VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

Zájem o rekonstrukci pražského Negrelliho viaduktu mají tři firmy

Praha - Zájem o rekonstrukci pražského Negrelliho viaduktu mají tři firmy. Nejnižší nabídka je o zhruba 150 milionů korun nižší než odhadovaná cena projektu, kterou Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) stanovila na zhruba 1,2 miliardy Kč. V tiskové zprávě to v pátek sdělila správa železnic.

Sloučení se zoo? Botanická zahrada se brání

Praha /FOTOGALERIE/ - Zaměstnanci Botanické zahrady se po odvolání ředitele Oldřicha Vacka obávají sloučení se zoo. Náměstek primátorky Petr Dolínek odmítá, že by se k tomu schylovalo. Se zaměstnanci se chce sejít osobně.

Zpěvák Pavel Vítek je novým moderátorem Českého rozhlasu

Praha /FOTOGALERIE/ - Mezi moderátory Českého rozhlasu přibylo další známé jméno. Zpěvák Pavel Vítek má od ledna na stanici Český rozhlas Region Střední Čechy svůj vlastní pořad Tady to znám. První díl uslyší posluchači v sobotu 7. ledna po 13. hodině.

Začátek roku patří v Zoo Praha varanům

Praha /FOTOGALERIE/ - V Zoo Praha skončil starý a začal nový rok líhnutím vzácných varanů komodských označovaných také jako „komodští draci". Na přelomu roku se vylíhlo celkem 18 varanů od dvou samiček. Jejich babičkou je slavná varaní samička Aranka. Zoo Praha patří v chovu varanů komodských ke světové špičce.

OBRAZEM: Zvířata v pražské zoo si pochutnávala na vánočních stromcích

Praha /FOTOGALERIE/ - Zvířata dostala 3. ledna do svého výběhu v pražské zoologické zahradě pro zpestření jídelníčku stromky, které před Vánoci nenašly své majitele a zůstaly prodejcům ve skladech.

KRIMI MIX: Hrozba pistolí byla jen fiktivní

Praha - Slovo je někdy jako zbraň – a co teprve slova hovořící o zbrani! Ta dokážou vyvolat pořádný rozruch… Ukázala to scéna v klubu na Smíchově, kam byli dvě hodiny po půlnoci přivoláni strážníci s tím, že ostatním hostům jeden z návštěvníků vyhrožuje střelnou zbraní. Třiačtyřicetiletý muž, na kterého shodně ukázalo hned několik přítomných, na výzvy hlídky nereagoval; byl tedy zpacfikován a dostal pouta. Vyšlo pak najevo, že žádnou zbraň u sebe nemá.

Prvním mládětem pražské zoo v roce 2017 je varan Kámasútra

Praha - Prvním mládětem pražské zoo narozeným v roce 2017 se stal varan komodský. Dostal jméno Kámasútra. Oznámil to dnes na twitteru ředitel zoo Miroslav Bobek. Varani komodští žijí ve volné přírodě na ostrovech v Indonésii. Dosahují v některých případech délky až kolem tří metrů a váhy přes 90 kilogramů. Jsou to schopní lovci, kteří si kromě drobných živočichů troufnou i na buvola nebo divoké prase.

Dvě slůňata i 1 448 353 návštěvníků. Rok 2016 byl v Zoo Praha plný rekordů

Praha /FOTOGALERIE/ - V posledním dni roku 2016 má Zoo Praha na kontě přesně 1 448 353 návštěvníků. Vyšší návštěvnosti dosud nikdy nedosáhla. Rok 2016 však pro ni byl velmi úspěšný i v dalších oblastech. Připomeňme si deset nejdůležitějších událostí.

Botanická zahrada láká o svátcích na romantiku i odpočinek

Praha /FOTOGALERIE/ - Procházka s okouzlujícími výhledy, posezení u krbu s dobrým vínem i návštěva tropů uprostřed zimy. To všechno se dá v prosinci zažít v botanické zahradě v Tróji.

Praha chce mimosoudní vyrovnání a přesun záchranářů na Palmovku

Praha - Vedení hlavního města Prahy chce dosáhnout mimosoudního vyrovnání, které by vyřešilo složitou právní situaci kolem rozestavěného administrativního centra na Palmovce. Pokud budou jednání úspěšná, mohla by se pražská záchranná služba do budovy nastěhovat v roce 2018. V rozhovoru  to řekl radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO). Záchranáři podle ředitele Petra Koloucha takovou možnost vítají. Roky plánované sídlo v Troji definitivně stát nebude.

V Zoo Praha se narodilo mládě guerézy pláštíkové

Praha /FOTOGALERIE/ - Skupina gueréz pláštíkových se rozrostla o dalšího člena. Své sedmé mládě porodila samice Lomela v neděli 4. prosince, otcem se stal samec Katanga. V Zoo Praha se tak od roku 1971 narodilo již třicet šest mláďat.

Palmovka uvede 16. prosince Noru v režii Jana Nebeského

Praha - Jan Teplý a Tereza Dočkalová se objeví v hlavních rolích dramatu Henrika Ibsena Nora s podtitulem Domeček pro panenky. Představení v pražském Divadle pod Palmovkou připravuje režisér Jan Nebeský. Premiéra bude 16. prosince.

KRÁTCE: Pražané si zazpívají koledy s kapelou Čechomor

Praha - Ve středu rozezní Staroměstské náměstí vánoční koledy. Už po půl druhé odpoledne tam v rámci akce Česko zpívá koledy vystoupí hudebník Josef Zoch, zpěvačka Jana Chládková, v 16 hodin zazpívá návštěvníkům vánočních trhů kapela Čechomor Hlavní program odstartuje v 18 hodin zpíváním koled a koncertem kapely Divokej Bill.

Zoo Praha navštívila slavná primatoložka Jane Goodall

Praha - Zoo Praha v neděli přivítala vzácnou návštěvu, legendární primatoložku a ochránkyni zvířat Jane Goodall. Zahradu si prohlédla v doprovodu ředitele zoo Miroslava Bobka, zoologického náměstka Jaroslava Šimka a kurátorů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies