VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

Prodejem pozemků v Zeleném údolí se bude soud zabývat v lednu

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 se v lednu začne znovu zabývat údajně nevýhodným prodejem pozemků pod sídlištěm Zelené údolí v pražské Krči, ze kterého obžaloba viní předsedu Lidového bytového družstva Praha 4 Přemysla Šímu. Pozemky s domy podle obžaloby prodal pod cenou firmě, která je pak vlastníkům domů a bytů nabídla k odkupu za podstatně vyšší cenu. Šímovi hrozí za porušení povinnosti při správě cizího majetku až osm let vězení.

Opilý bezdomovec chtěl do tepla stůj co stůj

Praha - Arogancí a agresivním chováním si v pátek večer chtěl v zimní noclehárně pro osoby bez přístřeší v pražských Záběhlicích vynutit postel opilý bezdomovec, který usoudil, že pro něho jasně daná pravidla neplatí. Ta totiž stavoví, že služby jsou poskytovány pouze lidem, kteří mají v pořádku doklady – a současně nevykazují zjevné známky opilosti nebo požití drog. Když byl vykázán, 35letý muž nejprve odešel – po chvíli se ale vrátil a domáhal se vstupu.

Řidiči si dopřávali drogy i alkohol

Praha - Rozsáhlou dopravně bezpečnostní akcí zaměřenou především na odhalování řidičů pod vlivem drog otevřeli víkend pražští policisté.

Nalezených 15 tisíc žena odevzdala

Praha - Poctivci nevymřeli. Tuhle dobrou zprávu v pondělí ohlásili pražští strážníci, jež v sobotu večer oslovila 57letá žena pracující na benzinové pumpě na Lhotce.

Dokončení filmu Bába z ledu v Praze oslavili tvůrci s otužilci

Praha/FOTOGALERIE/ - Dokončení filmu režiséra Bohdana Slámy Bába z ledu v pondělí v Praze oslavili tvůrci společně se členy I. plaveckého klubu otužilců. Do chladných vln Vltavy se na břehu Slovanského ostrova ponořili vedle režiséra Slámy také představitelé hlavních rolí Zuzana Kronerová a Pavel Nový. Snímek o tom, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku, dorazí do tuzemských kin 23. února příštího roku.

Opozice se neúspěšně pokusila odvolat radní Prahy 4 Rejchrtovou

Praha - Opozice se na pátečním jednání zastupitelů Prahy 4 neúspěšně pokusila odvolat radní Alžbětu Rejchrtovou (SZ/Trojkoalice). Návrh předložil zastupitel opoziční ČSSD Petr Horálek. Zastupitelstvo ale jeho návrh odmítlo doplnit na již schválený program jednání. Pro zařazení hlasovalo pouze deset z nich, potřeba byla většina alespoň 23 hlasů. V Praze 4 vládne Trojkoalice s ODS, částí ANO a hnutím Pro Prahu.

Praha 4 by mohla zrekonstruovat koupaliště Lhotka příští rok

Praha - Radnice Prahy 4 by mohla zrekonstruovat koupaliště na Lhotce v příštím roce. Na jednání zastupitelů to v pátek řekl místostarosta Zdeněk Kovařík (ODS). Městská část dokončila výběrové řízení na dodavatele stavby. Která firma soutěž vyhrála, místostarosta neřekl. Opravu koupaliště chystá radnice již několik let a příští rok na ni chce dát asi pět desítek milionů.

Miliarda pro „Kongresák“. Vyrovná se Paříži i Vídni

Praha /FOTOGALERIE/ - Nikomu se nelíbí, ale zbourat se bývalý Palác kultury nesmí. Místo toho se za miliardu korun přistaví obří hala, promění vnitřek budovy a zkrášlí okolí. Budoucí podobu vymyslí architekti.

AKTUALIZOVÁNO

Kongresové centrum Praha vypsalo soutěž na dostavbu budovy

Praha /FOTOGALERIE/ - Kongresové centrum Praha (KCP) vyhlásilo mezinárodní architektonickou soutěž, ve které mají architekti navrhnout možnosti rozšíření výstavních ploch a úpravy přilehlého Pankráckého náměstí. Na tiskové konferenci v prostorách KCP to ve středu řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a nedávno jmenovaný ředitel Kongresového centra Praha Roman Ray Straub. Výsledky soutěže budou známy v polovině roku 2017.

KRÁTCE: Kontroverzní zástavba v Praze 4 bude nižší

Praha - Místní obyvatelé se v posledních měsících bouří proti chystané bytové zástavbě společnosti Finep v Hodkovičkách. Podle radnice čtyřky se nyní podařilo vyjednat zásadní úpravu projektu. „Podařilo se nám zamezit výstavbě až dvacetipatrové budovy, kterou zde mohl developer postavit

Soud rozhodl o šikaně ve škole Na Třebešíně, výsledek nesdělil

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 ve středu rozhodl v neveřejném jednání v případu šikany učitelky pražské školy Na Třebešíně, z níž jsou obžalováni tři mladiství. Výsledek neoznámil. Kvůli nízkému věku obžalovaných neměla veřejnost na jednání a vyhlášení rozhodnutí přístup. Chlapci čelí obžalobě z výtržnictví a omezování osobní svobody, hrozí jim až rok ve vězení. Pětapadesátiletá učitelka na začátku roku zemřela, její úmrtí podle policie se šikanou nesouvisí.

AKTUALIZOVÁNO

Obvodní soud musí znovu řešit případ vystěhovávání zemědělců

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 bude znovu řešit kauzu Tomáše Liptáka, který se podle vyšetřovatelů v roce 1953 jako prokurátor v Kralupech nad Vltavou podílel na vystěhovávání rodin soukromých zemědělců. Nejvyšší soud (NS) podle informací z justiční databáze vyhověl námitkám Nejvyššího státního zastupitelství proti zastavení trestního stíhání.

Hledaný muž opakovaně utíkal stejné hlídce. Napodruhé spadla klec

Praha - Dopadnout 33letého muže hledaného policií se ve čtvrtek podařilo pražským strážníkům hlídkujícím na Chodově. A třebaže na sebe dotyčný vlastně upozornil sám, jeho odhalení bylo na etapy, plyne z páteční informace vedoucí kanceláře ředitele městské policie Ireny Seifertové.

Praha 4 má návrh rozpočtu, schodek pokryje z vlastních zdrojů

Praha - Radnice Prahy 4 by mohla v příštím roce hospodařit s příjmy 726,6 milionu a výdaji 959,2 milionu korun, což je zhruba stejně jako letos. Schodek pokryje z vlastních zdrojů. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který schválili radní. Na investice by mělo jít zhruba 309 milionů korun. Praha 4 je se zhruba 130 tisíc obyvateli největší městskou částí v Praze. Návrh rozpočtu musí ještě projednat a schválit její zastupitelé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies