VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 2

Soud vyzval Macha, aby doplnil důkazy o manipulaci se spisem

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 v pátek vyzval někdejšího šéfa fotbalové Sparty Petra Macha, aby předložil důkazy o tom, že v jeho trestním spisu někdo manipuloval s důkazy. Podle soudkyně zatím nebylo prokázáno, že by se tak stalo. Mach po státu požaduje náhradu majetkové i nemajetkové škody 3,5 milionu dolarů (83 milionů korun) s úroky za to, že podle něj někdo zfalšoval výběrní lístek, který dokazoval machinace na jeho bankovních účtech ve Švýcarsku. Jednání bude pokračovat v listopadu.

Pro pitvy i výchovu lékařů budou na Albertově lepší podmínky

Praha /FOTOGALERIE/ - Pitvy i vzdělávání budoucích lékařů se budou na pražském Albertově odehrávat v modernějším prostředí. Byla dokončena rekonstrukce Ústavu soudního lékařství a toxikologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, která stála přibližně 25 milionů korun. V úterý o tom informovala mluvčí fakulty Marie Fialová.

Pražané své starosty často vůbec neznají

Praha - Podle červencového průzkumu společnosti Phoenix research znají Pražané ze všech starostů metropole nejvíce Janu Černochovou z Prahy 2. Překvapivě mnoho z nich ale vůbec neví, kdo v čele radnic stojí.

Studenti připravili cirkusové představení o českých pověstech

Praha - Magickými prostory vyšehradských kasemat provedou diváky studenti Cirqueonu, centra pro nový cirkus. Připravili cirkusové představení inspirované starými českým pověstmi, které aktuálně zpracovali. Premiéra představení nazvaného Cirkusové legendy bude 2. a 3. srpna od 20.00, sdělil Otakar Faifr z centra pro nový cirkus

Krvavou rvačku muži nevysvětlili

Praha - Krvavou tečku měl konflikt mezi dvěma muži, který se ve středu za bílého dne odehrál v parku Folimanka. K potyčce dvou rváčů tam strážníky z Prahy 2 přivolali náhodní svědci. Hledat místo incidentu nebylo třeba dlouho; že se děje něco neobvyklého, prozrazoval už na dálku hlasitý křik.

Drama na Vinohradech. Muž se zabarikádoval a hrozil, že vyskočí z okna

Praha - Hodně dramatickou noc mají za sebou pražští policisté. Málem tragicky dopadla hádka muže s jeho partnerkou, která se odehrála ve vinohradském bytě. Muž se totiž zabarikádoval v pokoji a vyhrožoval, že vyskočí z okna. Celou situaci musel řešit zásahová služba. 

Praha 2 bude prodávat městské byty ve veřejné aukci

Praha - Veřejnou aukci obecních bytů na Vinohradech a Novém Městě uspořádá radnice Prahy 2. V úterý to sdělila mluvčí radnice Lenka Prokopová. Jde o pilotní fázi prodeje městských bytů. Byt si bude moci koupit kdokoliv, nejen obyvatelé druhé městské části. Praha 2 už v minulosti privatizovala byty jejich nájemníkům.

Kachně hasiči zachránili dvě ze čtyř dětí

Praha /FOTOGALERIE/ – Vážně jsem byl v úzkých. To v pondělí s úsměvem prohlásil jeden z pražských hasičů, kteří se dopoledne účastnili mise na záchranu kachňat. Rozhodně ovšem nešlo o smích úlevný; k něčemu podobnému nebyl důvod – i když se hasič musel spustit po hlavě do kanálu.

Spolek vrátil život na pražský hřbitov

Praha -  Spolek Malostranský hřbitov si během založení dal za cíl oživovat zanedbaný hřbitov mezi Plzeňskou a Duškovou ulicí. Postupnou spoluprácí s ostatními spolky a veřejností se podařilo pražskou historickou památku opravit. Stavební práce sice stále trvají, sdružení to ale nebrání pořádat v obnovené části nejrůznější kulturní akce.

KRÁTCE: Vestibul metra ozdobilo umění

Praha - Ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí se objevila zajímavá vitrína. Studentky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze zde vystavují svá umělecká díla. Ta prý mají obyvatele hlavního města alespoň na chvíli odvést od každodenního shonu a přimět je, aby se na pár chvil u vitríny zastavili.

Za nalití mladistvým přijde trest

Praha - Zábavu pokazila v noci na čtvrtek hlídka strážníků z Prahy 2 dvojici mladíků, kteří popíjeli pivo v jednom z barů v ulici Na Zderaze. Kontrola ukázala, že plnoletý není ani jeden z nich – a nápoj, kterým se osvěžovali, rozhodně nebyl nealkoholický.

Kapsářku prozradila cizí karta

Praha - Dopadnout kapsáře jinak než chytit je za nenechavou ruku přímo při činu? Prakticky nemožné. To prohlašovali elitní pražští detektivové už za první republiky – a zřejmě už v době vlády císaře pána. Tak, tak, přikyvují po desetiletí generace jejich následovníků. Ono totiž nejde jen o to chmatáky vypátrat a polapit, ale také jim čin prokázat!

Ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer: Chápu odchod Viktora Preisse

Praha /ROZHOVOR/ - Divadelní sezona 2015/16 před pár dny skončila jak ji hodnotí ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer? „Možná by bylo lepší zeptat se našich diváků, jak sezonu hodnotí oni. Podle jejich ohlasů to byla sezona úspěšná.

Rozkrájený meloun měl hodnotu 10 tisíc korun

Praha /VIDEO/ - Odlákat pozornost – a nenápadně chmátnout pro peníze. To byla taktika, kterou před necelým měsícem vyzkoušel dosud neznámý muž, po kterém pátrají policisté z pražského Nového Města. Hledají zákazníka-nezákazníka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies