VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

Inovace se v Praze rozjíždějí pomalu

Praha (GRAFIKA) - Koncept Smart Cities se v poslední době stává populární formulkou. Skrývá se za ní využití „chytrých" a udržitelných technologií v provozu města (viz grafika). A jak už to tak v politice s podobně širokými a často nadužívanými pojmy bývá, i v tomto případě je složité rozlišit mezi politickým marketingem a realitou.

Hasiči sundávali ze stromu na Žižkově půlmetrového leguána

Praha - Strážníci a hasiči zažili v hlavním městě kuriózní výjezd. Ze stromu na Žižkově sundávali půlmetrového leguána. Zvíře skončilo v útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech. Informoval v pondělí mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

V Praze 3 vyroste zařízení pro lidi s Alzheimerovou chorobou

Praha - Na pražském Jarově by v budoucnu měl vyrůst dům sociálních služeb pro lidi, kteří trpí Alzheimerovou chorobou. Žižkovská radnice plánuje zařízení s 80 byty. Vzniknout by tu měly i obchody, restaurace, galerie a zahrada. Předpokládané náklady se pohybují kolem 170 milionů korun, řekl místostarosta Ivan Holeček (ČSSD). Studenti architektury z ČVUT pro radnici připravili návrhy, jak by mohla budova vypadat.

Pražské filmové léto nabízí filmové novinky uplynulé sezony

Praha - Pražské filmové léto, jehož 7. ročník dnes v Biu Oko nabízí přírodovědný snímek Příběh lesa, uvede o prázdninových měsících filmové novinky uplynulé sezony. V srpnu bude akce pokračovat v žižkovském Aeru. Přehlídka se letos opět dočkala své odnože v kinech v Brně a v Hradci Králové. „Diváci mají možnost za symbolické vstupné zhlédnout zásadní filmové novinky uplynulé sezony, které jim během roku utekly, nebo kterým propadli a rádi by je viděli znovu," uvedla za pořadatele Radka Urbancová.

V Praze odhalili zrenovovanou sochu legionáře Čeňka Klose

Praha - Na Olšanských hřbitovech v Praze v sobotu odhalili zástupci Československé obce legionářské (ČsOL) zrenovovanou sochu legionáře Čeňka Klose. Akce se konala v den 99. výročí bitvy u Zborova, která byla prvním významným vystoupením Československých legií na východní frontě. Akci po projevech a položení květin za přítomnosti několika desítek lidí včetně zástupců armády zakončil zpěv písně Karla Hašlera Hoši od Zborova.

Na Nákladovém nádraží Žižkov právě startuje kulturní program

Praha - Národní filmový archiv (NFA), který nově provozuje prostory v žižkovském Nákladovém nádraží Žižkov, spustil od června do září program pod hlavičkou projektu s názvem 1435mm. V několika halách, které dříve sloužily k překládání, se mohou návštěvníci těšit na koncerty, výstavy, workshopy a projekce.

Policie hledá zloděje-akrobata

Praha /VIDEO/ - Hledá se milovník doutníků. Tak lze shrnout pátrání kriminalistů II. obvodu pražské policie po mladém muži, který vykradl sklad tabákových výrobků a kuřáckých potřeb v Husitské ulici na Žižkově. Tam se zatím neznámý muž objevil 17. června kolem osmé ranní. Otevřenými vraty vešel do areálu, kde se následně vloupal do skladových prostor. 

Tíseň a vlhko, v krytu přežijete 3 dny

Praha /FOTOGALERIE/ - Za masivními vraty vás přivítá ledově chladný vzduch. Osvětlená chodba krytu neslibuje pohodlí. Zachrání vám ovšem život. Dva a půl tisíce Pražanů najde v případě válečného ohrožení či jiné krizové situace bezpečí v úkrytu Bezovka pod žižkovskou Parukářkou. Soustava podzemních tunelů, která byla vybudovaná v letech 1955 až 1960 na vás i dnes dýchne atmosférou padesátých let.

V pražských krytech by se v případě ohrožení ukrylo 40 % obyvatel

Praha /TABULKA/ - V pražských krytech civilní ochrany by se v případě ohrožení ukrylo 40 procent obyvatel s trvalým pobytem v hlavním městě. Celkem jich je v hlavním městě 768. Nejvíc lidí pojme metro, kam se může schovat asi 332 tisíc lidí, a silniční Strahovský tunel s kapacitou 15 tisíc osob. Novinářům to ve středu řekl radní pro bezpečnost Libor Hadrava při prohlídce úkrytu Bezovka pod vrchem Parukářka.

Čeká park Parukářka proměna? Podle opozice to není potřeba

Praha - Žižkovská radnice oznámila, že zadala známému architektu Josefu Pleskotovi vypracování urbanistické studie k budoucnosti parku Parukářka. To se nelíbí tamní opozici, podle které je to zbytečná investice.

Vojáci ve čtvrtek oslaví Den ozbrojených sil

Praha - Den ozbrojených sil, slavený jako připomínka přísahy československých legionářů z června 1918 ve francouzském Darney, oslaví ve čtvrtek vojáci po celém Česku. Na pražském Vítkově si připomenou padlé v zahraničních operacích, vybraní vojáci dostanou vyznamenání. Již v úterý Den ozbrojených sil oslaví na Pražském hradě Hradní stráž.

Sprejerky hlídala kolegyně na stožáru

Praha /VIDEO/ - Pouliční umění sice vznikalo s nadhledem – a to doslova – policisté z pražského Žižkova je ale přesto neocení. Nevidí v něm totiž výtvarný počin, ale jen obyčejné sprejerské řádění. A neobměkčí je ani zjištění, že se vše odehrávalo v režii krásnější poloviny lidstva. 

Praha 3 schválila koncepci takzvaného chytrého města

Praha - Snížení počtu parkovacích míst v ulicích o polovinu, zavedení mýtného, umístění stanic pro veřejné dobíjení elektromobilů, využívání obnovitelných zdrojů energie, ale i snižování obezity obyvatel prostřednictvím interaktivních kiosků navrhuje koncepce takzvaného chytrého města (Smart City) v Praze 3. Materiál, který vypracovala radnice s ČVUT, v úterý schválili zastupitelé. Podpořila jej i primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Mnohé z cílů, které koncepce vytyčila, podle opozice ale není možné uskutečnit.

Úředníci ÚZSVM aktivisty z Kliniky nepustili do budovy

Praha - Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika ve čtvrtek odpoledne chtěli svůj program přesunout do vestibulu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), úředníci je ale nevpustili dovnitř. Úřad je správcem budovy v Jeseniově ulici na Žižkově, kterou od března opět Klinika nelegálně obývá. O záměru přesunout program centra do ulic a na úřad aktivisté informovali na své facebookové stránce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies