VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 6

DPP zahájí výstavbu chybějícího eskalátoru ve stanici Veleslavín

Praha - Dopravní podnik (DPP) zahájí výstavbu chybějícího eskalátoru ve stanici metra A Veleslavín. Ve středu to představenstvu uložila dozorčí rada DPP. Informoval o tom primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Stanice metra byla zprovozněna v novém úseku metra A z Dejvic do Motola loni v dubnu. Cestujícím, zejména na ruzyňské letiště, tam kvůli chybějícímu eskalátoru začali nosit zavazadla nosiči. Kdy budou jezdící schody stát a na kolik přijdou, zatím není jasné.

Záchranáři a hasiči zkoušeli nouzové zásobení Prahy pitnou vodou

Praha - Záchranáři, vodohospodáři a hasiči v průběhu třídenního cvičení Voda 2016 v Modřanech vyzkoušeli nouzové zásobování metropole pitnou vodou. Prověřili fungování mobilních úpraven vody, které z nepitné vody vytváří vodu pitnou. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) novinářům řekla, že je s výsledky cvičení spokojená.

Vypich či Zličín? Praha hledá P+R parkoviště

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedostatek parkovacích míst v metropoli má vyřešit třicítka nových záchytných parkovišť, jejichž možnost výstavby Praha prověřuje. Opozice ale vedení města za současný stav kritizuje.

Praha zamýšlí vybudovat záchytné parkoviště na Vypichu

Praha - Hlavní město zamýšlí vybudovat záchytné parkoviště na Vypichu. Nyní jedná se státem o možnosti získat od něj jeho pozemek. Novinářům to v úterý řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Kdy by ale parkoviště mohlo vzniknout, není jasné. Nová záchytná parkoviště by mohla být také na Zličíně a Černém Mostě. Prahu trápí nedostatek míst a chce proto jednat se soukromými vlastníky o zřízení dočasných parkovišť.

Nejvytíženější je Dejvický tunel, projede jím 85 tisíc aut denně

Praha /TABULKA/ - Nejvytíženějším úsekem ze tří částí pražského tunelového komplexu Blanka je Dejvický tunel, kterým projede téměř 85 tisíc aut denně. Po otevření tunelu v září 2015 jím projížděla zhruba polovina aut. Vyplývá to z průběžného sčítání Technické správy komunikací (TSK). Zbylými dvěma úseky, Bubenečským a Břevnovským tunelem, projede denně více než 70 tisíc automobilů. Asi šestikilometrový tunel byl zprovozněn loni v září a Prahu vyšel na více než 40 miliard korun.

Expert: Tunel Blanka je fiaskem, přivedl do Prahy další auta

Praha - Zprovoznění tunelu Blanka v Praze je fiaskem ve všech směrech. Blanka do města přivedla o deset procent vozidel víc a ucpala řadu ulic především v Praze 6. V úterý dopravní expert hnutí Auto*Mat Vratislav Filler. Veřejný prostor Letné, Prašného mostu a Malovanky navíc podle Fillera hyzdí mimoúrovňové křižovatky a nevhodný podchod. Praha rovněž zaspala se zavedením dopravních opatření, dodal. Vedení města výtky odmítá. Tunel Blanka se po řadě odkladů otevřel řidičům před rokem.

Pražské radnice jsou v názoru na tunel Blanka nejednotné

Praha -  Radnice dotčené ročním provozem tunelu Blanka se neshodují v názoru na to, zda je šestikilometrová dopravní stavba přínosem, či nikoli. Některým ulicím třeba v centru Prahy nebo na Letné tunel od dopravy ulevil, jinde se ale situace výrazně zkomplikovala. Auta přibyla třeba v okolí Vítězného náměstí nebo v ulici V Holešovičkách v Praze 8. Vedení Prahy 6 mluví o Blance jako o „prokletí" a žádá uzavření výjezdů z tunelu na Prašném mostě. Vyplývá to z ankety mezi městskými částmi. Tunel Blanka byl otevřen v září 2015 a Prahu vyšel na 43 miliard Kč.

Praha prozkoumá, zda by jí v krizi fungovaly úpravny vod

Praha - Pražský magistrát chce zjistit, jak mu funguje systém nouzového zásobování pitnou vodou. Během třídenního cvičení v Modřanech, které začne v pondělí, vyzkouší její zaměstnanci společně s hasiči mobilní úpravny vod. Ty vytvářejí ze surové nepitné vody vodu pitnou.

Jak ulevit Kulaťáku? Jsou i divoké varianty

Praha /FOTOGALERIE/ - Radnice Prahy 6 tlačí na magistrát, aby řešil dopravu na Vítězném náměstí. Obě strany však obtížně hledají shodu. Dopravnímu přetížení náměstí uleví až obchvat, který je v nedohlednu.

Praha 6 schválila přestavbu koupaliště Petynka

Praha - Městská část Praha 6 ve středu schválila přestavbu sportovně- relaxačního areálu Petynka. Koupaliště by se mělo proměnit do konce roku 2019. Půjde o investici za zhruba 170 milionů korun. O rozhodnutí rady informoval mluvčí radnice Martin Churavý. Opoziční zelení radnici kritizují za to, že nevypsala architektonickou soutěž.

Upozornění na pěstírnu potvrdilo koště

Praha /VIDEO/ - Zamést všechny stopy se pěstitelům marihuany nepodařilo. To mohou konstatovat kriminalisté I. obvodu pražské policie, kteří za hřbitovní zdí u Evropské ulice odhalili stopy po pěstírně. Na počátku bylo anonymní upozornění, které v dubnu dorazilo na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 6. Pisatel uváděl, že pěstiteli jsou 47letí manželé žijící v domě, který je součástí hřbitova.

Na místě zchátralých vil na Letné by mohlo stát pět nových budov

Praha - Na místě zchátralých vil na hranici pražské Letné, Bubenče a Dejvic u křižovatky Špejchar by v budoucnu mohlo stát pět samostatných administrativních budov. Svůj projekt Letná Business Center v úterý představil majitel pozemku, britský developer Lordship. Jde už o pátý projekt k využití tohoto území. Předešlé ztroskotaly buď kvůli výhradám k velikosti projektu, nebo kvůli historickým vilám, které tam stojí.

Kvůli dopravním problémům žádá Praha 6 uzavření výjezdu z Blanky

Praha - Kvůli špatné dopravní situaci v okolí Vítězného náměstí v Praze 6 žádá tamní radnice o uzavření výjezdu z tunelu Blanka na Prašném mostě. Chce mimo jiné urychlené zbudování záchytných parkovišť a zákaz vjezdu kamionů do Patočkovy a Evropské ulice. Situace je neúnosná, magistrát ji dlouhodobě neřeší. Novinářům to v úterý řekl starosta Ondřej Kolář (TOP 09). Primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD) Blanku zavírat nehodlá. Udělal prý řadu krátkodobých opatřeních a na dalších pracuje.

KRÁTCE: Dopravní kolaps v Dejvicích? Magistrát slibuje řešení

Praha - Den co den se dopravní situace kolem Vítězného náměstí zhoršuje. Kvůli nedalekému ústí tunelu Blanka se tu tvoří dlouhé kolony, blokující i autobusy MHD.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies