a předsedkyně

Praha - Strana zelených v Praze nebude mít jednoho předsedu či předsedkyni, ale předsednický tandem. Do čela zvolili zelení dosavadního předsedu pražské organizace strany Ondřeje Mirovského a dřívější místopředsedkyni Tatianu Konrádovou.V sobotu zelení sdělili v tiskové zprávě. Mirovský je také zástupcem starosty Prahy 7 a členem pražského zastupitelstva. Konrádová je členkou zastupitelstva Prahy 5.

Písničkář Jan Burian oslaví pětašedesátiny

Praha -Pětašedesáté narozeniny oslaví 26. března písničkář, literát, televizní moderátor a dokumentarista Jan Burian. Jeho sólová diskografie čítá na patnáct titulů, literární tvorba zahrnuje básnické sbírky, cestopisy i fejetony. Burian je spoluautorem řady filmových dokumentů, v rozhlase měl v roce 2012 pořad S Janem Burianem na sever. Sám také provází turisty na cestách do Dánska či na Island.

Populární slovenský zpěvák Adam Ďurica zahájí své turné v Praze

Praha - Adam Ďurica, který se nedávno stal potřetí nejpopulárnějším slovenským zpěvákem v anketě Osobnost televizní obrazovky (OTO), zahájí své turné v Praze. Série koncertů s názvem Spolu Tour začne 11. dubna v pražském Lucerna Music Baru a o den později bude pokračovat v klubu Fléda v Brně. Poté se Ďurica přesune na Slovensko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies