VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

Libuš připraví nevyžádanou nabídku do prodeje bytů v Písnici

Praha - Městská část Praha-Libuš připraví takzvanou nevyžádanou nabídku do veřejné soutěže na prodej bytů firmy ČEZ v Písnici. K podání nabídky potřebuje ale radnice pomoc magistrátu, kterému zaslala žádost. Novinářům to ve středu řekl starosta Jiří Koubek (TOP 09). Termín pro podání nabídek vypršel loni 2. prosince a vítěze plánuje polostátní firma vyhlásit v lednu či únoru podle průběhu řízení. K podání nabídky vyzval městskou část ČEZ. Firma prodává soubor více než 700 bytů v odhadní ceně přes miliardu korun.

Do čela pankrácké věznice se vrátil Pavel Hadrava, uvádí Český rozhlas

Praha - Šéfem pankrácké věznice je znovu Pavel Hadrava. Do funkce ho už v polovině září vrátil staronový ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal. Informoval o tom v úterý Český rozhlas (ČRo). Hadrava z čela pankrácké věznice odešel v listopadu 2014 poté, co kvůli chybě eskorty utekl z Thomayerovy nemocnice v Krči čtyřiačtyřicetiletý vězeň, který byl na plánovaném lékařském vyšetření.

AKTUALIZOVÁNO

Prodejce rachejtlí kontrolory překvapil. Vytáhl průkaz ohněstrůjce

Praha/FOTOGALERIE/ - Ty největší boxy s mohutnými ohnivými efekty prošly kontrolou bez problémů, pracovnice České obchodní inspekce ale vydaly zákaz prodeje na jedny z nejmenších raketek, které vůbec byly v sortimentu. Tak v úterý v Praze odstartovaly rozsáhlé kontroly prodeje pyrotechniky. Jejich hlavním cílem je před silvestrovskými oslavami dohlédnout na to, aby používání zábavné pyrotechniky opravdu bylo zábavné – a nikoli nebezpečné.

Prodejem pozemků v Zeleném údolí se bude soud zabývat v lednu

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 se v lednu začne znovu zabývat údajně nevýhodným prodejem pozemků pod sídlištěm Zelené údolí v pražské Krči, ze kterého obžaloba viní předsedu Lidového bytového družstva Praha 4 Přemysla Šímu. Pozemky s domy podle obžaloby prodal pod cenou firmě, která je pak vlastníkům domů a bytů nabídla k odkupu za podstatně vyšší cenu. Šímovi hrozí za porušení povinnosti při správě cizího majetku až osm let vězení.

Opilý bezdomovec chtěl do tepla stůj co stůj

Praha - Arogancí a agresivním chováním si v pátek večer chtěl v zimní noclehárně pro osoby bez přístřeší v pražských Záběhlicích vynutit postel opilý bezdomovec, který usoudil, že pro něho jasně daná pravidla neplatí. Ta totiž stavoví, že služby jsou poskytovány pouze lidem, kteří mají v pořádku doklady – a současně nevykazují zjevné známky opilosti nebo požití drog. Když byl vykázán, 35letý muž nejprve odešel – po chvíli se ale vrátil a domáhal se vstupu.

Řidiči si dopřávali drogy i alkohol

Praha - Rozsáhlou dopravně bezpečnostní akcí zaměřenou především na odhalování řidičů pod vlivem drog otevřeli víkend pražští policisté.

Nalezených 15 tisíc žena odevzdala

Praha - Poctivci nevymřeli. Tuhle dobrou zprávu v pondělí ohlásili pražští strážníci, jež v sobotu večer oslovila 57letá žena pracující na benzinové pumpě na Lhotce.

Dokončení filmu Bába z ledu v Praze oslavili tvůrci s otužilci

Praha/FOTOGALERIE/ - Dokončení filmu režiséra Bohdana Slámy Bába z ledu v pondělí v Praze oslavili tvůrci společně se členy I. plaveckého klubu otužilců. Do chladných vln Vltavy se na břehu Slovanského ostrova ponořili vedle režiséra Slámy také představitelé hlavních rolí Zuzana Kronerová a Pavel Nový. Snímek o tom, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku, dorazí do tuzemských kin 23. února příštího roku.

Opozice se neúspěšně pokusila odvolat radní Prahy 4 Rejchrtovou

Praha - Opozice se na pátečním jednání zastupitelů Prahy 4 neúspěšně pokusila odvolat radní Alžbětu Rejchrtovou (SZ/Trojkoalice). Návrh předložil zastupitel opoziční ČSSD Petr Horálek. Zastupitelstvo ale jeho návrh odmítlo doplnit na již schválený program jednání. Pro zařazení hlasovalo pouze deset z nich, potřeba byla většina alespoň 23 hlasů. V Praze 4 vládne Trojkoalice s ODS, částí ANO a hnutím Pro Prahu.

Praha 4 by mohla zrekonstruovat koupaliště Lhotka příští rok

Praha - Radnice Prahy 4 by mohla zrekonstruovat koupaliště na Lhotce v příštím roce. Na jednání zastupitelů to v pátek řekl místostarosta Zdeněk Kovařík (ODS). Městská část dokončila výběrové řízení na dodavatele stavby. Která firma soutěž vyhrála, místostarosta neřekl. Opravu koupaliště chystá radnice již několik let a příští rok na ni chce dát asi pět desítek milionů.

Miliarda pro „Kongresák“. Vyrovná se Paříži i Vídni

Praha /FOTOGALERIE/ - Nikomu se nelíbí, ale zbourat se bývalý Palác kultury nesmí. Místo toho se za miliardu korun přistaví obří hala, promění vnitřek budovy a zkrášlí okolí. Budoucí podobu vymyslí architekti.

AKTUALIZOVÁNO

Kongresové centrum Praha vypsalo soutěž na dostavbu budovy

Praha /FOTOGALERIE/ - Kongresové centrum Praha (KCP) vyhlásilo mezinárodní architektonickou soutěž, ve které mají architekti navrhnout možnosti rozšíření výstavních ploch a úpravy přilehlého Pankráckého náměstí. Na tiskové konferenci v prostorách KCP to ve středu řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a nedávno jmenovaný ředitel Kongresového centra Praha Roman Ray Straub. Výsledky soutěže budou známy v polovině roku 2017.

KRÁTCE: Kontroverzní zástavba v Praze 4 bude nižší

Praha - Místní obyvatelé se v posledních měsících bouří proti chystané bytové zástavbě společnosti Finep v Hodkovičkách. Podle radnice čtyřky se nyní podařilo vyjednat zásadní úpravu projektu. „Podařilo se nám zamezit výstavbě až dvacetipatrové budovy, kterou zde mohl developer postavit

Soud rozhodl o šikaně ve škole Na Třebešíně, výsledek nesdělil

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 ve středu rozhodl v neveřejném jednání v případu šikany učitelky pražské školy Na Třebešíně, z níž jsou obžalováni tři mladiství. Výsledek neoznámil. Kvůli nízkému věku obžalovaných neměla veřejnost na jednání a vyhlášení rozhodnutí přístup. Chlapci čelí obžalobě z výtržnictví a omezování osobní svobody, hrozí jim až rok ve vězení. Pětapadesátiletá učitelka na začátku roku zemřela, její úmrtí podle policie se šikanou nesouvisí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies