VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

Odsouzený muž zmizel bůhvíkam

Praha - Vypadá to, jako by se stal neviditelným. To v pátek na adresu 26letého muže odsouzeného pro pouliční okrádání lidí a nerespektování zákazu pobytu na území Prahy 8 poznamenal Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Šestadvacetiletý Filip O., kterého policisté marně hledají už od loňského srpna, by měl pobývat za mřížemi a odpykávat si několikaměsíční trest, avšak do věznice k jeho výkonu dosud nenastoupil. Postupně na něj byly vydány příkaz k zatčení Obvodním soudem pro Prahu 4, příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody Obvodním soudem pro Prahu 8 – a další příkaz k zatčení vydal Obvodní soud pro Prahu 1.

Mládě dikobrazů palawanských pokřtil cestovatel Stingl

Praha /FOTOGALERIE/ - Páru dikobrazů palawanských, kteří do Zoo Praha přišli na začátku července tohoto roku, se 31. října narodilo mládě. Při své návštěvě Zoo Praha ho ve středu 9. listopadu pokřtil známý český cestovatel, etnograf a spisovatel, pan Miloslav Stingl. Vzácné mládě jednoho z nejmenších dikobrazů na světě, jehož chov je v Evropě raritou, dostalo jméno Miro.

V Zoo Praha oslaví indický svátek světel Diwali

Praha /FOTOGALERIE/ - V sobotu 12. listopadu se v Zoo Praha koná již tradiční oslava indického svátku světel Diwali. Návštěvníci se od 16.30 budou moci zapojit do lampionového průvodu po setmělé zoo. Ten bude v 17.30 zakončen ohnivou show v Údolí slonů, po které budou následovat prohlídky pavilonů v horní části zoo. Každý, kdo do zoo přijde s vlastním lampionem, bude mít vstup za jednu korunu.

Gorilí samec Richard oslavil v Zoo Praha 25. narozeniny. Dostal dort i desku

Praha /FOTOGALERIE/ - Vůdčí samec pražské skupiny goril nížinných, stříbrohřbetý samec Richard, oslavil 9. listopadu své 25. narozeniny. Chovatelé mu ve vnitřní expozici v Pavilonu goril připravili narozeninový dort a desku připomínající jeho jubileum, ve které bylo schovaných dvacet pět mrkví. Zkrátka nezůstali ani ostatní členové gorilí skupiny - po expozici pro ně chovatelé rozvěsili pamlsky ukryté v plastových lahvích.

Jan Tuna: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Působil jako rozhlasový moderátor a televizní reportér v mnoha českých médiích. Již čtyři roky ale připravuje investigativně-publicistický pořad A DOST! pro internetovou televizi Stream.cz, ve kterém odhaluje podvody na spotřebitele. Jeho poradnu si budete moci poslechnout také na Dvojce Českého rozhlasu. Aktuálně vytváří nový pořad o cestování, který bude mít premiéru na přelomu roku, moderuje společenské i sportovní akce a své bohaté zkušenosti z médií uplatňuje také jako mediální trenér.

Palmovka, či Bulovka? Záchranka hledá sídlo

Praha - Magistrát znovu vybírá nejvhodnější místo pro nové sídlo záchranky. Vytipoval dvě lokality na osmičce. Bude nově stát na Palmovce, nebo na nedaleké Bulovce?

V pražském Foru Karlín večer zahraje britská formace Placebo

Praha - V pražském Foru Karlín v úterý večer zahraje špička alternativní hudební scény - kapela Placebo. Letos slaví 20. výročí od vydání svého debutového alba. Londýnská formace koncert pořádá v rámci retrospektivního světového turné. Vstupenky jsou už beznadějně vyprodány. Za českými fanoušky přijíždí přesně po třech letech.

Gorilí samec Richard oslaví 25. narozeniny. Popřát mu přijde i Vladimír 518

Praha - Ve středu oslaví stříbrohřbetý gorilí samec Richard své 25. narozeniny. Oslava se uskuteční v Pavilonu goril, kde chovatelé Richardovi ve 14.30 předají narozeninový dort a k jeho jubileu mu pogratuluje multižánrový umělec Vladimir 518.

Botanická zahrada láká už pojedenácté 11. listopadu na mladá vína

Praha /FOTOGALERIE/ - Jestli letos svatý Martin přijede na pověstném bílém koni, nebudeme nejspíš navzdory předpovědím meteorologů do poslední chvíle tušit. Jisté naopak je, že na jeho svátek, v pátek 11. listopadu, dorazí do trojské botanické zahrady Svatomartinské víno. Milovníky mladého vína zve zahrada na slavnostní otevírání lahví tohoto svěžího moku od předních českých a moravských vinařů už pojedenácté.

AKTUALIZOVÁNO

Při požáru opuštěné budovy našli mrtvého muže

Praha – Tělo mrtvého muže prozatím neznámé totožnosti, zřejmě bezdomovce, našli v sobotu před polednem pražští hasiči přivolaní v Libni k likvidaci požáru opuštěné nevyužívané budovy určené k demolici ve Voctářově ulici. Díky rychlému zásahu se plameny zachvacující odpadky nashromážděné v místnosti o rozměrech 3×3 m nerozšířily na další části budovy. Okolnosti rozšíření plamenů zkoumají experti hasičů; za jakých okolností muž zemřel, prověřují také kriminalisté.

AKTUALIZOVÁNO

Pražští ibisové jsou zpátky ve voliéře, ze které na jaře ulétli

Praha /FOTOGALERIE/ - Ibisové, kteří letos na jaře ulétli z pražské zoo a s pomocí veřejnosti byli během necelých dvou týdnů pochytáni, se dnes dopoledne vrátili do své původní zrekonstruované voliéry. Ptáci se v březnu dostali z voliéry dírami v ochranné síti, která nevydržela tíhu mokrého sněhu. Polyamidová síť voliéry byla při opravě za čtyři miliony korun nahrazena pletivem z nerezové oceli. V pátek to řekla Hana Matoušů z tiskového oddělení pražské zoologické zahrady.

V Karlíně odhalí pamětní desku chlapci, který nepřežil Osvětim

Praha - V pražském Karlíně praha odhalí pamětní desku tamnímu rodákovi, chlapci Pavlu Lionovi, který jako čtrnáctiletý zahynul v koncentračním táboře. Tři roky předtím byl deportován do terezínského ghetta, kde se podílel na tajném vydávání časopisu. Potom byl deportován do Osvětimi, kde byl i s matkou a mladším bratrem zavražděn.

Jméno sloního samečka vyberou lidé v hlasování

Praha /FOTOFALERIE/ - V pátek 7. října se v Zoo Praha narodil sloní sameček. O jeho jméně se nyní rozhoduje ve veřejném hlasování a volit lze ze tří předvybraných jmen: Hanno, Nandimithra (zkráceně Nandi) a Rudolf (Rudi). Hlasovat je možné formou dárcovské SMS (DMS), či prostřednictvím hlasovacího lístku zakoupeného v Zoo Praha. Každý hlasující tím zároveň přispěje na výstavbu nového pavilonu goril, který již nebude ohrožen povodněmi. Vybírat jméno slůněte je možné od úterý 1. listopadu až do poledne 27 prosince.

Německá a Pražská zoo si vyměnily lachtaní samičky

Praha - Samička lachtana jihoafrického Wendy, dcera samce Melouna a vnučka legendárního Gastona, již dospěla a musela opustit svoji skupinu. Jejím novým domovem se stala Zoo Rostock, kam odjela v úterý 25. 10., a odkud k nám na oplátku ve čtvrtek 27. 10. přicestovala nová samička lachtana jihoafrického, Ronja.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies