VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

Praha 5 by mohla letos hospodařit s výdaji 841 milionů korun

Praha - Městská část Praha 5 by mohla letos hospodařit s příjmy 597,2 milionu korun a výdaji 841,1 milionu korun. Rozdíl dorovná z prostředků z minulých let. Vyplývá to z první verze návrhu rozpočtu. Investice by měly činit 207,342 milionu Kč. Návrh musí projednat a schválit radní a poté zastupitelé městské části. Radnice od začátku letošního roku hospodaří s rozpočtovým provizoriem. V rozpočtu schváleném na loňský rok plánovala příjmy 603,8 milionu a výdaje 811,2 milionu. Schodek kryla z fondu rezerv a rozvoje a přebytků z minulých let.

Praha 5 chce kvůli stížnostem obyvatel uklízet chodníky sama

Praha - Vedení Prahy 5 navrhuje přesunout povinnost uklízet chodníky na jednotlivé radnice, které by dostaly od magistrátu potřebné peníze. Důvodem je nespokojenost obyvatel s úklidem. Ve čtvrtek to sdělil starosta Radek Klíma (TOP 09). Za úklid chodníku je zodpovědný jeho majitel, v případě městských chodníků je to Praha, která je dala do správy Technické správy komunikací (TSK). Tuto zimu plánuje Praha prostřednictvím TSK vydat asi 600 milionů korun. 

Za volant nepatří alkohol, ale ani kocovina

Praha – O řidičák na místě přišel šofér Škody Fabia, kterého v pondělí kontrolovali dopravní policisté v Jinočanech na Praze-západ. „Dechová zkouška byla pozitivní," konstatovala v úterý policistka Jana Dětská. Výsledek vedl k tomu, že šoférovi byla na místě zakázána další jízda.

OBRAZEM: Výstavba odhalila opuštěné bunkry

Praha /FOTOGALERIE/ - Zatímco kolem roste bydlení pro tisíce lidí, příběh podzemních bunkrů na pozemcích bývalého areálu Waltrovka v Jinonicích se chýlí ke konci.

Gymnázium Na Zatlance v září otevře alternativní třídu

Praha - Pražské Gymnázium Na Zatlance v září otevře třídu s alternativním vzdělávacím programem. Jeho cílem je podporovat vnitřní motivaci, zvídavost a samostatnost žáků. Vyučovat se bude v tematických blocích, součástí studia budou i dobrovolnické aktivity a expedice. Cílem je připravit studenty na fungování ve světě, který je čeká, řekl garant vzdělávacího programu ALT Lukáš Šlehofer.

Pražská stanice pro poraněné živočichy přijala loni 3707 zvířat

Praha - Pražská záchranná stanice pro volně žijící živočichy přijala loni 3707 poraněných zvířat. To je o 671 více než v roce 2015. Ve čtvrtek to sdělila Petra Fišerová, mluvčí Lesů hlavního města, které stanici provozují. Stanice loni přijala mezi poraněnými zvířaty 118 živočišných druhů, z toho bylo 70 procent ptáků, zbytek tvořili savci. Záchranná stanice sídlí v Praze 5 a funguje tady od roku 2012.

AKTUALIZOVÁNO

Útočnici ze Smíchova soud nechal ve vazbě

Praha /FOTOGALERIE/ - Ve vazbě na Pankráci zůstane žena, která je podezřelá, že 21. července odpoledne ubodala náhodně vybranou zákaznici v nákupním centru na Smíchově. Ve čtvrtek o tom u Městského soudu v Praze rozhodl trestní senát Stanislava Králíka. „Mohla by se skrývat nebo by mohla pokračovat ve své trestné činnosti," tlumočila mluvčí soudu Markéta Puci zdůvodnění, které zaznělo za zavřenými dveřmi – rozhodování o vazbě je totiž neveřejné. Puci současně připomněla, že již byl stanoven termín hlavního líčení: jednání by se mělo konat 6. a 7. března.

Prahu čekají opravy silnic, řidiče čekají potíže na magistrále

Praha - Hlavní město v letošním roce čekají komplikace spojené s desítkami oprav na komunikacích. Největší potíže nastanou na magistrále v místě mimoúrovňové křižovatky U Bulhara, na Karlově náměstí, v části Koněvovy a Patočkovy ulice a na nábřeží Kapitána Jaroše. Na tiskové konferenci to ve středu řekl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Spolu s opravami kanalizací a vodovodů půjde o investice zhruba za tři miliardy korun.

Záchranná stanice v Jinonicích nesmí přijímat nakažené ptáky

Praha - Lesy hlavního města (LHMP) zakázaly kvůli ptačí chřipce dočasně přijímat do záchranné stanice v Jinonicích poraněné vodní ptáky z Horních Počernic, Klánovic a Újezdu nad Lesy. V areálu byly nainstalovány desinfekční rohože a pracovníci musejí používat zvláštní ochranné pomůcky. ČTK to sdělila mluvčí LHMP Petra Fišerová. Stanice přijímá nejčastěji ptáky. Část takzvané dozorové zóny kvůli ohnisku ptačí chřipky ve Středočeském kraji spadá právě do zmíněných částí Prahy. Ptačí chřipka se v Česku vyskytla asi po deseti letech na začátku roku.

Záchranáři budou v modrých zónách v Praze parkovat zdarma

Praha - Záchranáři, hasiči a policisté budou mít parkování v zónách placeného stání zdarma. Výjimka bude platit pro zhruba 1100 vozidel. Rozhodla o tom v úterý rada. Jde o modré zóny v Praze 5, 6 a 8, které v hlavním městě přibyly loni.

Za Zličínem možná přibude další stanice metra. Kvůli P+R parkovišti

Praha - Metropole nemá dostatek záchytných parkovišť. Magistrát proto nyní zvažuje, že prodlouží metro B na Zličíně. Tam by mohl vzniknout parkovací dům, kde by dojíždějící nechali svá auta.

Cesta z Jinonic a do Jinonic teď zabere deset minut

Praha /FOTOGALERIE/ -  Bez komplikací se o víkendu obešlo uzavření stanice Jinonice na žluté lince B pražského metra. Naplno se tam rozběhly rekonstrukční práce spojené nejenom s modernizací, ale především s bojem se zatékající vodou. Od soboty soupravy touto stanicí pouze projíždějí. Na to, že zde soupravy nezastavují a ze stanice Nové Butovice bude třeba pokračovat pravidelnými linkami autobusů, upozorňují jak hlášení ve stanicích, tak i přímo v soupravách; ve stanici Nové Butovice přímo připomínají možnost přestupu na autobusy s čísly 137 a 149.

Stanice metra Jinonice přestala na čas existovat

Praha - Na sedm měsíců – takové jsou alespoň odhady doby trvání stavebních prací – přestala v sobotu pro veřejnost existovat stanice metra Jinonice. Uzavřena byla kvůli rozsáhlé rekonstrukci, jejímž posláním je především bojovat s průsakem vody; svoji podobu stanice jinak výrazně nezmění a na stěny se vrátí i charakteristické skleněné tvarovky – dílo umělce Františka Víznera, které budilo pozornost už při otevření stanice v roce 1988 (tehdy s názvem Švermova). Pokud vše půjde podle plánu, provoz by měl být obnoven 7. srpna. Práce pak ale ještě mají pokračovat – až do podzimu.

Praha 5 zvažuje vybudování sjezdovky v Motole

Praha - Vedení radnice Prahy 5 zvažuje, že v Motole vybuduje lyžařskou sjezdovku. Měla by být na pozemku v sousedství autokempu. V pátek to řekli místostarosta Lukáš Herold (ODS) a radní Pavel Richter (TOP 09). Pozemky, na kterých by mohla sjezdovka vzniknout, patří městu, některé dotčené budovy ale soukromým vlastníkům. Zda a kdy by mohla být sjezdovka vybudována, zatím není jasné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies