VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

AKTUALIZOVÁNO

Obvodní soud musí znovu řešit případ vystěhovávání zemědělců

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 bude znovu řešit kauzu Tomáše Liptáka, který se podle vyšetřovatelů v roce 1953 jako prokurátor v Kralupech nad Vltavou podílel na vystěhovávání rodin soukromých zemědělců. Nejvyšší soud (NS) podle informací z justiční databáze vyhověl námitkám Nejvyššího státního zastupitelství proti zastavení trestního stíhání.

Hledaný muž opakovaně utíkal stejné hlídce. Napodruhé spadla klec

Praha - Dopadnout 33letého muže hledaného policií se ve čtvrtek podařilo pražským strážníkům hlídkujícím na Chodově. A třebaže na sebe dotyčný vlastně upozornil sám, jeho odhalení bylo na etapy, plyne z páteční informace vedoucí kanceláře ředitele městské policie Ireny Seifertové.

Praha 4 má návrh rozpočtu, schodek pokryje z vlastních zdrojů

Praha - Radnice Prahy 4 by mohla v příštím roce hospodařit s příjmy 726,6 milionu a výdaji 959,2 milionu korun, což je zhruba stejně jako letos. Schodek pokryje z vlastních zdrojů. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který schválili radní. Na investice by mělo jít zhruba 309 milionů korun. Praha 4 je se zhruba 130 tisíc obyvateli největší městskou částí v Praze. Návrh rozpočtu musí ještě projednat a schválit její zastupitelé.

Plánované metro D sídliště neobslouží, zvýhodňuje Středočechy

Praha - Okolo plánované trasy metra D se vedou hlasité diskuze. Především v otázce, zda vůbec obyvatelům Prahy k něčemu bude, když obchází velké zástavby.

Střechu hasili shora i zdola

Praha /FOTOGALERIE/ - Samotné plameny hasiči zlikvidovali během dvaceti minut, s rozebíráním konstrukcí a s dohašováním se zásah protáhl na hodinu. Tak to v pondělí večer vypadalo v pražské Krči, kam se do ulice Nad Obcí II sjely k požáru střechy rodinného domu hasičské jednotky z Krče, Modřan i Chodova.

Praha se dohodla na úpravě smlouvy s Nemocnicí Na Bulovce

Praha - Hlavní město se po ročním vyjednávání dohodlo na úpravě nájemní smlouvy s Nemocnicí Na Bulovce. Novinářům to v pondělí řekl radní pro zdravotnictví a bydlení Radek Lacko (ANO). Částku, o kterou se nájem zvýší, ale zatím nechtěl uvést. Vzejde podle něj z posudku. Jako vlastník většiny areálu žádá město navýšení ze současných zhruba sedmi milionů na 35 milionů korun ročně. Nemocnice, jejíž pavilony potřebují investici v řádu miliard korun, si ale představuje nájemné mezi 15 a 20 miliony korun.

AKTUALIZOVÁNO

Nevyhovět policistům je drahé, poslechnout může znamenat vězení

Praha/VIDEO/- Hodně nezvyklou situaci řešili v noci na sobotu příslušníci IV. obvodu pražské policie, kteří na Jižní spojce uspořádali rozsáhlé dopravní kontroly. Když kolem půlnoci zastavili černý vůz BMW s doslova rozcupovanou pravou přední pneumatikou, mířící směrem na Prahu 9, mladá dáma sedící za volantem zavolala partnerovi. A ten se zanedlouho z „přítele na telefonu" změnil v občana zasahujícího do zákroku, vyplývá za sobotní informace Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie. Dotyčný se ji dokonce snažil policistům odvést!

Policie uzavřela Jižní spojku v Praze a prověřila téměř 1300 aut

Praha - Policisté v pátek večer uzavřeli jednu z nejvytíženějších silnic v Praze, Jižní spojku u Barrandovského mostu, kvůli kontrole řidičů. Při prověrce téměř 1.300 aut odhalili více než sto přestupků a sedm řidičů pod vlivem alkoholu či drog. Na policejním webu to v sobotu oznámil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Po Barrandovském mostě projede denně až 140 tisíc vozidel.

Tramvaje se do pražských Nuslí a Michle vrátí až 30. listopadu

Praha - Tramvaje se do pražských ulic Nuselská a U Plynárny vrátí až 30. listopadu 2016. Důvodem je havárie vody na křižovatce ulic U Plynárny a U Botiče. Novinářům to v sobotu sdělil mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Provoz tramvají byl na trati kvůli její rekonstrukci zastaven od května, tramvaje tam opět vyjely zkušebně v pátek a s cestujícími měly původně začít jezdit právě v sobotu. Havárie vody ale obnovení provozu odsouvá.

Pražské odborné školy se představí na přehlídce Schola Pragensis

Praha - Pražská učiliště, střední odborné školy a vyšší odborné školy se od čtvrtka do soboty představí na 21. ročníku přehlídky Schola Pragensis v Kongresovém centru v Praze. Zvláštním hostem přehlídky budou Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie z jihočeských Vodňan, uvedli pořadatelé v tiskové zprávě.

Divadlo Na Fidlovačce nabídne Sen noci svatojánské

Praha - Klasickou činohru s prvky nového cirkusu spojí nová inscenace pražského Divadla Na Fidlovačce. Podle informací z úterní tiskové konference se jeviště divadla promění v magický les Shakespearova Snu noci svatojánské; premiéra se uskuteční 2. prosince.

Po zimě možná definitivně zavřu, říká pražský prodejce uhlí

Praha - Dříve měla každá pražská městská část alespoň jeden uhelný sklad, dnes dokáže prodejce uhlí Zdeněk Janda vyjmenovat všechny své konkurenty jmenovitě. V metropoli je jich totiž do pěti. Také šestašedesátiletý Janda letos poprvé uvažuje o tom, že po zimě svoji provozovnu v Braníku definitivně zavře. Kromě únavy ho k těmto myšlenkám vede ekonomická návratnost jeho podnikání.

Hrubá stavba nejvyššího bytového domu v ČR bude do konce roku

Praha - Hrubá stavba nejvyššího bytového domu v Česku, třicetipodlažní V Tower v Praze na Pankráci, bude hotová do konce letošního roku. Na svých webových stránkách to uvedla společnost PSJ, která je od července generálním dodavatelem stavby. Budova vysoká 104 metrů by měla být kompletně dokončena v únoru 2018. Developerem projektu je společnost PSJ Invest, investorem je lucemburská investiční skupina Aceur Investment.

Jaroslav Feyereisl: Vedení nemocnice je série neustálých bojů

Praha /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Jaroslav Feyereisl stojí v čele podolské porodnice už 18 let. Jeho činnost byla oceněna mimo jiné státním vyznamenáním, které převzal 28. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies