VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

OBRAZEM: Smíchovskou náplavku ovládli milovníci pochoutek z ryb a mořských plodů

Praha /FOTOGALERIE/ - Milovníci rybích specialit si v sobotu na Smíchovské náplavce přišli na své. Konal se tu Fishkus 2016 – rybí a seafood festival. U několika stánků bylo možné ochutnat ryby a mořské plody, které byly připravované na různé způsoby. Návštěvníkům přálo počasí, a tak to na Smíchovské nápavce vypadalo jako na rybím trhu někde v přímořském letovisku. 

V Praze v parkovacích zónách by mohlo být možné platit přes SMS

Praha - Parkovné v pražských parkovacích zónách by mohli návštěvníci platit prostřednictvím SMS. Praha nyní začne systém prověřovat a jednat s operátory o případných podmínkách. V pátek to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Na změně způsobu platby se domluvili v rámci jednání o zónách zástupci města a radnic Prahy 5 a 6. Nové parkovací zóny ve zmíněných městských částech platí od 24. srpna.

Policie hledá cizince, který střílel na Zličíně

Praha - Mimořádně obtížným pátráním se podařilo najít téměř všechny aktéry konfliktu, zbývá už jen bystopovat toho klíčového: střelce. Hledá cizince z Arménie, který dlouhodobě žije v České republice.

Do silnic v Praze-Lipencích město investuje téměř 21 milionů korun

Praha - Do oprav silnic v Praze-Lipencích hlavní město investuje téměř 21 milionů korun. Opraveno bude také obratiště autobusů MHD a přibudou chodníky a veřejné osvětlení. O investici informoval v tiskové zprávě pražský magistrát.

Náraz kamionu do svodidel přinesl kolaps dopravy

Praha /FOTOGALERIE/ – Hodně špatné byly ve středu úplně všechny zprávy týkající se noční nehody kamionu na Štěrboholské spojce v Praze. Havárie nákladní soupravy mířící směrem na Prahu 5, která čtvrt hodiny před čtvrtou ranní najela na středová svodidla v místě omezení u Europarku, se neobešla bez zranění – řidiče severomoravského tahače odvezli záchranáři do nemocnice – a následně také bez dopravních komplikací, které lze označit výrazem kolaps. Ten postihl Štěrboholskou radiálu nejen ve směru jízdy k Barrandovskému mostu, ale v obou směrech; nevyhnul se ani komunikacím v okolí: především Jižní spojce a příjezdu do metropole pro „hradecké" dálnici D11.

Tisíce lidí pojedou autobusem rychleji

Praha - Čekání v nekonečných kolonách se zkrátí, slibuje organizátor pražské MHD. Vyhrazené jízdní pruhy se nově objevily na frekventované Strakonické. Vzniknou také na celé řadě dalších ulic v metropoli.

Ve Strakonické ulici je vyhrazený pruh pro autobusy MHD

Praha - Ve Strakonické ulici v Praze 5 začal fungovat ve směru do centra vyhrazený jízdní pruh pro autobusy MHD. Měří zhruba kilometr a vznikl na místě dříve odstavného pruhu. V pondělí to sdělil Ondřej Kubala, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. V rušné Strakonické ulici byl v minulosti zprovozněn pruh pro autobusy u Barrandovské­ho mostu.

V Kofárně se dobře klábosí s baristy

Praha /FOTOGALERIE/ - Jaroslav a Petr si založením Kofárny na Malé Straně splnili svůj sen. Od jejího otevření neuplynul ani rok a už je oblíbeným cílem mnoha kofeinistů. Její kouzlo ale netkví jen v šálku kávy.

Sídlo Czech Press Photo ozdobí plastika Davida Černého

Praha - Dvanáctimetrová socha Davida Černého Trifot bude lákat do nové galerie a sídla společnosti pořádající soutěž Czech Press Photo. Otevře se 14. října v Nových Butovicích. „Pražané a další návštěvníci se v něm budou setkávat s díly předních českých i světových fotografů i se street artovými a video instalacemi. Na výstavní prostor naváže restaurace, atelier, učebna, fotografický archiv snímků z historie Czech Press Phota, venkovní galerie a korzo s Černého plastikou," řekl ve čtvrtek za Czech Press Photo Radek Polák.

KRÁTCE: Prokopské údolí možná ozdobí komunitní zahrada

Praha - Komunitní zahrada by mohla vzniknout na kraji Prokopského údolí v Hlubočepech při křížení ulice Na Placích a K Dalejím. Alespoň takový plán má Praha 5, která požádala pražský magistrát o svěření pozemků pro realizaci svého plánu.

Praha 5 a 6 za dva týdny vybraly za parkovací zóny 33,5 milionu

Praha - Pražské radnice na Smíchově a v Dejvicích za první zhruba dva týdny provozu rozšířených parkovacích zón vybraly od řidičů dohromady 33,5 milionu korun. Městské části peníze předají magistrátu, který z nich zaplatí provoz zón, a poté je rovným dílem rozdělí mezi hlavní město a dotčené radnice. V úterý řekli mluvčí radnic. Magistrát loni ze všech zavedených parkovacích zón získal 330 milionů korun.

Příprava Radlické radiály si vyžádá další geologický průzkum

Praha - Příprava Radlické radiály si vyžádá další geologický průzkum. Za další průzkumný vrt a rozšíření průzkumné štoly si Praha připlatí 45 milionů. Zakázku na dodatečné stavební práce v úterý schválili pražští radní. Radlická radiála propojí Smíchov a Radlice, dokončí se tak další přímá spojnice mezi Pražským a Městským okruhem. Její délka bude zhruba 5,5 kilometru, z toho asi polovina bude v tunelech.

S Deníkem zdarma na koncert Davida Kollera v Praze

Praha /SOUTĚŽ/ - V září odstartuje v Praze série zajímavých koncertů Davida Kollera, člena legendární Lucie a Jasné páky, s jeho přáteli muzikanty současné generace. David Koller oslovil své přátele hudebníky s myšlenkou vytvořit speciální projekt, který by představil písně z jeho sólové tvorby přepracované do jiných aranží.

Žokej Myška potvrdil báječný víkend i výhrou v Chuchli

Praha - Žokej Jaroslav Myška vyhrál v pražské Chuchli v sedle Adiutanta Zlatý pohár Elektrizace železnic, nejlépe dotovaný český dostih na proutěných překážkách. V boji o nejvyšší podíl z 360 tisíc korun porazil pětici soupeřů a navázal na úspěšnou sobotu, kdy v sedle Goscatera zvítězil v poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies