VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 14

Střecha ve vozovně Hloubětín se kvůli špatnému stavu musí podepřít

Praha - Tramvajová vozovna Hloubětín má poškozenou střešní konstrukci. Dopravní podnik (DPP), který vozovnu využívá, nechal některé části střechy podepřít a omezil rychlost vjezdu tramvají.

Řidič, který popil, hrozil svým vlivem

Praha - Jízdou v protisměru na sebe pražské strážníky, kteří v úterý hlídkovali na Černém Mostě, upozornil řidič jedoucí Bryksovou ulicí. Málem také narazil do betonového dělicího pásu v křižovatce s Ocelkovou.

Radnice Prahy 14 zateplí a zrekonstruuje čtyři mateřské školky

Praha - Vedení radnice Prahy 14 zrekonstruuje a zateplí čtyři mateřské školy. Nové fasády mají být vybudovány nejpozději do konce prázdnin. Médiím to sdělila místostarostka Lucie Svobodová (ČSSD).

Praha bude mít zřejmě novou rozhlednu. Na Čihadlech

Praha - Jde se na Doubravku, možná si v dohledném budoucnu řeknou výletníci, kteří se vypraví na novou rozhlednu v přírodní lokalitě Na Čihadlech nad Rokytkou v Praze 14. Vyroste tam volnočasová dominanta, jejímž autorem je věhlasný architekt Martin Rajniš. Na kontě tvůrčí práce má třeba novou Poštovnu na Sněžce.

OBRAZEM: Požár poblíž skladu plynu se obešel beze škod

Praha - Požár zavinila neznámá osoba - přičemž se nepodařilo zjistit, zda šlo o úmysl, o nedbalost při kouření nebo při rozdělávání ohně. Tyhle závěry shrnula ve čtvrtek mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová k okolnostem rozšíření plamenů v travnatém a křovinatém porostu v Kyjích.

Policisté objevili v Kyjích pěstírnu konopí, prozradil ji zkrat

Praha - Policisté o víkendu objevili pěstírnu konopí v pražských Kyjích. Bylo v ní více než 430 rostlin marihuany v květináčích. Zadrželi také dva muže vietnamské národnosti, kterým za výrobu drog hrozí až pětileté vězení. Na policejním webu o tom informovala pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Radnice ráda podpořila vznik miniškoličky

Praha - Malá školka třeba jen pro pouhých deset dětí taky splní svůj účel, když poptávka převyšuje nabídku, informuje radnice Prahy 14. Miniškolička zatím ještě nestojí, nicméně radnice uvažovaný projekt ráda podporuje. Školička by tak měla vzniknout v Kardašovské ulici s kapacitou pro deset dětí.

Přechod smrti straší obyvatele Prahy 14

Praha 14 - Přechod pro chodce přes Českobrodskou ulici v blízkosti autobusové zastávky Sídliště Jahodnice je ožehavým problémem. Původní železná lávka pro pěší byla z důvodu havarijního stavu uzavřena, poté stržena a následně nahrazena novým přechodem.

AKTUALIZOVÁNO

Fenku s nádorem někdo střelil do hlavy, zachránil ji veterinář

Praha – Dobrý konec má příběh fenky, kterou našli strážníci opuštěnou v Praze 14. Bylo to v neděli 4. srpna a následoval standardní postup: převoz odchytovou službou do trojského útulku. Tam pak prohlídka přinesla šok: uprostřed temene hlavy vězel psovi projektil z malorážky, který naštěstí neprorazil lebeční kost. Desetileté zvíře se někdo pokusil zastřelit!

Bazén v Hloubětíně bude kvůli opravě galerie měsíc uzavřen

Praha - Bazén v Hloubětíně v Praze 14 bude kvůli rekonstrukci měsíc uzavřen. Opravy začnou 15. července a skončí 15. srpna. Provozovatel bazénu firma Montservis Praha opraví chátrající galerii, vymění dlažbu a vypustí a znovu napustí bazény. Oprava vyjde na zhruba 1,2 milionu korun, řekl člen představenstva Montservisu Jan Tošner.

Hodil jsem po staré židli, přijeďte mě zatknout, volal muž na tísňovou linku

Praha – Sám na sebe zavolal v noci na středu pražské strážníky muž, která napadl manželku. „Hodil jsem po ní židli, přijeďte mě zatknout," řekl dotyčný ve čtyři ráno operátorovi tísňové linky.

OBRAZEM: U Rajské zahrady se setkaly různé kultury

Praha - Praha 14, hlavní město a občanské sdružení Romea uspořádaly v pátek happening s názvem Setkání kultur. Akce se konala u příležitosti Mezinárodního dne Romů a měla přiblížit život všech menšin žijících na území metropole.

OBRAZEM: Vodáci vypluli na kultovní plavbu

Praha - Závěr sezony si vodáci zpestřili kultovní plavbou východní Prahou od Kyjského rybníka až k Vltavě.

Na výlet do Kyjí za památkami i přírodou

Kyje - Kyjská dominanta – románský farní kostel svatého Bartoloměje je jeden z nejzachovalejších v celé střední Evropě

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies