VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 12

Mladí cyklisté míří na letiště

Praha - Další zastavení cyklistického seriálu určeného pro děti a mládež, Bikeclinic Cup 2015, se uskuteční tuto neděli 16. srpna v areálu pražského letiště Točná. Víkendový program nabídne závody pro všechny do 16 let.

V září skončí úpravy areálu Na Zvonici v pražských Modřanech

Praha - V září skončí úpravy areálu Na Zvonici v pražských Modřanech. U kostela Nanebevzetí Panny Marie vznikne oddechová louka a přírodní amfiteátr, upraví se cesty a přibude mobiliář. Informovala o tom mluvčí Prahy 12 Ivana Hudcová. Celý projekt vyjde na 7,5 milionu korun, většinu pokryje dotace z EU.

Bývalý přítel na ženu útočil pěstmi a hrozil jí smrtí

Praha - Dostal kopačky, tak kopal jako divý. Přesně takhle si počínal muž, kvůli jehož řádění musela bývalá přítelkyně v noci na pondělí dokonce žádat o pomoc strážníky z Prahy 12. Příslušníky městské policie přivolala kvůli tomu, že jí expartner, který prý nedokáže unést nedávný rozchod, vytrvale kopal do dveří bytu. S takovou úporností, až ho pustila dovnitř. 

Letiště Točná otevřelo dětské hřiště

Praha 12 - Zbrusu nová možnost jak zabavit děti je všem Pražanům i obyvatelům okolí Prahy nově k dispozici na letišti Točná. Čerstvě otevřené dětské hřiště je největší a nekrásnější v Praze 12 a navíc je umístěno v těsném sousedství letiště. Děti tak z hřiště vidí přímo na vzletovou a přistávací dráhu, a to přesně na to místo, kde se většina letadel dotýká země.

Archeologové v Modřanech nalezli tisíce let staré nádoby i kosti

Praha - Archeologové v pražských Modřanech odkryli v areálu bývalého cukrovaru stovky sídlištních jam z mladší doby bronzové. V nich našli keramické předměty i kosti. „Prostor dnešního výzkumu je pravděpodobně poslední souvislá plocha nezničená předchozími lidskými aktivitami reprezentující pravěké osídlení Modřan," sdělil Pavel Kacl, vedoucí výzkumu z obecně prospěšné společnosti Archeo Pro.

Nehoda s 23 zraněnými zatím nemá viníka

Praha /FOTOGALERIE/ - Byly semafory na křižovatce pražských ulic Generála Šišky a Československého exilu v pořádku a nemohlo se stát, že by ve stejném okamžiku padla zelená pro vozidla blížící se z různých směrů? Tyhle otázky (dovolávající se i svědectví lidí, kteří místem projížděli jako řidiči) se před měsícem objevovaly v souvislosti s nehodou prostředků hromadné dopravy v Modřanech, k níž se připletlo ještě osobní auto.

Dvanáctka má Praze prozradit svůj postoj k výstavbě v Komořanech

Praha 12 - Zhruba měsíc má vedení dvanácté městské části na rozhodnutí, zda podpoří či nikoli změnu územního plánu na výstavbu bytů v Komořanech. Návrh na vypracování změny včera projednával magistrátní výbor pro územní rozvoj a územní plán. Jednání však bylo přerušeno, aby měla Praha 12 čas na vyjádření do dalšího zasedání. Na něm by měl výbor rozhodnout, zda případnou změnu podpoří.

Praha 12 nebude žádat další změny v seznamu míst pro herny

Praha - Městská část Praha 12 nebude žádat další změny v seznamu povolených míst pro herny v magistrátní vyhlášce. Po více než sedmihodinové debatě v úterý schválilo toto usnesení zastupitelstvo Prahy 12. Podle opozice ale usnesení umožňuje více výkladů, protože neruší předchozí rozhodnutí rady navrhující sedm míst pro herny.

Zastupitelé Prahy 12 mimořádně zasednou kvůli hazardu

Praha - Zastupitelé Prahy 12 v úterý mimořádně zasednou kvůli hazardu. Rada koncem dubna zrušila nulovou toleranci heren, přestože jedna ze tří stran koalice, Změna pro Prahu 12, s povolením hazardu nesouhlasí. Koaliční partneři z ANO a ČSSD ji ale na jednání rady přehlasovali. O chystaném jednání zastupitelstva, které vyvolala opozice, jíž se konec nulové tolerance také nelíbí, v pátek novináře informoval vedoucí zastupitelského klubu TOP 09 Petr Šula.

Střet tramvaje a autobusu v Modřanech: patnáct zraněných

Praha - Patnáct lidí včetně dětí utrpělo zranění - naštěstí lehká - při nehodě, která se v úterý odpoledne stala v pražských Modřanech. Ke střetu kloubového autobusu městské hromadné dopravy s tramvají jedoucí na lince číslo 17 došlo 28 minut po třetí v křižovatce ulic Generála Šišky a Československého exilu.

Zrušení zákazu hazardu schválili v Modřanech

Praha 12 - Pondělní rozhodnutí pěti radních z devíti překvapilo starostku dvanácté městské části Danielu Rázkovou (Změna pro Prahu 12). Její koaliční partneři z ANO a ČSSD odhlasovali konec nulové tolerance hazardu 
a povolili činnost sedmi provozovnám. Vyhlášku i se seznamem sedmi adres musí ještě schválit zastupitelé hlavního města.

Postrach žen prozatím uniká

Praha - Po muži, který na zastávkách tramvaje v Modřanech obtěžoval a osahával ženy, pátrají pražští policisté. Ve čtvrtek večer o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Muž, který si oběti vybíral na zastávkách městské dopravy Sídliště Modřany a Modřanská rokle či přímo v tramvaji, většinou ženu nejprve oslovil - načež se jí začal nemravně dotýkat.

V Modřanech chtějí lekce běhu

Modřany - Vedení Prahy 12 zvažuje možnost pořádání bezplatných lekcí běhu pro své dospělé obyvatele. Aktuálně jedná s Domem dětí a mládeže Praha 12 Monet, se kterým by ráda podobnou aktivitu veřejnosti od letošního jara nabídla.

Projekt se 700 byty v Modřanech musí zpracovat dokumentaci EIA

Praha /VIZUALIZACE/ - Projekt developerské společnosti Karlín Group, která chce v Modřanech u Vltavy postavit novou čtvrť s 698 byty v sedmi domech, má významný vliv na životní prostředí, rozhodl magistrátní odbor ochrany prostředí. Firma proto musí zpracovávat rozsáhlou studii dopadů na životní prostředí, vyplývá z databáze EIA. Stavbu projektu Riverpark Modřany plánuje developer podle dokumentace zahájit příští rok v březnu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies