VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

AKTUALIZOVÁNO

Více pokut pro řidiče prý požadují sami občané

Praha – Po rozšíření parkovacích modrých zón začaly hotové nálety strážníků na rezidenty v místech, kde modré čáry na vozovce ještě nejsou. Tyhle stesky pražských řidičů zaznamenal Deník v okolí Mrázovky, kde narazil na pořádně naštvaného řidiče. Na šoféra hněvajícího se kvůli pokutě za nesprávné parkování. Připustil sice, že na noc nechal auto „dost natěsno" u přechodu – možná i více, než natěsno – jenže takhle se se stávalo roky. Aut je moc, parkovacích míst málo – a večer může být člověk rád, že najde aspoň nějaký „flek".

KRÁTCE: Místo bytů vznikne hřiště a klubovna

Praha - Obyvatelé Malvazinek už vědí, jak by měla vypadat lokalita Na Pláni, kde se místním občanům v minulosti podařilo zabránit necitlivé výstavbě bytových domů od společnosti Geosan. Radnice páté městské části nechá na základě architektonické soutěže vypracovat urbanistickou a krajinářskou studii, která závazně určí, jak bude plácek a jeho okolí v budoucnu vypadat.

Do Jinonic zatéká, oprava vyjde na 145 milionů

Praha - Počátkem příštího roku se kvůli probíhající rekonstrukci na sedm měsíců uzavře stanice Jinonice na lince B. V příštích dvou letech by pak měla následovat kompletní oprava Dejvické a Skalky.

AKTUALIZOVÁNO

Pád člověka na koleje zastavil část metra B

Praha – Provoz se ve čtvrtek vpodvečer zastavil na části žluté trasy B pražského metra. Před čtvrt na šest byla po pádu člověka do volného kolejiště – bez přítomnosti soupravy – zastaven provoz v úseku Smíchovské nádraží – Nové Butovice. V místě výluky zavedl dopravní podnik náhradní autobusovou dopravu; v úsecích mezi stanicemi Smíchovské nádraží – Černý most a Nové Butovice – Zličín metro jezdilo. Obnovit provoz v plném rozsahu se podařilo minutu před šestou večer.

Oprava stanice metra B Jinonice vyjde na 145 milionů korun

Praha - Rekonstrukce stanice pražského metra B Jinonice vyjde na 145 milionů korun. Důvodem oprav je zatékání vody do stanice. Novinářům to dnes řekl technický ředitel dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský. Stanice bude od 7. ledna do 7. srpna 2017 pro cestující uzavřena a vlaky tudy budou projíždět. Stanice v Jinonicích byla zprovozněna v roce 1988. Následovat by měla oprava stanice metra A Skalka.

Od ledna bude v likvidaci i druhá dceřiná firma Homolky

Praha - Od ledna bude v likvidaci i druhá dceřiná firma Nemocnice Na Homolce, společnost Holte Medical. Ve středu o rozhodnutí valné hromady společnosti informovala mluvčí nemocnice Martina Dostálová. První dceřiná společnost Holte je v likvidaci od letošního srpna. Nemocnice v minulosti přes tyto firmy, tedy mimo režim zákona o veřejných zakázkách, kupovala služby a zdravotnický materiál.

Praha 5 prosazuje rozšíření preference tramvají na Smíchově

Praha - Radnice Prahy 5 prosazuje zavedení takzvané preference tramvají na pěti křižovatkách na Smíchově. Cílem je zefektivnit provoz MHD. V úterý sdělila mluvčí radnice Helena Šmídová. Preference znamená, že při příjezdu tramvaje do křižovatky naskočí autům červená a vůz MHD projede přednostně. Úpravy schvaluje magistrát, radnice mu už své usnesení odeslala. V Praze je 194 křižovatek, kde mají tramvaje a autobusy přednost.

Praha 5 hledá firmu, která zanalyzuje motolskou skládku

Praha - Městská část Praha 5 vypsala výběrové řízení na výběr firmy, která vypracuje analýzu rizik motolské skládky. Firma zároveň provede monitoring skládky. V sobotu to sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Na kolik práce vyjdou a kdy budou hotovy, zatím není jasné. Skládku měla na starosti firma Ekomotol, která dostala před asi dvěma lety výpověď z nájmu. Skládka se rozkládá na území asi 15 hektarů.

Ženy se nerozpakovaly vykrást kočárek

Praha/VIDEO/ - Případ vykradení dětského kočárku může v adventním čase posloužit jako varování před chmatáky neštítícími se využít jakoukoli příležitost – právě v předvánočním shonu ještě více než kdy jindy – faktem ale je, že tihle nenechavci zůstávají aktivní po celý rok. Však i skutek, o kterém v pátek informovala Iveta Martínková z ředitelství pražské policie, nese datum 6. září. Věc ovšem zůstává aktuální i nyní; po čtvrtroce. Podezřelé se totiž stále nepodařilo najít.

KRÁTCE: Vlaková zastávka Na Knížecí zanikne kvůli stavbě čtvrti

Praha - Zpočátku vznikla vlaková zastávka Na Knížecí v Praze 5 jen dočasně, lidé si ale na ni rychle zvykli a nakonec fungovala více než šest let. Až nyní přestane sloužit. Nikoliv však kvůli nezájmu cestujících, důvodem je blížící se výstavba nové čtvrti Smíchov City, kterou připravuje developerská společnost Sekyra Group.

Atrakce na Smíchově asi nebude

Praha - Pražané se ruského kola jen tak nedočkají. Památkáři na stole žádost na stavbu zatím nemají. A i kdyby měli, stejně ji nepovolí.

Poznejte tajemství beuronského umění

Praha - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Projděte se protentokrát po smíchovských památkách tzv. beuronské architektury. Smíchov ukrývá řadu architektonických skvostů. V nové vycházce Prahy Neznámé se návštěvníci můžou těšit například na budovu Švandova divadla či Letohrádek Kinských.

Radek Klíma: Pátá část musí zůstat plná zeleně

Praha /ROZHOVOR/ - Radek Klíma je původním povoláním lékař. Do politiky vstoupil za TOP 09 v roce 2010 z podnikatelské sféry a stal se starostou páté městské části. Po dvou letech ho pomocí puče odvolali, ale v dalších volbách se opět vrátil do čela Prahy 5, kde vytvořil pravo-středovou koalici.

Kdo odjel na koloběžkách?

Praha - Do hotelu po svých – a z hotelu na koloběžkách. Přesně to podle slov Ivety Martínkové z ředitelství pražské policie udělali dva muži, které policisté z pražského Smíchova hledají již od 7. října. Podezřívají je z krádeže dvou koloběžek za více než dvacet tisíc korun, které zmizely z recepce hotelu v Radlické ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení