VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 7

Tomáš Císařovský vystavuje obrazy ze života Václava Havla

Praha - Různé momenty ze života dramatika, spisovatele, disidenta a prvního porevolučního československého prezidenta Václava Havla ztvárnil podle svých představ malíř Tomáš Císařovský. Obrazy vznikaly v letech 2012 až 2016, tedy až po Havlově smrti. Je jich deset a tvoří základ výstavy, která ve čtvrtek začala v centru DOX. Jmenuje se Úmysl a trochu náhoda a potrvá do 6. března.

Kde o svátcích zaparkujete na zónách?

Praha - Některé městské části slíbily během svátků omezit provoz zón placeného stání. Radnice Prahy 7 ale oproti loňsku k tomuto opatření nepřistoupí, prý by se k nim nahrnula auta odjinud.

Praha 7: Výstaviště má velký potenciál, který Praha neumí využít

Praha - Výstaviště v pražských Holešovicích má ohromný potenciál, který ale Praha po celá léta nedokázala využít. V rozhovoru to řekla radní pro rozvoj Prahy 7 Lenka Burgerová (Praha 7 sobě). Radnice usiluje o to, aby se do zchátralého areálu vrátili lidé. Pracuje na obnovení jedné z významných promenád vedoucí do Stromovky. Chtít ale musí hlavně majitel, kterým je magistrát, dodává radní.

KRÁTCE: Muzikanti zahrají cestujícím v metru

Praha - Pražané budou mít ve čtvrtek odpoledne možnost se na chvíli se zastavit uprostřed předvánočního shonu. V prostorách metra se už popáté uskuteční série vystoupení nazvaná Nalaďte se v metru také o Vánocích. Ve vestibulu stanic Vltavská, Florenc C, Hlavní nádraží, Muzeum, Palmovka a Můstek B zahrají cestujícím mladí muzikanti z pražských hudebních škol i kapely nejrůznějších žánrů.

Praha v architektonické soutěži vybere podobu lávky přes Štvanici

Praha - Hlavní město v architektonické soutěži vybere podobu lávky přes Štvanici, která spojí břehy Holešovic a Karlína. O vypsání soutěže v úterý rozhodla rada hlavního města. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Dlouho plánovaná bezbariérová lávka pro pěší a cyklisty vyjde na stovky milionů korun. Holešovická radnice i Praha 8 investici vítají.

Praha chystá architektonickou soutěž na lávku přes Štvanici

Praha - Hlavní město zřejmě v lednu vypíše architektonickou soutěž na lávku přes Štvanici, která spojí břehy Holešovic a Karlína. O vypsání soutěže bude v úterý rozhodovat rada hlavního města. V pondělí to řekl Marek Vácha z Institutu plánování a rozvoje (IPR). Dlouho plánovaná bezbariérová lávka pro pěší a cyklisty vyjde na stovky milionů korun. Holešovická radnice i Praha 8 investici vítají.

V Praze na Letné po řadě odkladů začala oprava vodárenské věže

Praha - V hlavním městě na Letné po řadě odkladů začala oprava historické vodárenské věže. Práce potrvají rok. V neděli to řekl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 sobě). Rekonstrukce vyjde na zhruba 54 milionů korun. Část zaplatí magistrát, další peníze by mohly přijít z evropských dotací.

Na pražském Smíchově aktivisté prodávali "psí maso"

Praha - Ke koupi "vánočních psů" v sobotu vyzývali aktivisté na pražském Smíchově. Protestovali tak proti tradičnímu vánočnímu prodeji a zabíjení kaprů v ulicích. Akci pořádala organizace 269life, která dlouhodobě upozorňuje na utrpení zvířat v různých odvětvích průmyslu.

Na galerii DOX „přistál“ Gulliver

Praha - Gulliver, tak zní jméno vzducholodě, která vyrostla na střeše Centra současného umění DOX. Otvírá se zítra a sloužit bude především literátům

Vzducholoď na střeše DOXu pokřtí v sobotu spisovatelé a umělci

Praha /FOTOGALERIE/ - Dřevostavbu ve tvaru vzducholodi, která vyrostla na střeše centra současného umění DOX v Praze, pokřtí 10. prosince spisovatelé Azar Nafisiová a Patrik Ouředník, ilustrátor a autor knih pro děti Petr Sís a zakladatel organizace Art for Amnesty Bill Shipsey. Konstrukce 42 metrů dlouhá a deset metrů široká by měla sloužit především literatuře. Novináře o tom ve čtvrtek informoval zakladatel Centra DOX Leoš Válka.

V Praze 7 vzniká Art District 7, má propojit kulturní instituce

Praha - V Praze 7 vzniká projekt s názvem Art District 7, který chce propojit kulturní instituce a lidi zabývající se výtvarným a divadelním uměním nebo třeba designem. Vznikla tak mimo jiné komplexní databáze, která mapuje jednotlivá místa s kulturním potenciálem. Na tiskové konferenci ve Veletržním paláci to ve středu řekla radní Hana Třeštíková (Praha 7 sobě) a David Kašpar z Institutu plánování a rozvoje (IPR).

AKTUALIZOVÁNO

Žena omdlela, byla okradena

Praha  - Podaří se díky všímavým občanům objasnit, kým a za jakých okolností byla okradena žena v bezvědomí? Policisté z pražského Žižkova věří, že by to mohlo klapnout. Zatím totiž s případem nepokročili, i když se jím zabývají již od 15. září. Tehdy na několik minut omdlela žena procházející v brzkých ranních hodinách parkem na náměstí Jiřího z Lobkovic – a když ležena na zemi, někdo jí sebral peněženku i s doklady a platební kartou.

Poznejte elegantní architekturu Letné

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy neznámé. Vydáme se po méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutích metropole. Tento týden se pustíme za architektonickými poklady Letné.

Na Letné začaly radovánky na ledě

Praha /FOTOGALERIE/ - Nové kluziště slouží od soboty Pražanům na Letenské pláni. Zájemci tam mohou zdarma bruslit každý den od 9 do 21 hodin, pro děti jsou zároveň připraveny nejrůznější soutěže a hry přímo na ledě. Pro začátečníky bude k dispozici i půjčovna bruslí a školička bruslení. Kromě sportovního vyžití se uskuteční bohatý doprovodný program, kterého se v průběhu prosince zúčastní řada sportovních hvězd. Na Letné například vystoupí akrobatický lyžař Aleš Valenta, desetibojař Roman Šebrle nebo hokejoví olympijští vítězové z Nagana. Spolu s kluzištěm se tam uplynulý víkend otevřely i vánoční trhy s občerstvením a posezením.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení