VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

Ve Strakonické ulici je vyhrazený pruh pro autobusy MHD

Praha - Ve Strakonické ulici v Praze 5 začal fungovat ve směru do centra vyhrazený jízdní pruh pro autobusy MHD. Měří zhruba kilometr a vznikl na místě dříve odstavného pruhu. V pondělí to sdělil Ondřej Kubala, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. V rušné Strakonické ulici byl v minulosti zprovozněn pruh pro autobusy u Barrandovské­ho mostu.

V Kofárně se dobře klábosí s baristy

Praha /FOTOGALERIE/ - Jaroslav a Petr si založením Kofárny na Malé Straně splnili svůj sen. Od jejího otevření neuplynul ani rok a už je oblíbeným cílem mnoha kofeinistů. Její kouzlo ale netkví jen v šálku kávy.

Sídlo Czech Press Photo ozdobí plastika Davida Černého

Praha - Dvanáctimetrová socha Davida Černého Trifot bude lákat do nové galerie a sídla společnosti pořádající soutěž Czech Press Photo. Otevře se 14. října v Nových Butovicích. „Pražané a další návštěvníci se v něm budou setkávat s díly předních českých i světových fotografů i se street artovými a video instalacemi. Na výstavní prostor naváže restaurace, atelier, učebna, fotografický archiv snímků z historie Czech Press Phota, venkovní galerie a korzo s Černého plastikou," řekl ve čtvrtek za Czech Press Photo Radek Polák.

KRÁTCE: Prokopské údolí možná ozdobí komunitní zahrada

Praha - Komunitní zahrada by mohla vzniknout na kraji Prokopského údolí v Hlubočepech při křížení ulice Na Placích a K Dalejím. Alespoň takový plán má Praha 5, která požádala pražský magistrát o svěření pozemků pro realizaci svého plánu.

Praha 5 a 6 za dva týdny vybraly za parkovací zóny 33,5 milionu

Praha - Pražské radnice na Smíchově a v Dejvicích za první zhruba dva týdny provozu rozšířených parkovacích zón vybraly od řidičů dohromady 33,5 milionu korun. Městské části peníze předají magistrátu, který z nich zaplatí provoz zón, a poté je rovným dílem rozdělí mezi hlavní město a dotčené radnice. V úterý řekli mluvčí radnic. Magistrát loni ze všech zavedených parkovacích zón získal 330 milionů korun.

Příprava Radlické radiály si vyžádá další geologický průzkum

Praha - Příprava Radlické radiály si vyžádá další geologický průzkum. Za další průzkumný vrt a rozšíření průzkumné štoly si Praha připlatí 45 milionů. Zakázku na dodatečné stavební práce v úterý schválili pražští radní. Radlická radiála propojí Smíchov a Radlice, dokončí se tak další přímá spojnice mezi Pražským a Městským okruhem. Její délka bude zhruba 5,5 kilometru, z toho asi polovina bude v tunelech.

S Deníkem zdarma na koncert Davida Kollera v Praze

Praha /SOUTĚŽ/ - V září odstartuje v Praze série zajímavých koncertů Davida Kollera, člena legendární Lucie a Jasné páky, s jeho přáteli muzikanty současné generace. David Koller oslovil své přátele hudebníky s myšlenkou vytvořit speciální projekt, který by představil písně z jeho sólové tvorby přepracované do jiných aranží.

Žokej Myška potvrdil báječný víkend i výhrou v Chuchli

Praha - Žokej Jaroslav Myška vyhrál v pražské Chuchli v sedle Adiutanta Zlatý pohár Elektrizace železnic, nejlépe dotovaný český dostih na proutěných překážkách. V boji o nejvyšší podíl z 360 tisíc korun porazil pětici soupeřů a navázal na úspěšnou sobotu, kdy v sedle Goscatera zvítězil v poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou.

Speciální vozy nahlásily v zónách 305 případů špatného parkování

Praha - Za první zhruba dva týdny nahlásily speciální vozy s kamerami 305 případů neoprávněného parkování v nových zónách v Praze 5 a 6. Strážníci předali 190 případů ke správnímu řízení magistrátu. U 115 nahlášených případů nebylo možné přestupek prokázat. V rozhovoru to ve čtvrtek řekl ředitel městské policie Eduard Šuster. Zavedení zón bylo podle radnic spojeno s „porodními bolestmi", nyní ale radnice nový systém většinou chválí. Vítají jej i některé opoziční strany.

KRÁTCE: Na Andělu se představují neziskové organizace

Praha - Čtvrtek je v pěší zóně na Andělu ve znamení Dne neziskovek. Od 11 do 17 hodin se zde představí na čtyři desítky neziskovek působících v odvětvích, jako je výchova a vzdělávání nebo třeba humanitární pomoc. Propagace je pro společnosti zdarma, stejně jako vstup pro návštěvníky.

Potvrzeno: za střelbu na auto na Zličíně 25 let

Praha /FOTOGALERIE/ - Beze změn ponechal ve středu odvolací senát Vrchního soudu v Praze tresty vyměřené pražským městským soudem v kauze pokusu o loupež na Zličíně, při níž 25. března 2013 zasáhla pancéřovaný vůz peněz převážející 13 milionů korun dávka ze samopalu. Podle verdiktu střílel Adolf Doležal, který si podle již pravomocného verdiktu má odpykat výjimečný trest v trvání 25 let; 12letý trest dostal jeho komplic Jan Čech.

Nemocnici Na Homolce hrozí kvůli minulosti pokuty za 45 milionů

Praha - Nemocnici Na Homolce hrozí pokuty od finančních úřadů ve výši 45 milionů korun za různé služby z let 2011 až 2013. Souvisí s vedením nemocnice v době, kdy ji vedl nyní trestně stíhaný ředitel Vladimír Dbalý. Nemocnice dosud musela v této souvislosti zaplatit pokuty 58 milionů. V České televizi to v neděli řekl ředitel nemocnice Ivan Oliva.

Dům vzplanul při odřezávání topení

Praha/FOTOGALERIE/ - Druhý stupeň požárního poplachu si v pátek dopoledne vyžádal požár střechy částečně rekonstruovaného rodinného domu ve Slivenci na okraji Prahy, který za sebou zanechal škody předběžně odhadnuté na 900 tisíc korun.

I na nádraží servírují vynikající kávu

Praha /FOTOGALERIE/ - Kde poprvé ochutnat výběrovou kávu? Co třeba na nádraží při čekání na vlak? Smíchovskému nádraží dlouho chyběl podnik s výběrovou kávou a Kafe Kolej tak mezeru vyplnilo. Nádraží Smíchov, odpolední pátá hodina. Lidé se vrací z práce, pro dnešek mají padla. Většina spěchá. Na autobus, na tramvaj, na metro, na vlak. Těší se domů. U Kafe Kolej se žádná fronta netvoří. Jen občas si někdo dopřeje odměnu za dnešní práci šálkem oblíbené kávy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies