VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 10

Hokejová Slavia ujistila, že nastoupí do nové sezony 1. ligy

Praha - Hokejová Slavia ujistila, že přes různé zprávy v médiích během léta o tom, že je na pokraji krachu, nic nebrání její účasti v nové sezoně 1. ligy, která začne ve středu. Sportovní manažer Luděk Bukač mladší na pondělní tiskové konferenci v Praze řekl, že tradiční klub bude pracovat s podobným rozpočtem, který měli „sešívaní" k dispozici v minulém ročníku. Ten zakončila Slavia v baráži o extraligu.

KRÁTCE: Školku otevřel Spejbl s Hurvínkem

Praha - Slavnostního otevření Mateřské školy Pitkovice se zúčastnily i loutkové postavičky Spejbl a Hurvínek, které rozveselily přítomné děti. Školka má dohromady čtyři třídy pro 112 dětí. Po dvou školkách v Uhříněvsi a v Královicích mohou tedy děti navštěvovat školku v další lokalitě, a to Pitkovicích.

Red Hot Chili Peppers v Praze představí nové album The Getaway

Praha - Kalifornská kapela Red Hot Chili Peppers na svém nedělním koncertu v pražské O2 areně posluchačům představí své nové album The Getaway. Skupina do Prahy přijede po čtyřech letech. Na fotbalovém stadionu v pražském Edenu při posledním koncertu zahrála písně z nového alba I'm With You i staré hity. Show provázenou efektní projekcí podle pořadatelů sledovalo přibližně 24 tisíc diváků.

V Uhříněvsi vznikne nová základní škola za 320 milionů

Praha - V Uhříněvsi vznikne nová základní škola, městská část koupila pozemek a začala připravovat projekt. Budova za 320 milionů korun počítá se třemi třídami pro každý ročník, školní jídelnou a tělocvičnou. V úterý o záměru informovala Petra Vaňková z úřadu Prahy 22.

Zhoršenou kvalitu vody mají koupaliště Hostivař a Šeberák

Praha - Zhoršenou kvalitu vody mají podle hygieniků pražská koupaliště Hostivař a Šeberák. Hodnotí je třetím z pěti možných stupňů kvality vody. Vyplývá to z webu krajské hygienické stanice. Hygienici dále pravidelně měří kvalitu také v rybníce v Motole, na koupališti Džbán, nádrži v Divoké Šárce a biotopu v Radotíně.

Archeologové našli v pražské Dubči stopy osídlení z doby kamenné

Praha - Stopy osídlení z mladší doby kamenné našli archeologové v pražské čtvrti Dubeč. To, že místo bylo osídleno již v šestém tisíciletí před naším letopočtem, podle nich dokládají nálezy zlomku broušeného sekeromlatu a čepelky vyrobené štípáním. Archeologové na místě pracovali před výstavbou nových domů. „Movité nálezy se odvezly ke konzervaci, nemovité se zdokumentovaly," řekl vedoucí výzkumu Milan Kuchařík ze společnosti Labrys, která záchranný výzkum prováděla.

Sokoli v Malešicích vyvedli čtyři mláďata, další se nevylíhla

Praha - Sokoli na komíně malešické spalovny v Praze letos vyvedli čtyři mláďata. Z dalších sledovaných míst se na komíně teplárny v Michli se ptáčata z vajec nevylíhla a v Holešovicích mladý sokolí pár nezahnízdil. Ve čtvrtek o tom v tiskové zprávě informovala Česká společnost ornitologická. Sokolů hnízdí v celém Česku asi šest desítek.

Pražské léto je ve znamení kolizí aut s cyklisty. Kdo za ně může?

Praha - Shoda mezi aktéry za volantem a řidítky panuje snad jen v tom, že nejkritičtějším místem je centrum. V Holešovicích byl před týdnem při srážce s vozidlem celní správy zraněn cyklista. Nehoda se tak řadí do množství kolizí, které se v Praze dějí téměř dennodenně. Jedná se jak o nehody s vážnými zraněními, tak i o drobné incidenty.

Účastníci blokády silnice odmítají smrad a hluk

Praha /FOTOGALERIE/ – Patnáct lidí s cedulemi volajícími po urychlené výstavbě jihovýchodní části Pražského okruhu (a někteří i s rouškami na obličejích) v pondělí hodinu po poledni nakrátko zablokovalo frekventovanou ulici přátelství v Uhříněvsi na okraji metropole.

STES je kvůli sporu s Bohemians Praha v exekuci

Praha - Společnost STES, která je marketingovou firmou Fotbalové asociace ČR, se potýká s exekucí. Informoval o tom server Aktuálně.cz s tím, že STES má pozastavené bankovní účty až do výše osmi milionů korun. Důvodem je šest let starý spor s Bohemians Praha o pokutu.

OBRAZEM: Kantorek vystavuje v Malešickém parku

Praha /FOTOGALERIE/ - Letní výstava humoristy Pavla Kantorka je ke shlédnutí v Malešickém parku u vodního světa. Pavel Kantorek žije již od roku 1968 v Kanadě. Je profesorem fyzikálních věd na univerzitě v Torontu a kreslil zde vtipy také pro deník Globe and Mail.

Demonstrace slibuje velký dopravní kolaps

Praha - Zastánci rychlé dostavby kritického úseku Pražského okruhu se chystají v pondělí krátce zablokovat provoz aut v Uhříněvsi a poukázat na zdejší kritickou dopravní situaci. Řidiči zde musí očekávat dlouhé kolony. Jihovýchodní část Prahy ležící mezi dálnicemi D1 a D11 denně trpí přetlakem aut. Mnoho řidičů využívá místo přetížené Jižní spojky zdejší úzké silnice vedoucí přímo mezi domy jako spojnici mezi oběma tepnami vedoucími na Brno a Hradec Králové.

Opilý muž chtěl okrást cestující

Praha - Zabránit okradení starší cestující v autobusu pražské hromadné dopravy mířícím z Uhříněvsi na Háje se podařilo díky součinnosti pohotového cestujícího a řidiče. Ti snahy 29letého podezřelého, který zjevně měl upito, nejenom zmařili, ale navíc se zavřením dveří podařilo zadržet podezřelého na místě.

Seniorku droboučký mladík neváhal vláčet po zemi

Praha – Před věkovým rozdílem obnášejícím zhruba půlstoletí se nezastavil zatím neznámý mladík, kterého od pondělka 27. července hledají pražští policisté pro pokus o loupež. Asi 20letý muž udeřil ve Strašnicích téměř v pravé poledne. Jako oběť přepadení si vyhlédl 69letou seniorku, která se vracela z nákupu zkratkou mezi ulicemi Brigádníků a Dvouletky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies