VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 7

Ožije tržnice Holešovice? Praha je blízko dohodě

Praha - Holešovická tržnice zatím zeje prázdnotou. Podle nejhoršího scénáře stejně prázdná zůstane až do roku 2045. Aby areál ožil kavárničkami nebo farmářskými trhy, dosud bránil soudní spor se společností Delta. To by se však mohlo brzy změnit.

Muzikál Ples upírů do Prahy dorazí 12. února příštího roku

Praha - Muzikál Ples upírů se dočká svého českého uvedení 12. února příštího roku v GoJa Music Hall na pražském Výstavišti. Režie se ujal Radek Balaš a o překlad původního libreta se postaral Michael Prostějovský. Novináře o tom dnes informoval producent František Janeček.

Bezbariérové cesty k přívozům městské dopravy? Snad za pár let

Praha - Zatímco přívozy, které brázdí Vltavu v rámci pražské MHD, už bezbariérové jsou, ne všude se k nim dá pohodlně dostat. Stíženou situaci mají rodiče s kočárky, cyklisté, ale hlavně lidé s tělesným handicapem.

V pražské zoo se narodilo slůně, třetí v historii zahrady

Praha /FOTOGALERIE/ - V pražské zoo se v pátek narodilo slůně samici slona indického Tamaře. Je to sameček, jeho otcem je jediný dospělý samec v zoo Ankhor. Novinářům to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Jedná se o třetí sloní přírůstek v historii zoo a druhé slůně počaté v Praze.

Upadlé kolo sanitky: byl to snad úmysl?

Praha – Zranění sice nikdo neutrpěl, když v úterý sanitce pražských záchranářů, která krátce po 15. hodině projížděla ulicí V Holešovičkách v Libni, upadlo za jízdy zadní kolo – přesto byl ale sázce lidský život. V pátek to naznačil náměstek ředitele pražských záchranářů Jaroslav Valášek. Uvedl, že k nehodě došlo ve chvíli, kdy sanitní vůz převážel pacienta ve stavu ohrožení života. Ani jemu se nic nestalo – ovšem transport do nemocnice se pozdržel.

Praha 7 vyměnila písek na hřišti, kde bylo zjištěno kadmium

Praha - Městská část Praha 7 vyměnila písek na hřišti v Jateční ulici v Holešovicích, kde bylo zjištěno kadmium. Prověří i jiná hřiště a písek bude měnit častěji, uvedla na webu. Devět hřišť po celé Praze testovalo na přítomnost těžkých kovů ekologické sdružení Arnika, přítomnost kadmia zjistilo u téměř všech vzorků. V Holešovicích a Malešicích byla koncentrace toxického prvku nejvyšší.

Uzavřená Korunovační v Praze 7 bude plně průjezdná v prosinci

Praha /FOTOGALERIE/ - Korunovační ulice v Praze 7 bude opět plně průjezdná v polovině prosince. Novinářům to v pátek řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Dělníci na pilíře umístili betonové nosníky, na kterých bude ležet těleso mostu. Nový most nahradí v místě křížení s železniční tratí původní, který byl v havarijním stavu. Ulice je uzavřena od letošního července.

Kam zmizel cizinec s tygří hlavou?

Praha - Zmizel cizinec původem z Ukrajiny neznámo kam, nebo se snad dokonce mohl stát obětí vraždy? To jsou otázky, které si již řadu týdnů kladou kriminalisté I. obvodu pražské policie. Pátrají po 36letém Sergiji Ivanoviči O., hlášeném k pobytu v Holešovicích, který je pohřešován již čtyři měsíce: od 8. června, kdy byl naposledy spatřen na pražském hlavním nádraží, připomněla ve středu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Do celostátního pátrání byl pohřešovaný cizinec zařazen na počátku srpna.

Děti na pražských pískovištích jsou vystaveny toxickému kadmiu

Praha - V hlavním městě je podle odborníků zvýšená koncentrace rakovinotvorného kadmia. Vyplývá to z měření, která na dětských hřištích provedlo ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou sdružení Arnika. Toxický těžký kov podle výsledků v některých oblastech metropole překračuje limity ministerstva zdravotnictví až dvojnásobně. Může za to hlavně doprava.

Nová slalomová trať v Troji by se mohla začít stavět do dvou let

Praha - Do dvou let by se mohla začít stavět nová dráha pro vodní slalom v pražské Troji. Zastupitelstvo hlavního města schválilo výkup klíčových pozemků za 20 milionů korun kvůli plánované revitalizaci veřejného prostoru Troja – Vodácká, jehož má být nová trať součástí. Zbývá dokončit výkup menších pozemků, změnu územního plánu a zajistit financování.

Národní galerie začíná podzimní sezonu, ukáže americkou grafiku tří století

Praha - Klíčové momenty amerického grafického umění představuje výstava, která začíná ve Veletržním paláci. Představuje jak méně známé počátky grafického umění v USA, tak slavná jména v čele s Jacksonem Pollockem, Royem Lichtensteinem nebo Andy Warholem. Výstava Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve Washingtonu bude pravděpodobně stěžejním projektem podzimní výstavní sezony ve Veletržním paláci. Od středy začíná v holešovickém sídle Národní galerie také dalších osm výstav.

Finalisté Chalupeckého ceny vystavují ve Veletržním paláci

Praha - Pět finalistů 27. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého se veřejnosti představí na společné výstavě Finále 2016, která začne ve středu ve Veletržním paláci. Výstava potrvá až do 8. ledna, letošního laureáta ceny pro umělce do 35 let vyhlásí mezinárodní porota 22. listopadu v Praze. Novinkou letošní výstavy finalistů je účast držitelky prestižní britské Turnerovy ceny, umělkyně Laure Prouvostové.

Soutěž Cukrář roku zná vítěze, klání sledovaly stovky lidí

Praha - Vítězem soutěže Cukrář roku 2016 byl v sobotu na pražském veletrhu For Gastro&Hotel vyhlášen František Buchal z cukrárny Buchalovi v Praze 9. Porota ocenila jak jeho dort v podobě hradu Karlštejn, tak dva deserty – perníkovo jablečný a čokoládovo malinový dortík. Stovky zájemců v sobotu v pražských Letňanech obdivovaly cukrářské umění sedmi účastníků této soutěže.

V Praze se trénovala stavba protipovodňových zábran

Praha /FOTOGALERIE/ - V Holešovicích si v sobotu hasiči spolu s policisty a vojáky vyzkoušeli stavění protipovodňových bariér. Šlo o největší podobné cvičení od roku 2011. Mobilní bariéry stojí od Hlávkova mostu po budovu LightHouse u Libeňského mostu. Bariéra je dlouhá 1,172 metrů. Odpoledne bude prostor otevřený veřejnosti, večer se bariéry znovu rozeberou. V příštím roce by se mohla vyzkoušet stavba protipovodňových opatření v pražské Troji, řekl v sobotu vedoucí oddělení krizového managementu pražského magistrátu Daniel Barták.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies