VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

Z vysílače budou utíkat stovky lidí

Praha - Pořádně rušno bude v pondělí dopoledne v okolí televizního vysílače na pražském Žižkově. Nejvyšší budova v hlavním městě, kde pražští hasiči naposledy cvičili před 15 lety, se v čase zhruba mezi devátou a desátou hodinou stane dějištěm rozsáhlého požárního cvičení spojeného s evakuací dvou stovek figurantů.

Ze šíření nenávisti čmáráním po zdech policie podezřívá pět lidí

Praha - Případ „hate free" je objasněn. Tak v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie informoval o úspěchu kriminalistů pátrajících po pachatelích, kteří v noci na 24. dubna počmárali šest budov v širším centru metropole – vesměs se jednalo o sídla provozoven, jejichž vlastníci se přihlásili k vládní kampani Hate Free Culture zaměřené proti nenávistným a rasistickým postojům – a své malůvky zanechali také ve vestibulu metra na Karlově náměstí.

Na Žižkově vyrostla betonová stuha s verši Jaroslava Seiferta

Praha /FOTOGALERIE/ - Jednoduchá plastika s verši Jaroslava Seiferta zdobí donedávna zanedbaný plácek na pražském Žižkově. Nachází se poblíž míst, kde nejslavnější český básník prožil své dětství. V pondělí byl artefakt v podobě stuhy mířící k nebi odhalen také za přítomnosti hostů světového kongresu básníků, který se v Praze koná na Seifertovu počest, i básníkovy dcery Jany Seifertové-Plichtové.

Dost bylo čmáranců. Radnicím vadí graffiti

Praha /FOTOGALERIE/ - Graffiti na fasádách jsou v Praze zdánlivě nezničitelným nešvarem. Některé městské části se chystají spustit službu, která zaručí vyčištění nápisů do pár dnů nejen na veřejných, ale i soukromých budovách.

Vojáci na Vítkově dostali medaile za zahraniční mise

Praha - Medaile za působení v zahraničních misích dnes dostali na pražském Vítkově vojáci nasazení v Afghánistánu, na Golanech či v Kosovu. Oceněna byla i jednotka, která v Mali hlídala velitelství mise Evropské unie a která brzy po svém příjezdu do africké země musela čelit útoku ozbrojence, nebo vojáci, kteří pomáhali v Itálii zvládat migrační vlnu.

Křiklouna z pódia odvedli strážníci

Praha – Bez pokuty, jen domluvou vyřešili strážníci z Prahy 3 počínání muže, který vyvolal rozruch během sobotní akce v parku Parukářka nazvané Poznejme se, sousedé. Třicetiletý muž se kolem šesté večer slovně obul do jednoho z pořadatelů, když spustil příval hanlivých urážek na adresu organizátorů – načež vyběhl na pódium. Tam ho však dřív, než stačil předvést cokoli dalšího, zpacifikovala a odvedla do ústraní hlídka městské policie dohlížející na veřejný pořádek.

Gottwaldův hrob na Olšanech někdo polil červenou barvou

Praha - Hrob někdejšího komunistického prezidenta Klementa Gottwalda na Olšanských hřbitovech v Praze někdo polil červenou barvou. Incident se stal asi před dvěma týdny. Správa pražských hřbitovů případ řeší jako pojistnou událost, řekl v pondělí ředitel organizace Martin Červený. Server iDNES.cz uvedl, že okolnostmi se zabývá policie.

Skrýval se za větví skutečně zloděj?

Praha /VIDEO/ - Ukrást auto prozatím neznámý zloděj nedokázal, tak bude místo na asfaltu jezdit po vodě. Silnice mu musí nahradit řeky – ostatně k přírodě má možná blíž než k technice, jestliže se muž, který se inkriminované době důkladně rozhlížel v okolí místa činu, snažil maskovat větví.

Klinika dluží úřadům 150 tisíc, čeká na rozhodnutí soudu

Praha - Autonomní sociální centrum Klinika dluží Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na uložených pokutách více než 100 tisíc korun. V pátek to řekl mluvčí úřadu Radek Ležatka. Pokutu 1000 korun úřad ukládá za každý den, kdy v budově na pražském Žižkově zůstávají po skončení smlouvy o výpůjčce. Aktivisté na jaře 83 tisíc korun zaplatili, další pokutu jim uložil soud za nerespektování předběžného opatření, které ale odvolací soud v červenci zrušil.

KRÁTCE: Na Jarově spustili zóny

Praha - V části Prahy 3 ve čtvrtek začínají platit nové parkovací zóny. Protože však v části trojky již zóny jsou a zůstávají v platnosti až do února 2018, kdy vyprší stávající smlouva, budou se nově zavedené řídit stejnými pravidly jako ty stávající.

Coffee Imrvére je pestrá jako Žižkov

Praha /FOTOGALERIE/ - Správné prostory pro kavárnu hledali manželé Klenerovi tři roky. Nyní stejně dlouhou dobu prožívají svůj sen na Žižkově, přímo na Olšanském náměstí. A dalo by se říct, že jejich kavárna Imrvére je stejně rozmanitá jako Žižkov. 

Muž uloupil z pražské banky desítky tisíc korun, hledá ho policie

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Policie hledá muže, který koncem dubna s pistolí v ruce přepadl banku v pražské Táboritské ulici a odnesl si desítky tisíc korun. Za loupež mu hrozí až deset let vězení. Pražská policie v pondělí na svém webu zveřejnila snímky maskovaného muže z kamerového systému v bance.

Pražská TSK dostane 46,5 milionu na opravu desítky mostů

Praha - Pražská Technická správa komunikací (TSK) dostane od hlavního města 46,5 milionu korun na opravy a údržby mostů. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Peníze jsou určeny na práce na deseti mostních objektech, mosty přes Vltavu v seznamu nejsou.

Dvojice šla zřejmě krást. Místo toho jen zničila dveře

Praha /VIDEO/ -  Škodu vyčíslenou na 25 tisíc korun za sebou nechali mladík s dívkou, kteří se podle policistů z pražského Žižkova prokazatelně vydali krást. A třebaže nic neodcizili a odešli s nepořízenou, hodně toho poničili. Prozatím neznámou dvojici hledá policie již od 17. července. Dosud marně, a tak ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie zveřejnil kamerové záběry a obrátil se s žádostí o pomoc na všímavé občany.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies