VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

Husité a křižácká vojska se utkala v bitvě na vítkovském vrchu

Praha /FOTOGALERIE/- Vrch Vítkov se proměnil ve středověké bojiště. V sobotu se zde odehrála autentická rekonstrukce slavného střetu mezi husity a křižáckými vojsky. Se svým jezdectvem se představil Jan Žižka z Trocnova i král Zikmund Lucemburský.

Praha 3 zaplatí 15 milionů za projekt Čistá trojka

Praha - Žižkovská radnice chystá zakázku na zajištění služeb v rámci projektu Čistá trojka, prostřednictvím kterého mohou obyvatelé on-line hlásit nepořádek v ulicích nebo rozbitý městský mobiliář. Za provozování služby zaplatí Praha 3 zhruba 15 milionů korun, zjistila média z věstníku veřejných zakázek.

Na pražském vrchu Vítkově se uskuteční husitská bitva

Praha - Na vrchu Vítkově se v sobotu uskuteční historická slavnost s názvem Hrrr na ně! – Husité na Vítkově. Lidé uvidí rekonstrukci slavné bitvy českých dějin. Střet křižáků s husity, které vede Jan Žižka, sledují každý rok stovky lidí.

Fotbalový trávník na Pražačce v Praze 3 vyjde na 11,6 milionu

Praha - Žižkovská radnice nechá položit nový fotbalový trávník ve sportovním areálu Pražačka. Trávník takzvané třetí generace vyjde na 11,6 milionu korun. Práce začnou v průběhu července a potrvají tři měsíce. V sobotu to řekl místostarosta Ivan Holeček (ČSSD). V budoucnu se chystá úprava celého areálu.

Klinika se opět otevře veřejnosti, soud zrušil předběžné opatření

Praha - Autonomní sociální centrum Klinika v Praze se dnes po několika týdnech znovu otevře veřejnosti. Pražský městský soud zrušil předběžné opatření, které provozování centra zakazovalo. Ve čtvrtek to řekl aktivista Jakub Ort. O žalobě, kterou kvůli údajně nelegálnímu působení Kliniky podal správce budovy, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), zatím soud nerozhodl.

Spojí hlavní nádraží a Žižkov podchod?

Praha - Správa železniční dopravní cesty chce do čtvrt roku požádat o územní rozhodnutí pro vybudování podchodu a lávky pro pěší, které by měly propojit Prahu 1 s Žižkovem a Vinohrady. Kolem hlavního nádraží blokuje přístup mezi městskými částmi magistrála a chodci si na současný stav dlouhodobě stěžují.

Inovace se v Praze rozjíždějí pomalu

Praha (GRAFIKA) - Koncept Smart Cities se v poslední době stává populární formulkou. Skrývá se za ní využití „chytrých" a udržitelných technologií v provozu města (viz grafika). A jak už to tak v politice s podobně širokými a často nadužívanými pojmy bývá, i v tomto případě je složité rozlišit mezi politickým marketingem a realitou.

Hasiči sundávali ze stromu na Žižkově půlmetrového leguána

Praha - Strážníci a hasiči zažili v hlavním městě kuriózní výjezd. Ze stromu na Žižkově sundávali půlmetrového leguána. Zvíře skončilo v útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech. Informoval v pondělí mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

V Praze 3 vyroste zařízení pro lidi s Alzheimerovou chorobou

Praha - Na pražském Jarově by v budoucnu měl vyrůst dům sociálních služeb pro lidi, kteří trpí Alzheimerovou chorobou. Žižkovská radnice plánuje zařízení s 80 byty. Vzniknout by tu měly i obchody, restaurace, galerie a zahrada. Předpokládané náklady se pohybují kolem 170 milionů korun, řekl místostarosta Ivan Holeček (ČSSD). Studenti architektury z ČVUT pro radnici připravili návrhy, jak by mohla budova vypadat.

Pražské filmové léto nabízí filmové novinky uplynulé sezony

Praha - Pražské filmové léto, jehož 7. ročník dnes v Biu Oko nabízí přírodovědný snímek Příběh lesa, uvede o prázdninových měsících filmové novinky uplynulé sezony. V srpnu bude akce pokračovat v žižkovském Aeru. Přehlídka se letos opět dočkala své odnože v kinech v Brně a v Hradci Králové. „Diváci mají možnost za symbolické vstupné zhlédnout zásadní filmové novinky uplynulé sezony, které jim během roku utekly, nebo kterým propadli a rádi by je viděli znovu," uvedla za pořadatele Radka Urbancová.

V Praze odhalili zrenovovanou sochu legionáře Čeňka Klose

Praha - Na Olšanských hřbitovech v Praze v sobotu odhalili zástupci Československé obce legionářské (ČsOL) zrenovovanou sochu legionáře Čeňka Klose. Akce se konala v den 99. výročí bitvy u Zborova, která byla prvním významným vystoupením Československých legií na východní frontě. Akci po projevech a položení květin za přítomnosti několika desítek lidí včetně zástupců armády zakončil zpěv písně Karla Hašlera Hoši od Zborova.

Na Nákladovém nádraží Žižkov právě startuje kulturní program

Praha - Národní filmový archiv (NFA), který nově provozuje prostory v žižkovském Nákladovém nádraží Žižkov, spustil od června do září program pod hlavičkou projektu s názvem 1435mm. V několika halách, které dříve sloužily k překládání, se mohou návštěvníci těšit na koncerty, výstavy, workshopy a projekce.

Policie hledá zloděje-akrobata

Praha /VIDEO/ - Hledá se milovník doutníků. Tak lze shrnout pátrání kriminalistů II. obvodu pražské policie po mladém muži, který vykradl sklad tabákových výrobků a kuřáckých potřeb v Husitské ulici na Žižkově. Tam se zatím neznámý muž objevil 17. června kolem osmé ranní. Otevřenými vraty vešel do areálu, kde se následně vloupal do skladových prostor. 

Tíseň a vlhko, v krytu přežijete 3 dny

Praha /FOTOGALERIE/ - Za masivními vraty vás přivítá ledově chladný vzduch. Osvětlená chodba krytu neslibuje pohodlí. Zachrání vám ovšem život. Dva a půl tisíce Pražanů najde v případě válečného ohrožení či jiné krizové situace bezpečí v úkrytu Bezovka pod žižkovskou Parukářkou. Soustava podzemních tunelů, která byla vybudovaná v letech 1955 až 1960 na vás i dnes dýchne atmosférou padesátých let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies