VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Drama na Vinohradech. Muž se zabarikádoval a hrozil, že vyskočí z okna

Praha - Hodně dramatickou noc mají za sebou pražští policisté. Málem tragicky dopadla hádka muže s jeho partnerkou, která se odehrála ve vinohradském bytě. Muž se totiž zabarikádoval v pokoji a vyhrožoval, že vyskočí z okna. Celou situaci musel řešit zásahová služba. 

Praha 2 bude prodávat městské byty ve veřejné aukci

Praha - Veřejnou aukci obecních bytů na Vinohradech a Novém Městě uspořádá radnice Prahy 2. V úterý to sdělila mluvčí radnice Lenka Prokopová. Jde o pilotní fázi prodeje městských bytů. Byt si bude moci koupit kdokoliv, nejen obyvatelé druhé městské části. Praha 2 už v minulosti privatizovala byty jejich nájemníkům.

Kachně hasiči zachránili dvě ze čtyř dětí

Praha /FOTOGALERIE/ – Vážně jsem byl v úzkých. To v pondělí s úsměvem prohlásil jeden z pražských hasičů, kteří se dopoledne účastnili mise na záchranu kachňat. Rozhodně ovšem nešlo o smích úlevný; k něčemu podobnému nebyl důvod – i když se hasič musel spustit po hlavě do kanálu.

Spolek vrátil život na pražský hřbitov

Praha -  Spolek Malostranský hřbitov si během založení dal za cíl oživovat zanedbaný hřbitov mezi Plzeňskou a Duškovou ulicí. Postupnou spoluprácí s ostatními spolky a veřejností se podařilo pražskou historickou památku opravit. Stavební práce sice stále trvají, sdružení to ale nebrání pořádat v obnovené části nejrůznější kulturní akce.

KRÁTCE: Vestibul metra ozdobilo umění

Praha - Ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí se objevila zajímavá vitrína. Studentky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze zde vystavují svá umělecká díla. Ta prý mají obyvatele hlavního města alespoň na chvíli odvést od každodenního shonu a přimět je, aby se na pár chvil u vitríny zastavili.

Za nalití mladistvým přijde trest

Praha - Zábavu pokazila v noci na čtvrtek hlídka strážníků z Prahy 2 dvojici mladíků, kteří popíjeli pivo v jednom z barů v ulici Na Zderaze. Kontrola ukázala, že plnoletý není ani jeden z nich – a nápoj, kterým se osvěžovali, rozhodně nebyl nealkoholický.

Kapsářku prozradila cizí karta

Praha - Dopadnout kapsáře jinak než chytit je za nenechavou ruku přímo při činu? Prakticky nemožné. To prohlašovali elitní pražští detektivové už za první republiky – a zřejmě už v době vlády císaře pána. Tak, tak, přikyvují po desetiletí generace jejich následovníků. Ono totiž nejde jen o to chmatáky vypátrat a polapit, ale také jim čin prokázat!

Ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer: Chápu odchod Viktora Preisse

Praha /ROZHOVOR/ - Divadelní sezona 2015/16 před pár dny skončila jak ji hodnotí ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer? „Možná by bylo lepší zeptat se našich diváků, jak sezonu hodnotí oni. Podle jejich ohlasů to byla sezona úspěšná.

Rozkrájený meloun měl hodnotu 10 tisíc korun

Praha /VIDEO/ - Odlákat pozornost – a nenápadně chmátnout pro peníze. To byla taktika, kterou před necelým měsícem vyzkoušel dosud neznámý muž, po kterém pátrají policisté z pražského Nového Města. Hledají zákazníka-nezákazníka.

Originální Milka loď poprvé v České republice. Zamířila do Prahy

Praha /SOUTĚŽ/ - Originální loď plná jemnosti nabrala kurz Praha. Muhboot v letošním roce poprvé brázdí české řeky a po Poděbradech, Mělníku a Litoměřicích zakotví v Praze, kde zakončí svou letošní tour. Od 9. července ji bude možné navštívit na Rašínově nábřeží. Plavby včetně doprovodného programu v přístavu jsou pro všechny návštěvníky zdarma.

KRÁTCE: Návštěvníci Apetit pikniku se nakazili salmonelou

Praha - Několik návštěvníků sobotního Apetit pikniku se nakazilo salmonelou. S informací přišel Český rozhlas, pořadatelé informaci potvrdili na facebookovém profilu.

Praha 2 nesouhlasí se změnou provozovatele památníku heydrichiády

Praha - Městská část Praha 2 nesouhlasí se změnou provozovatele památníku heydrichiády v kostele svatého Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, který je na jejím území. Hlavní město, kterému objekt patří, zvažuje, že by kryptu místo pravoslavné církve spravoval Vojenský historický ústav (VHÚ). V kostele se skrývali parašutisté, kteří v květnu 1942 spáchali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Kajakář Hradilek si otevřel multisportovní centrum na Vltavě

Praha - Nedostal se na olympijské hry do Ria de Janeiro, přesto se kajakář Vavřinec Hradilek v poslední době nenudil. Několik týdnů intenzivně pracoval na vytvoření Kayak beach baru na pražské náplavce u Výtoně, který je jeho nápadem. V úterý multisportovní a zábavní centrum s přáteli oficiálně otevřel.

OBRAZEM: Karlovo náměstí patřilo józe

Praha /FOTOGALERIE/ - Při příležitosti Mezinárodního dne jógy si zájemci 21. června na pražském Karlově náměsti vyzkoušeli cvičení jógy. Podívejte, jak si den jógy užili Pražané. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení