VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

Exhibici na Náplavce vyhrál Přindiš

Praha - Vltavou na Náplavce se v úterý proháněli vodní slalomáři s biatlonovými pistolemi. Ne, autor tohoto článku se nezbláznil, skutečně tomu tak bylo. V Praze se totiž poprvé představil riverside cross. Během něj slalomáři nejprve prokličkují okolo sloupků, dopádlují ke střelnici a tam na ně čekají terče a laserové pistole.

Policisté vyváděli lidi z hořícího domu, jeden skončil v nemocnici

Praha - Do záchrany životů lidí bydlících v paneláku na barrandovském sídlišti, kde vypukl požár, se v pondělí večer zapojili i policisté z pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. Do Dreyerovy ulice, odkud byl oheň v domě nahlášen, to hlídka měla jen pár set metrů, a tak na místo dorazila jako první. Že situace je opravdu vážná, prozrazoval v té chvíli hustý černý dým valící se z okna ve čtvrtém patře, připomněl v úterý Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Navíc se na balkóně jednoho z bytů nacházela žena s několika dětmi, která volala o pomoc – s tím, že byt je plný kouře a nemůžou se dostat ven," doplnil Daněk, že situace opravdu vypadala víc než dramaticky.

Praha musí upravit odvětrávání Strahovského tunelu

Praha - Hlavní město musí upravit odvětrávání Strahovského tunelu, neboť v případě požáru by mohly nastat problémy. Úpravy včetně projektu budou stát asi 45 milionů korun. V pondělí to zjistila ze schválených usnesení rady. Strahovský tunel se začal stavět v 80. letech, otevřený je od roku 1997.

Požár kulis způsobil škodu produkční firmě, nikoli Barrandovu

Praha - Páteční požár filmových kulis pro seriál Knightfall nezpůsobil škodu společnosti Barrandov Studio. Ta pouze stavěla dekorace historické Paříže. Škoda vznikla společnosti Stillking Films, která pro Američany zajišťovala produkci v Česku a pozemky sousedící se studii na Barrandově si pronajala. V pondělí to uvedl obchodní ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý. Oheň podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun. Příčinu požáru odhalí až odborná znalecká zkoumání.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči zlikvidovali požár na Barrandově, s policií zjistí příčinu

Praha - Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání. Policejním a hasičským vyšetřovatelům se ji zatím nepodařilo určit. Na místo byl proto přizván specialista z Kriminalistického ústavu v Praze. Novinářům to sdělila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Oheň vypukl v pátek odpoledne, hasiči ho definitivně zlikvidovali v sobotu před sedmou hodinou ranní.

Středověké městečko zničil filmařům požár, shořelo sto milionů

Praha – Obrovský požár likvidovali pražští hasiči v pátek vpodvečer ve filmových ateliérech na Barrandově. Plameny, které byly ohlášeny krátce před půl šestou, zničily filmové kulisy – stovky metrů čtverečních středověkého městečka připraveného k natáčení zahraničního filmového štábu.

Praha 5 podepsala nájemní smlouvu s firmou na stavbu ruského kola

Praha - Vedení Prahy 5 podepsalo smlouvu o nájmu pozemku na Hořejším nábřeží pro stavbu tzv. ruského kola se společností Timsbury Capital. Ta chce kolo vybudovat. Firma musí ale sehnat řadu souhlasných stanovisek včetně toho od památkářů. Podle serveru lidovky.cz musí firma všechna razítka sehnat do konce roku 2017, pokud se jí to nepodaří, smlouva bude ukončena. Kolo má být vysoké 60 metrů. Proti stavbě protestuje opozice i část obyvatel, kteří již sepsali petici.

Nejvhodnější místo pro novou budovu magistrátu je Na Knížecí, vyplývá z analýzy

Praha - Nejvhodnější lokalitou pro vybudování nového sídla pražského magistrátu je pozemek na Knížecí v Praze 5 na místě nynějšího autobusového terminálu. Vyplývá to z analýzy posouzení lokalit pro nové umístění magistrátu, kterou v pátek schválili pražští radní. Zda bude město novou radnici stavět, ale zatím není rozhodnuto. Analýzu si Praha nechala vypracovat s ohledem na konec nájmu Škodova paláce v roce 2028. Autorem analýzy je Institut plánování a rozvoje (IPR).

Kontrolní auto v modrých zónách nasnímá denně 20 tisíc značek

Praha - Speciální vozidlo s kamerami kontrolující auta v nově zavedených zónách v Praze 5 a 6 zvládne denně zaznamenat 20 tisíc registrač­ních značek. Uvedl to dnes magistrát. Po Praze jezdí čtyři taková auta, registrační značku vozu bez oprávnění odešlou elektronicky městské policii, která ji následně postoupí magistrátu. Úřad pak zahájí správní řízení.

Na území Prahy 5 a 6 začínají platit parkovací zóny

Praha /FOTOGALERIE/ - Na území Prahy 5 a 6 ve středu začínají platit zóny placeného stání. Firma Eltodo, dodavatel systému, postupně strhává přelepy značek, přičemž tam, kde značky nejsou, již zóny platí. Všechny značky budou platné do neděle. Parkovací automaty jsou v provozu všechny. Ve středu to řekla mluvčí Eltodo Lidmila Kábrtová. Pokud budou chtít řidiči zaparkovat, musí mít zanesenu registrační značku v systému na úřadě. V ulicích už jezdí speciální auta s kamerami, které snímají značky. Pokuty za špatné parkování uděluje magistrát, stejně jako v dosavadních zónách v centru.

KRÁTCE: Pět školních zahrad ozdobí nové herní prvky pro děti

Praha - Městská část Praha 5 nechá v zahradách pěti objektů mateřských a základních škol provést stavební práce za 4 miliony korun. „Většinou jde o umístění herních ploch a prvků a související terénní práce. V zásadě se to týká úprav, o něž školy samy požádaly. Vše by mělo být hotové na podzim," říká zástupce starosty Vít Šolle.

Zličín: Parádní atmosféra na chátrajícím stadionu

Praha /FOTOGALERIE/ - Co se děje ve fotbale, to je příšernost! Pelta ven a Berbr ven, Damková ven! Tak zhruba takhle vypadalo celé jaro v klubu FC Zličín, jenž zkusil i bojkoty. Vedení vyzývalo, aby jej podpořily i další kluby. Marně. Ale před letošní sezonou se situace „odchodem" Damkové uklidnila. Jak se chovají na Zličíně teď? Uvidíte: je dalším klubem, kterého zkoumal „Sportovní detektiv".

KRÁTCE: Radnice připravila tři akce podporující integraci cizinců

Praha - Kurzy a semináře na podporu integrace cizinců žijících na území Prahy 5 připravila její radnice. V září proběhne bezplatný kurz českého jazyka, seminář Jak získat státní občanství v České republice a Dětský den. Kurz češtiny s padesátihodinovou dotací začne 5. září, potrvá do prosince a je určen pro začátečníky. Podmínkou zapsání do kurzu je složení vratné motivační zálohy.

Praha 5 snížila na Smíchově povolenou rychlost na 30 km/h

Praha - Radnice Prahy 5 sníží na Smíchově a dalších částech svého území nejvyšší povolenou rychlost na 30 kilometrů v hodině. Hlavním důvodem je snaha o zvýšení bezpečnosti. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. „Třicítka" začne platit od středy 24. srpna, kdy budou na Praze 5 zprovozněny zóny placeného stání. Snížení rychlosti ne nebude týkat významných komunikací jako je Strakonická či Plzeňská.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies