VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 12

AKTUALIZOVÁNO

Novým starostou Prahy 12 byl zvolen Milan Maruštík z ANO

Praha - Novým starostou Prahy 12 byl zvolen Milan Maruštík z hnutí ANO. V úterý ho zvolili zastupitelé městské části. Nahradil Danielu Rázkovou (KDU-ČSL/Změna pro Prahu 12), strany si výměnu v polovině volebního období dohodly v koaliční smlouvě. ANO před dvěma lety komunální volby v Praze 12 vyhrálo, druhá byla Změna pro Prahu 12. V koalici je s nimi ještě ČSSD.

Řidiči popil a položil auto na bok

Praha /VIDEO/ - Pil jsem tvrdý alkohol – a bylo ho několik skleniček. To strážníkům z Prahy 12 přiznal mladý muž, kterého v Modřanech hlídka zastihla u převráceného auta.

Z „Jižáku“ na Žižkov? Brzy už tramvají

Praha - V příštích letech vznikne tramvajová trať z Žižkova na Jižní Město. Úvodní fáze pro-pojí Želivského a Spořilov. Institut plánování a rozvoje v novém územním plánu počítá i s řadou dalších nových tras. Třeba do Suchdola nebo z Kobylis do Bohnic.

ČSSD z Prahy 12 píše Sobotkovi kvůli bytům v Písnici

Praha - Sociální demokraté z Prahy 12 a Libuše, pod níž spadá městská část Písnice, napsali premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) kvůli prodeji bytů ČEZ na písnickém sídlišti. Předseda vlády se má pokusit vyjednat s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) možnost jejich nákupu současnými nájemníky, napsali členové ČSSD v otevřeném dopise. Polostátní energetická firma chce prodat více než 700 bytů jako celek soukromníkovi, který nabídne nejvyšší nabídku.

Novým starostou Prahy 12 bude Milan Maruštík z ANO

Praha - Novým starostou Prahy 12 bude Milan Maruštík z ANO. Podle koaliční smlouvy uzavřené po volbách mezi ANO, ČSSD a Změnou pro Prahu 12 nahradí dosavadní Danielu Rázkovou (Změna pro Prahu 12) v polovině volebního období. Zvolit by ho mělo zastupitelstvo 22. listopadu, informovalo ve čtvrtek hnutí ANO z Prahy 12 v tiskové zprávě.

Pijícího řidiče prozradila jízda po chodníku

Praha - Další případ opilce za volantem zaznamenali strážníci z Prahy 12. To ve středu uvedl Jan Čihák z centrály městské policie, který připomněl odhalení z pátečního večera. Tehdy si v půl jedenácté hlídka v Durychově ulici na Lhotce všimla osobního auta mířícího do Soukupovy ulice na Kamýku, kde řidič vjel na chodník; po něm pak pokračoval až na konec ulice.

KRÁTCE: Dvanáctka propaguje očkování

Praha - Na Sofijském náměstí byl nově zřízen informační stánek zaměřený na prevenci infekčních chorob a očkování. Ten bude fungovat ve středu a následně 26. října a 9. 11. vždy od 9 do 16 hodin.

KRÁTCE: Bramborobraní zve na atrakce pro děti

Praha - Druhý ročník Modřanského bramborobraní plánuje městská část na sobotu 1. října. Připraveno je odpoledne plné soutěží a atrakcí pro děti na téma podzim a brambory. Návštěvníci se mohou těšit na divadélko, malování na obličej, přednášky výživové poradkyně, sousedské občerstvení či živou hudbu.

Hlavní město je i nadále vlastníkem Polikliniky Modřany, tvrdí Praha 12

Praha - Hlavní město je i nadále vlastníkem budovy Polikliniky Modřany. Dceřiná společnost fondu Hartenberg, přes který investuje své peníze do zdravotnictví šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš, získala podíl pouze ve firmě, která polikliniku provozuje. Firma má s městem nájemní smlouvu do konce roku 2026. Páteční informace o transakci v pondělí v prohlášení upřesnila radnice Prahy 12.

Spojka na okruh bude užší, přesto budí vášně

Praha - Je to léta diskutovaný projekt. Dopravní napojení Prahy 12 na Pražský okruh v Komořanech by měl být nakonec z větší části pouze dvouproudý. Místo podchodů budou jen přechody pro chodce. Samotná stavba je však stále v nedohlednu.

Propojení Komořan se silničním okruhem by mělo stát 2,2 miliardy

Praha - Propojení Komořan se silničním okruhem by mělo stát 2,2 miliardy korun. Praha začne okruh projektovat, schválili v úterý pražští radní. Městská část Praha 12 požaduje, aby nová silnice byla zčásti zúžená na dva pruhy. Obává se nadměrné dopravní zátěže a hluku. V rámci projektu by měla vzniknout i nová křižovatka, stavba si vyžádá také přeložení železnice.

Radní projednají opravy okolí metra a napojení Komořan na okruh

Praha - Radní by se v úterý měli zabývat záměrem rekonstruovat prostranství v okolí vybraných stanic metra. Institut plánování a rozvoje by měli pověřit vypsáním podmínek soutěže. Rovněž budou řešit napojení Komořan na Pražský okruh a rekonstrukci sportovišť u škol. Radní by měli také zasedat jako valná hromada dopravního podniku.

Louku v Komořanech zastaví developer, rozhodli zastupitelé

Praha -  Změna územního plánu schválena. Umožní kontroverzní zástavbu louky v Komořanech. Firma Central Group tu postaví rezidenční domy. A to i přes odpor místních, kteří dali dohromady petici se zhruba pěti sty podpisy.

Kvanta falešných vůní se k zákazníkům nedostanou

Praha /FOTOGALERIE/ – Předvánoční trh bude ochuzen o velkou zásilku padělaných parfémů. Nebo možná hned několik zásilek. Nasvědčuje tomu alespoň informace Ivany Kurkové z Celního úřadu pro hlavní město Prahu, která ve čtvrtek připomněla zátah z počátku září. Tehdy celníci vyklidili sklad v areálu tržnice Sapa v Libuši, z něhož odvezli téměř 30 tisíc padělků rozmanitých flakonů s nejrůznějšími vůněmi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies