VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

AKTUALIZOVÁNO

Pražští radní odvolali ředitele botanické zahrady Vacka

Praha - Radní hlavního města v úterý odvolali z funkce ředitele botanické zahrady v Troji Oldřicha Vacka. Důvod v materiálu, který schválili radní, není uveden. Řízením zahrady byl dočasně pověřen vedoucí sekretariátu zahrady Bohumil Černý. Vacek ve vedení zahrady končí k dnešnímu datu, Praha bude nyní ve výběrovém řízení hledat jeho nástupce. Vacka řekl, že mu nikdo nesdělil důvod odvolání, ani mu nikdo nedal najevo naspokojenost.

Lvi i želvy. Zoo vyhlíží další mláďata

Praha /INFOGRAFIKA/ - Zoo letos přivítala přes tisíc nových mláďat. Příští rok očekává lvíče a možná přiveze i slony ze Srí Lanky.

Lucerna či Invalidovna mohou být národními kulturními památkami

Praha - Osmnáct nemovitostí z různé doby vzniku má šanci stát se novými národními kulturními památkami (NKP). Jsou mezi nimi pražský palác Lucerna, nedávno neúspěšně prodávaná barokní Invalidovna či ďáblický hřbitov, kde leží političtí vězni. Ke stavbám, jež by požívaly nejvyšší památkové ochrany státu, by mohly přibýt i vodní elektrárna v Poděbradech, zbytky románského hradu v Chebu nebo klášter v Louce u Znojma.

KRÁTCE: Zahrabaný židovský hřbitov v Libni ožívá

Praha - O bývalém zahrabaném pohřebišti v Libni se začíná znovu hovořit. Díky iniciativě Libeňský most, nerozšiřovat, nebourat a pražské židovské obci byla do daných míst umístěna pamětní deska. „Začali jsme se tím zabývat již před rokem, uspořádali jsme komentovanou procházku, úklid i přednášku," popisuje zakladatel iniciativy Adam Scheinherr. V rámci úklidu účastníci z prostranství nasbírali na 60 pytlů odpadků včetně injekčních stříkaček. Další snahou bylo zapsat bývalý židovský hřbitov do seznamu kulturních památek.

AKTUALIZOVÁNO

V Zoo Praha se letos zatím narodilo 1191 mláďat ve 223 druzích

Praha /FOTOGALERIE/ - V pražské zoologické zahradě se letos zatím narodilo 1191 mláďat ve 223 druzích. Na čtvrteční tiskové konferenci to řekl ředitel zoo Miroslav Bobek. Kvantita podle něj není nejdůležitější, chovatelé se soustředí zejména na velké výzvy, tedy obtížně chovatelné druhy. Za ojedinělé povařuje Bobek narození dvou sloních mláďat.

Módními blogerkami roku se počtvrté po sobě staly A Cup Of Style

Praha - Českými blogerkami roku se zaměřením na módu se počtvrté po sobě stala sesterská dvojice A Cup Of Style, loňské prvenství mezi blogery zopakoval Deníček moderního fotra a jako videoblogerka vítězství obhájila Shopaholic Nicol. Ceny udělované na základě ankety Czech Blog Awards byly ve středu večer předány v pražském Hudebním divadle Karlín. O výsledcích ankety za pořadatele informovala Michaela Derynková.

V pražské zoo začne o víkendu advent rozsvícením vánočního stromku

Praha - První adventní neděli 27. listopadu je pro návštěvníky Zoo Praha připraven bohatý program. V 15 hodin v Zoo v Údolí slonů představí jedinečnou sbírku starožitných ankusů, poté bude následovat komentovaná ukázka výcviku slonů. Tradiční vánoční strom společně s ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobkem v 17 hodin rozsvítí herečka Eliška Balzerová. Všichni návštěvníci, kteří přijdou po 15. hodině, budou mít vstup za 1 korunu.

Konec skládek v Praze? Ďáblická se nerozšíří

Praha - Největší skládka v republice v Ďáblicích se rozšiřovat nebude. Definitivně skončí koncem příštího roku, což oceňuje vedení tamní radnice i obyvatelé.

Pavilon velkých želv přivítal nové obyvatele. Dvě želvy obrovské

Praha /FOTOGALERIE/ - Červený a Modrý jsou dvě želvy obrovské, které loni přišly do Zoo Praha z ostrova Mauricius. Dostali své jméno podle slavných známek a nově se zabydlují v Pavilonu velkých želv. Návštěvníci tak nyní v expozici mohou pozorovat velikostně velmi různorodou skupinu těchto velkých plazů a na vlastní oči se přesvědčit, jak mohou být želvy hravé a akční.

OBRAZEM: Děti na osmičce se učily zahradničit

Praha /FOTOGALERIE/ - Poslední workshop zahradnické sezóny uspořádal ve školce Kotlaska spolek Záhony pro školky. Ten pro letošní rok vytvořil záhonky v 11 školkách. Pěstovat zeleninu se naučilo a i nadále může na 1000 dětí. Spolek vždy zajišťuje přípravu záhonu, následně má školka k dispozici i sadbu a někdy i kompostér. Školka pak následně rok samostatně hospodaří. Vše vyústí závěrečným workshopem, na němž děti, rodiče i zaměstnanci školky ochutnají, co se podařilo vypěstovat. Cílem aktivit spolku je pokrýt záhonky všechny školy v Praze a následně i v celé republice. Děti se díky akci učí o koloběhu živin a sžívají se s přírodou. Letošní rok na zakládání záhonků přispěla dotací městská část Praha 8. Díky jejím financím byly založeny záhonky ve třech školkách.

AKTUALIZOVÁNO

Peněz se lupič se zaseknutou pistolí nedomohl, i když hrozil smrtí

Praha /VIDEO/ - Podaří se dopadnout zatím neznámého muže, který se snažil loupit o státním svátku v říjnu, do státního svátku slaveného v listopadu? Mohlo by to vyjít, i když kriminalisté III. pražského obvodu zatím moc indicií zatím nemají. V neděli ovšem zveřejnili kamerové záznamy – přičemž detektivové věří, že by hledaného mohl někdo poznat, i když se snažil maskovat. Všímaví svědci se o své postřehy mohou podělit prostřednictvím linky 158.

Z trojské zoologické zahrady do Podbaby by mohla jezdit lanovka

Praha - Organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, si nechá vypracovat studii na stavbu lanovky z trojské zoo směrem do Podbaby. V neděli to řekl ředitel Ropidu Petr Tomčík. Lanovka by měla ulevit přeplněným autobusům jezdícím k zoo. Kdy a zda lanovka vznikne a kolik by stála, není zatím jasné. Nyní má zoo sedačkovou lanovku ve svém areálu, v Praze také jezdí lanovka na Petřín. V minulosti se uvažovalo například o lanovce přes Prokopské údolí nebo ze Smíchova na Pankrác.

Na nezvaného hosta upozornily vykopnuté dveře

Praha - Nejdříve objevili vykopnuté dveře, posléze i našli předpokládaného pachatele. Stalo se to v noci na pátek, kdy pozornost pracovníků bezpečnostní služby hlídající nemocnici v Praze 8 přilákaly právě poškozené dveře bývalé ubytovny.

Soud nařídil Praze 8 zaplatit Metrostavu 19 milionů korun za radnici

Praha - Radnice Prahy 8 musí prostřednictvím své firmy Centrum Palmovka (CP) zaplatit firmě Metrostav zhruba 19 milionů korun v souvislosti s výstavbou nové radnice. Vyplývá to z rozhodnutí rozhodčího soudu. Část z peněz přiřkli soudci jako náhradu nákladů na řízení. Starosta Roman Petrus (ČSSD) uvedl, že se radnice proti rozhodnutí odvolá. Spor mezi oběma stranami se vede o dostavbu Centra Palmovka, kdy radnice firmě neplatila, ta následně stavbu zastavila. Žalobu podal Metrostav loni v červenci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies