VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

KRÁTCE: Jak by měla vypadat Krč?

Praha - Návrhy metra D vzbuzují vášně. Jak by měla vypadat stanice Nemocnice Krč místní občané příliš neovlivní, jak by ale mohl vyhlížet prostor nad ní, už ovlivnit mohou. A to v diskusi, kterou uspořádalo vedení Prahy 4 na příští středu.

OBRAZEM: Děti si prohlédly zbraně i sanitky

Praha /FOTOGALERIE/ - Park na Pankráci se ve čtvrtek hemžil policisty, záchranáři a příslušníky vězeňské služby. Městská část uspořádala Den s integrovaným záchranným systémem. Od devíti do čtyř se tak kdokoliv mohl podívat do interiéru vězeňského autobusu či do obrovské sanitky Golem. Součástí programu byly ukázky první pomoci i možnost zastřílet si ze samopalu. Den ukončilo exhibiční vystoupení vojáků čestné stráže, kteří předvedli umění práce se zbraní.

Autu na srázu hrozil pád do Vltavy

Praha /FOTOGALERIE/ – V pořádku jsou řidička i vůz; vše dobře dopadlo. To mohli konstatovat pražští hasiči, kteří na Podolském nábřeží zaznamenali příběh se šťastným koncem. Ve čtvrtek si je tři minuty po třetí odpoledne přivolala na pomoc řidička volva, která se dostala do potíží: když se svým autem couvala na úzké silnici, sjela z prudkého srázu. To telefonu říkala, že se bojí vystoupit – a hrozí, že skončí ve Vltavě.

Památku zastřeleného kolegy uctili na hřišti střelci gólů

Praha /FOTOGALERIE/ - Nejen u pomníčku v areálu pohotovostní motorizované jednotky, ale po dva dny také na fotbalovém trávníku vzpomínali pražští policisté na kolegu Michala Braniše, který byl 17. července 1997 zastřelen při zákroku proti nebezpečnému pachateli v tramvaji v Nuslích. Na jeho počest se již tradičně v Praze koná fotbalový turnaj, kterého se účastní týmy složené z policistů sloužících v prvosledových jednotkách vysílaných na místa mimořádných událostí; letos se uskutečnil již 19. ročník memoriálu.

Pomoc lidem, nebo jen výtah do politiky?

Praha - Urychlete dostavbu Pražského okruhu. Heslo, se kterým ve středu desítky lidí zablokovaly vytíženou Spořilovskou spojku. Jednomu ze spoluorganizátorů blokády však téma slouží také jako předvolební kampaň. Kandiduje totiž do Senátu.

Protestní pochod zablokoval vytíženou Spořilovskou v Praze 4

Praha /FOTOGALERIE/ - Zástupci občanských sdružení Stop Kamionům-Iniciativa za dostavbu Pražského okruhu a SOS Spořilov ve středu společně s obyvateli Prahy 4 asi na půl hodiny zablokovali protestním pochodem vytíženou Spořilovskou ulici v Praze 4. Důvodem je snaha upozornit na chybějící část Pražského okruhu mezi D1 a D11 a zhoršené životní podmínky na Spořilově. Akce se zúčastnilo několik desítek lidí a obešla se bez incidentů. Na bezpečnost dohlížela policie, která postupně zcela zastavila dopravu.

Praha 4 hospodařila v prvním pololetí s přebytkem 56,1 milionu korun

Praha - Hospodaření radnice Prahy 4 skončilo v prvním pololetí letošního roku přebytkem zhruba 56,5 milionu korun. Loni za stejné období byla radnice ve schodku několik desítek milionů. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, kritizovala ho opozice, která jej označila za „děsné vysvědčení". Přebytek způsobilo zejména nízké čerpání investic.

Praha 4 udělila čestná občanství Zagorové a Žáčkovi

Praha - Radnice Prahy 4 ve středu udělila čestná občanství pěti osobnostem. Mezi vyznamenanými jsou například zpěvačka Hana Zagorová nebo básník Jiří Žáček. Udělení čestného občanství dnes schválili zastupitelé městské části. Způsob udělení občanství kritizovali v hodinu a půl dlouhé diskusi opoziční zastupitelé, podle kterých byl projednávaný materiál radnicí špatně připraven a vytkli také výběr laureátů.

Okradl spáče na zastávce, pak chtěl peníze

Praha - Dvaatřicetiletého muže, který je podezřelý, že ukradl mobilní telefon, který se pak vlastníkovi snažil prodat zpět, dopadli kriminalisté IV. pražského obvodu. Šlo o úspěch detektivů ze speciálního týmu Lovec, kteří se mimo jiná zabývají odhalováním kapesních zlodějů, připomněl Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Občanská sdružení plánují blokádu vytížené Spořilovské v Praze 4

Praha - Zástupci občanských sdružení Stop Kamionům-Iniciativa za dostavbu Pražského okruhu a SOS Spořilov dnes plánují protestní pochod po vytížené Spořilovské spojce na Praze 4. Pochod má začít u nájezdu ze Senohrabské ulice, protestující chtějí dojít k nájezdu z ulice Na Chodovci.

Proti prodeji sídliště v Písnici protestovalo přes 300 lidí

Praha - Proti prodeji bytů na pražském sídlišti Písnice patřících energetické společností ČEZ v pondělí před úřadem vlády protestovalo podle odhadů policie přes 300 lidí. Demonstrující nájemníci bytů se obávají, že bytový fond ČEZ prodá spekulantům. Požadují proto zastavení prodeje a chtějí, aby byty byly nabídnuty nájemníkům, což společnost podle občanského sdružení Moje Písnice obyvatelům dlouhodobě slibovala.

Před Úřadem vlády bude demonstrace proti prodeji bytů v Písnici

Praha - Před Úřadem vlády se v pondělí večer sejdou členové a příznivci občanského sdružení Moje Písnice. Chtějí dát premiérovi a ministrům najevo, že nesouhlasí s prodejem zhruba 800 bytů na pražském sídlišti Písnice, které jsou v současné době majetkem energetické společnosti ČEZ. Média v neděli o konání akce informoval mluvčí Moje Písnice Ondřej Václavík.

OBRAZEM: Sportovní festival pro děti - Sporťáček 2016

Praha/FOTOGALERIE/ - Ve sportovním areálu Hamr v Praze Braníku v sobotu proběhl 6.ročník největšího náborového festivalu pro mládež u nás. Děti si zde pod dohledem slavných sportovců mohly vyzkoušet co je baví. Tenis, míčové sporty, ale i motokáry nabo lakros.

Komanda osvobodila rukojmí z tramvaje

Praha /FOTOGALERIE/ - Vypořádat se s šesticí ozbrojených teroristů a osvobodit tři desítky rukojmích držených v tramvaji se zakrytými okny se ve středu odpoledne v rámci cvičení podařilo v Praze příslušníkům policejních zásahových jednotek a Útvaru rychlého nasazení. Dějištěm nácviku rázného zákroku, provedeného ve spolupráci policistů z různých útvarů, se stala tramvajová smyčka před nádražím v Braníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies