VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 14

Praha zakáže vjezd vozům delším 12 metrů na území města

Praha - Hlavní město do 14 dnů zakáže vjezd vozidel delších než 12 metrů na území města. Novinářům to ve čtvrtek řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ĆSSD). Město tak reaguje na vyřazení dostavby části Pražského okruhu mezi D1 a Běchovicemi, značené jako 511, ze seznamu projektů, které mají získat ve zrychleném řízení stanovisko EIA, které posuzuje vliv staveb na životní prostředí. Pražský okruh má odvést z centra tranzitní dopravu, v provozu je nyní asi polovina celého okruhu.

Detektivové zkoumají okolnosti vraždy ženy a zranění muže

Praha - Vraha 53leté ženy, jejíž tělo bez známek života nalezl v bytě na Černém Mostě její syn, hledají od noci na středu pražští kriminalisté. Policisté, kteří byli do sídlištní Bryksovy ulice přivoláni krátce před osmou večer, pak ještě ve vedlejší místnosti nalezli velmi vážně zraněného manžela zesnulé, připomněla ve středu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Muže záchranáři převezli na oddělení ARO Nemocnice Na Bulovce.

Praha nabídne zájemcům devadesát malometrážních bytů

Praha - Magistrát nabídne zájemcům devadesát opravených malometrážních bytů. Určeny jsou především pro rodiny po rozvodu a mladé lidi, kteří v metropoli studují nebo pracují. Seznam nabízených bytů najdou zájemci na webu Prahy a na některých realitních portálech. O rozhodnutí rady v úterý novináře informoval radní Radek Lacko (ANO).

KRÁTCE: Sídliště má mít víc parkovacích míst a aktivit pro seniory

Praha - Obyvatelům sídliště Vybíralova na Černém Mostě nejvíce vadí špatná organizace vozovek, málo parkování nebo nedostatek zábavy pro seniory. Vzniknout by měly kvalitní pěší cesty uvnitř sídliště, odbroníci z institutu doporučují i vytvoření 200 nových parkovacích míst. 

Zloději na staveništi uvízli v blátě

Praha - Zlodějské plány na krádež stavebního materiálu se zvrtly dvojici mužů, které se nad ránem podařilo dopadnout díky upozornění všímavého občana. Ten do běchovické ulice Nad Rybníkem přivolal strážníky z Prahy 14 – s tím, že dva muži kradou na tamějším staveništi. Hlídce pak ukázal směr, kterým odjela dodávka s údajnými pachateli.

Lekce Psí školky: na čtrnáctce poučí pejskaře zdarma

Praha - Jaký pán, takový pes, řekli si představitelé Prahy 14 a pro místní majitele psů připravili i letos Psí školku. Čtvrtý ročník akce, která se uskuteční v rámci kampaně, chceme tu mít čisto majitelům čtyřnohých domácích mazlíčků nabídne užitečné rady i praktické ukázky, jak se svými miláčky pracovat. Za lekce Psí školky návštěvníci neplatí.

Žena utekla ke strážníkům před bývalým partnerem

Praha - Ostrý zásah nikoli v terénu, ale přímo na vlastním pracovišti zažili ve čtvrtek dva strážníci zajišťující dozorčí službu na služebně městské policie v budově obvodního ředitelství v Praze 14. Stalo se to večer, kdy ke vstupním dveřím přiběhla žena a snažila se zazvonit - v tom jí však bránil jakýsi muž. A přes interkom bylo slyšet ženin pláč provázený prosbami, aby ji dotyčný nechal být!

Lidé budou řešit, jak zlepšit život na sídlišti

Praha - Institut plánování a rozvoje (IPR) spustil ve spolupráci se čtrnáctou městskou částí v Praze a obyvateli vnitrobloku Vybíralova na Černém Mostě pilotní projekt, který má za úkol zlepšit život na sídlišti. Výsledky úvodního projektu, který bude spočívat v oživení jednoho vnitrobloku podle přání jeho obyvatel, chce IPR v budoucnosti využít pro přípravu koncepce revitalizace sídlišť v celé metropoli.

Nic se vám nestane, uklidňoval lupič pumpaře

Praha /VIDEO/ - Maskovaného lupiče, který si z benzinové pumpy v Kbelské ulici odnesl necelých pět tisíc korun, hledají kriminalisté III. obvodu pražské policie. Muž ozbrojený pistolí si krátce po páté ranní zamířil rovnou k pokladně, připomněla v úterý Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Kriminalisté hledají oběti mladíka snědé pleti

Praha - Podezřelého máme, nejspíš však ještě neznáme všechny jeho oběti. Tak uvažují kriminalisté ze III. obvodu pražské police, kteří dopadli mladého muže, jenž má podle nich na svědomí sexuální obtěžování žen různých věkových skupin v oblasti Česného Mostu.

Praha 14 bude hospodařit s příjmy 271 milionů korun

Praha - Radnice Prahy 14 bude letos hospodařit s příjmy 270,8 milionu korun a výdaji zhruba 314,5 milionu Kč. Schodek 43,7 milionu pokryje z příspěvku od státu. Rozpočet dnes schválili zastupitelé městské části. Na investice má radnice zhruba 97 milionů korun, což je o asi 15 milionů více než loni.

Obyvatelé Prahy 14 odmítli zavedení parkovacích zón

Praha - Obyvatelé Prahy 14 odmítli zřízení parkovacích zón v okolí stanic metra Hloubětín, Rajská zahrada a Černý Most. V papírové formě průzkumu se proti zavedení zón vyslovilo přes 60 procent, v elektronické formě přes 71 procent dotázaných. Obou forem průzkumu se zúčastnilo celkem 433 respondentů, vyplývá z výsledků průzkumu.

Ovíněný řidič obvinil z opilosti strážníka

Praha /VIDEO/ - Zloději rádi křičí: chyťte zloděje. Tahle pravda je už přímo příslovečná. Možná právě na ni se rozpomněl muž, kterého uprostřed noci na pondělí zastavili k silniční kontrole strážníci z Prahy 14. Trochu ale zmiňované pravidlo pozměnil: ve stylu, kdy podnapilý člověk ukazuje na jiného se slovem ožrala. K tomu ovšem přistoupil až poté, co selhala předchozí taktika: dotyčný totiž nejprve vyrukoval s nabídkou úplatku.

Muž bez řidičského průkazu přiznal čtyři desetistupňová piva

Praha /VIDEO/ - Auto jedoucí jen rychlostí cyklisty prozradilo strážníkům z Prahy 14 problém, který nyní řeší policisté. Podařilo se odhalit opilého řidiče-neřidiče, připomněla vedoucí sekretariátu ředitele městské policie Irena Seifertová. Muž za volantem na sebe v časných ranních hodinách upozornil nezvykle pomalou jízdou, uvedla ke čtvrtečnímu dopadení dvojnásobného hříšníka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies