VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

Podzim v botanické zahradě ovládnou dýně. Na své si přijdou gurmáni i děti

Praha - Ať už tyhle žluté, zelené a oranžové plody nejraději opečováváte na záhonu, milujete na talíři, nebo v nich vidíte příležitost k výtvarnému tvoření, nezapomeňte si do diářů zapsat akce v Botanické zahradě hl. města Prahy. Velká část podzimu tam bude patřit právě dýním. Návštěvníky čeká výstava dýní, víkend s dýňovými hrátkami a také bohatý halloweenský program zejména pro děti a rodiče.

Zóny jen hrnou potíže před sebou

Praha - Nové parkovací zóny sice ulevily rezidentům, problémy se ale posunuly o kus dál. Praha 6 a 8 proto uvažují o dalším rozšiřování.

Folkloristé se obávají stěhování po 40 letech

Praha - Soubor Valášek slaví letos 40 let. Nyní mu prý hrozí stěhování, protože má Praze 8 za využívání kulturního domu dávat víc peněz.

Parkovací zóny v Praze 8 by se mohly rozšířit do dalších ulic

Praha - Část obyvatel Prahy 8, kteří žijí na hranici zón placeného stání, požadují jejich rozšíření. Důvodem je nárůst počtu aut, které po zavedení zón v okolí v ulicích parkují. Ve středu to sdělila mluvčí radnice Anna Patočková. Rozšíření požadují zejména lidé na rozmezí Kobylis a Ďáblic. Radnice Prahy 8 s nimi chce jednat o případném rozšíření a následně s magistrátem. Zóny začaly v Praze 8 platit od letošního 1. října a vyznačeny nejsou na celém území, ale pouze na jeho částech.

Začíná zkouška protipovodňového uzávěru na Rokytce

Praha - V hlavním městě ve středu začíná každoroční třídenní zkouška protipovodňových opatření na říčce Rokytce a v libeňském přístavu. Informovala o tom mluvčí Prahy 8 Anna Patočková.

Výstava na Florenci přibližuje první kinoprojekce v Praze

Praha - Na prostranství před Muzeem hlavního města Prahy na Florenci zahájili v úterý panelovou výstavu Kina začínají – kina končí, která přibližuje první pražské kinoprojekce i čas zániku kin. Dobovými letáky i ukázkami z tisku vtáhne do atmosféry podzimu roku 1896, kdy tu byla poprvé představena novinka „živoucích fotografií", tedy film.

Podezřelý z krádeže měl v ruce nůž

Praha/VIDEO/ - S napřaženou pistolí zajistili strážníci z Prahy 8 dvojici mladíků podezřelých z vloupání do auta. Dopadnout se je v neděli ráno podařilo díky spolupráci dozorčího s operátorem kamerového systému i s hlídkou v terénu. Dozorčí pracovník městské policie osmého pražského obvodu přijal oznámení, že u Libeňského mostu dva muži s jízdními koly vykrádají zaparkované auto – načež operátor obsluhující kamery vyhledal přesné místo a hlídku navigoval.

KRIMI MIX: Opilého řidiče prozradilo světlo auta

Praha - Dvě promile nadýchal 33letý řidič dodávky, kterého ve čtvrtek v noci odhalili strážníci z Prahy 8. Hodinu a čtvrt po půlnoci si v Sokolovské ulici všimli tranzitu, který upoutal nejenom rozbitým předním světlem, ale také střídavým přejížděním z jízdního pruhu na tramvajový pás.

V zoo se úspěšně vylíhla mláďata hoka přilbového. Poprvé v Česku a na Slovensku

Praha - V Zoo Praha se 9. října vylíhla dvě mláďata hoka přilbového. Jeho odchov lidské péči není příliš častý a v zoologických zahradách na území Česka a Slovenska se jedná dokonce o historicky první úspěšné vylíhnutí mláďat tohoto ohroženého druhu. Návštěvníci mohou mláďata pozorovat ve venkovní voliéře, kam s nimi matka vyšla hned druhý den po jejich vylíhnutí.

Martina Johnson Pokorná: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Láskou Martiny Johnson Pokorné se stala věda a biologie. Často ji tak můžete potkat na chodbách Ústavu živočišné fyziologie a genetiky Akademie věd ČR. Letos díky odborné práci o určení pohlaví u varana komodského získala první místo v projektu L'Oréal-UNESCO pro ženy ve vědě. Martina Johnson Pokorná bydlí v Bohnicích, miluje botanickou zahradu, zoo i areál psychiatrické léčebny, které má za rohem.

V Botanické zahradě proběhl dýňový podzim

Praha /FOTOGALERIE/ - Stovky dýní, cuket a patisonů různých barev i tvarů mohli vidět v sobotu a v neděli návštěvníci tradiční výstavy v trojské botanické zahradě. Výstava, která se koná v Ornamentální zahradě trvá až do 23. října.

Návštěvníci zoo mohou sledovat život nově narozeného slůněte. Pavilon je otevřen

Praha /FOTOGALERIE/ - Slonice Tamara porodila v pátek po osmé hodině večer své první slůně. Jde o samečka, který váží osmdesát kilogramů a který začal vzápětí pít. K porodu došlo za přítomnosti slonice Janity a jejího letos narozeného slůněte Maxe. Již v sobotu však od sebe obě matky se slůňaty byly na čas odděleny, protože zvědavý Max jevil o novorozeného samečka až příliš velký zájem. Pavilon však zůstává pro návštěvníky otevřen, a tak mají jedinečnou příležitost sledovat život slůněte doslova od prvních hodin po jeho narození.

Malé slůně už saje mléko od matky a má se čile k světu

Praha - Slonice Tamara porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. Sloní stádo v Zoo Praha se tak během jednoho roku rozrostlo o dalšího sloního samečka. Malé slůně se má čile k světu, hned po narození se začalo stavět na zpočátku ještě vratké nohy a po pár hodinách již sálo mléko od matky.

Záchranáři se v Praze nastěhují do pěti základen k hasičům

Praha - Záchranáři se v hlavním městě nastěhují do dalších pěti základen hasičů. Nově budou míst společné zázemí na Vinohradech, v Holešovicích, Strašnicích, Modřanech a Radotíně, informoval pražský magistrát, který záchrannou službu zřizuje, v tiskové zprávě. Spolupráce už funguje v Krči, Jinonicích a na Petřinách, kde mají obě složky záchranného systému sídla společná. V Praze je v současné době 18 základen záchranářů a základen 11 hasičů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies