VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

Práce na viaduktu odstartují proměnu trati

Praha /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Pozoruhodná akce nejen pro příznivce železnice se chystá na duben v pražském Karlíně. Mají být zahájeny dvouleté opravy Negrelliho viaduktu. Odstartuje jimi budování nového železničního spojení Prahy s Kladnem – s odbočkou na letiště.

Zoo Praha hledá děti z archivní fotografie

Praha - V roce 1975 přivítala Zoo Praha svého 25 000 000. návštěvníka. Zoo Praha by ráda jeho - i další děti, které navštívily zoologickou zahradu spolu s ním a jsou zachyceny na archivní fotografii - vyhledala a pozvala na slavnostní zahájení letošní hlavní sezóny. Obrací se proto na veřejnost s žádostí o pomoc při hledání dětí z fotografie. Připojuje ještě malou nápovědu: jednalo se o cvičence, kteří do zoo zavítali v rámci Spartakiády.

KRÁTCE: Gorily v zoo získaly od dárce 4 miliony

Praha - Dva dny po oslavách 45. nalezenin gorily Kamby dostala populární samice opožděný dárek. V úterý ráno totiž na účet určený na výstavbu nového pavilonu goril doputoval nebývalý dar. Dárce přispěl částkou čtyři miliony korun. „Jedná se o fyzickou osobu, zavázali jsme se ale, že neprozradíme její jméno," řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Výše darované částky je skutečně výjimečná.

V Praze by mohlo vzniknout pět nových tramvajových tratí

Praha - V hlavním městě by mohlo vzniknout pět nových tramvajových tratí. Mezi nimi jsou například trať do Suchdola, trať z Prahy 6 do Bohnic nebo prodloužení kolejí až do Štěrbohol. Vyplývá to z analýzy, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje. Zda k výstavbě některé z nich opravdu dojde a na kolik by vyšly, není jasné. V minulosti se mluvilo rovněž o prodloužení trati z Barrandova ke Slivenci. Délka tramvajové sítě v Praze je přes 140 kilometrů.

OBRAZEM: Náměstí na osmičce získají nový kabát

Praha /FOTOGALERIE/ - Živé městské centrum. Právě v to by se mělo proměnit náměstí Sídliště Bohnice u Krakova a Sídliště Ďáblice u stanice metra Ládví. U bohnického náměstí radnice touží zasadit co nejvíce zeleně. Mělo by dojít ke zkvalitnění zeleného pásu táhnoucího se od Vltavy až k Ďáblickému háji. Přibude tam více než 80 nových stromů. Prostranství se rozdělí na dvě části: náměstí mezi obchodním centrem a kulturním domem a na park. Ďáblické náměstí získá novou dominantu, a sice lípy se světelným památníkem a fontánou. Na náměstí se napojí tržnice a nové dětské hřiště.

Zoo Praha zve na „nalezeniny" gorily Kamby a výstavu fotografií

Praha - V neděli 29. ledna oslaví v pražské zoo 45. „nalezeniny" populární samice gorily nížinné Kamby. Dárek dostane oslavenkyně ve 14 hodin v Pavilonu goril. Dopoledne zve Zoo Praha návštěvníky také do mongolské jurty vedle výběhu koní Převalského. V 11 hodin zde bude s Lenkou Klicperovou zahájena výstava fotografií Miroslava Bobka a Václava Šilhy - Krásy zimní Gobi.

Praha hledá ředitele botanické zahrady a divadla v Karlíně

Praha - Hlavní město hledá ředitele botanické zahrady, má nahradit loni odvolaného Oldřicha Vacka, a ředitele Hudebního divadla v Karlíně, které vede Egon Kulhánek. Radní v úterý na obě místa vyhlásili výběrová řízení. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

TSK instalovala na přejezd cyklistů v Praze 8 výstražná světla

Praha - Pražská Technická správa komunikací (TSK) nainstalovala na přejezdu pro cyklisty na Elsnicově náměstí v Praze 8 výstražná světla. Důvodem je zvýšení bezpečnosti cyklistů na přejezdu. V pondělí to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Kromě výstražných světel tam správa do vozovky namontovala také sčítač cyklistů.

Muž přežívající na parkovišti zřejmě umrzl

Praha – Zřejmě silné mrazy mají na svědomí život muže přežívajícího už delší dobu ve vraku auta stojícím na parkovišti ve Svídnické ulici v Troji. Mrtvé tělo objevili lidé, kteří v sobotu v půl sedmé večer přivolali policisty. Lékař při obhlídce na místě neshledal známky cizího zavinění ani projevy onemocnění – zdá se tady pravděpodobné, že muž umrzl. Jasnou odpověď ovšem poskytnou teprve výsledky nařízené zdravotně bezpečnostní pitvy.

Město zvažuje točnu tramvaje v Troji a novou vozovnu Záběhlice

Praha - Hlavní město zvažuje vybudování točny tramvaje v Troji u tunelu Blanka, v blízkosti by mělo být i záchytné parkoviště. Novou tramvajovou trať připravuje také na jihu metropole. Spolu s touto tratí ze Spořilova na Háje by mohla vzniknout také tramvajová vozovna Záběhlice. Informace ve čtvrtek zazněly na veřejném projednání vlivu na udržitelný rozvoj území, které organizoval městský Institut plánování a rozvoje (IPR), který změny potřebné změny územního plánu podporuje.

Praha 8 chce letos zahájit rekonstrukci prostoru u centra Krakov

Praha - Městská část Praha 8 chce letos zahájit první etapu rekonstrukce okolí obchodního a kulturního centra Krakov. Novinářům to ve středu řekl starosta Roman Petrus. Odstraněny budou bariéry, vznikne náměstí s parkem a bude vysázeno až 80 stromů. Radnice již vypsala výběrové řízení, v němž hledá dodavatele stavby. Náklady budou 26 milionů korun bez DPH. Radnice plánuje zahájit letos rovněž již loni avizovanou přestavbu u stanice metra C Ládví.

Sloni si užívali koupel v pražské zoo

Praha /FOTOGALERIE/ - Pravidelné mytí slonů tlakovou vodou je v pražské zoo součástí každodenní péče, kterou si tato zvířata se silnou, ale přesto citlivou kůží, náramně užívají. Sloni mají vodu velmi rádi, a proto mají ve vnitřní části pavilonu také bazén s vodou o teplotě 23 °C. Samostatný přístup k němu mají střídavě všichni sloni včetně samce Ankhora.

Zvířata si pochutnávala na větvích z vánočního smrku ze Staroměstského náměstí

Praha /FOTOGALERIE/ - Ve středu začalo v pražské zoo zkrmování větví z vánočního stromu ze Staroměstského náměstí. Některé druhy zvířat dostaly obrovské smrkové větve do výběhu, některé v teple svých pavilonů.

AKTUALIZOVÁNO

Praha a Bulovka se shodly na nájmu, nemocnice zaplatí 28 milionů

Praha - Vedení Prahy se po měsících vyjednávání dohodlo s Nemocnicí Na Bulovce na nové nájemní smlouvě. Nemocnice bude městu platit přes 28 milionů korun, dosud hradila ročně sedm milionů. Znění smlouvy během ledna projedná rada hlavního města. V rozhovoru  to řekl radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO). Nemocnice a ministerstvo zdravotnictví, které ji provozuje, jsou s výsledkem jednání spokojené.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies