VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 1

OBRAZEM: Staroměstské náměstí rozezněly koledy

Praha /FOTOGALERIE/ - Několik desítek lidí společně s moderátory České televize a skupinou Divokej Bill zpívali ve středu na pražském Staroměstském náměstí koledy v rámci akce Česko zpívá koledy.

KRIMI MIX: Pěstní konflikt na Václaváku zklidnila až pouta

Praha /VIDEO/ -  Alkohol se zřejmě podepsal na konfliktu dvou mužů, kteří se do pěstního souboje pustili přímo na Václavském náměstí v centru metropole. O incidentu z nedělního rána informovala v úterý vedoucí kanceláře ředitele pražských strážníků Irena Seifertová. Právě hlídka městské policie z Prahy 1 konflikt zaznamenala a zjednávala pořádek; dění také na dálku sledoval operátor kamerového systému.

OBRAZEM: Děti zdobily stromky

Praha /FOTOGALERIE/ - Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček „Zdobit může každý Zdobit bude každý" v pondělí uspořádal v Loretánské zahradě spolek Prevence dětem a Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1. Na akci určené pro veřejnost včetně mateřských a základních škol a středisek pro seniory měli návštěvníci příležitost zkrášlit jeden z téměř čtyřiceti vánočních stromků.

Prahou se ponesou koledy

Praha - Vánoční melodie budou mít už ve středu magickou moc a spojí lidi dobré vůle po celé zemi. Úderem 18. hodiny se ulice, náměstí, ale i domovy seniorů naplní českými koledami. Připojit se může každý, je jen na vás, jestli si budete broukat, nebo se necháte unést texty písní Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši a Vánoce, vánoce přicházejí.

AKTUALIZOVÁNO

Praha připravila vyhlášku, která v centru omezí ohňostroje

Praha - Hlavní město připravilo vyhlášku, která v památkové rezervaci, na Vltavě a v jejím okolí zakáže ohňostroje. Výjimkou budou jen některé státní svátky a 15. května. Návrh v úterý schválili pražští radní, pokud s ním bude souhlasit i zastupitelstvo, mohl by zákaz platit od dubna příštího roku.

Dvojice kapsářů měly políčeno na turisty

Praha - Kapsářské útoky cizinci provedli jak podle zlodějské učebnice, přesto hned čtyřikrát zacvakla pouta. To je bilance víkendové činnosti kriminalistů I. obvodu pražské policie, kteří se v centru metropole vypravili na hlídky zaměřené proti kapesním zlodějům. Zadrželi dvě dvojice, které se chtěly obohatit na úkor návštěvníků metropole. Ovšem – takhle to zní ještě příliš vznešeně. Zkrátka a dobře: turisty se snažili prachsprostě okrást.

Demonstranti v Praze žádali humánní přístup k civilistům v Halabu

Praha - Zhruba stovka účastníků podvečerní demonstrace na podporu severosyrského Halabu (Aleppa) na Jungmannově náměstí v Praze vyzvala světové politiky, aby vyžadovali po režimu Bašára Asada humánní přístup k civilistům ve městě. Příslušníci syrské komunity v Praze se bojí, že režim v Halabu potlačí své kritiky. Lidé tam už umírali při bombardování. Účastnici demonstrace se obávají, že světové společenství přehlédne zločiny proti lidskosti, podobě jako se tomu stalo například v bývalé Jugoslávii či v Čečensku.

Nová výstava představuje Prahu jako město v době Karla IV.

Praha - Nová výstava v domě U Zlatého prstenu poblíž pražského Staroměstského náměstí představuje podobu města v době Karla IV. a císařovy urbanistické a stavitelské počiny. Zástupci města a Muzea Hlavního města Prahy ji představili na dnešní tiskové konferenci. Otevření nového objektu muzea je symbolickým uzavřením roku 700. výročí narození Karla IV.

OBRAZEM: Podzemí Prahy se otevřelo lidem

Praha /FOTOGALERIE/ - Podzemní prostory Národního divadla a dalších budov si mohla v sobotu prohlédnout veřejnost v rámci projektu Na den pod zem. Objevovat taje atomových krytů, katakomb, tunelů a historických sklepení se vydaly stovky lidí a prohlídky byly podle organizátorů kompletně naplněny. Kromě Národního divadla (na snímku) se lidé dostali také do bunkru Parukářka, podzemí Stavovského divadla, kostela Panny Marie Vítězné, Národního památníku hrdinů heydrichiády, stanice metra Karlovo náměstí a Muzea studené války v hotelu Jalta na Václavském náměstí.

V Praze bude dražba Havlových zvonků,peníze půjdou na zvon Václav

Praha - V Žižkovském divadle Járy Cimrmana se v neděli bude dražit prvních 15 z 30 zvonků, které od srpna putovaly mezi lidmi, kteří mají společné vzpomínky s bývalým českým prezidentem Václavem Havlem nebo na něj vzpomínali. Výtěžek z aukce půjde na odlití zvonu Václav, který se má příští rok rozeznít v kostele sv. Havla na pražském Starém Městě a má připomínat Havlův odkaz. Další benefiční prodej zvonků bude 18. prosince v budově Nové scény Národního divadla, sdělila Soňa Keppertová z Nadace Charty 77, která sbírku na zvon pořádá.

Cenu Roma Spirit získali škola, novinář, pedagožka nebo romistik

Praha - Cenu Roma Spirit za pomoc romské menšině a snahy o dobré soužití letos získali společnost R-Mosty, Evangelická akademie a novinář České televize Richard Samko. Za kulturní přínos byla oceněna pedagogická asistentka Olga Fečová, v kategorii osobností zvítězil vědec Ctibor Nečas. Šestý ročník slavnostního ceremoniálu se konal v sobotu večer v Pražské křižovatce při příležitosti mezinárodního Dne lidských práv.

Outdoorový festival ocenil nejlepší filmy

Praha - Velkou cenu Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, jehož 14. ročník v sobotu skončil v Praze, získal Tomáš Galásek za režii celovečerního dokumentu The Elements. Současně dostal i cenu diváků. Ocenění za celoživotní dílo převzal v kině Lucerna horský vůdce a čestný host přehlídky Pavol Rajtár.

Vánoční výstava v Senátu letos nabízí například korálkový betlém

Praha - Korálkový betlém nebo betlémářské medaile jsou mezi desítky exponátů na tradiční vánoční výstavě v Senátu, k níž neodmyslitelně patří pohyblivé betlémy. Zájemci na ní naleznou jak historické betlémy, zhotovené před více než sto lety, tak současnou tvorbu amatérů i profesionálů.

Vídeňský primátor Häupl převzal medaili Josefa Hlávky

Praha - Vídeňský primátor Michael Häupl v pátek v Senátu převzal pamětní medaili Josefa Hlávky, kterou nejstarší česká nadace uděluje významným osobnostem vědy a umění. Häupl, který je zároveň předsedou Rakousko-české společnosti, byl oceněn za dlouhodobou pomoc při budování česko-rakouských vztahů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies