VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 6

Praha 6 schválila rozpočet, schodek pokryje z úspor

Praha - Zastupitelé Prahy 6 v pátek schválili rozpočet pro příští rok. Počítá s výdaji 886 milionů korun a s příjmy přes 644 milionů korun. Rozdíl 240 milionů Kč pokryje z úspor z minulých let. Na investice radnice vyčlenila 245 milionů korun. Peníze půjdou především na školy a byty. Letos úřad hospodařil s 858 miliony korun. Zaměstnává 336 lidí.

Praha ruší 14 let starý projekt stavby domů na Hanspaulce

Praha - Hlavní město ruší 14 let starý projekt stavby rodinných domů v ulici Na Špitálce v Praze 6. Sdružení, které výstavbě brání, žádá, aby na většině louky místo nich vznikl park. Město už nechalo na pozemcích vybudovat inženýrské sítě. Zrušení usnesení zastupitelstva z roku 2002 ve čtvrtek odsouhlasili pražští zastupitelé.

Praha 6 vybere podobu lavičky Ferdinanda Vaňka, Havlova alter ega

Praha - Svou lavičku by měl mít v Praze Ferdinand Vaněk, ústřední postava mnoha divadelních her dramatika a bývalého prezidenta Václava Havla. V rámci oslav Havlových nedožitých osmdesátin architektonickou soutěž na lavičku vypsala Praha 6. Do pondělní uzávěrky soutěže se sešlo 23 návrhů, komise je posoudí ve čtvrtek. V úterý to řekla sekretářka soutěže Martina Čečilová. Součástí soutěže je i návrh na to, kde by lavička měla stát. Jak bude vypadat, městská část zveřejní až v lednu.

Pomníček připomene automobilovou honičku StB a zakladatelů Charty

Praha - Automobilovou honičku Václava Havla a Pavla Landovského se Státní bezpečností, když 6. ledna 1977 ujížděli s prohlášením Charty 77 a seznamem podpisů k poštovním schránkám, má v Praze 6 ztvárnit dočasný pomníček. Instalován bude v Gymnazijní ulici, která ústí do Evropské ulice, tedy v místě, kde byli zatčeni. Slavnostní odhalení se uskuteční 5. ledna, v předvečer 40. výročí události, řekl novinářům náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů Ondřej Matějka, který krátkou uměleckou instalaci na místě paměti chystá.

V Praze se po téměř půl roce otevře opravená Korunovační ulice

Praha - V Praze se v sobotu po téměř půl roce otevře opravená Korunovační ulice, která spojuje Dejvice s Prahou 7. Uzavírka dopravně vytížené tepny komplikovala provoz v okolí Vítězného náměstí. Praha 6 kvůli tomu dokonce žádala magistrát o možnost regulovat provoz uzavíráním výjezdu z tunelu Blanka. Město k tomu ale nepřistoupilo.

Koupaliště v pražských Modřanech nevznikne kvůli nedostatku vody

Praha - Koupaliště u ulice Československého exilu v pražských Modřanech nevznikne. Ve vytipovaném místě je pětkrát méně podzemní vody, než je pro výstavbu přírodního koupaliště potřeba. Radnice chce hledat jiné, zatím ale další variantu nemá. V pátek to sdělila mluvčí radnice Ivana Hudcová.

Praha 6 v soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka

Praha - Městská část Praha 6 ve studentské soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka. Bude se jím inspirovat plánovaná rekonstrukce a přístavba areálu, kterou radnice chystá. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informovala městská firma Sneo, která má přípravu projektu na starosti. Průběh soutěže kritizovala Česká komora architektů (ČKA) i místní opozice.

KRIMI MIX: Alkohol prozradila chůze i jízda

Praha /VIDEO/ -  Pomalu jedoucí autobus pomohl strážníkům z Prahy 6 dopadnout řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. V noci na úterý si hlídka v Podbabské ulici všimla muže, který u benzinové pumpy nastupovat do auta – a rozhodně nebudil dojem střízlivého řidiče.

Otevření Korunovační uleví dopravě

Praha /Fotogalerie/ - V sobotu bude téměř po půl roce řidičům znovu otevřena dříve výrazně vytížená komunikace propojující Prahu 6 a Prahu 7. Zlepšit by se tak měla dopravní situace zejména v okolí Vítězného náměstí.

Jan Jiráň: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Jsem Pražák každým coulem," říká herec Studia Ypsilon, režisér mluveného slova a hudebník Jan Jiráň. Narodil se na Břevnově, ale dnes je neodmyslitelně spjatý se Žižkovem, kde už několik let žije. Když není zrovna na zkoušce v divadle Ypsilon, nebo nemá večerní představení, tráví čas v nahrávacím studiu, kde se věnuje přípravě nových audioknih. 

Změny v MHD se Pražanům líbí, plánují se další

Praha /INFOGRAFIKA/ - Říjnové změny v pražské hromadné dopravě dokázaly splnit 75 procent požadavků obyvatel hlavního města. I tak se Pražané dočkají dalších úprav ještě příští rok v dubnu.

Praha zvažuje koupi pozemků u Kulaťáku

Praha - Čtvrtina dejvického Vítězného náměstí je desítky let nedostavěná. Město nyní uvažuje o tom, že pozemky vykoupí a současný park a parkoviště nahradí budovou. Jen výkup by mohl vyjít na stovky milionů korun.

Kolínská: Praha by měla vykoupit pozemky na Vítězném náměstí

Praha - Hlavní město by mělo vykoupit pozemky před vysokými školami na Vítězném náměstí v Praze 6, o jejichž využití se vedou spory. V pondělí to řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Návrh v pondělí přednesla komisi, která se dostavbou náměstí zabývá. Na pozemcích v prostoru před vysokými školami se mělo stavět, ale spory jednotlivých účastníků rozvoj území zablokovaly. Na pozemku jsou nyní pořádány farmářské trhy.

KRÁTCE: V parcích vzniknou květinové louky

Praha - V parku Královka v Břevnově a v parku u ulice Alej Českých exulantů na Malém Břevnově aktuálně vznikají květinové louky. Zahradnické práce mají být definitivně ukončeny do konce měsíce, tak, aby květy zpestřily okolí už na jaře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies